Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, nie mam pomysłu na moją malutką łazienkę. Wymiary to 1,4X1,7. Oto przykładowe wizualizacje. Proszę o jakieś opinie.

 

Foresta 1, 2: Domyślam się, że łazienka jest ciasna i brakuje miejsca na przechowywanie, ale półeczki oblepione płytkami raczej średnio wyglądają, zwłaszcza z wklejoną mozaiką. Zrezygnowałbym z dolnej pod blatem, bo tylko będzie siedliskiem kurzu i wszelkiej maści obrzydliwych domestosów rzucających się w oczy na wejściu. Górna półka też wydaje mi się średnio trafiona. Po pierwsze: za wysoko i ciężko będzie z niej korzystać (czyścić), po drugie: za dużo tych półek. Pomyślałbym o dwóch półeczkach, nieco wyższych i kończących się równo z górną krawędzią lustra. Mozaika na blacie wydaje mi się najgorszym możliwym pomysłem. Utrzymanie tego w czystości to prawdziwa sztuka. Jeśli już mają być płytki, zamień na duży format i wybierz takie, które mają minimalne łódeczkowanie, bo glazurnik będzie miał problem, żeby zrobić prosty blat. Pod blatem na całej szerokości dałbym szafkę wiszącą z szufladami na domestosy i takie tam. Na upartego można dorzucić szafkę nad geberitem. Wielu osobom to się nie podoba, ale sam rozważam taką w swojej łazience. Nie podobają mi się też 2 brązowe płytki wklejone po lewej stronie blatu. Nie dodają uroku. Zostawiłbym całą szarą ścianę. Można pokombinować z obniżeniem płytek albo zastąpieniem ich farbą lub trawertynem, ale ja w tym temacie się nie znam. Mikro lampeczka nad lustrem nie oświetli go prawidłowo.

 

Legno 1, 2: Uwagi jak powyżej. Blat zdecydowanie rozsądniejszy, tylko jakoś ten jasny brąz mi nie pasuje i znowu dekor po lewej stronie umywalki. Jeśli na podłodze mają być jasne fugi, wybierz takie które się nie brudzą (jeśli takie są), ew. zaimpregnuj, bo będzie masakra.

 

Madera 1, 2, 3: Dziwny ten mikro-blat dolepiony po lewej stronie umywalki. Lepiej dać szeroką umywalkę z szafką pod spodem lub szeroki blat z mniejszą umywalką na górze i szufladami pod spodem. Przy szerokiej umywalce (nawet jak jest teraz na wizualkach) półka tuż nad blatem będzie ochlapywana i może być utrudniony dostęp do niej, więc lepiej podnieść ją do np. dolnej krawędzi lustra. Literka "L" z brązowych płytek na podłodze też do kasacji. Za mało tam miejsca, żeby wciskać dekory na siłę, zwłaszcza że ostatecznie i tak wyląduje jakiś dywanik. Świetnie wygląda pas płytek na zabudowie geberitu i za lustrem (Madera 3).

 

Secret pop 1, 2: Znowu brzydka mozaika wklejona w półeczki i przy lustrach. To lustro na ścianie na wprost kibelka to ma sprawiać złudzenie, że tam jeszcze bidet stoi po przeciwnej stronie? ;-) Ciężko mi ocenić walory praktyczne lustra w tym miejscu. Może lepiej jakiś obrazek tam dać?

 

Mój werdykt: Madera 3 z inną szafką/blatem i półeczkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

pasza120 zadajesz trudne pytania :p

Obie wersje są ładne, tylko w obu wariantach wyrzuciłabym dekory spod prysznica. Jeśli chcesz go wyróżnić, to może ścianę umywalkowo-prysznicową zrób całą w tych ciemnych płytkach z wraz z tym liniowym dekorem okolic lustra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za podpowiedzi! :)

 

Ogłaszam głosowanie - który projekt łazienki wybrać - ładniejszy, czy bardziej funkcjonalny (z szafką nad geberitem) :)

 

1: [ATTACH=CONFIG]207719[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]207720[/ATTACH]

2: [ATTACH=CONFIG]207721[/ATTACH]

 

 

 

Rozmawialiśmy z płytkarzem i chyba postawimy pralkę na wysokości okolo 80-100 cm na półce - nie będzie wtedy problemu z wstawieniem pralki i potem z niej korzystaniem (jest bardzo blisko toalety). Pod spodem jeśli nie kosz na pranie (bo będzie problem z wysuwaniem), to miejsce na proszki, detergenty, itp.

