Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

a racja, nie zauważyłam osobnego prysznica.

 

co do okna - mi się rolety materiałowe w oknach nie podobają (sama je mam, ale "pod" firanką - one pełnią tylko funkcję praktyczną, bo wartości estetycznej nie przedstawiają żadnej). znacznie ciekawej wyglądają plisy (też mogą być dzień noc) lub żaluzja - moim zdaniem przy takiej prostej łazience i jedno i drugie będzie wyglądało fajnie.

(mam żaluzje w 1 pomieszczeniu i bardzo lubię efekt prześwitującego przez nie słońca, więc namawiam na to rozwiązanie :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

duśka mi się żaluzje podobają tylko za chiny nie mogę znaleźć fajnej, takiej żeby pasowała, masz jakiś pomysł?

jeśli chodzi o plisy to nie śmiej się ale nie mam pojęcia co to jest:) i czym to się różni od rolety. PRzeglądałam właśnie zdjęcia ale nie do końca to rozumiem:bash:

 

i wogóle mam jakiegoś doła, jak kurcze z łazienką dochodzę do ładu, to miałam dylemat z kuchnią, i też ją wkleiłam na FM i opisałam nawet że wizualizacja jest bardzo surowa bo nie ma kolorów ścian podłóg itp a że kuchnia jest biała to wygląda to średnio i jakiś koleś skomentował ją krótko że wygląda jak bar w knajpie i zrobiło mi się cholernie smutno bo wydajemy na nią naprawde dużo kasy i wydawało mi się że będzie super a tu takie coś:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o żaluzje - ja zleciłam to jakiejś no-name firmie, która ma stoisko w supermarkecie. pan przyjechał, wymierzył, za 3 tyg przyjechał zamontować. cenowo wychodziło tak, jak gotowce, więc absolutnie nie przepłaciłam.

 

plisy to forma rolety. ale wyglądają moim zdaniem znacznie ciekawiej - ta harmonijka jest interesująca, można je dowolnie suwać góra-dół, no i nie wygląda to jak kawałek kolorowej szmaty w oknie (czy wspominałam już jak bardzo nie podobają mi się rolety? hehe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dorwe jakis program to postaram sie pomoc, ale to dopiero wieczorowa pora ;) normalnie widze ta lazienke :)

annnS2 gdybyś mogła wstawić wizkę byłoby super. Ja próbuje coś robić ale wydaje mi się, że kręce się w kółko. Po rozmowie z M dowiedziałam się, że lepiej aby WC został tam gdzie jest, kaloryfer można przesunąć na tej samej ścianie, a wanne można ew dać pod skos. W związku z tym zrobiłam coś takiego. Nadaje się to na coś?

http://imageshack.us/a/img600/7530/1psi.jpg

http://imageshack.us/a/img22/108/vow3.jpg

Płytki na wannie to te w gwiazdki, oczywiście do samej góry wanny,a te paski to nie są tak wyraźne jak tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@megi02:

Wg mnie dekor jest przeokropny. Szerokie pasy z płytek nie wyglądały tak źle, ale wydaje mi się, że dzisiaj już się od tego odchodzi - przynajmniej tak widzę po setkach wypasionych wizualizacji, które zgromadziłem. Teraz raczej inny kolor płytek stosuje się na całych, większych płaszczyznach.

 

Widziałem natomiast na żywo piękną łazienkę oplecioną dookoła cieniutkimi chromowanymi listewkami o szer. 7 mm. Od dołu były 3 rzędy płytek 30x60, wyżej ta cienka listwa, która znajdowała się dokładnie między umywalką a lustrem, potem znów 2 rzędy płytek i kolejna listwa tuż nad lustrem. Wyglądało to naprawdę zacnie. Listwy miały niestety 2 wady: cenę 325 zł za listewkę o długości 2,5 m i bardzo delikatną powłokę, podatną na zarysowania. Fotka jest zrobiona telefonem, więc marnie wygląda, ale na żywo szczęka opada:

 

http://strony.aster.pl/sniper/Mieszkanie/Listwy01.jpg

 

I kilka innych przykładów:

 

http://strony.aster.pl/sniper/Mieszkanie/Listwy04.jpg

 

http://strony.aster.pl/sniper/Mieszkanie/Listwy03.jpg

 

http://strony.aster.pl/sniper/Mieszkanie/Listwy02.jpg

 

Ostatnia wersja wydaje mi się już przesadzona. Co za dużo, to niezdrowo.

Edytowane przez Sniper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sniper wiem już że dekor jest przeokropny i nie pytaj dlaczego się na to zgodziłam bo nie wiem :) ale już to odkręciłam i w poniedziałek jadę oddać płytki

będzie też listwa chromowana tylko muszę dobrze poszukać bo właśnie wiem że są duże rozbieżności w cenach (znalazłam takie za 98 i za 159zł za metr w internecie ale muszę jeszcze po salonach jechać poszukać)

dostałam wstępną wizualizację z tą listwą i jak wiesz kompletnie nie oddaje ona tego jak to będzie wyglądało ale wydaje mi się że o niebo lepiej niż ten dekor i paski ;)

tylko Pani projektująca źle mnie zrozumiała i zrobiła listwy jedna za wysoko druga za nisko bo docelowo mają być pierwsza na górnej a druga na dolnej krawędzi lustra.

Myślisz że tak jest ok?

z9.jpg

 

z10.jpg

 

z11.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@megi02:

cenę 325 zł za listewkę o długości 2,5 m

 

Conajmniej połowa z tego - wiem, bo sama kupowałam. Zgadzam się, że tanie nie jest, ale efekt - sami widzicie na inspirkach :yes: Do tych fakturowych płytek, to akurat będzie jak znalazł :yes: A dekory to co? Tanie? :p

 

Megi - ślicznie :yes: Elegancko, czysto, schludnie i przejrzyście. W porównaniu do tego co było - jakieś gobeliny :sick: - hihi.

