Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Asik111, podaj proszę dokładne wymiary obu łazienek. Z tego co wyczytałam z rysunków, to szerokość wynosi 1,52cm, a długość?

Co prawda przy tej szerokości da się ustawić wannę, jednak będzie trochę mała - przynajmniej jak dla mnie. Na którymś z rzutów szer. sypialni to było 3,2m, więc można by te 20cm uszczkąć i wstawić dłuższą wannę (nie pomniejszałabym salonu bo trzeba tam zmieścić jakąś kanapę i kącik ze stołem)

 

A tu moja propozycja z dużymi szafami w sypialniach.

AP 24 bis_zmiany.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dokładnie tak, tylko wejście od strony blatu/grzejnika. Ścianka szklana wzdłuż wejścia i nic więcej:). Zyskujesz prawie metr blatu, lustro po całości optycznie powiększającą łazienkę, stawiasz pod blatem/grzejnikiem ghosta i kobita ma toaletkę;).

 

Magda 34, kocham Cię, wiesz:hug:, ale co jest niefunkcjonalnego w takiej łazience i lepszym wykorzystaniu przestrzeni?:rolleyes:

 

No wiem Rasiu, wiem :hug:Dzisiaj już się lepiej przygotowałam, bo zerknęłam do wątku barta123.Jasna sprawa jest już z pralką. Jej miejsce jest w tej wnęce razem z piecem. Może nie do końca dobrze się wyraziłam, ale wydaje mi się, że nie tyle jest to niefunkcjonalny układ tylko trochę mniej od tego niżby bart zaczął od prysznica przy ścianie. Bo z tego co wyliczyłam to pomiędzy kabina a blatem zostanie trochę mało miejsca. Powiedzmy: prysznic 90 cm, blat z umywalka 30-45 cm. Zostaje ok. 50 cm:rolleyes: No ... też można. Nie upieram się przy swoim;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje kinka, dziekuje moniss,dziekuje rasia wieksza kuchnia super !!! swietny pomysl a szafy no marzenie mam tylko maly problem architekt moze przesunac scianke w strone salonu albo do pokoju tylko bedzie musial zrobic z miejsca na szafy wneke a kibelek tez taki musi byc bo chodzi o przepisy dla inwalidow takie wymogi maja i nic nie zrobie :(tak musza zrobic do odbioru a potem to chyba bede mogla przesuwac jak chce no wiem wiem bezsensu no ale coz takie przepisy....)monis posylam plan jaki jestnowy (2).jpgstary.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wszystkie cenne rady, ciężko podjąć decyzję;) Podstawowym pytaniem na które teraz szukam odpowiedzi, to jakiej długości musi być ścianka kabiny bez drzwi, tak żeby można korzystać bez zalewania łazienki. Wydaje mi się, że 90 cm to za mało...

Czytam teraz wątek o kabinach na forum, ale jeszcze nie znalazłem odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bart123, u ciebie długość tej ściany z prysznicem wynosi 180 cm, więc szyba spokojnie może być szeroka na 90-100 cm. W takim prysznicu bez brodzika (jeśli o takim mówimy) musi być też zachowany spad przy odpływie, no ale to chyba jest jasne. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystając obecnie z tradycyjnej kabiny 90x90, półokrągłej, mam wrażenie że jest ona stosunkowo mała i po prysznicu na pewno wszystkie ścianki są mokre. Gdyby nie było z tyłu obudowy to sporo wody lądowałoby na płytkach. Dlatego dochodzę do wniosku, że w kabinie bez drzwi, boczna ścianka powinna mieć przynajmniej 120cm. Więc w moim przypadku robi się ciasno. Chyba w małej łazience (5m2) w mieszkaniu to przerost formy nad treścią:confused: Choć podoba mi się strasznie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]213300[/ATTACH]

 

Asik111, no właśnie z tych rysunków wyczytałam jaką szerokość mają łazienki, ale nie jestem w stanie rozszyfrować jaka jest długość wc. Łazienki z prysznicem chyba 2,5m?

To są za małe rysunki aby dostrzec szczegóły, będziesz więc musiała podać wymiary kominów i długości poszczególnych ścianek. Jaką szerokość mają drzwi do łazienki i wc (80 czy 90cm), bo tego też dokładnie nie widać.

Nie rób wnęk na szafy w sypialniach - później dostawisz sobie ścianki np. z g-k aby zrobić szafy wnękowe - no chyba że będziesz wolała wolnostojące :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bart 123, nie będę Cię przekonywać, ale moim zdaniem w kabinie półokrągłej 90x90 jest o wiele ciaśniej niż w otwartym prysznicu z boczną ścianką. Uważam, że 100 cm to jest aż nadto:D

 

Ale może inni się jeszcze wypowiedzą.

Edytowane przez Magda 34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

BArdzo proszę o pomoc w aranżacji mojej łazienki lazienka.jpg

okno od podłogi 85cm

na prawej ścianie ma kabina prysznicowa 100cm, i miska WC, pod oknem na całą szerokość łazienki wanna prostokątna, a na przeciwnej ścianie umywalka. Wybrałam płytki opoczno avangarde

dekor.jpgpodłoga.jpgpodstawowa biała.jpgpodstawowa szara.jpg

 

nie mam kompletnie pomysłu jak ułożyć dekory kwiatowe, nad umywalką raczej nie bo musiałabym podnieść wyżej lustro, a tak nie chcę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się te kwiatki w ogóle nie podobają i bym z nich zrezygnowała.

łazienka nie jest mała, ale i niezbyt duża więc zrobiłabym ją całkowicie w jasnych płytkach, ciemnymi ewentualnie zaznaczając tylko wannę (ścianę za wanną - bez sensu, bo tam i tak jest okno) lub okładając wannę mozaiką. albo umywalkę z lustrem umieściła "na" ciemniejszych płytkach ewentualnie jakoś bym próbowała zaznaczyć strefę przysznica. w każdym razie bardzo prosto.

ale...

 

ja specjalistą nie jestem, więc widząc taki pobawiony jakicholwiek proporcji rysunek, na którym w dodatku nie ma pozaznaczanych przyłączy - rozkładam bezradnie ręce. celowo zapytałam cię o twoją propozycję, żebyśmy mogli od czegoś wyjść, coś zmodyfikować. ale chyba ty oczekujesz gotowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniam01, na razie inne kolory, ale za to łazienka ze wszystkimi urządzeniami (oprócz pisuaru ;)

Niestety nie mam w programie tak ładnych płytek jakie byś chciała...

 

aniam01_1.jpg aniam01_2.jpg

 

Albo skromniejszy dobór urządzeń sanitarnych:

aniam01_3.jpg

Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AmelieJ

podoba mi się ten projekt, choć chyba zlikwidowałabym lustro pod połaciówką. i koniecznie czerwone półeczki - po prostu nie wiem czemu one mają służyć. na bukiet kwiatów i świeczkę masz blat, więc ja bym tam znając siebie uczyniła wystawkę lakierów do paznokci i kremików :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...