Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jujaro, generalnie podoba mi się projekt Twojej łazienki. Jest taki spokojny i stonowany. Można pobawić się kolorami ręczników, dywaników itp.

Ewentualnie zastanowiałabym się nad likwidacją pasa szarych płytek wzdłóż wanny (ale niekoniecznie) i zmianą drzewek za coś innego (z plamą koloru, skoro chcesz więcej życia, tylko później do koloru owej plamy tzreba by dobierać dodatki).

Jeśli płytki sa za drogie, to zmień je na tańsze w podobnym rozmierze i kolorze.

Teak czy płytki drewnopodobne - zwróć uwagę na cenę.

Grzejnik drabinkowy - jeśli to zwykła drabinka to lepiej aby "zlewał się" ze ścianą; jeśli bardziej dizajnerski - to może sie wyróżniać też kolorem.

Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ja też wstawiam projekt swojej łazienki - wersja nr 1 :-)

 

 

[ATTACH=CONFIG]216503[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]216504[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]216505[/ATTACH]

 

Jeśli chcesz tak dużo koloru w łazience to OK, tylko bym zlikwidowała wszystkie płytki nad pasami fioletu powyzej drzwi.

POszerz lustro na całą długosć szafki/umywalki.

Czy te ścianki przy wannie muszą być? Ostatnio coraz więcej osób pokazuje takie w swoich wizkach łazienek - taka dziwna moda, która mmnie osobiście kompletnie się nie podoba.

 

A to jest projekt mojej "małej łazienki"

Chyba taka wersja zostanie :-)

[ATTACH=CONFIG]216510[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]216511[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]216512[/ATTACH]

 

Aha drzwi będą białe a nie brązowe...

Proszę o opinie :-)

Ta łazienka mi się podoba. Użycie mozaiki w kabinie jest uzasadnione. Można by się było pokusić o wykorzystanie tego drobiazgu gdzieś jeszcze, ale to nie jest konieczne - zwłaszcza przy degiełkach przy umywalce...

Mnie osobiście podoba się pomysł z 2 kolorami płytek i cegiełkami na umywalkowej ścianie. Dobrze to wygląda i inaczej niż u sąsiadów ;)

Jedyne co bym zmieniła, to tę samotą szafkę pod oknem.... Rozumiem, że nie jest połączona z tą pod umywalką, bo by zasłaniała kolor płytek i w ogóle burzyła całą koncepcję... więc może ją wyrzucić?

Jeśli brakuje Ci miejsca do przechowywania, to może wstaw szerszą szafkę pod umywalką (szer. na 2 płytki) i zamień płytki turkusowe za nią na te jasne. Umywalka prostokątna, nablatowa, na szerokośc lustra.

Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jujaro, generalnie podoba mi się projekt Twojej łazienki. Jest taki spokojny i stonowany. Można pobawić się kolorami ręczników, dywaników itp.

Ewentualnie zastanowiałabym się nad likwidacją pasa szarych płytek wzdłóż wanny (ale niekoniecznie) i zmianą drzewek za coś innego (z plamą koloru, skoro chcesz więcej życia, tylko później do koloru owej plamy tzreba by dobierać dodatki).

Jeśli płytki sa za drogie, to zmień je na tańsze w podobnym rozmierze i kolorze.

Teak czy płytki drewnopodobne - zwróć uwagę na cenę.

Grzejnik drabinkowy - jeśli to zwykła drabinka to lepiej aby "zlewał się" ze ścianą; jeśli bardziej dizajnerski - to może sie wyróżniać też kolorem.

 

Płytki są rzeczywiście drogie tylko nie mogę znaleźć odpowiednika w takim rozmiarze to jest 99x29..., ; Grzejnik będzie raczej biały więc w jakim kolorze powinny być płytki??? bo ja jakoś zupełnie nie mam pomysłu..., nie chciałabym całej białej tak dużej ściany...

Aha jeśli nie brzozy bo one też mi się nie widzą to co proponujesz? Zastanawiałam się nad jakimś tynkiem dekoracyjnym... albo fototapetą lub też ewentualenie po prostu farbą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jujaro łazienka mi się podoba :) Jedynie ten grzejnik razi w oczy. Koniecznie musi być biały? Koloru ściany bym nie zmieniała, tylko właśnie dobrała kolorystycznie zlewający się grzejnik. Fototapeta taka sobie. Mi osobiście podobają się sephia z jakimś akcentem kolorystycznym jak wrzucałam kilka postów wyżej.

