Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, Zmagam sie projektem lazienki i sama nie wiem czy ta propozycja jest ok - cos mi w niej nie pasuje, ale nie wiem czy to tylko kwestia kolorystyki , czy problem tkwi gdzies indziej.

 

Prosze, zerknijcie na to swiezym okiem i doradzcie czy cos zmieniac.

 

Na razie jest propozycja paradyza baletia/arole - ale nie wiem czy nie bedzie za mdla, a chce uniknac szpitalnego efektu, ale z drugiej strony chce aby lazienka byla stonowana, bo jest nie za duza (2,2 x 1,9).

 

jezeli ktos kladl u siebie takie plytki - doradzicie prosze jak one sie spisuja pod katem wizualnym i praktycznym .

 

To moje poczatki na tym forum i mam nadzieje, ze uda sie wkleich wizualizacje

 

http://images64.fotosik.pl/23/c83ca7b8589d1faa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

popieram :yes:

Już odpowiadam po kolei:

Druga łazienka to moja, znaczy nasza :-) - małżeńska.

WC prawdopodobnie odwrócić sie nie da, ale to będzie wiadomo dopiero za jakis czas, gdy przyjdzie Pan Majster i będzie przesuwał trochę odpływ wc.

Dzięki za rady w sprawie morskiej łazienki, faktycznie nie ma miejsca w niej na ręczniki przy umywalce. Obramowania lustra z mozaiki nie chcę, mam tak teraz, w dodatku też z niebieskiej mozaiki - to byłaby kopia 1:1 starej łązienki. Ale pomyslę np. na dwoma poziomymi paskami (to byłoby nawiązanie do pasków w kabinie), albo mozaika tylko pomiędzy blatem i lustrem.

A może podsuniecie pomysł gresu na podłogę (do morskiej)? wstępnie myślałam o Paradyż Purio bianco, ale nie wiem, czy nie za jasny? Zupełnie białej podłogi nie chcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aggii

w twojej łazience trochę widać upakowanie wszystkiego na niedużej przestrzeni. wyszło fajnie, ale powyliczam moje zastrzeżenia.

przede wszystkim nie podoba mi się szafka pod blatem. wiem, że to wizka tylko i pewnie konkretny model jeszcze nie wybrany, ale coś w tym styly wprowadza dodatkowy podział przestrzeni - do tego szafka wydaje się "chuda" w stosunku do umywalki.

czemu ma służyć półka pomiędzy zabudową geberitu a szafką?

dziwnie wygląda wysokość kafli... albo pociągnij je do samej góry, albo do zabudowy g-k. ew. obniż zabudowę do linii kafli. chwilowo masz tą przestrzeń bardzo pociachaną.

 

@bettka

może bardzo delikatna szarość?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny dziekuje bardzo za Wasze opinie!

 

@ Dus

 

Faktycznie jak plytki beda do wysokosci zabudowy g-k powinno lepiej to wygladac. Moze wlasnie to jest to cos co mi nie pasowalo. Jak bede miec zmiane projektu wrzuce zdjecie do oceny.

 

szafka zostala zwezona na moja prosbe, aby miec reczniki gdzie powiesic - Jak ja rozszeze, to nie bardzo mam koncepcje, gdzie wtedy jakis wieszak umiescic przy umywalce, aby bylo porecznie.

Szafka nie jest wybrana jeszcze, wiec to mozna zmieniac

 

polka miedzy geberitem, a szafka miala sluzyc optycznemu nadaniu lekkosci tej scianie - obok bedzie pralka i myslalam ze przy takiej polce nie bedzie ta lazienka taka przeladowana.

 

 

@Kinka

 

ustawienia przylaczy nie moge juz zmienic i musze sie uporac z tym co developer rozplanowal. Poza trudnosciami technicznymi, budzet na wykonczenie nie jest za wysoki niestety.

 

ale ze mdlo to troche wyglada, to sie zgadzam - drewno mogloby fajnie ocieplic ta przestrzen.

plytek jeszcze nie wybralam i dzisiaj tez czeka mnie znowu maraton po sklepach.

 

pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

szafka zostala zwezona na moja prosbe, aby miec reczniki gdzie powiesic - Jak ja rozszeze, to nie bardzo mam koncepcje, gdzie wtedy jakis wieszak umiescic przy umywalce, aby bylo porecznie.

Szafka nie jest wybrana jeszcze, wiec to mozna zmieniac

 

Ręcznik można powiesić na relingu-uchwycie szuflady szafkowej, lub wygdniej - na ścianie bocznej na wysokości twarzy.

 

 

P.S.

Czy możesz wrzucić rzut łazienki?

Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Położenie płytek po sam sufit sprawi wrażenie kompletnej ciasnoty w i tak juz mega ciasnej łazience.Moim zdaniem powinnas położyć płytki jedynie tam gdzie są one konieczne.Wprowadz jakiś kolor do tej łazienki a moze coś z drzewa?Rozmieszczenie sanitariatow faktycznie nietrafione ale teraz juz po fakcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aggii, zgadzam sie z fajną kobietą, że płytki pod sam sufit to może już troche za dużo.

