Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Właściwie to tylko o 1m spokojnie można odsunąć wc od pionu bez robienia dodatkowego odpowietrzenia. Możesz też do wc dołożyć rozdrabniarko-przepompownię i wtedy odsuwasz na jaką chcesz odległość, a rurka jest cienka (chyba 50mm, ale za to głowy nie dam). Jest tylko jeden zonk - te ustrojstwo bez prądu nei pójdzie, a poza tym jako to takie urządzonka może się popsuć, a rozbierać to... no cóż to gówniana robota i śmeirdząca sprawa (mój partner już coś takiego naprawiał w firmie w której pracuje).

No i jest jeszcze trzecie rozwiązanie: kibelek na wprost wejścia, ale wtedy musiałby być i in i jego obudowa bardzo ładne, lub...nieżucające sie w oczy ;)

 

I pytanko:

Po co Wam takie szerokie otwory drzwiowe? Z tego co widzę na rysunkach to metrowe. Spokojnie wystarczą na szer. 90cm.

Na razie wrzucam wstępną koncepcję na dużą łazienkę z najbardziej oczywistym umeijscowieniem sprzętów:

[ATTACH=CONFIG]204956[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]204957[/ATTACH]

 

Jak zapewne zauważysz, ścianka przy drzwiach z 28cm została poszerzona kosztem drzwi do 38cm

 

Dzieki

Wlasnie taka jest propozycja developera tylko zastanawiam sie czy jak zabuduje pralke do sufitu nie bedzie klaustrofobicznie?

Bardzo zalezy mi na zamknietym duzym schowku i schowaniu pralki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzieki

Wlasnie taka jest propozycja developera tylko zastanawiam sie czy jak zabuduje pralke do sufitu nie bedzie klaustrofobicznie?

Bardzo zalezy mi na zamknietym duzym schowku i schowaniu pralki :)

 

Zabudowa do sufitu w 2 wersjach (płytki nad wanną do sufitu lub na wyskość drzwi) oraz zabudowa do wysokości drzwi:

cx_2c.jpg cx_2d.jpg cx_2a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ moniss, zerknij

 

nie robimy bidetu, więc moze dać w to miejsce umywalke z szafką

obok geberit z zabudową nie koniecznie w lustrze, ale może i dalej tą zabudowę przedłużyć aż do samej ściany przy wannie

http://imageshack.us/a/img189/3043/xf2k.jpg

 

Fajne :yes: a lustra jeszcze fajniejsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Próbowałem się pobawić w programie Paradyżu i przygotować projekt łazienki.

Spodobały nam się płytki ceramiczne z serii Paradyż Sorenta

Mamy malutką łazienkę (obok drzwi jest wnęka na pralkę jeszcze, ale ją pominąłem). Chcemy zastosować białe, połyskujące płytki na ścianach, a na podłodze jakieś dość duże płytki z polerowanego gresu (kolor raczej nie biały - bo nie wiem jak ze sprzątaniem :)). Na wizualizacji nie ma kabiny 80x80 z transparentnego szkła i luster w rogu przy umywalce (dwie duże tafle luster wstawione zamiast płytek nad umywalką i na ścianie obok, będą łączyły się w rogu.).

 

Nasze pytania,problemy:

1) Co na podłogę? jaki model gresu? Bardzo proszę o jakieś propozycje, bo nic sensownego nie udało nam się znaleźć...

2) Pod kabiną prysznicową chcielibyśmy wrzucić jakiś wyraźniejszy dekor - co sądzicie, o czymś takim, jak na wizualizacji?

3) Drugi element graficzny to delikatne kwiatki, których pas wrzuciłbym poziomo na wszystkich ścianach - też prośba o uwagi

 

4) Może znacie jakieś inne ciekawe (i może troszkę tańsze) kolekcje, w których bazą są białe płytki z połyskiem?

