Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

i łazienka na dole

Zdecydowanie opcja 1 z dekorem w pasie fioletowych płytek. Tylko wypukłe płytki przy umywalce zamieniłabym na płaskie.

Wszystkie wersje łazienki z wypukłymi płytkami jak dla mnie są brzydkie (to pewnie przez te wypukłości).

 

No i tak, jak pisze gawkat, do samej góry też bym nie płytkowała. Albo nawet (jeśli nie masz małych dzieci), to płytki położyłabym tylko w strategiczych miejscach.

Aczkolwiek, jak tak patrzę na obrazki, to dzięki listwie ozdobnej nawet płytki położone pod sam sufit wyglądają niczego sobie. Więc jeśli nie zależy Ci na zaoszczedzeniu trochę kasy, to kładź spokojnie od góry do dołu ;)

 

Co do łazienki górnej, to nie widzę różnic pomiędzy obrazkami (poza katem ujęcia).

Ale podoba mi się kolorystyka ściany umywalkowej. Z kolei ściana z wanną i wc jest zbyt mdła, jak dla mnie.

Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie, nie wiem co zrobić z łazienką :/ teraz mam osobno wc i osobno łazienkę. Wc jest niewykorzystane (a w mieszkaniu każdy m2 ma swoją wartość).

Zastanawiam się nad połączeniem ich, by zyskać dodatkowy kąt np na pralkę. Co sądzicie. Jak lepiej ulokować urządzenia?łazienka + wc.jpgpropozycja zmian.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anifer a potrzebujesz mieć w jednej łazience i wannę i prysznic?

Skoro każdy metr się liczy, to zrezygnowałabym z prysznica na rzecz wanny z parawanem, w miejscu prysznica zrobiłabym garderobę i zostawiła pralkę. Nie wiem, jak masz rury i piony, ew. można zamienić wc z umywalką miejscami, ale kibelek zrobić skierowany przodem do wejścia (nie wiem, ile masz tam do okna i czy wejdzie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym postawiła na wannę z parawanem,a w wc zrobiła mini pralnię z miejscem na mopa,środki czystości itp.

http://img850.imageshack.us/img850/1583/sic6.jpg

lub wersja z prysznicem (pralka zabudowana)

http://img9.imageshack.us/img9/1227/bkiz.jpg

Edytowane przez kinka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przejrzałam całe forum, myśląc że znajdę inspirację dla siebie. Znalazłam wiele cennych informacji, ale i tak nie wiem jak wykonać swoją łazienkę. Ze sklepu otrzymałam taką propozycję: 6.jpg4.jpg

Bardzo Was proszę o pomoc. Wiem tylko tyle, że chciałbym białą łazienkę lub bardzo jasną, z dodatkiem popielu. Okna mam brązowe, a drzwi będą białe.

na lewej ścianie - od umywalek musi być grzejnik- drabinka 115 cm.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do luzik-fsl

mi wczoraj Pani ze sklepu powiedziała, że generalnie wanny narożne to przeżytek, bo też taką chciałam, no i trudno dostępna do umycia

na temat płytek się nie wypowiem bo to zupełnie nie moja kolorystka, mam na myśli te czarne, bo to chyba są czarne...

no i lustra wklejane między płytki, mi też tak zaproponowali, tylko co będzie jak się stłucze albo znudzi, ja wolę lustro powieszone lub przyklejone do płytek

odnośnie półeczek z glazury też mam swoje zdanie, co niby na nich będziesz ustawiać, dekoracje? bo wyobraź sobie jak to będzie wyglądało jak naustawiasz na nich kosmetyków.... Jajestem zwolennikiem chraczej chowania tego czego nie powinno być widać niż robienia "wystawek" już nie mówiąc o utrzymaniu czystości na takich półeczkach, mam teraz takie i przeklinam je...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do luzik-fsl

mi wczoraj Pani ze sklepu powiedziała, że generalnie wanny narożne to przeżytek, bo też taką chciałam, no i trudno dostępna do umycia

na temat płytek się nie wypowiem bo to zupełnie nie moja kolorystka, mam na myśli te czarne, bo to chyba są czarne...

no i lustra wklejane między płytki, mi też tak zaproponowali, tylko co będzie jak się stłucze albo znudzi, ja wolę lustro powieszone lub przyklejone do płytek

odnośnie półeczek z glazury też mam swoje zdanie, co niby na nich będziesz ustawiać, dekoracje? bo wyobraź sobie jak to będzie wyglądało jak naustawiasz na nich kosmetyków.... Jajestem zwolennikiem chraczej chowania tego czego nie powinno być widać niż robienia "wystawek" już nie mówiąc o utrzymaniu czystości na takich półeczkach, mam teraz takie i przeklinam je...

 

Dlatego, dokładnie z tych samych powodów nie podoba mi się projekt jaki zrobili - no może oprócz wanny narożnej /mam teraz i jestem zadowolona/

Ale nie mam pomysłu jak można fajnie zrobić. Liczę na Waszą pomoc i pomysłowość. Jedynie co musi zostać to tak ułożone "sprzęty" bo są już wyprowadzone rury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

powiedzcie mi przy tak małym wc jest możliwość zmieścić umywalkę, jeśli tak jaki model sugerujecie(kibelek na srodku).

Wymyśliłam sobie w niej płytki paradyż VIVIDA połączenie zieleni i białego bez motywów kwiatowych, będzie ok?

 

Strasznie podoba mi sie kolorystyka limonki lub orange dla wc, cały dom planuje jednak w kolorach jasny krem i łazienka brązowo biała, jedynie w kuchni akcenty limonki. Czy będzie takie wc w takich kolorach pasować ???

