Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Iga,

 

Przede wszystkim za dużo miejsca na umywalkę, za mało na wc. Ściana na moje oko ma 180 cm szer. Na wc powinnaś przeznaczyć min. 80 cm, a jest mniej.

Jeśli chodzi o kolorystykę to albo zrób tę ścianę z lustrem cała w płytkach drewnopodobnych, albo nad lustrem zoastaw jasne płytki a pod lustrem na całości w tych drewnopodobnych. Teraz jest "przyciężko".;)

 

Tyle ode mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Te 70 cm to stanowczo za mało. Min. 80 cm, a najlepiej 90 cm. :yes: Nie rób takiej wielkiej szafki. Prawidłowo będzie jeśli umieścisz miskę wc 25 cm od ściany i 25 cm od szafki umywalkowej. To co zostanie, a więc jakies 100 cm to będzie miejsce na szafkę. :yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko co teraz jak stelaz kupiony 50 cm?

 

Sama szerokość stelaża nie ma tu nic do rzeczy, tylko jego montaż. Musisz zamontować stelaż w ten sposób, żeby środek stelaża był na 45 cm od ściany.:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama szerokość stelaża nie ma tu nic do rzeczy, tylko jego montaż. Musisz zamontować stelaż w ten sposób, żeby środek stelaża był na 45 cm od ściany.:yes:

dokladnie. chodzi o wygodne korzystanie z toalety ;)

poza tym proponuje zrezygnowac z plytek drewnopodobnych nad lustrem i na obudowie geberitu. podloga i wanna i wystarczy ;)

z8583685Q.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się skoncentrowałam na tym sraczyku, że nie zauważyłam, że nad lustrem jest jakiś nawis.:D Czy to jest konieczne? Jeśli nie, to może zrezygnuj z tego i zastosuj jakieś fajne kinkiety. A jak jest to konieczne, to nie rób tych niemodnych oczek tylko może coś takiego? http://chors.pl/pl/produkty/60-80-w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki dziewczyny, wlasnie dlatego dodalam tutaj swoj projekt bo nie jestem dobra w projektowaniu wnetrz i wiedzialam od razu ze cos tu bedzie niemodne albo niewygodne;) ale najwiekszy probem w tym ze plytki juz kupione;/ te oczka sa naprawde niemodne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomóżcie - czy znacie jakąś umywalkę nablatową 100-120cm (dwie komory lub jedna) ale bez otworu na baterię ?????

i by nie kosztowała fortuny :(

coś ten typ: http://www.lazienkowy.pl/galeria-lazienek/obrazki/max/5680.jpg http://www.net-armatura.pl/environment/cache/images/0_0_productGfx_df22a96800924120566213c7883387c9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomóżcie - czy znacie jakąś umywalkę nablatową 100-120cm (dwie komory lub jedna) ale bez otworu na baterię ?????

i by nie kosztowała fortuny :(

coś ten typ: http://www.lazienkowy.pl/galeria-lazienek/obrazki/max/5680.jpg http://www.net-armatura.pl/environment/cache/images/0_0_productGfx_df22a96800924120566213c7883387c9.jpg

 

może takie Koło?

http://www.sklepbaterie.pl/ceramika-sanitarna/umywalki-i-postumenty/podwojne/l91021_p_28640.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny szukam pomysłu na umywalki i blat.

Projekt jest taki:

01.jpg

 

Jakie są opcje? Najlepiej aby było tanio, ładnie i jakościowo dobrze :rotfl: ale wiem że to nie zawsze idzie w parze.

Czekam na wycenę odlewu z corianu, ale to pewnie będzie cena kosmos. Zaproponujecie coś?

Mogą być też osobno kupione dwie umywalki, tylko jak to zgrabnie połączyć z blatem (z czego ten blat?) i czy to wszystko nie spadnie mi kiedyś na stopy ;)

Pytania może głupie, i z góry przepraszam, ale ja w ogóle nie jestem w temacie. Będę wdzięczna za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam inspiracji na biało-kolorową łazienkę z płytkami 9,8*9,8 Paradyż: reflette, ton, oxicer lub vermilia. chciałabym połączyć je z biała płytką oxicer bianco 19,8 * 19,8; nie wiem co z podłogą - bo biała odpada absolutnie. więc jaka? szara? kolorowa?

 

bardzo mało jest łazienek z wykorzystaniem w/w płytek, a chyba nie wszyscy mają szare? help

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

szybkie pytanko: w jakim programie najlepiej robic wizualizacje lazienki.

Plytki juz wybrane: Tubadzin Finezza z kolekcji Energy (dekory bez kwiatow)

Narazie udalo mi sie zaimportowac wzory plytek do PRO100.

Czy mozecie polecic cos innego, gdzie latwiej ukladac dekory i wystepuje ta kolekcja plytek badz latwo mozna zaimportowac.

Jesli ktos chce to moge wrzucic to co udalo mi sie zrobic, ale narazie wyniki nie powalaja. Mam mala lazienke 3,8m2 i szukam koncepcji na rozmieszczenie dekorow/mozaiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lazienka1.jpg

 

lazienka2.jpg

 

Kochani, mam ogromną prośbę - rzućcie okiem na załączone "projekty" łazienki, bo sama już nie wiem co wybrać :( Jesli macie jakies sugestie - będę wdzięczna.

 

Najważniejsze: nie lubimy "opływowych" kształtów (dlatego prysznic, wanna itd. muszą być prostokątne i kanciate, z prysznica nie rezygnujemy (absolutnie musi pozostać i koniecznie w postaci ścianek OTWIERANYCH, a nie przesuwanych i bez brodzika), zabudowa pieca+pralki nie może ulec przeniesieniu.

 

załączam dwa warianty: jeden megaprosty taki jak widzielismy to z mężem od początku, drugi po namowach znajomej - przeniesienie prysznica i upchnięcie dodatkowo wanny...

 

Kolorystycznie nie mamy wątpliwości - to będzie nasza kolejna biała łazienka :)

 

Pozdrawiam serdecznie!

Edytowane przez nat.ka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki dr_au my właściwie jesteśmy za wersją prostszą z samą kabiną (większa 100x70), wtedy można zaszaleć z umywalką i dłuższym blatem i unikamy ciasnoty (trzeba jeszcze wstawić kuwetę kota - tu mamy "schowek" albo pod umywalka za częściową zabudową, albo za piecem). Ta "ściśnięta" wersja pojawiła się wczoraj w wyniku rozmowy ze znajomymi i pomysłu, że na upartego możemy mieć prysznic na co dzień i wannę dla relaksu "od święta". Z jednej strony szkoda nie wykorzystać wnęki, ale z drugiej przeraża mnie chaos i ściśnięte, wysunięte na różną głębokość elementy znajdujące się bardzo blisko siebie :( Wrzuciłam obie opcje w nadziei, że komuś może uda się uporządkować rozbudowaną wersje w przyjemniejszy sposób, ale nieskromnie widzę, że póki co z wanną i prysznicem prościej i ładniej się nie da ;)

 

Wieczorem spróbuję znaleźć czas i obrobić w jakimś programie do łazienek to co na szybko w CADzie, bo jak wrzucę lustra, płytki i rzeczywiste przedmioty to wyjdzie czy w upchniętej łazience zmieści się człowiek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...