 

Dzięki za pomoc! :)

Wyposażenie łazienki:

Umywalka nablatowa KOŁO TWINS 60 cm, z wiszącą szafką KOŁO

Miska wisząca KOŁO STYLE

Kabina kwadratowa 80x80 IRIDUM VALENCE

 

Wizualizacje:

2d.jpg3D1.jpg3D2.jpg

 

 

P.S. Czemu w tym programie białe płytki są szare??

Edytowane przez pasza120
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

jestem na etapie projektowania łazienki i chciałabym prosić o poradę.

Łazienka ma wymiary 403x247. Umieściłam w niej szafki ikea hemnes 80cm, wannę 180x80. Na ścianach daliśmy Aparici angel ornato - bardzo nam się spodobały ,

ściany mają być w kolorze szarym i na podłodze również szare kafelki, jeszcze nie wiemy dokładnie jakie by pasowały do Angel-ów.

Okno jest w kolorze orzech, ale chcę je zasłonić jakąś białą firaneczką. Kinkiety są czarne w wizualizacji, ale docelowo będą najprawdopodobniej białe.

Bateria wannowa nie wypada na środku kafelki,ale ponieważ będzie z słuchawką więc myślę że ona, w jakiś sposób wyrówna całość do środka kafelki.

Bateria wannowa i umywalkowe Retro Omnires Art Deco chrom. W projekcie jest niestety bateria nowoczesna.

Nie wiem jak poprawnie powinna być zabudowana wanna, chciałam żeby miała schodek u dołu i była nakładana na kafelki. Sama wysokość wanny z nóżkami to 60cm, nie wiem czy to nie za wysoko... Czy geberit robić tylko na szerokość jednej kafelki czy całą półkę aż do rogu łazienki ???

Pozdrawiam

Ania

popr.jpg

popr.2.jpg

popr.3.jpg

popr.4 wanna do 2 plytki, spluczka na 1.jpg

popr.5 wanna do 2 plytki, spluczka na 1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny raz do was pukam :) 2 lata temu zapytywałam o łazienkę, projekt uległ przesunięciu , gusta się trochę zmieniły (na szczęście) ;). Ponieważ jednak mam skłonnośc do przesady będę wdzięczna za konstruktywna krytykę. Załączam 2 opcje, na pewno każda opinia będzie dla mnie cenna. Pierwsza wizualizacja - kolekcja Fusion Opoczna :

łazienka FUSION2 7.jpg

łazienka FUSION2 1.jpg

łazienka FUSION2 2.jpg

łazienka FUSION2 3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m-333, wersja bez kwiatkow jest lepsza, ale i tam bym zmienila...pozbylabym sie paskow na scianie i tych "poleczek" przy wannie (przesun wanne o 10-15cm i tam zrob miejsce na rozne rzeczy, poza tym lampki beda cie razic lezac w wannie), jezeli juz chcesz zaznaczyc strefe prysznica, to plytki w kolorze drzwi (bo u mnie na zdjeciach sie roznia) i tu mozesz dac blat w ty samym ciemniejszym kolorze, w ogole nie akcentowalabym geberitu (ew. jeszcze zrobic ta zabudowe do sufitu). Ale jak wiadomo, kazdy ma inny gust i wcale nie musisz brac pod uwage tego, co nagrazmolilam :yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny doradźcie na którą wersję małej łazienki się zdecydować, pomieszczenie mikroskopijne 1,8 x 1,8

I wersja: mozaika szerokości jednej kostki ułożona pomiędzy każdym rzędem płytek

a.jpgc.jpg

 

II wersja: mozaika szerokości dwóch kostek ułożona pomiędzy co drugim rzędem płytek

1.jpg4.jpg

 

 

Na wizualkach mozaika jak i podłoga wyglądają ciemniej niż w rzeczywistości,

Na żywo są bardziej beżowe niż brązowe, delikatniejsze.

Proszę o podpowiedzi, uwagi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...