 

Ewa zostawiłabym te płytki tak jak są na wizu, czyli jedna wysokość płytek w całej łazience. A może zamiast lampy oświetlić lustro ledami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no właściwie to nie musi być biały grzejnik...:). Mój mąż mnie na pewno zamorduje jak zobaczy wszystko szaro białe i jeszcze szary grzzejnik na szarej ścianie:D... Myślę o tym bardziej, że to wszystko takie monotonne tzn. jest część szara, część biała i powiedzmy brązowa podłoga. Chcialam to jakoś wymieszać, tylko nie wiem jak, zastanawiałam się nad jakąs szarością zamiast tej dużej szafki brązowej przy umywalce- ona tam jest tak wstawiona ale zapewne się nie zmieści. Myslałam też żeby jakoś wejść tymi drewnopodobnymi płytkami na ścianę tylko nie wiem za bardzo w którym miejscu najlepiej. Nie wiem tez czy obudować wannę płytkami czy zostawić ją w tej obudowie plastikowej.... Same znaki zapytania...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz tak dużo koloru w łazience to OK, tylko bym zlikwidowała wszystkie płytki nad pasami fioletu powyzej drzwi.

POszerz lustro na całą długosć szafki/umywalki.

Czy te ścianki przy wannie muszą być? Ostatnio coraz więcej osób pokazuje takie w swoich wizkach łazienek - taka dziwna moda, która mmnie osobiście kompletnie się nie podoba.

 

 

Ta łazienka mi się podoba. Użycie mozaiki w kabinie jest uzasadnione. Można by się było pokusić o wykorzystanie tego drobiazgu gdzieś jeszcze, ale to nie jest konieczne - zwłaszcza przy degiełkach przy umywalce...

Mnie osobiście podoba się pomysł z 2 kolorami płytek i cegiełkami na umywalkowej ścianie. Dobrze to wygląda i inaczej niż u sąsiadów ;)

Jedyne co bym zmieniła, to tę samotą szafkę pod oknem.... Rozumiem, że nie jest połączona z tą pod umywalką, bo by zasłaniała kolor płytek i w ogóle burzyła całą koncepcję... więc może ją wyrzucić?

Jeśli brakuje Ci miejsca do przechowywania, to może wstaw szerszą szafkę pod umywalką (szer. na 2 płytki) i zamień płytki turkusowe za nią na te jasne. Umywalka prostokątna, nablatowa, na szerokośc lustra.

 

 

No tak właśnie planuję, żeby lustro było na całą szerokość umywalki i wisiało w poziomie.

Zastanawiam się jeszcze czy nie zmienić z fioletu na czerwień?? Jak uważasz??

 

 

A w 2 łazience to ta szafka pod oknem to inwencja projektanta ja jej tam nie planowałam...

Właśnie ten efekt "inaczej niż u sąsiada" chciałam osiągnąć :-) Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olaola, jeśli chcesz tak dużo koloru i w takim rozstawieniu, to chyba lepszy już fiolet niż czerwień.

 

jujaro, zgadzam się z AmelieJ, że fototapeta w sepii byłaby OK. Ale może też być cała w szarościach (łącznie z tłem) o różnym nasyceniu.

"Drewna"/drewna z podłogi nie dawałabym już na ścianę, gdy są już tam także szare płytki.

Co do drabinki, to szara będzie wyglądała bardzo dobrze. Wyobraź sobie, że rowieszasz na niej ręcznik kąpielowy w intensywnym kolorze. Taki kolor też miałby dywanik łazienkowy, pozostałe ręczniki i dodatki. Intensywne kolory dodatków w stonowanej kolorystycznie łazience wyglądają rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olaola, jeśli chcesz tak dużo koloru i w takim rozstawieniu, to chyba lepszy już fiolet niż czerwień.

 

jujaro, zgadzam się z AmelieJ, że fototapeta w sepii byłaby OK. Ale może też być cała w szarościach (łącznie z tłem) o różnym nasyceniu.

"Drewna"/drewna z podłogi nie dawałabym już na ścianę, gdy są już tam także szare płytki.

Co do drabinki, to szara będzie wyglądała bardzo dobrze. Wyobraź sobie, że rowieszasz na niej ręcznik kąpielowy w intensywnym kolorze. Taki kolor też miałby dywanik łazienkowy, pozostałe ręczniki i dodatki. Intensywne kolory dodatków w stonowanej kolorystycznie łazience wyglądają rewelacyjnie.