 

 

Podoba mi się wersja 2, z tym,że kwiatowe dekory do mnie nie przemawiają.

Pociągnęłabym zabudowę kibelka pod samą szafkę, dekor out, a pod prysznicem zamiast dekorów, w ciągłym pasie dałabym płytki te co na zabudowie.

Nic wtedy nie będzie determinowało całego wystroju. Można szaleć z dodatkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i mamy kolejną wersję, same/i zobaczcie:

 

1/ Co myślicie o mozaice?? Nie jest za ciemna, może za jasna?? Może nasuwa Wam się coś innego??

2/ Aktualnie podłoga w części jest w szarej płytce a w drugiej części w płytce drewnopodobnej, co myślicie aby na całości dać płytkę drewnopodobną??

3/ Jaką wybrać baterię i gdzie zainstalować, aby:

- w wannie mogły położyć się 2 osoby

- wąż od słuchawki nie przeszkadzał podczas kąpieli

- też słyszałam o problemach z wysuwanym wężem

- no i jednocześnie można było użyć podczas szybkiego prysznica

4/ co myślicie o tej zabudowie nad krótszym bokiem wanny pod skosem - zrezygnować z tego, żeby nadać lżejszej formy, czy zostawić???

5/ czy ściane z grzejnikiem tak pozostawić, czy coś dodać??

 

Wg mnie do zmiany

1/ umywalka dosunięta do ściany (czyli bez tej półeczki)

2/bateria umywalkowa zainstalowana do umywalki

3/ zmiana umywalki na taką, aby można było postawić na niej pod ścianą kubeczek, pojemnik na płyn do rąk

4/ lustro podświetlane tylko od dołu i góry led'ami a nie dookoła, lampa do malowania pozostaje

 

ale czekam na Wasze opinie i rady

 

http://imageshack.us/a/img202/49/q4g4.jpg

http://imageshack.us/a/img843/6761/5jmh.jpg

http://imageshack.us/a/img12/3856/xj4r.jpg

http://imageshack.us/a/img443/7318/x1ca.jpg

http://imageshack.us/a/img827/5381/mz1y.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ładnie.Dla mnie trochę za dużo tego drzewa ale...zrezygnowalabym chyba z podłogi dzielonej na kafle i deskę.Zrobilabym tylko kafle.Umywalka wydaje sie być ok w tej chwili masz miejsce na dozownik na poleczce.Sporo tych szafeczek moze zrezygnować z tej wiszacej dań geberitem i przeciągnąć w to miejsce lustro?Powiekszy to optycznie łazienkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nad geberitem specjalnie chcemy szafkę, zeby było sporo półeczek

z podłogą to myślimy, czy tak zostawić czy nie dać całości w drewnie. czekam na opcje z całą podgłogą w drewnie to Wam podeśle.

 

generalnie są tu 4 kolory:

drewno

beż na ścianach

szary pod lustem/umywalką i na podłodze

mozaika - geberit i wnęka nad wanną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kori, tak jak już kiedyś pisałam:

- pociągnełabym mzaikę od stelaża aż do wnęki nad wanną (czyli wymozaikowany byłby pas nad jeje krótszym bokiem) i bardziej podoba mi się mozaika z poprzednich wizualizacji (ale to tylko moje zdanie)

- zlikwidowałabym szafkę/zabudowę pod skosem za krótszym bokiem wanny

- na jednej z Twoich propozycji łazienkowych szafka nad wc miała lustzrane drzwiczki - może ona lepiej by wyglądała zamiast drewnianej (zwłaszcza gdyby jeszcze bok szafki przy lustrze umywalki też wyłożyć lustrem)

 

Poniższa umywalka jest OK - ma miejsce na kubeczki i dozowniki:

http://imageshack.us/a/img194/5308/96mg.jpg

A w razie czego to nawet na obudowie stelaża można coś postawić ;)

 

Podłoga....

ja stawiam na jasne płytki.

Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monisss co za dużo luster w łazience to niezdrowo - za dużo polerowania :-)

a wnęka nad wanną się zwęził więc wg mnie przedłużenie mozaiki nie wyglądałoby dobrze

Wszystko to zasługą naszej projektantki:-) naprawdę robi się fajna łazieneczka.

 

czy macie moze jakieś inspiracje z oświetleniem w skosie??

tak żeby można było oprawy regulować.

na chwilę obecną wychodzą 3 lampki pomiędzy blatem a oknem, i 4szt. bliżej sufitu. Poszukuje jakiś fajnych opraw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o mozaice?? Nie jest za ciemna, może za jasna??

Wg mnie kompletnie tam nie pasuje. Jest brzydka i niepraktyczna, bo taka ilość fug na półeczce sprawi, że za rok będziesz szukać pomysłu jak je doczyścić. Może lepiej zabudować drewnem albo zrobić coś takiego:

lazienka_nowoczesny_bialy_5640459.jpg

 

Aktualnie podłoga w części jest w szarej płytce a w drugiej części w płytce drewnopodobnej, co myślicie aby na całości dać płytkę drewnopodobną??

Wydaje mi się, że łazienka nie jest aż tak duża, żeby robić podziały. Wybrałbym jedno albo drugie. Sam do swojej biorę pod uwagę płytki drewnopodobne, więc chętnie wysłucham opinii innych.

 

Jaką wybrać baterię i gdzie zainstalować, aby:

- w wannie mogły położyć się 2 osoby

- wąż od słuchawki nie przeszkadzał podczas kąpieli

- też słyszałam o problemach z wysuwanym wężem

- no i jednocześnie można było użyć podczas szybkiego prysznica

 

Możliwości jest kilka:

1. Napełnianie wanny przez przelew, np. Hansgrohe Exafill S:

Hansgrohe Exafill S.jpg

Wszyscy sprzedawcy próbują mnie przekonać do tego rozwiązania, twierdząc że to najczęściej sprzedawany wynalazek do napełniania wanny. Jest ich sporo, niektóre wyglądają lepiej, inne gorzej. Mnie żaden specjalnie nie przekonuje, ale ten jako (chyba) jedyny ma zamiast perlatora malutką kaskadę.

 

2. Napełnianie wanny od spodu zestawem przelewowo-odpływowym Viega Multiplex Trio F (lub Rotaplex Trio F):

Viega Multiplex Trio F.jpg

Podobno super cichy system napełniania, wygląda niegłupio, nie zajmuje miejsca. Tu zobaczysz filmik jak to działa:

 

3. Napełnianie wylewką umieszczoną na środku wanny, np. kaskadową Dornbracht Symetrics WaterSheet:

Dornbracht Symetrics WaterSheet.jpg

Ta wystaje na 15 cm od ściany, ma 18 cm szerokości. Wydaje mi się, że trzeba ją zamontować nieco wyżej niż standardowe baterie wannowe, czyli na wysokości np. 20 cm nad górnym rantem wanny. Wtedy będzie dobrze wyglądała i nikt w wannie nie powinien zawadzać o nią kolanami. Jeśli macie szeroką wannę (np. 80 cm) raczej nie powinno być problemu. Przy wannie 75 cm robi się trochę ciasno. Możecie wyciąć coś takiego z kartonu i zobaczyć czy się zmieścicie.

 

4. Na krótszym boku wanny można zamontować deszczownicę i/lub drążek ze słuchawką prysznicową. Wtedy można dać jeden mieszacz do wylewki a drugi do prysznica i deszczownicy, albo wspólny, umieszczony np. nad/obok wylewki. Ale tu również nie mam pojęcia, które rozwiązanie jest najlepsze. :)

 

4/ co myślicie o tej zabudowie nad krótszym bokiem wanny pod skosem - zrezygnować z tego, żeby nadać lżejszej formy, czy zostawić???

