Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Q Kinia świetne okna :)

Bardzo fajna jest ścianka (szafeczka?) z roślinkami, która oddziela kibelek od reszty łazienki - pamiętaj że pomiędzy ścianą a ścianka/szafeczką musi być min.80cm odległości aby móc korzystać z wc.

Moim zdaniem masz za dużo halogenków na podciągu pomiędzy główną częścią łazienki a wanną. W mojej łazience (1,8x1,8m) jest 5 takowych i praktycznie nie są nigdy używane (jest zbyt jasno - światło za bardzo to razi w oczy), w przeciwieństwie do dwóch sztuk nad lustrem (intensywnie oświetlają lustro, a resztę łazienki spowija ich przytłumiony, już nastrojowy blask)

Postumencik przed kabiną dałabym w kolorze podłogi, aby mniej się rzucał w oczy i nie wprowadzał dodatkowego chaosu.

 

Nie gra mi kącik umywalkowy. Za mała/za krótka szafka... za mała umywalka (tylko aby opłukać dłonie) ... za duże lustro do tych maleństw...

Umywalkę masz naprzeciw drzwi, więc od razu rzuca sie w oczy, a raczej pwinno rzucać się w oczy. U Ciebie jest tak: wchodzisz do łazienki i widzisz lustro. Jak się przyjrzysz dokładnie, to zlokalizujesz też mikro szafeczkę z mikro umywalką.

Poza tym, przy tak szerokim lustrze, nie jestem pewna czy te kinkiety dobrze oświetlą twarz.

 

P.S.

Czy możesz wrzucić kolorowy kącik wannowy "en face"?

Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pezotto, czy rozmieszczenie sanitariatów na 100% ma być właśnie takie? Bo coś mi z tym zgrzyta tak w jednej jak i w drugiej łazience.

W łazience z wanną: na ścianie z lustrem wszystko bardzo ściśnięte, a naprzeciwko luz-blus.

 

> jeżeli chodzi o sanitariaty w ciemniejszej łazience to nie będący na środku ściany komin pomiędzy wc a bidetem "rozdał karty" (wymiary łazienki to 2,30 x 2,30), a bidet jest "must have" - łazienka jest wąska i krótka więc ten luz-blus jest pozorny ;)

 

Łazienka z prysznicem:

- za bardzo wyróżniony jest kibelek - gdyby był dokładnie naprzeciw umywalki miałoby to jakiś sens (np. taki pas płytek zrobiony na ścianie z lustrem, ewentualnie lub też nawet na podłodze łącząc wc z umywalką)

 

>dziękuje za tą uwagę, nie zauważyliśmy tego :no:... trzeba będzie przesunąć kaloryfer w stronę okna (wymiar tej łazienki to 3,49x1,67)

 

- pod prysznicem ciemna płytka podstawowa, a wc w mozaice - lepsze byłoby jedno i to samo tu i tu

 

> i tutaj i tutaj jest jest mozaika, nie widać tego na renderze (dodatkowo pod prysznicem zostałą jasna fuga, a powinna być taka jak na wc)

 

- drabinka wciśnięta obok wc, daleko od umywalki a jeszcze dalej od prysznica

 

- nie do końca jestem przekonana co do blatu w kształcie L

 

>niestety brak pomysłu jak to inaczej rozwiązać, a szafki i szuflady (meble będą wstawiane w "l-kę") są w tej łazience bardzo potrzebne

 

Co do drzwi ukrywających kocioł, to na pewno nie blacha perforowana. Jeśli będą wysokości drzwi wejściowych, nie zabudowane od góry, to mogą być zwykłe z płyty (jeśli drzwi do łazienki będą białe, to drzwiczki także).

 

> te "drzwiczki" będą do wysokości ścianki z luksferów tj. ok 2,0 m

 

 

p.s dziękuję za szybką odowiedz

Edytowane przez pezotto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziękuję za te wszystkie uwagi...Faktycznie ta umywalka wraz z szafka były za małe:) jakoś tego nie zauważyłam...Co do oświetlenia przy lustrze...to wcale nie jest powiedziane, że kinkiety nie dadzą dobrego oświetlenia, ale poprawiłam to i dodałam świetlówkę, która na pewno się sprawdzi przy lustrze...a kinkiety zostawiłam...ja osobiście lubię się bawić oświetleniem....a kinkiety mogą dodać fajnego klimatu, kiedy nie nie będzie potrzebna świetlówka.

 

Są cztery halogeny nad ta główną częścią łazienki i trzy (ale delikatne) nad wanną....