 

Tak właśnie myslałam o jakiejś fototapecie. Zastanawiam się czy takiego samego motywu nie wrzucić na ścianie nad wanną. Zastanawiam się jeszcze jakie płytki dobrać do szarych signum z nowej gali....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola wg mnie też stanowczo za dużo tego fioletu, ale mi podobają się takie surowe, szare, biało-czarne wnętrza + jedynie kolor w dodatkach.

A jeśli podobają Ci się takie kolorowe płytki to może ogranicz je. Ja np. zostawiłabym wannę w mozaice i zrobiłabym jakiś kolorowy akcent na ścianie z umywalką i wc. Takich obwódek kolorowych i tyle tego to wowowo dla mnie za dużo. A w czerwieni tak jak pisałam w obecnym ułożeniu płytek bym oszalała :D

Edytowane przez AmelieJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olaola, jeśli chcesz tak dużo koloru i w takim rozstawieniu, to chyba lepszy już fiolet niż czerwień.

 

Naprawdę uważacię, że fioletu jest za dużo?? Lepiej byłoby gdyby była cała biała??

 

Nie jest za dużo fioletu jeśli lubisz kolorowe łazienki :)

Ja jestem zwolenniczką łazienek stonowanych z kolorowymi akcentami tylko w dodatkach. Lecz Ty nie musisz iść tą samą ścieżką :)

Każdy jest inny... Ty z pewnością lubisz otaczać sie kolorami. Moja znajoma zawsze ubrana jest kolorowo i ma kremowo-czerwoną (a raczej czerwono-kremową, bo czerwień jest dominująca) łazienkę, którą uwielbia :) Muszę przyznać, że jej łazienka ładnie wygląda, lecz to nie dla mnie.

Lecz wracając do meritum... lubisz otaczać się kolorami, dobrze czujesz się w kolorowych pomieszczeniach... nie zważaj na takich wiebicieli monochromatycznych łazienek, jak Amelie i ja, i koloruj swoją łazienkę :)

Kurczę, teraz zastanawiam się jeszcze nad czerwienią o której wspominałaś... to może dobrze wyglądać... wszystko zależy od odcienia (może wielkie błyszczące tafle nasyconej czerwieni?)... Ale zastanów się też nad innym ułożeniem płytek - może nie wszerz pomieszczenia lecz połacie akcentowane pionowo...? Później będziesz mogła porównać, który układ bardziej Ci odpowiada :)

Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest za dużo fioletu jeśli lubisz kolorowe łazienki :)

Ja jestem zwolenniczką łazienek stonowanych z kolorowymi akcentami tylko w dodatkach. Lecz Ty nie musisz iść tą samą ścieżką :)

Każdy jest inny... Ty z pewnością lubisz otaczać sie kolorami. Moja znajoma zawsze ubrana jest kolorowo i ma kremowo-czerwoną (a raczej czerwono-kremową, bo czerwień jest dominująca) łazienkę, którą uwielbia :) Muszę przyznać, że jej łazienka ładnie wygląda, lecz to nie dla mnie.

Lecz wracając do meritum... lubisz otaczać się kolorami, dobrze czujesz się w kolorowych pomieszczeniach... nie zważaj na takich wiebicieli monochromatycznych łazienek, jak Amelie i ja, i koloruj swoją łazienkę :)

Kurczę, teraz zastanawiam się jeszcze nad czerwienią o której wspominałaś... to może dobrze wyglądać... wszystko zależy od odcienia (może wielkie błyszczące tafle nasyconej czerwieni?)... Ale zastanów się też nad innym ułożeniem płytek - może nie wszerz pomieszczenia lecz połacie akcentowane pionowo...? Później będziesz mogła porównać, który układ bardziej Ci odpowiada :)

 

Dziękuję za uwagi, pomyślę jeszcze nad zmianami :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do mojej łazienki to mi też nie bardzo podobaja sie motywy kwiatowe, myślę, że mogłyby mi się szybko opatrzeć. Avangarda z Opoczna raczej odpada, zostając więc ogólnie płytki białe + ew. czarne. Teraz pasuje wymysleć, jak je ułożyć, gdzie ew pasuje jakiś dekor, gdzie ew czarna płytka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niureczka, czy grzejnik drabinkowy można przesunąć bliżej umywalki i wanny - bo koło wc naprawdę on sie nie przyda...

Najlepiej by wyglądał w miejscu tej wysokiej szafki.

A możesz wrzucić rzut łazienki z wymiarami?

Co do płytek Margot Domino, to są bardzo ładne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...