Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

nie do końca dostrzegam konieczność posiadania grzejnika w wc, ale szafka mi się podoba. fajnie wyszło.

 

Grzejnik jest tam za rada siostry, ktora juz mieszka i twierdzi, ze zwlaszcza zima w weekendy kiedy cala rodzinka w domu to recznik w dolnej lazience musi co chwile wymieniac bo jest caly czas mokry i jej to nie odpowiada, po zastanowieniu stwierdzilismy, ze bedac u kogos kiedy korzystamy z toalety to tez nie lubimy kiedy recznik jest mokry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Beata&Slawek, a pytaliscie lokalnego szklarza o kabine?

 

Ceny odpowiednio 3200 za kabine i 3200 za drzwi to ceny lokalnego szklarza, druga oferta to 2350 netto za kabine oraz 2850 za drzwi szklarza z troche dalszej okolicy, czekamy na jeszcze jedna oferte, w kazdym razie dla mnie ceny kosmiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzejnik jest tam za rada siostry, ktora juz mieszka i twierdzi, ze zwlaszcza zima w weekendy kiedy cala rodzinka w domu to recznik w dolnej lazience musi co chwile wymieniac bo jest caly czas mokry i jej to nie odpowiada, po zastanowieniu stwierdzilismy, ze bedac u kogos kiedy korzystamy z toalety to tez nie lubimy kiedy recznik jest mokry.

tylko jak ja mam gości (czy nawet gdy ich nie mam) i ręcznik w wc zrobi się mokry to i tak go dyskretnie podmieniam, a nie rozwieszam na grzejniku. obsychający ręcznik jest zawsze średnią ozdobą. poza tym ten grzejnik strasznie duży, jak na wc, w którym myje się co najwyżej ręce (i w sumie bardzo zwyczajny - ozdoba to to nie jest).

nie wiem, co planujecie na wolnej w tej chwili powierzchni, ale wg mnie - aż się prosiło o wklejane lustro we wnęce i po bokach. oczywiście gdyby nie było grzejnika. efekt byłby, że hoho.

ale niechaj faktycznie się wam ten grzejnik przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jak ja mam gości (czy nawet gdy ich nie mam) i ręcznik w wc zrobi się mokry to i tak go dyskretnie podmieniam, a nie rozwieszam na grzejniku. obsychający ręcznik jest zawsze średnią ozdobą. poza tym ten grzejnik strasznie duży, jak na wc, w którym myje się co najwyżej ręce (i w sumie bardzo zwyczajny - ozdoba to to nie jest).

nie wiem, co planujecie na wolnej w tej chwili powierzchni, ale wg mnie - aż się prosiło o wklejane lustro we wnęce i po bokach. oczywiście gdyby nie było grzejnika. efekt byłby, że hoho.

ale niechaj faktycznie się wam ten grzejnik przyda.

 

No ten grzejnik to wersja budżetowa przyznaje i tak ma byc z lustrami tzn po jednym na łazienkę nad umywalkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny odpowiednio 3200 za kabine i 3200 za drzwi to ceny lokalnego szklarza, druga oferta to 2350 netto za kabine oraz 2850 za drzwi szklarza z troche dalszej okolicy, czekamy na jeszcze jedna oferte, w kazdym razie dla mnie ceny kosmiczne.

 

To wychodzi na to, ze sie wycwanili i ceny maja praktycznie takie same jak firmy, co sprzedaja gotowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wiolka99

jeśli rozważasz zamianę wanny i kibelka/pralki, to znacznie łatwiejszym i tańszym rozwiązaniem będzie po prostu zmiana skrzydła drzwiowego na otwierane na drugą stronę (nie wiem, czy przy odbiorach przejdzie, ale drzwi otwierane na zewnątrz byłyby dużo wygodniejsze). takie przearanżowanie tak naprawdę nic nie zmieni, poza ograniczeniem blatu po lewej lub prawej stronie umywalki.

 

mnie osobiście układ z kibelkiem vis-a-vis wejścia, zaproponowany przez którąś z przedmówczyń, nie razi. ostatecznie to łazienka i spodziewam się w niej właśnie kibelka a nie nike z samotraki. jeśli łazienka jest nieduża i nie ma innej opcji - to całkowicie akceptowalny kompromis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

podczytuję Was już jakiś czas i potrzebuję pomocy w aranżacji naszej łazienki

w lazience chce miec tylko wanne umywalke i wc podwieszane

malym problemem moze byc wyjscie od kominka na srodku sciany łazienki naprzeciwko drzwi.

prosze podpowiedzcie jakis sensowny układ

kolorystyka brązy i beże np. Meisha Paradyża

 

lazienka1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupilam mieszkanie i proboje urzadzic dwie malutkie lazienki

W jednej chcialabym miec wanne (w tej wiekszej) a w drugiej prysznic ale bez brodziku tylko z odplywem.