I też jestem za "drewnem" w Twojej łazience, ale niekoniecznie musi być na podłodze. Obudowa wanny też by nieźle wyglądała w "drewnie", a do tego blat umywalki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dziekuje za Wasza pomoc i wszystkie uwagi. Ja im dluzej sie nad lazienka zastanawiam, tym mniej wiem.

 

mam nadzieje, ze rzut lazienki jest czytelny

 

http://images64.fotosik.pl/25/92f7a072a2676645.jpg

 

lazienka nie jest duza - ta sciana, ktore teraz znajduje sie wanna jest najdluzsza i ma 1,9

sciana z umywalka (na przeciw wejscia) ma 1,73

sciana z wc jest krotsza przez szacht i ma jakies 1,40

 

ogladalam dzisiaj znowu glazure i problem mam najwiekszy z tym, ze podobaja mi sie stonowane plytki, wiec z kolorem za bardzo sobie chyba nie poszaleje. Z drugiej strony, za bardzo mdla lazienka moze odstraszac szpitalnym wygladem.

 

jezeli macie jakas propozycje na plytki w stonowanej kolorystyce (ale bez kwiatkow) i delikatnymi dekorami - doradzcie prosze. Jestem otwarta na propozycje

 

Po kolejnym maratonie po sklepach z glazura na chwile obecna spodobal mi sie Keraben Chelsea Snow (nie wiem czy nie beda za duze), badz Artline Bianko + Bella Square Czarny, aby nie bylo tak szpitalnie, ale nie wiem czy ta kolorystyka jest dla mnie. Suma sumarum, nic mnie nie urzeklo i poszukiwania sie jeszcze nie zakonczyly :(

 

jak najbardziej nie jestem za kladzeniem plytek pod sufit - propozycja Dus obnizenia tej zabudowy z oswietleniem nad lustrami do linii plytek, wydaje sie trafiona.

 

Chce miec parawan nawannowy, aby brac prysznic w ciagu tygodnia, ale tez, aby moc powylegiwac sie w wannie w weekendy, wiec na tej scianie plytki musza byc wyzej.

Z deszczownicy wydaje mi sie, ze trzeba bedzie zrezygnowac, bo moze kolidowac ze skladanym parawanem.

Widzialam dzisiaj, ze sa takie duze sluchawki prysznicowe, so moga stanowic namiastke deszczownicy - i mozna je ustawic rownolegle do sciany, wiec parawan sie zlozy bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze o wszelkie glosy, czy takie ustawienie w lazience ma sens?[ATTACH=CONFIG]203419[/ATTACH]

 

A można jeszcze drzwi przesunąc w stronę prysznica? Bo na razie tak trochę niewygodnie jest wpadać na umywalkę gdy wchodzi się do łazienki.

Jeśli nie da się przesunąc, to może zamiast wanny asymetrycznej dać standardową prostokątną (70x160) i wtedy będzie można odsunąć umywalkę od drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kinka, dzieki! zamiane prysznica z wanna tez biore pod uwage, minus dla mnie jest taki, ze pod prysznicem jest zawsze elno butelek z mydlami, szamponami i innymi, i chcialabym zeby nie bylo to widoczne od wejscia - stad na wprost wstawilam wanne. Ale fakt, ze zyskalabym z 10-20cm. Do ustawienia 'liniowego' nie jestem jako przekonana, ale moze to dlatego ze nie potrafie sobie wyobrazic jak to by mialo wygladac. Prysznic zakladamy prosty - szklo, bez brodzika.

 

moniss, niestety sie nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

właśnie dostaliśmy od naszej projektantki 3 propozycje ustawienia prysznica, ubikacji i umywalki w mniejszej łazience na dole, która przez najbliższy rok będzie naszą główną łazienką (górę planujemy wykończyć później). Łazienka jest nieduża - 1,91 m x 3,4 m. Proszę o wasze komentarze. Podczytuje to forum i już znalazłem wiele cennych uwag i wiem, że na pewno coś mi doradzicie. Proszę nie patrzeć na kolory - chodzi tylko o ustawienie.

Projekt nr 1

b5.jpg

 

Ten wariant podoba nam się najbardziej i nie boimy się mieć okna w prysznicu. Czy słusznie?

 

Projekt nr 2

 

b3.jpg

 

W tym wariancie prysznic będzie szeroki tylko na 80 cm. Nie do końca jesteśmy przekonani czy będziemy mogli wygodnie z niego koszystać?

 

Projekt nr 3

 

b11.jpg

 

Ten projekt jest dla nas najmniej ciekawy. Tak po prostu.

 

Wszystkie widoki na łazienkę są z drzwi wejściowych. Co o tym myślicie? Który wariant jest dla Was najciekawszy?

 

Pozdrawiam,

bizzqp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...