Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ewa i duś -dzięki za opinie, na szybko pozmieniałam kilka rzeczy. Ewa - pomysł półek zrodził się z powody wąskiej łazienki - mąż wolałby szerszą wannę. Co do płytek w kolorze drzwi - to była moja pierwsza myśl, ale strasznie mi ciężko i ciemno wychodzi ta podłoga.. Nie wiem też czy podłogę prysznica robić inną płytką niż podłogę..dlatego dałam jasną drewnopodobną. Geberit cały bialy rzeczywiście robi się niewidoczny. Światelka nad wanną - złota myśl - dziękuję bardzo .. Duś, zrobiłam tez geberit cały ciemny - w sumie nie wiem jak będzie lepiej, zabudować go całego nie zamierzamy (wyżej będzie płytka szafka pod wymiar na tip-on). Co do przejścia przy gebericie to może tak wyglądać, ale zapewniam, że jest bardzo wygodne (konstrukcja k-g już zrobiona). I ostatnie moje pytanko : czy wam się w ogóle nie podoba moja opcja z różami Cersanitu czy może same płytki? I może jeśli zajrzy tu Stefany, to bardzo bym ją prosiła o opinię, bo jeśli dobrze pamiętam kiedyś te róże podglądnęłam u niej w kuchni. Czy drugi raz zdecydowałabyś się ponownie? Poniżej zmiany wg rad, może metodą eliminacji uda mi się w końcu zdecydować na optymalne rozwiązanie..

łazienka FUSION prysznic ciemny.jpg

łazienka FUSION2 ersja forum biały geberit.jpg

łazienka FUSION2 wanna bez półek.jpg

łazienka FUSION2wersja forum.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

m-333 - nie mialam na mysli podlogi, zostaw taka jasna i pod prysznicem taka sama. Co do tej poleczki przy wannie - moze masz na tyle grube sciany dzialowe, ze da sie w niej wykuc jakby "wneke"? Dodatkami mozesz wprowadzic rozne wzory czy kolory, a tych na kafelkach juz nie zmienisz. Blat zostawilabym jasny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny dziękuje za uwagi, kurcze ja bardziej przychylam się do pierwszej, wydaje mi się "lżejsza". Mąż z kolei obstawia drugą:confused:

Do listopada mam czas, porozważam jeszcze.

m-333 ja mam w kuchni ceramikę plaza to jest dekor blancos black 33 x 95 i jestem z nich bardzo zadowolona.

Jutro będę miała trochę więcej czasu to postaram się pomyśleć i doradzić Ci coś w rozmieszczeniu tych kwiatowych dekorów w Twojej łazience. Kwiatowe dekory są dosyć kłopotliwe i trudne do wkomponowania, łatwo przedobrzyć, poza tym szybko mogą się opatrzyć i znudzić. Ja się tego obwiałam przy kuchni, ale odpukać po dwóch latach użytkowania nadal mi się podobają.

Skoro te płytki Ci się podobają warto pomyśleć nad fajnym projektem z ich wykorzystaniem. pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny dziękuje za uwagi, kurcze ja bardziej przychylam się do pierwszej, wydaje mi się "lżejsza". Mąż z kolei obstawia drugą:confused:

Do listopada mam czas, porozważam jeszcze.

 

Ja też uważam że pierwsza opcja jest lżejsza. Co bym zmieniła, to obudowa stelaża wc taka jak ściany (a jeszcze lepiej płytki stelaż zabudwany w ścianie) i płytki tylko do górnej krawędzi lustra (powinno być wtedy wizualnie jeszcze "lżej" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już troszkę lepszej jakości projekt. Prośba o krytyczne uwagi, a także o pomysł na wciśnięcie gdzieś szafki na kosmetyki.. Może bardzo płytką nad geberitem zamiast płytek?

[ATTACH=CONFIG]207039[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]207040[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]207041[/ATTACH]

Jest trochę za dużo dekorów/kolorów. Masz płytki kwiatowe, swoją drogą śliczne, masz mozaikę pod prysznicem oraz jej wąskie pasy/a może listwy, no i są jeszcze ciemne płytki.

Ja bym zostawiła kwiaty, jeśli i Tobie się podobają, a ujednoliciłabym kącik prysznicowo-umywalkowy. Może zrezygnuj z mozaiki i tych pasów.

Gdzie chować kosmetyki? Ja bym postawiła na płytkie szuflady pod umywalką zamiast szafki.

Piszesz o płytkiej szafce nad wc, ale to bez sensu - równie dobrze, bo równie daleko, byłoby trzymać kosmetyki nad pralką.

 

Co do kącika gospodarczego... Pewien czas temu, któraś z dziewczyn pisała i pokazywała pralkę umieszczoną na półce nad podłogą. Pod półką było miejsce na kosze na ciuchy do prania.

Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m-333 ja mam w kuchni ceramikę plaza to jest dekor blancos black 33 x 95 i jestem z nich bardzo zadowolona.