Edytowane przez asiazett
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o plisy, to wydaje mi się, że sensownym rozwiązaniem jest zrobienie czegoś podwójnego tj. zarówno z efektem dzień-noc, jak i transparentne. nie wiem czy w ciągu dnia okno będzie odsłaniane - jeśli w zasadzie nie, to "przepuszczające światło" za dnia umożliwią korzystanie z łazienki bez zapalania światła, a z drugiej strony - dzień-noc zapewnią intymność przy włączonych żarówkach. nie wiem niestety jak to się dokładnie nazywa, że można uzyskać 2 rodzaje efektów.

 

co do żaluzji - przede wszystkim musisz się zastanowić jak byś chciała je zamontować: czy w świetle szyby, czy na wnęce okiennej. jeśli to 1 rozwiązanie wchodzi w grę - kolor dobierzesz do ramy okiennej czyli biel o ile dobrze pamiętam. jeśli na wnęce - możesz sobie pozwolić na większą fantazję, ale też bym za daleko od kolorystyki łazienki nie odchodziła.

co do materiału - chyba jednak proponowałabym aluminiowe. drewniane bardzo mi się podobają, ale to jest jednak łazienka i nie wiem, jak one będą się zachowywały przy wilgoci. natomiast obecnie aluminiowe wyglądają bosko (któraś dziewczyna ma szerokie siwe żaluzje w kuchni) i niczym nie przypominają brzydactwa z początku lat 90.

 

niestety nie wiem, jak kształtują się ceny i jednych i drugich, bo moje drewniane żaluzje były zamawiane tam, gdzie rolety zaciemniające, więc na pokwitowaniu mam zbiorczą sumę.

Edytowane przez duś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia ciesze się że Ci się podoba:) teraz tylko męża muszę uświadomić że te listwy to troche drogie będą bo kurcze około tysiąca to wyjdzie (albo i drożej) więc muszę z nim pogadać, ale łazienka dużo bardziej w takiej formie mi się podoba :)

 

duśka wybiorę sie w pare miejsc gdzie robią rolety żaluzje itp, pooglądam, pomierzymy i zobaczymy co z tego wyjdzie ale myślę że żaluzje byłyby ok:)

 

sniper, no Pani architekt po pierwsze nie zrozumiała a po drugie program w którym robi wizualizację też chyba nie do końca pokazuje wszystko dobrze, bo ona wie o jaki listwy chodzi i że mają być cieniutkie (8mm? czy 10 mm? jak myślisz? czy jeszcze cieńsze?)

a tutaj jakoś dziwnie to widać no i jak mówiłam, w złym miejscu są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie, tym razem szukam pomocy w zaprojektowaniu rozkladu dolnej łazienki

Generalnie ma się tam pojawić umywalka z szafką, wc i kabina.

Okno na niebiesko, na wysokosci 133cm, od wylewki

Jakbyście zaprojektowali układ:

Dziękuje za pomoc

 

http://imageshack.us/a/img580/7853/e2so.jpg

[ATTACH=CONFIG]218289[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani architekt po pierwsze nie zrozumiała a po drugie program w którym robi wizualizację też chyba nie do końca pokazuje wszystko dobrze, bo ona wie o jaki listwy chodzi i że mają być cieniutkie (8mm? czy 10 mm? jak myślisz? czy jeszcze cieńsze?)

 

Te z pierwszego zdjęcia, które wkleiłem mają 7 mm i wyglądają super. Pewnie do 1 cm będą ok, ale grubszych raczej bym nie dawał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o plisy, to wydaje mi się, że sensownym rozwiązaniem jest zrobienie czegoś podwójnego tj. zarówno z efektem dzień-noc, jak i transparentne. nie wiem czy w ciągu dnia okno będzie odsłaniane - jeśli w zasadzie nie, to "przepuszczające światło" za dnia umożliwią korzystanie z łazienki bez zapalania światła, a z drugiej strony - dzień-noc zapewnią intymność przy włączonych żarówkach. nie wiem niestety jak to się dokładnie nazywa, że można uzyskać 2 rodzaje efektów.

 

Duś pojedyncze plisy wystarczą. Pod warunkiem, że są białe/jasne. Mam w obu łazienkach i zasunięte dają naprawdę dużo światła. Nie ma nawet półmroku, jest po prostu jasno. Przy okazji wychodzi taniej niż przy podwójnych.

 

Megi02 szykuje się bardzo ładna łazienka :)

 

Kori ja pewnie kombinowałabym z kabiną i wc lewej stronie okna, umywalka z szafką na prawej ścianie.

Kabina albo w rogu, albo bliżej drzwi, typu walk in i za nią wc (rozumiem, że nie ma tam skosów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny, nie ma żadnych skosów.

planowałam pierw umywalke, dalej wc i n akoncu kabine walk-in z brodzikiem max 5cm powyzej podłogi

natomiast w przypadku walk-in - nigdy nie miałam, ale obawiam sie ze oda bedzie leciec na przeciwna sciane i po kazdym prysznicu trzeba bedzie wycierac sciane i podloge :-(

 

taki układ

http://media-cache-ec0.pinimg.com/736x/80/f2/0f/80f20f8f16435e1990772964fc709560.jpg

 

tylko pytanie czy na 230cm zmieniści się i umywalka i wc i kabina???tak aby ybło praktycznie i użytkowo??

Edytowane przez kori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...