 

Zasugerowałam się wszystkimi wskazówkami...:) dziękuję

murator1.jpg

murator3.jpg

murator5.jpg

murator7.jpg

murator.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kinia, oranżeria kąpielowa - marzenie:cool:!

Martwi mnie ten stopień do prysznica:rolleyes:... nie znam historii i powodu podniesienia kabiny prysznicowej, a na wizkach nie widać, czy ten stopień jest przedłużony w stronę kibelka... Wrzuć rzut łazienki i napisz czemu ten prysznic zawieszasz pod sufitem?;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) no więc ten stopień jest przy prysznicu, przy wejściu.nie dochodzi do kibelka..prysznic jest wyżej, schodek miał pomóc, żeby nie trzeba było tam skakać...idealny na wyłożenie ręczniczka;)a może i nawet swieczek przy romantycznej kapieli:)

Nie wiem czy jest taka łazienka...to jest taki mój pomysł...projekt nie związany z moja ani z niczyja łazienką:)

 

Prysznic jest pod samym sufitem bo jest wyżej niż tradycyjny prysznic...na takim podeście....dlatego sięga tak wysoko, ale w zasadzie wg mnie nie wygląda to zle...pomieszczenie wydaje sie przez to tez wyższe..powstała tafla szkła

jest tak wysoko jak okna...myślę, że to współgra

 

Ale jak najbardziej doceniam, że może sie komuś nie podobać:)

Bardzo dziekuję za te uwagi..i biorę je sobie do serca:) miło, że ktos napisał:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q Kinia, a ja byłam przekonana, ze ten podest przed kabiną to przedłużenie podwyższenia "tronu" i bardzo mi się ten pomysł podobał. Ale sam stopień już nie bardzo. A nie będzie on przeszkaszał w dostaniu się do zakątka kibelkowego?

Poza tym na wizce wygląda to tak, że podest zachodzi trochę na portefenetra - zrównanie go długością z krawędzią kabiny byłoby lepsze.

 

Wciąż coś mi nie gra z zakątkiem umywalkowym. Proporcje już lepsze, ale poprzednia umywalka i blat bardziej pasowały stylem do twojej łazienki, tylko byly za małe. Wydaje mi się, że coś jedt nei tak z lustrem.

Jeśli bardzo zależy Ci na kinkietach, to może zmień lustro na węższe ale za to w rzucającej sie w oczy ramie. A ściana powinna być tylko niczym nie wyróżniającym się tłem.

Z kolei, jeśli byś zrezygnowała z kinkietów (przynajmniej po bokach), to lustro mogłoby być od portfenetra do ścianki podciągu (czyli na szerokość szafki). Kinkiety mogłyby być nad lustrem, lub też można by zastosować jakieś ładne zwisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączam do oceny projekt łazienki. W tej chwili jeszcze jest możliwość przeniesienia niektórych instalacji. WC raczej musi zostać tu gdzie w projekcie żeby nie przeciągać grubej rury kanalizacyjnej. Grzejnik nad WC. Dalej umywalka i kabina prysznicowa. Planuję kabinę w formie szklanej ścianki, zastanawiam się jeszcze nad brodzikiem lub odpływem liniowym. Ścianka długości 100cm, szerokość kabiny 80 lub 90cm. Piec i pralka za zabudową. Kanał wentylacyjny przeciągnięty nad kabinę, ponieważ grzejnik znajduje się pod kratką.

 

Pytanie, czy takie rozmieszczenie jest OK? W którym miejscu lepiej dać baterię w kabinie – 1 czy 2 ?

 

http://i40.tinypic.com/2dtcbiv.jpg

Edytowane przez bart123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem 2.

natomiast jeśli się da, to grzejnik bym przeniosła na ściankę koło drzwi, na wyjściu z przysznica (vis-a-vis 2). po 1 - kibelkowe wyziewy i te sprawy (tak, klapę się zamyka, ale dzieci, goście - ręki sobie nie dam uciąć, że każdy o tym pamięta), po 2 - domyślam się, że obsychać ma ręcznik po kąpieli, więc fajnie aby był blisko jak wychodzę z kąpieli, po 3 - jeśli będzie lekko wilgotny, to nie będzie pierwszym, co się rzuca na oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzejnik obecnie jest w miejscu tej „dwójki”, więc do przeniesienia w każdą stronę. Początkowo miałem go przenosić tam gdzie proponujesz i faktycznie przekonałaś mnie, że to najlepsze rozwiązanie ;)

