Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Sniper jeszcze raz dziękuje za poradę.

Gdy będę kupować płytki ( a mam nadzieję, że niedługo coś mi się uda wymyślić) to i tak będę prosić o zrobienie projektu w sklepie bo robią go za darmo jak się u nich kupuje. No chyba, że masz na myśli jakiegoś osobnego projektanta (nie znam żadnego i nie wiem ile za takie coś sobie liczą)? Uważasz, że moja łazienka jest faktycznie aż taka duża? To zaledwie 7,84 m (3,20x2,45) a tu na forum widzę czasami salony kąpielowe :-)

Zdjęcie, które dodałeś, super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

plytki bardzo fajne, ale majac tak przestronna lazienke warto sie jeszcze troche pomeczyc z ustawieniem sprzetow i plytek zeby stworzyc piekny salon kapielowy a nie pusta hale ;)

ja tam widze podwojna umywalke a i o bidet az sie prosi :)

 

a wanna pod skosem sie nie 'wcisnie'?

laz1 - 4.jpg

340x536__media_19064.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę prosić o zrobienie projektu w sklepie bo robią go za darmo jak się u nich kupuje.

 

Nie wiem ile serca wkładają tacy projektanci, ale na pewno warto skorzystać z pomocy kogoś, kto ma więcej niż darmowy program. :)

 

Uważasz, że moja łazienka jest faktycznie aż taka duża? To zaledwie 7,84 m (3,20x2,45)

Dla mnie duża. Ja bym tam zmieścił sporą wannę, prysznic, wc, bidet, szafkę umywalkową i ze 2 słupki wiszące. I wrzuciłbym moje wymarzone meble Keramag MyDay:

 

http://strony.aster.pl/sniper/Mieszkanie/Meble_KeramagMyDay01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, ja po roku męczarni z tym badziewiem, jestem na etapie wzajemnej tolerancji. :)

 

 

 

Zanim zrobisz screenshota, włącz opcję oświetlenie (przycisk w prawym górnym rogu). Wizualizacja zyska kapkę na jakości. Obudowę wanny wykonasz budując ściany o wys. 500 mm i szer. 50 mm. Potem wyłączasz kontrolę kolizji i wpychasz wannę w to miejsce.

 

A tak szczerze, to przy tak dużej łazience ja bym poszukał projektanta. Można tam dużo wyczarować. Może wyjdzie coś takiego:

 

http://strony.aster.pl/sniper/Mieszkanie/Bathroom01.jpg

 

super ta łazienka, i te zasłony - fajny ciepły klimat, typowo nie łazienkowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też pokażę swoją wizualizację łazienki

jeszcze na etapie instalacji więc wszelkie sugestie miło widziane :)

[ATTACH=CONFIG]216990[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]216991[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]216992[/ATTACH]

 

płytki w rzeczywistości są dużo jaśniejsze niż na wiz. i są szare bo tutaj nei wiem dlaczego ale jakoś mi to zdjęcie w brąz wpada

narazie też nie będzie tego słupka między wanną i prysznicem

zastanawiam się jeszcze co dać na okno ( bo na przeciwko jest drugi dom więc muszę czymś zasłonić) myślałam o rolecie dzień noc białej

ale jak tam patrze na wasze projekty to kurcze moja nowoczesna fajna łazienka wydaje mi się jakaś taka tandetna :)

 

 

jak tak patrze na te piękne salony kąpielowe to okazuje się że moja łazienka w cale nie jest taka maciupka bo ma 3,20 x 2,5 i już widzę że chyba ją sknociłam... płytki kupione, kafelkarz niedlugo zaczyna a mi się przestaje to podobać.

wkurzają mnie te 2 pasy dookoła, ten dekor też mnie zaczyna jakoś drażnić... i to lustro wpuszczone....

no kurde przestaje mi się ten projekt podobać a już za późno chyba żeby coś zmienić.

pomocy ... macie jakiś pomysł co z tym zrobić? czy panikuję bo tragedii nie ma?

 

a może wywalić po prostu te pasy i dokupić białych płytek?

 

tak wyglądają płytki:

biała

emigres sevilla.jpg

 

szara

szara płytka.jpg

 

i ten nieszczęsny dekor...

dekor1.jpg

dekor.jpg

Edytowane przez megi02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to co? Znowu ja :rolleyes:. Chyba się Megi na Ciebie uwzięłam ;)

 

Wg mnie to nie pasy są w tym całym krajobrazie najgorsze. Chyba ta cała ścianka z umywalką jest do przearanżowania. Lustro - niby fajnie osadzone, ale... jakoś mi zgrzyta. Chyba chodzi o to, że się te drzwi w nim odbijają i to wygląda jak kolejny element tego tańca faktur. Kafle mi się bardzo podobają, szczególnie jak pokazałaś zbliżenia, ale te dekory u mnie by nie przeszły (choć to chyba kwestia gustu, tym może nie powinnaś się sugerować). Grube pasy dookoła, dość szeroko rozstawione, stapiają się z ciemną ścianką "umywalkową" i nagle wyskakują pionowe wzroki dekorów... Ja bym dekorom podziękowała zdecydowanie (może przyjmą spowrotem?). Lustro może lepiej wyglądało by gdyby było rozciągnięte na całej ściance, a nie urwana obok umywalki. A jako dekory z Twoimi płytkami ładnie skomponowały by się chromowe listwy, takie delikatne i cieniutkie

 

http://imageshack.us/a/img6/507/9ken.jpg

 

Albo i nawet jeszcze cieńsze. Są niestety dość drogie, ale wyglądaję pięknie. I można poszukać gdzie taniej. Albo użyć listew satynowych (nie chromowanych, błyszczących), a wtedy to w zykłej castoramie za kilka - kilkanaście zł za listwę się kupi. Na pewno lepsze niż te dekory :( sorry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie Dusia, proszę Cię jeszcze raz z bliska spójrz na ten dekor. Przecież on wygląda jak gobelinowy obrus :bash: i do czego on ma tam nawiązywać? A same kafle mają naprawdę fajną fakturkę. Jak skóra jakiegoś zwierza ;) Gdzie do tego gobelin?

