Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

1. Czy pralka 38-40cm głęboka, zmieści się pod blatem 45cm (nie musi być zabudowana drzwiami szafki)

Pralki mają z tyłu lekko wysuniętą górną pokrywę pod którą kryją się potrzebne węże. Jeśli hydraulik zrobi ci zawór kątowy do przyłącza wody i równie mały odpływ do kanalizacji, to dosuniesz pralkę na 1 cm do ściany. Zostanie nawet mały zapas.

 

2. Czy odległość 48cm od wc do pralki to za mało?

Wystarczająco. Potrzebujesz tylko tyle miejsca, żeby otworzyć drzwiczki załadunkowe. Ja od pralki do WC mam dokładnie 40 cm. Drzwiczki mają średnicę 42 cm, ale po otwarciu wystają na 39 cm. Możesz spokojnie skrócić tą odległość, tylko sprawdź jak szerokie są drzwi od pralki.

 

3. W najbardziej pesymistycznej wersji - czy odległość 40cm od wc do pralki to za mało?

Nadal będzie dobrze. W najgorszym przypadku nie otworzysz drzwiczek od pralki pod kątem 90 stopni, bo będą zawadzały o WC. Ale przy drzwiczkach uchylonych częściowo też da się załadować pralkę.

 

4. Odległość wc od kabiny (szklana ściana, bez brodzika, odpływ liniowy) 8cm-10cm to za mało?

Przy 10 cm będziesz siadać na wc bokiem. 15 cm to wersja dla desperatów, 20 cm ciągle klaustrofobicznie i mało komfortowo, 25 cm to już takie w miarę wygodne minimum. Musisz pokombinować z umiejscowieniem wc, bo staniesz się niewolnikiem własnego kibelka. Pomysł Kinki jest bardzo dobry. Jeśli nie da się wkuć rury, można przesunąć pralkę lekko w prawo i dociągnąć zabudowę geberitu do samego blatu, żeby ukryć rurę, tak jak np. tutaj:

 

lazienka_nowoczesny_bialy_5640459.jpg

 

lazienka_nowoczesny_bialy_5640447.jpg

 

5. Wielkość kabiny prysznicowej - bez brodzika - 80cm, jest wystarczająca ? Na długość może być 120-130cm.

80 cm na szerokość jest wystarczające, żeby nie krępowało ruchów. A długość 120 to już pełny komfort - możesz się bez problemu nachylić, jak również odskoczyć do tyłu gdy opryska cię zimna woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny dzięki za zerknięcie na moją łazienkę, z tym lustrem macie racje ,myślę dać je na całej scianie az do okna a obudowę na wc dac w całości do góry.Widziałam ostatnio płytki Macieja Zienia o fakturze krokodylowej skóry Queensway czerne, bardzo mi się spodobały ale cz by pasowały do płytek Masto szarych . Jak bym je dała na wc do góry a dodatkiem dać mozaikę szaroczarną szklaną jak jest kran do wanny i też do góry.Podłoga wtedy też Masto szary. Co myslicie o tym zestawieniu ?????:) Proszę napiszcie swoje opinie ,będzie pasowało?? czy nie .Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam poza tym problem ze znalezieniem niebieskich płytek, te na wizualizacjach to nie sa niestety żadne konkretne. Może podpowiecie, gdzie znajdę niebieską glazurę (ideał: matowe, dość duże, do dobrania z białymi lub ecru w tym samym rozmiarze, z mozaiką.)

baldocer color może nie są matowe i bardzo duże ale myśle, ze całkiem ładne i cenowo korzystne

 

http://www.domus.pl/upload/articles/plytki_scienne/baldocer/colors/plakat6.jpg

 

natamiast mozaiki łatwo znaleźć i w necie i w sklepach stacjonarnych - łatwiej niż niebieskie płytki ;)

 

tutaj Paradyz

http://forumbiznesu.pl/obrazki/Image/Ceramika%20Paradyz%20tenderAranz1600.jpg

 

 

 

http://plytki.epodlogi24.com/wp-content/uploads/2012/02/12niebieskie__plytki_ceramiczne_lazienka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy, błagam o pomoc:)

planpatrycja.jpgrzut łazienki pod schodami. Ścianka zaznaczona kolorem czerwonym ma 2,34, ta zielona ma 1,96(odatkowo jest na niej powieszony grzejnik-zaczyna się na 95cm od rogu ściany tej z prysznicem(szer.kaloryfera 52cm)).Za kaloryferem-w stronę ścianki schodowej ma stanąc pralka. Układ umywalki i prysznica wg rzutu, kibelek jest tylko zmieniony-napis wc:).Kibelek jest podwieszany wiec zabudowa z g-k, nastepnie zdjęcia ścianki która powstała po zabudowaniu schodow-mega wygibas- w przyszłości myslimy żeby ja zabudowac, jakis schowek tam zrobic.SCIANKA1.jpgSCIANKA 2.jpg,.Prysznic koniecznie z głębokim brodzikiem, wnetrze kabiny ma byc w plytkach.Umywalke preferuje duza, najlepiej na szerokosc szafki(bo irytuje mnie rozlana woda na szafce).Plytki podlogowe imitujace drewno.Płytki do kabiny prysznicowej, nad umywalke i na scianke z kibelkiem chcialam stonowane, bezoweImeria Bianco 25x35.jpg.Dalej się zastanawiam czy dac płytki na całości czy tylko w miejscach narazonych na zalewanie.zdjecie485-Spokojna-biel-w-lazience-lazienka-styl-medytacyjny-aranzacje-stonowana-lazienka-relak.jpginspiracja:)