Macie jakieś zdjęcia tak małych łazienek w tych płytkach, albo takiej kolorystyce

łazienka+wc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

powiedzcie mi przy tak małym wc jest możliwość zmieścić umywalkę, jeśli tak jaki model sugerujecie(kibelek na srodku).

Wymyśliłam sobie w niej płytki paradyż VIVIDA połączenie zieleni i białego bez motywów kwiatowych, będzie ok?

 

Strasznie podoba mi sie kolorystyka limonki lub orange dla wc, cały dom planuje jednak w kolorach jasny krem i łazienka brązowo biała, jedynie w kuchni akcenty limonki. Czy będzie takie wc w takich kolorach pasować ???

Macie jakieś zdjęcia tak małych łazienek w tych płytkach, albo takiej kolorystyce

[ATTACH=CONFIG]220573[/ATTACH]

osobiscie wolalabym raczej neutralny kolor i zblizona aranzacje do lazienki...limonka moze szybko sie znudzic ;) ale jesli tobie sie podoba to dlaczego nie ;) mozna tez zrobic biala baze i zaakcentowac zabudowe geberitu samym wzorem kwiatowy? :)

z12231835Q,Dwie-charakterystyczne-dekoracje-w-malej-toalecie.jpg

aranzacja_lazienki_1309117.jpg

projekt-wnetrz-mala-lazienka-worclaw 01.jpg

projekt-wnetrz-mala-lazienka-worclaw 04.jpg

z8169708Q,Aranzacje--Urzadzenie-niewielkiej-toalety-nie-jest.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

powiedzcie mi przy tak małym wc jest możliwość zmieścić umywalkę, jeśli tak jaki model sugerujecie(kibelek na srodku).

[ATTACH=CONFIG]220573[/ATTACH]

 

Kibelka nie dawaj na środku. Odległość 20cm od krawędzi miski będzie OK, z drugiej strony będziesz miała większą odległość i nie będzie kolidowało z umywalką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba o pomoc w aranżacji łazienki.

Mamy zrobiony projekt łazienki w jednym ze sklepów. Projekt nam się nie podoba. Pani która go robiła zupełnie nie umiała nic doradzić, ani pomóc. Powiedziała przy nas do koleżanki "może ty coś pomożesz bo ja dziś nie mam pomysłów". Wyszliśmy wkurzeni, tym bardziej że trzeba było zostawić pieniądze. Ale powiedziała że można jeszcze coś pozmieniać.

Prosimy o pomoc w aranżacji tej łazienki. Łazienka ma być w kolorze fioletowym z białym (lub kremowym w zależności od płytek). Z grafitu raczej zrezygnujemy. Płytki użyte w tym projekcie to Opoczno Baricello.

Nie chcemy pasów poziomych (ewentualnie listwa przy suficie), tylko pionowe.

2.jpg5.jpg6.jpg

 

Na internecie znalazłam program do robienia projektów formy paradyż. Zrobiłam kilka aranżacji. Płytki jakie wybrałam to vivido (dlatego ze kształtem i kolorami podobne do baricello).

ja1.jpgja2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że płytki pod sam sufit są wygodniejsze. Płytki wystarczy wytrzeć i mamy czystą ścianę. Można dać pod sufitem pas z białych płytek, wtedy to się nie będzie rzucać w oczy.

Co do szafek, to nie wybraliśmy jeszcze konkretnych. Pani zaproponowała rozsunięcie słupków ale można je też połączyć, wtedy będzie wrażenie, że jest to jedna szafka. No albo jedna duża. Co do pralki to chyba jedyne miejsce gdzie można ją umieścić.

Najbardziej zależy nam na tym, żeby ktoś pomógł nam z ułożeniem płytek.

Edytowane przez kroopka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że płytki pod sam sufit są wygodniejsze. Płytki wystarczy wytrzeć i mamy czystą ścianę. Można dać pod sufitem pas z białych płytek, wtedy to się nie będzie rzucać w oczy.

Co do szafek, to nie wybraliśmy jeszcze konkretnych. Pani zaproponowała rozsunięcie słupków ale można je też połączyć, wtedy będzie wrażenie, że jest to jedna szafka. No albo jedna duża. Co do pralki to chyba jedyne miejsce gdzie można ją umieścić.

Najbardziej zależy nam na tym, żeby ktoś pomógł nam z ułożeniem płytek.

 

proponuje zrobic zabudowe pod wymiar i w niej schowac pralke ;)

z plytkami nie pomoge bo niestety pomysl na fioletowa lazienke mi sie nie podoba ;)

ale jesli juz padlo na fiolet to wybralabym jednak wersje z grafitem

albo porponuje zmienilc koncepcje i zrobilc lazienke szara (ew. biala) z kropla fioletu (zabudowa wanny i geberitu, fronty szafek, reczniki....)

fioletowa-lazienka.jpg

lazienka_nowoczesny_bialy_czarny_fioletowy_9375737.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wyróżnienia wanny kolorem fioletowym to jeszcze ok, ale czy geberit i stojący przed nim kibel zasługują na wyróżnienie innym kolorem?

akurat Ja nie jestem zwolennikiem wyróżniania tego "mebla", żeby rzucał się w oczy, bo uważam, że to raczej marna ozdoba łazienki, według mnie lepiej wyróżniać część umywalkową z lustrem lub część wannową...

ale rzecz gustu, ile osób tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzasz wycierać płytki aż pod sufit? A od czego one tam sie maja brudzic? Tez optowalabym za fioletem jako akcentem w łazience a nie kolorem dominującym.Zrobilabym wyższa zabudowę i na dole ukrylabym pralkę a gore wykorzystała na szafkę.Oczywiscie wtedy zrezygnowalabym juz z tej dodatkowej wiszącej.No ale to takie moje subiektywne uwagi lazieneczka jest Twoja wiec ty decyduj. :yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...