Co do baterii to miejsce 2 ma na pewno ten plus, że jest możliwość montażu baterii podtynkowej, bo to gruba ściana nośna, boczna ścianka jest działowa grubości ok. 10-11cm. Zastanawiam się nad takimi rzeczami jak chlapanie łazienki czy komfort kąpieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lwitam wszystkich;):)

prosze o pomoc w aranzacji lazienki jest juz projekt ale chcialabym umiescic wanne(jesli to mozliwe...)myslalam o przesunieciu scianki kosztem zmniejszenia pokoju moze ktos mi poradzi bardzo dziekuje lazienka 3,70m AP 24.jpg

Edytowane przez asik111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) no więc ten stopień jest przy prysznicu, przy wejściu.nie dochodzi do kibelka..prysznic jest wyżej, schodek miał pomóc, żeby nie trzeba było tam skakać...idealny na wyłożenie ręczniczka;)a może i nawet swieczek przy romantycznej kapieli:)

Nie wiem czy jest taka łazienka...to jest taki mój pomysł...projekt nie związany z moja ani z niczyja łazienką:)

 

Prysznic jest pod samym sufitem bo jest wyżej niż tradycyjny prysznic...na takim podeście....dlatego sięga tak wysoko, ale w zasadzie wg mnie nie wygląda to zle...pomieszczenie wydaje sie przez to tez wyższe..powstała tafla szkła

jest tak wysoko jak okna...myślę, że to współgra

 

Ale jak najbardziej doceniam, że może sie komuś nie podobać:)

Bardzo dziekuję za te uwagi..i biorę je sobie do serca:) miło, że ktos napisał:)

Pozdrawiam

Kiniu, to nie kwestia podobania, czy nie:no:. Ja osobiście bardzo lubię stosować podesty i różnice poziomów:yes:. Ale kwestia walenia się małym palcem w ten próg za każdym razem idąc do wc i od wc do umywalki by umyć rączki;). To też kwestia bezpieczeństwa, bo wychodzisz spod prysznica mokrymi nóżkami i robisz fik na stopniu;).

Idziesz w tej łazience trochę w ZEN, trochę w minimalizm... wyłóż tam kamienie i obniż prysznic(drzwi do prysznica zawsze możesz zrobić wyższe), lub zrób podest niski, w drewnie (w stylu marynarskiego trapu, sauny, SPA), ale po całości do kibelka włącznie.

W kwestii umywalki, lustra i kinkietów zgadzam się z Moniss:).

Wrzucę Ci na chwilę kilka inspiracji:

http://panidyrektor.pl/wp-content/uploads/2013/04/pomysl-na-lazienke-8.png

 

http://panidyrektor.pl/wp-content/uploads/2013/04/pomysl-na-lazienke-nowoczesna-lazienka-15.png

 

http://panidyrektor.pl/wp-content/uploads/2013/04/pomysl-na-lazienke-nowoczesna-lazienka-4.png

 

http://panidyrektor.pl/wp-content/uploads/2013/04/pomysl-na-lazienke-nowoczesna-lazienka-2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart123, 2 jeśli bateria jest dość wystająca... by uniknąć poobijanych łokci;). 1 przy baterii podtynkowej, ale już odpowiedziałeś, że tu się nie da;). Więc zostaje 2:D.

Grzejnik absolutnie na wprost wyjścia z kabiny... albo z boku:yes:;).

A może kabinę przesunąć i zagospodarować ten wolny kąt na lewo od wejścia:rolleyes:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, więc postanowione, że przy obecnym układzie grzejnik będzie w ściance po lewej stronie drzwi, bateria w miejscu 2 z odpowiednio długą deszczownicą:) Głowiłem się nad tym od tygodnia a wystarczyło zapytać;)

 

Rasia, Twoim zdaniem lepiej zrobić kabinę po lewej stronie przy drzwiach wejściowych? Tak naprawdę to tam właśnie są teraz wyprowadzone instalacje więc byłoby to najłatwiejsze.

Plus moim zdaniem taki, że spokojnie kabina mogłaby być szersza, 90 lub nawet 100. Grzejnik zostaje koło umywalki, możliwość szerszej umywalki nawet z jakimś blatem. Natomiast minus taki, że w ściankach działowych nie założy się baterii podtynkowej (ale nie upieram się przy niej), powstaje niewykorzystany kąt po lewej stronie umywalki, wejście do kabiny koliduje trochę z umywalką, dodatkowa ściana do obłożenia gresem:)

Załączam poglądową fotkę z tymczasową armaturą na czas urządzania mieszkania (przepraszam za jakość, robione komórką parę dni temu na własny użytek) – widok z drzwi.

 

http://i44.tinypic.com/o73nfc.jpg

Edytowane przez bart123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...