Kompletnie nie wiem jak sie za to zabrac bo wyprowadzenie rury do kibelka jest w centrum lazienki prosto jak sie wchodzi co sprawia ja centralnym punktem - przeniesienie tej rury 1,5 m max bo chyba takie sa ograniczenia tez burzy mi pomysl bo co ja zrobie z tak gruba rura?

Macie moze jakies propozycje?

lazienka gora .jpglazienka 2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniss i pozostali forumowicze wracam do mojej łazieneczki.

zerknijcie swoim okiem:

prośba o komentarze

http://imageshack.us/a/img822/1503/ogbr.jpg

Projekt rozmieszczenia:

http://imageshack.us/a/img22/8256/o3r0.jpg

http://imageshack.us/a/img42/2199/3nx6.jpg

 

A może odsuń trochę wannę d kibelka, coś takiego jak poniżej:

kori_ł.jpg

 

I ten rząd szafek nad wszystkimi sanitariatami....jakoś mi nie bardzo pasuje. Osobiście chyba bym obudwała tylko stelaż wc i pociągnęła obudowę w górę i to byłaby jedyna wypukłość na tej ścianie. Chyba żeby shować stelaż wc w ścianie łazienki (jak na obrazku powyżej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

podczytuję Was już jakiś czas i potrzebuję pomocy w aranżacji naszej łazienki

w lazience chce miec tylko wanne umywalke i wc podwieszane

malym problemem moze byc wyjscie od kominka na srodku sciany łazienki naprzeciwko drzwi.

prosze podpowiedzcie jakis sensowny układ

kolorystyka brązy i beże np. Meisha Paradyża

 

[ATTACH=CONFIG]204531[/ATTACH]

 

W którym miejscu masz pion kanalizacyjny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kori

zgadzam się z uwagą moniss o zabudowie nad geberitem. ta szafka mi tam trochę... :/

nad geberitem - tak (w świetle zabudowy), natomiast taka długa wisząca... wygląda mi ciężko i jak patrzę na ten twój zabudowany skos... zastanów się, czy naprawdę aż tyle tych schowków potrzebujecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kori zostaw tylko nad geberitem. Może to być płytka ładnie wkomponowana szafka albo po prostu zabudowa g-k. Wszelkie zapasowe ręczniki i chemię zapakujesz spokojnie do szafek pod skosem obok pralki i suszarki.

kori_l1.jpg kori_l2.jpg

 

I jeszcze jedno pytanie, bo już nie pamiętam... jak daleko od ścianki kolankowej masz wysokość 140cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupilam mieszkanie i proboje urzadzic dwie malutkie lazienki

W jednej chcialabym miec wanne (w tej wiekszej) a w drugiej prysznic ale bez brodziku tylko z odplywem.

Kompletnie nie wiem jak sie za to zabrac bo wyprowadzenie rury do kibelka jest w centrum lazienki prosto jak sie wchodzi co sprawia ja centralnym punktem - przeniesienie tej rury 1,5 m max bo chyba takie sa ograniczenia tez burzy mi pomysl bo co ja zrobie z tak gruba rura?

Macie moze jakies propozycje?

[ATTACH=CONFIG]204800[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]204801[/ATTACH]

 

Właściwie to tylko o 1m spokojnie można odsunąć wc od pionu bez robienia dodatkowego odpowietrzenia. Możesz też do wc dołożyć rozdrabniarko-przepompownię i wtedy odsuwasz na jaką chcesz odległość, a rurka jest cienka (chyba 50mm, ale za to głowy nie dam). Jest tylko jeden zonk - te ustrojstwo bez prądu nei pójdzie, a poza tym jako to takie urządzonka może się popsuć, a rozbierać to... no cóż to gówniana robota i śmeirdząca sprawa (mój partner już coś takiego naprawiał w firmie w której pracuje).

No i jest jeszcze trzecie rozwiązanie: kibelek na wprost wejścia, ale wtedy musiałby być i in i jego obudowa bardzo ładne, lub...nieżucające sie w oczy ;)

 

I pytanko:

Po co Wam takie szerokie otwory drzwiowe? Z tego co widzę na rysunkach to metrowe. Spokojnie wystarczą na szer. 90cm.

Na razie wrzucam wstępną koncepcję na dużą łazienkę z najbardziej oczywistym umeijscowieniem sprzętów:

cx_1.jpg cx_2.jpg

 

Jak zapewne zauważysz, ścianka przy drzwiach z 28cm została poszerzona kosztem drzwi do 38cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...