Jutro będę miała trochę więcej czasu to postaram się pomyśleć i doradzić Ci coś w rozmieszczeniu tych kwiatowych dekorów w Twojej łazience. Kwiatowe dekory są dosyć kłopotliwe i trudne do wkomponowania, łatwo przedobrzyć, poza tym szybko mogą się opatrzyć i znudzić. Ja się tego obwiałam przy kuchni, ale odpukać po dwóch latach użytkowania nadal mi się podobają.

Skoro te płytki Ci się podobają warto pomyśleć nad fajnym projektem z ich wykorzystaniem. pozdr.

 

Dziekuję ci bardzo Stefany za odpowiedź :) Rzeczywiście te twoje są inne. Zafiksowałam się trochę chyba przez tą łazienke i wszędzie widzę te płytki. :bash: ardzo ci dziękuję za chęć pomocy, nie ukrywam,że bardzo się liczę z twoja opinią,bo wiem ilu osobom już pomogłaś razem z innymi forumowiczkami.Rozumiem,że kwiaty moga się opatrzyć i sama się nad tym zastanawiam. jednak ciągle one mi się podobają..i to trwa już ponad rok. Jestem bardzo ciekawa twojej opinii, dziękuję..

 

A co do Twojej łazienki to na pewno wybrałabym wersje numer 2 . Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m-333, jeśli bardzo zależy Ci na kwiatach, to zostaw je przy lustrze. Clat czarny, bo bardzo dobrze komponuje się z tymi kwiatowymi płytkami.

Pod prysznicem i na obudowie wc dałabym jasne płytki, tak jak na pozostałych ścianach. Strefa prysznica wyróżniać się będzie tylko niewidoczna szybą ;) - dałabym też podtynkową baterię i deszczownicę oraz mniej widoczny odpływ w ścianie.

Może nie płytkuj też pod sam sufit...

 

P.S.

Gdy wszystkie ściany będą jednorodne, to możesz kwiatowy wzór z płytek zastosować na drzwiach szafy.

Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m-333

po pierwsze odradzałabym półeczki, są mało efektowne i raczej mało praktyczne, bardziej sprawdza się odskok od ściany i wykorzystanie go na niezbędne kosmetyki – całą resztę upchniesz w szufladach. Myślałaś może o prostokątnej wannie, z natury jest węższa od tych zaokrąglonych, więc będziesz mogła zrobić na tyle szeroki odskok od ściany, aby spełniał funkcję półki. Poza tym wanna prostokątna jest łatwiejsza w pielęgnacji, mycie ukośnej do łatwych nie należy 

Co do płytek z dekorem kwiatowym: tak jak wspomniałam dekory są trudne, jeśli już to mnie osobiście podobają się na jednej, konkretnej powierzchni. Nie lubię rozsianych dekorów w kilku miejscach. Te kwiaty są dość duże, mocno widoczne, więc widziałabym je na jednej konkretnej, dużej powierzchni np. strefa lustra (z góry na dół na szerokość lustra), albo strefa wanny (po jej dłuższym boku w górę do sufitu. Całą resztę zrobiłabym jasną, włącznie ze strefą prysznica i z Geberitem - skoro nad nim ma być szafka (czyli nowa faktura) to już nie zaznaczałabym stelaża geberitu inną płytką niż jasna, ścienna.

Natomiast podłoga i blat hmmm nie widzą mi się te jasne drewnopodobne. Nijak mi się one mają do tych kwiatów.

Ten ciemny blat wygląda korzystniej, ładnie odbija umywalki i jasne szuflady, no i nawiązuje do dekoru, pytanie z czego on jest? To jednolicie czarna struktura? Bo jeśli tak to będzie raczej trudny w utrzymaniu czystości. Jeśli ma jakąś przecieraną strukturę to powinno być łatwiej.

Podłoga wg mnie niekoniecznie musi nawiązywać do drzwi tym sposobem musiałabyś mieć w każdym pomieszczeniu począwszy od salonu przez kotłownie itd. podłogi pod kolor drzwi. Może warto pomyśleć nad czym w kolorze popielu, mogłoby być nawet drewnopodobne. Taką płytkę mogłabyś również wykorzystać na blat.

Kurcze, nie wiem, pomyśl, wrzuć jakąś wizualkę to podebatujemy dalej… pozdr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniss, z zabudową geberitu już nic nie zrobię, bo jest zainstalowany, więc będzie tradycyjnie odstawać od ściany. Biję się jeszcze z myślami odnośnie zabudowy z płytką jasną, ścienną. Natomiast nie lubię niezapłytkowanych ścian, nie wiem dlaczego, ale tak mam :D

 

Ze stelażem w ścianie to tylko była jedna z opcji. Sądzę jednak, że jego obudowa dokładnie taka jak ściany będzie lepsza (włącznie z dekorem).

Można też przedłużyć zabudowę aż do rogu pomieszczenia i w tej części ładnie będa wyglądać różne wnęki (np. na szczotkę do wc) czy też półki lub nawet małą szafecza z drzwiczkami podobnymi do szafki pod umywalką. Wszystko jednak zależy od tego ile masz jeszcze miejsca d narożnika.