Wygląda spoko. Jeśli tam mają być szafki, to bym tak zostawił.

 

5/ czy ściane z grzejnikiem tak pozostawić, czy coś dodać??

Tak wygląda dobrze.

 

Wg mnie do zmiany

1/ umywalka dosunięta do ściany (czyli bez tej półeczki)

2/bateria umywalkowa zainstalowana do umywalki

3/ zmiana umywalki na taką, aby można było postawić na niej pod ścianą kubeczek, pojemnik na płyn do rąk

 

Potwierdzam. 3x TAK. To pudło za umywalką jest paskudne i jednocześnie odsuwa umywalkę daleko od ściany, tarasując drogę do WC/wanny. Chyba lepiej zrobić głębszy blat/szafkę i umywalkę z rantem na baterię i kosmetyki.

 

4/ lustro podświetlane tylko od dołu i góry led'ami a nie dookoła, lampa do malowania pozostaje

LEDy dookoła miałyby sens, gdyby lustro było wyeksponowane na pustej ścianie, jak np. Keramag MyDay:

Keramag MyDay.jpg

A na tej wizualce wygląda na wciśnięte między futrynę a szafkę. Efekt raczej będzie nijaki. Wkleiłbym to lustro między płytki. Lampa do malowania wygląda tandetnie, ale ja się nie znam - może jest super. Zastąpiłbym ją identycznymi halogenami wpuszczonymi w sufit podwieszany, tak jak nad wanną.

 

czekam na Wasze opinie i rady

 

Nie podoba mi się kolor drewna. Wiem, że to wizualizacja, ale szare płytki sprawiają wrażenie zimnych, a to drewno jest ciepłe, w dodatku takie bez wyrazu. Do jasnych szarości bardziej pasowałby wg mnie ciemny brąz ew. coś jaśniutkiego, bardziej żywego. Inna sprawa, że będziesz tam miała 3 rodzaje materiałów: drzwi, szafki z innego drewna i jeszcze płytki drewnopodobne, które chyba najtrudniej dobrać. Sam mam z tym problem. :/

Edytowane przez Sniper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i którą wersje podłogi byście wybrali:

 

Cała z drewna (2) wygląda super, świetnie się komponuje z wanną i LEDami pod spodem. Nie pasuje mi natomiast biała szafka pod umywalką - coś bym tu zmienił. Próbowałbym nawiązać stylem do wanny. Skoro wanna jest biała, kanciasta i ma obudowę z drewna, a umywalka też biała i kanciasta, to tylko obudowy z drewna jej brakuje. :-) Masz chętną do współpracy projektantkę, może uda się parę nowych wersji uzyskać. Ciekawi mnie jak wyglądałaby cała szafka drewniana, ew. wersja z białym blatem i szafką z drewna oraz białą szafką z frontami z drewna.

 

Na 3. wizualizacji nie pasuje mi kolor płytek na obudowie wanny. To już byłby kolejny, chyba 5-ty kolor w tej łazience. O jakieś 2 za dużo.

 

No i ciągle kłuje mnie w oczy ta ciemna szarość na gebericie. Gdyby go tak drewnem okleić, mógłby się fajnie zlać z wanną i nie rzucać w oczy. Na razie robi wszystko, żeby przyciągnąć wzrok do kibla, a po mojemu to umywalka i wanna są tam najładniejsze. :) Jeśli już musi być tam cegiełka, to może jakaś jaśniutka? No i gdybyś dała radę skrócić zabudowę geberitu tak, żeby zostało 20 cm odstępu od wanny, będziesz mogła uchylić go na zewnątrz i wyszorować wannę bez wchodzenia do niej.

 

Btw, możesz zdradzić namiar na swojego projektanta? Widzę, że jest świetny/a - wizualki znakomite, ciągle mam wrażenie, że to zdjęcia, tylko jakoś glazurnik szybko podłogę przekłada. ;-) Przy okazji bardzo mnie ciekawi jaką wannę i umywalkę tam widzę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...