Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Różne wariacje na temat szafki i drabinki.

 

Nieduża drabinka powinna zmieścić się nad bidetem.

 

Płytka szafeczka jest pod całą długością skosu (na zapas papieru toaletowego, chemię do czyszczenia itp.).

 

Płytka szafeczka wisząca nad szafką umywalkową - na kosmetyki.

 

Przesunęłąm umywalkę w stronę wanny, po lewej stronie powstał kawał wolnego blatu, pod którym można umieścić też małą szufladę na np. kosmetyki do makijażu.

 

P.S.

Czy u was ostatnimi czasy też brakuje funkcji edytorskich (właściwie to wszystkich) przy pisaniu postów na FM?

Zresetowałam przeglądarkę (Opera), zresetowałam kompa... i kurczę nic sie nie zmieniło. Ustawiania konta na forum są takie jak wcześniej.

Czyżbym więc złapała jakiegoś wirusa? A może FM funkcjonuje jedynie pod jedynie słuszną przeglądarką (IE - której nie posiadam)?

 

moniss dzięki wielkie za kolejne wizki. Mam wątpliwości czy szafki i drabinka w kolorze czarnym nie będą wyglądać zbyt nowocześnie? Szukam czegoś w ciepłej barwie. Dziś podskoczę do sklepu żeby zobaczyć jak wygląda płytka Opoczno Africa, którą polecasz do tej łazienki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Deysi, dziś jeszcze wrzucę wizki po zmianach.

 

 

Niureczka, te płytki akurat miałam w mojej okrojonej wersji programu. To bardzo stara kolekcja i w wielu sklepach może jej już nie być. Poza tym nie wiem czy byłabyś usatysfakcjonowana rozmiarem płytek - standardowy rozmiar gresów sprzed X lat, a nie długość deski, jak to obecnie jest modne.

Na wizkach bardziej chodziło mi o kolor podłogi (Africa brąz), niż ich kształt, którego akurat na wizce nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deysi, jeszcze jedno pytanie. Skoro trwają jeszcze prace murarskie, to możesz jeszcze lekko poprzesuwać otwory drzwiowe i okienne.

Ale wracając do wymiarów łazienki, to nijak mi nie wychodzi jej szerokość 2,7m. 94 okna + 78 i 90 ścian = 262cm, czyli tak jak podałaś na początku. Wybacz, że tak sie czepiam, ale to spora różnica, a do tego dojdą jeszcze tynki i płytki, czyli łazienka zwęzi się poniżej 2,6m.

 

Może jedak lepiej bedzie umiejscowić kabinę prysznicową gdzieś na środku dłuższej ściany, a wannę pod oknem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deysi, dziś jeszcze wrzucę wizki po zmianach.

 

 

Niureczka, te płytki akurat miałam w mojej okrojonej wersji programu. To bardzo stara kolekcja i w wielu sklepach może jej już nie być. Poza tym nie wiem czy byłabyś usatysfakcjonowana rozmiarem płytek - standardowy rozmiar gresów sprzed X lat, a nie długość deski, jak to obecnie jest modne.

Na wizkach bardziej chodziło mi o kolor podłogi (Africa brąz), niż ich kształt, którego akurat na wizce nie widać.

 

Ok, teraz rozumiem o co chodziło z tymi płytkami na podłodze. A czarne/ciemne meble to specjalnie takie wstawiłaś? Nie nabiera łazienka bardziej nowoczesnego charakteru przez nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niureczko, czarne meble nie należą wyłącznie do jednego stylu.

Jeśli chcesz coś bardziej przytulnego z czernią i bielą, to może daj na ściany płytki typu nugaty + czarne listwy/dekory + czarna szafka...

A może wolisz coś całkiem innego? :)

Może coś takiego jak w załączniku?

A2_laz_o_1.jpg

armoire-bain-douche-010.jpg

armoire-bain-douche-006.jpg

biała łazienka z czarną komodą.jpg

elegancka łazienka z wanną wolnostojącą.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zabrali swoje graty i juz poszli. Okien nie moge przestawic bo juz sa zamowione:( Pospieszylam sie z tymi wymiarami i zle wymierzylam bo nie moglam wejsc do wnetrza jak stalo rusztowanie. Ale wczoraj wymierzylam i jest tak jak napisałam. Dzis ogladalam wystawki lazienkowe i w sumie takie prysznice 80x120 to jest sporo miejsca dla dwóch:) Tylko,ze jakby wygladał na tej szerszej scianie koło okna. Hmm chyba,ze ta wanna pod oknem-sama juz nie wiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze dziś zmienię wersję z wanną pod oknem: wymiary, płytki i kolorystyka będzie taka jak w ostatnich wizkach. Łatwiej będzie porównać ustawienia. Porównując wizki z 2 ostatnich układów, to ładniej wygląda prysznic po lewej stronie a wanna po prawej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niureczka - mowilas ze kladziesz na gorze dosc jasne panele jesion...skad nagle pomysl na zloty dab w lazience? ;)

 

paneli jeszcze nie kładę, ale mam taki pomysł, żeby położyć w takiej kolorystyce. Może nie chodziło mi o złoty dąb ale o jakiś ciepły kolor bo jak w pracy widziałam tą podłogę to wydawała mi się dość chłodna. Teraz w domu widzę, że jej kolor jest trochę inny. Trzeba tak naprawdę zobaczyć ten kolor w sklepie. Skierowałam swoje wizje w stronę bieli i drewna w związku z trudnością utrzymania białej podłogi w czystości. Sama już nie wiem co będzie lepiej wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zabrali swoje graty i juz poszli. Okien nie moge przestawic bo juz sa zamowione:( Pospieszylam sie z tymi wymiarami i zle wymierzylam bo nie moglam wejsc do wnetrza jak stalo rusztowanie. Ale wczoraj wymierzylam i jest tak jak napisałam. Dzis ogladalam wystawki lazienkowe i w sumie takie prysznice 80x120 to jest sporo miejsca dla dwóch:) Tylko,ze jakby wygladał na tej szerszej scianie koło okna. Hmm chyba,ze ta wanna pod oknem-sama juz nie wiem

 

Deysi

taki duży prysznic to fajna sprawa, nasz jest właśnie 80x120, dodatkowo z głębokim brodzikiem. Dla dzieci służy jako wanna a nawet i ja się zmieszczę (bo wzrostem nie grzeszę:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sniper, super są te płytki. Na pewno chcesz do tego produkt drewnopodobny? Ładnie by wyglądał szary lub czarny bazalt czy łupek.

 

To są płytki ABK Fossil Creme:

http://www.abk.it/collection/fossil.htm

 

Bardzo mi się spodobały płytki drewnopodobne tej samej firmy, ABK Soleras:

http://www.abk.it/collection/soleras.htm

Są do złudzenia drewnopodobne, ciepłe w dotyku, mają sęki i takie tam. I są w kilku odcieniach, co utrudnia dopasowanie.

 

Ta sama firma ma jeszcze 2 kolejne rodziny płytek drewnopodobnych:

http://www.abk.it/collection/woodway.htm

http://www.abk.it/collection/cabane.htm

 

Sniper, obejrzyj sobei "na żywo" płytki Nowej Gali z serii Stoneood

 

OK, jadę dziś pooglądać. :)

Może masz jakąś wizualizację z tymi płytkami w połączeniu z czymś kremowym na ścianach?

Edytowane przez Sniper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...