Jeśli już musisz płytkować pod sam sufit, to daruj sobie ostatni/najwyższy dekor. Będzei to ładniej wyglądać, gdy ostatnia linia dekoru będzie tuż nad lustrem, a wyzej płytka podstawowa. Proporcjami będzie łazienka nawiązywała do Twojej drugiej wizualizacji z podwójnym dekorem co dwie płytki, ale będzie to wizualnie lżejsze (dzięki pojedyńczemu dekorowi).

Mam nadzieję, że nie nazbyt zawile to opisałam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, bardzo proszę o radę jaki układ w łazience wybrać i która koncepcja jest fajniejsza (chciałabym łazienkę prostą, nowoczesną, jasną i najlepiej z podłogą z drewna tekowego):

 

http://images62.fotosik.pl/85/065b2d971af07c0e.jpg

 

http://images65.fotosik.pl/85/4d7225eb65cd642b.jpg

 

http://images61.fotosik.pl/85/0c2a4115ffa9e2ed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

http://images65.fotosik.pl/42/ffc233e37c50443f.jpg

 

Witam, bardzo proszę o radę jaki układ w łazience wybrać i która koncepcja jest fajniejsza (chciałabym łazienkę prostą, nowoczesną, jasną i najlepiej z podłogą z drewna tekowego):

 

http://images62.fotosik.pl/85/065b2d971af07c0e.jpg

 

 

Ten układ i kolorystyka jest chyba najlepszy, ale zlikwiduj półściankę pomiędzy wanną a umywalką. Po pierwsze - niczemu ona nie służy; po drugie - dzięki jej likwidacji możesz wstawić dłuższą wannę.

Wanna z białą podstawową płytką lepiej by wyglądała (mniej ciężko) niż drewniana. Te płytki o wzorze fali też już są zbędne w tym miejscu.

I coś bym zrobiła z tymi czanymi pasami... Pionowy tam gdzie natrysk, a szerszy poziomy pociągnać aż do lustra (pas czarnych płytek i lustro tej samej wysokości).

 

Umieściłabym też lustro trochę wyżej i zlikwidowałanym wiszącą szafkę obok niego. Lusto dobrze by wyglądało na całą szerokość blatu (takie lustro jak w wersji 3)

 

http://images65.fotosik.pl/85/4d7225eb65cd642b.jpg

Co prawda układ drugi podoba mi się bardziej (jest ciekawszy), ale z tego co pamiętam masz już wszelkie podłączenia gotowe...

Ale i tutaj coś bym zmieniła. Po pierwsze poszerzyłabym zabudowę stelaża wc aż do szafki umywalkowej, zlikwidowałabym wiszącą szafkę przy lustrze (na korzyść powiększenia lustra) i zamiast otwartych półek nad wanną zrobiłabym szafkę (na ręczniki, proszki do prania itp.)

Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej zmiany wg rad, może metodą eliminacji uda mi się w końcu zdecydować na optymalne rozwiązanie..

jesli podobaja Ci sie kwiaty to nad blatem zrobilabym ale biale - bo pod lustrem masz czarne plytki a nad lustrem biale, jestem za drewnianym blatem (lub z plytek dokladnie takich jak podloga)

prysznic zostaw czarny, czy koniecznie czern chcesz gdzies powtorzyc ?? moze powtorzyc ulubiony przez Ciebie motyw kwiatow wlasnie przy wc ??

 

ja za kwiatami nie przepadam, ale mozna jeszcze dac inna wersje, ze te czarne plytki beda z dekorem kwiatow, a reszta plytek gladka ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze stelażem w ścianie to tylko była jedna z opcji. Sądzę jednak, że jego obudowa dokładnie taka jak ściany będzie lepsza (włącznie z dekorem).

ja mam stelaze schowane w scianie i to jedna z lepszych decyzji - polecam

moim zdaniem lepiej zaaranzowac plytki, bo sciana nie ma tego klopotliwego odciecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci bardzo za wskazówki. Głowię się nad tą łazienką strasznie, też drugi układ mi bardzo chodzi po głowie, przyłącza zrobione przez dewelopera, ale jeśli będzie można je przerobić to wybiorę 2 wersję. Zaproponowano mi jeszcze inną wersję kolorystyczną, ale strasznie sterylnie wyszło:

 

http://images61.fotosik.pl/86/bbd96fd320cbdf8f.jpg

 

Co można tu dodać żeby było fajniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci bardzo za wskazówki. Głowię się nad tą łazienką strasznie, też drugi układ mi bardzo chodzi po głowie, przyłącza zrobione przez dewelopera, ale jeśli będzie można je przerobić to wybiorę 2 wersję. Zaproponowano mi jeszcze inną wersję kolorystyczną, ale strasznie sterylnie wyszło:

 

http://images61.fotosik.pl/86/bbd96fd320cbdf8f.jpg

 

Co można tu dodać żeby było fajniej?

moze sie wylamie, ale ta wersja podoba mi sie najbardziej :) jest prosto, minimalistycznie, a drewno dodaje klimatu - o to przeciez Ci chodzilo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...