 

Hehe... Chyba pierwszy raz nasze wizje są tak dalekie od siebie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooo na Was dzewczynki zawsze można liczyć:)))

Już wiem co mi tu nie grało, den cholerny dekor do niczego nie podobny, okropny i wogóle.

Muszę jechać do sklepu dowiedzieć się czy można go zwrócić.

Lustro faktycznie lepiej będzie wyglądało na całej ścianie niż takie oderwane, tylko zastanawia mnie jedna rzecz jak, czy mi szklarz takie zrobi, długie na 3 metry... no ale chyba tak, przecież ludzie większe zamawiają:)

 

pytanie tylko co z tymi paskami dookoła, zostawiać czy wywalać? z jednej strony nie wiem czy dobrze będzie wyglądało jedna ściana szara reszta biała z drugiej strony moze jak sie wywali ten dekor to z tymi paskami nie będzie aż tak źle? jak myślicie?

Asia te chromowane listwy to gdzie byś dokładnie widziała? bo ja kompletnie nie mam zmysłu dekoracyjnego i nie wiem gdzie je dać :)

 

jejku jak ja Wam dziękuje, z mojej łazienki coś się jeszcze da zrobić :) a płytki są naprawde fajne, generalnie wszystko ma fakturkę i ściany i podłoga, i wszystko się delikatnie mieni. Podlogi Wam nawet nie wrzucam bo na zdjęciu to wygląda jak zwykły biały gres ale jest fajny :)

Wiem że każdy ma inny gust i widzę Duśka że Tobie się nie podoba tak więc przyjmuje z pokorą Twoją krytykę :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze na to nie wpadłam... zadzwonię i zapytam czy robią takie lustro bo klejonego też nie chcę

 

z tymi pasami mam dalej dylemat

jeszcze taka opcja jest

z8.jpg

 

tylko znów nie wiem czy to dziwnie nie będzie wyglądało, bo fajnie by to było gdyby to było na całej długości i szerokości prysznica (100x80) a tak to tu trochę będzie wystawać a tu znów za krótko...

jak myślicie? tak czy te pasy zostawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj nie nie, w ogóle projekt mi się podoba, tylko kafle w zbliżeniu tracą. białe są ok, dekor wygląda... no cóż dziwnie. paski dookoła łazienki bym wyeliminowała, ale uklad kolorystyczny w ogóle bardzo mi się podoba.

 

zmiana lustra bardzo na plus też. i też obawiam się że możesz mieć problem z 3m.

nie wiem, czy planujesz parawan szklany na wannie, ale jeśli tak, to miejsce jego mocowania można wykorzystać dla "ukrycia" przecięcia lustra.

 

paski pod prysznicem - niespecjalnie do mnie przemawiają, ale jeśli się zdecydujesz, to kafle koniecznie musiałyby być tak docinane, aby były na cała szerokość kabiny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie - bez dekoru o niebo lepiej, a z lustrem na całości o 2 nieba. Lustro 3 m na bank jest do wykonania - kwestia ceny i zgrania z tym, ile jesteś w stanie zapłacić ;)

 

Jeśli jednak nie chcesz się podjąć 3 m lustra to może pociągnąć je od lewej strony umywalki w stronę wanny, a nie jak na wizce, od prawego brzegu umywalki w stronę lewą (kibelkową)...

 

Listewki widzę w formie takiej opaski dookoła łazienki, w zastępstwie tych ciemnych pasów. Ja bym zrobiła 2 lub 3 trzy listewek. Górny rząd zaczął by się razem z górną krawędzią lustra, dolny - z dolną krawędzią. I ewentualnie jeszcze środkowy. Ale to zdecydowanie trzeba by na wizce zobaczyć. Okno trochę komplikuje tutaj wszystkie geometrie ;)

 

Pasy pod prysznicem raczej nie :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dusia, parawanu nie będzie bo będzie prysznic, zadzwonię to mojego szklarza w poniedziałek bo dziś chyba nie pracowali:) i dowiem się jak sprawa z tym lustrem

jeśli się da to robię lustro na całości bo o niebo lepiej to wygląda, jak nie da rady to przesunę lustro do wanny a nad kibelkiem będzie cała szara ściana

 

Asia z tymi listwami to super by wyglądało takie właśnie 2 pasy nad i pod lustrem

no okno faktycznie jest i to jest dość duże ale to kiedyś była kuchnia :| ale mi nie potrzebna bo na dole będzie duża więc z obecnej łazienki robie pralnię a z kuchni łazienkę :)

 

ps. pani "architekt" ze sklepu jest trochę niepocieszona że robię zmiany i dziwi mi się że nie podobają mi się pasy i dekor... masakra po prostu :)

 

aa dziewczyny a macie pomysł co tu w oknie powiesić? bo na przeciwko są domy i nie bardzo chcę żeby mnie ktoś oglądał jak latam po łazience:)

 

zaraz pewnie mnei wyśmiejecie ale myślałam o białych roletach dzień noc ale nie wiem czy to dobry pomysł

generalnie łazienka jest zimna i czymś ją będę chciała ocieplić, więc na pewno gdzieś stanie biała donica z kwiatkiem, bo uwielbiam kwiatki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...