Edytowane przez patysiaSasasa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obudowe kibelka ma zwieńczyć drewniana póleczka5eb6539f501bea682043b309e90096be.jpg(inspiracja od ane3ka-mam nadzieje że się nie obrazisz:))ohttp://metromsn.gazeta.pl/Lifestyle/5,127257,13919726,Lustra__15_niebanalnych_pomyslow_na_lazienkowe_zwierciadlo.html?i=8 (lustro chcialabym wklejone, w linku jest pieknie trawertynem wyznaczone.

czy możecie mi powiedziec jakie sa optymalne wymiary kabiny prysznicowej i umywalki(i szafki pod nia) zeby było wygodnie i stylistycznie ok?.Wysokość pomieszczenia 2,65 juz na gotowej wylewce.

A czy może ktoś reflektowałby na wykonanie dla mnie małej wizualizacji:rolleyes:

Będe wdzięczna za wszystkie sugestie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :) Pomóżcie, z łazienki przechodzi sie do pralni i nie wiem jakie drzwi wstawić :confused: mąż mówi, że takie jak w całym domu a ja sie upieram bardziej szklane...co radzicie?

 

Nie chodzi mi o drzwi czysto szklane, matowe oczywiscie, np. takie

 

http://www.projektoskop.pl/a-6364-szklane-drzwi-wewnetrzne.html

 

Tam gdzie jest suszarnia, mam pralnię

 

 

http://dobreprojekty.pl/projekt_BW03b.html

 

aaa, i jeszcze bardzo ważne dla mnie pytanie...czy robi się jeszcze listwy (te brzydkie plastikowe) przy kaflach w łązience, czy kafle szlifuje się na 45 stopni i w środek daje fugę, a co na cokoliki??

Edytowane przez kejtusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki za podpowiedzi w kwestii glazury, zamówiłam Pamesa Agatha, mozaiki jeszcze nie zawiałam, ale robiłam "przymiarki koloru" do mozaiki Opoczna i wypadło to bardo dobrze.

Czy myślicie, że taki sufit i takie oświetlenie będzie lepsze? (Poprzednia wersja z zabudową g-k jest na str. 267 tego wątku.)

Nie podoba mi się ściana z lustrem. Za duża powierzchnia mozaiki chyba - jak myślicie? Doradźcie jak poprawić tą strefę.

łazienka 8,1.jpg

łazienka 8,3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bettka - oswietlenie duzo lepsze :) choc nad luster te zwisy dalalbym delikatniejsze, moze szklane ?

mozaiki wystarczy jedynie miedzy umywalkami a lustrem - wg mnie oczywiscie :)

 

i choc uwielbiam mozaiki, to powiem Ci, ze nawet u Ciebie nie jest ona potrzebna, lazienka jest bogata kolorystycznie i smialo obroni sie bez mozaiki

ale oczywiscie milosc podzielam i sama zdecydujesz co ma byc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skoro tak dobrze nam (tzn. wam :-)) idzie, to chciałam pokazać jeszcze rzuty drugiej łazienki i prosić o radę:

1) czy widziałyście jakieś sensowne rozwiązanie "wrzutu" na brudną bieliznę do pomieszczenia pralni, które jest obok? Chodzi o coś, co nie będzie rzucało się w oczy, nie zdominuje wnętrza. U mnie wypada to na ścianie za węższym bokiem kabiny prysznicowej.

2) Zastanwiam się, czy 1 czy 2 umywalki

3) Wydaje mi się, że mam za mało miejsca na przechowywanie rzeczy, jak sądziecie?

4) szukam do tej łazienki płytek na ścianę w dość duzym formacie, kolor złamana biel, ecru, które występowałyby jako gładkie i z jakąś ciekawą strukturą (fale?), bo planuję dać je na ścianach z boku wanny, gdzie byłyby podświetlone. Co tym myślicie?

1 umywalka.jpg

2 umywalki.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mozaika będzie w kabinie prysznicowej (3 pólki - wnęki i paski), więc chiałam ją jeszcze gdzieś powtórzyć, ale w tej wersji w strefie lustra jest jej za dużo, też tak uważam. Dzięki za potwierdzenie!

 

Może zrobić z tej niebieskiej mozaiki "ramkę" dla lustra, a reszta ściany w białych kaflach...?

 

W drugiej łazience obróciłabym WC o 90 stopni, żeby było równolegle ze ścianką prysznica, a nie prostopadle do niej... Chyba, że się nie da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...