Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Na pewno lepiej jest, żeby docinka była na dole:yes: W Twoim przypadku nie lepiej zacząć pełną płytką od góry? Pamiętaj, że ułożenie płytek musi zgrać się ze sprzętami, wysokością geberitu...

 

Właśnie pełną płytką od góry zaczęłam ale chciałam się jeszcze upewnić czy tak dobrze jest. Geberit planuję wkuć w ścianę więc chyba nie ma znaczenia na jakiej będzie wysokości. Wanna i umywalka- chyba tez nie ma znaczenia gdzie sie będą kończyć.

 

Arnika wybrałam Baldocer Silueta białe matowe + fale:-) podłoga Noce Naturale 15x90. Mam nadzieję, że będzie to dobrze wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pełną płytką od góry zaczęłam ale chciałam się jeszcze upewnić czy tak dobrze jest. Geberit planuję wkuć w ścianę więc chyba nie ma znaczenia na jakiej będzie wysokości. Wanna i umywalka- chyba tez nie ma znaczenia gdzie sie będą kończyć.

 

Niekoniecznie, bo dobrze by było gdyby nad wanną płytki zaczynały się w całości. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby było jeszcze gorzej to na tej ściance na wprost drzwi obok kibelka jest już zamontowany kaloryfer :/

 

Ale zawsze może być lepiej:yes: Ustawiłabym wszystkie sprzęty na tej ścianie z miską wc, a więc umywalka centralnie na wprost drzwi. Grzejnik albo nad miską wc albo na ścianie po prawo od wejścia. Na tym etapie takie zmiany są jak najbardziej do zrealizowania.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Es_sabbi ja bym zamieniła miejscami prysznic z pralką i zabudowała wnękę.Nie rozumiem zupełnie czemu w większości projektów prysznic jest ukrywany za ścianką lub wnęką a wc i pralka na widoku.Przecież fajnie jest mieć taki kącik na proszek,ścierkę,suszarkę czy mopa a nie eksponować pranie na wierzchu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zawsze może być lepiej:yes: Ustawiłabym wszystkie sprzęty na tej ścianie z miską wc, a więc umywalka centralnie na wprost drzwi. Grzejnik albo nad miską wc albo na ścianie po prawo od wejścia. Na tym etapie takie zmiany są jak najbardziej do zrealizowania.:)

no tak myślałem że estetyczniej będzie mieć kaloryfer nad muszlą WC :)

mówisz że obok dać umywalkę?? a co ze ścianą po "prawej" - będzie cała pusta??

 

Es_sabbi ja bym zamieniła miejscami prysznic z pralką i zabudowała wnękę.Nie rozumiem zupełnie czemu w większości projektów prysznic jest ukrywany za ścianką lub wnęką a wc i pralka na widoku.Przecież fajnie jest mieć taki kącik na proszek,ścierkę,suszarkę czy mopa a nie eksponować pranie na wierzchu.

takiego scenariusza nie brałem pod uwagę, hmm też ciekawe rozwiązanie choć w tym przypadku nie obędzie się bez duuużych zmian w układzie rur i odpływów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

es_sabbi :)moja propozycja dla Ciebie jest taka:

 

http://foto2.m.onet.pl/_m/e42293c265cd35073ca7c6d37974f912,21,19,0.jpg

 

Zostawiłabym wnękę na prysznic tam gdzie jest. Trochę szkoda tego miejsca na pralkę. I tak jak pisałam wcześniej wszystkie sprzęty dałabym na jednej ścianie. Od lewej wc, potem mała pralka candy (wym. wys. 69,5x szer.51 głęb 44 cm) a na końcu i na wprost drzwi umywalka. Lustro na całą ścianę. Grzejnik przy wejściu.

Ponieważ pralka jest niska możesz dać nawet umywalkę stawianą na blat tak jak tutaj:

 

 

http://bi.gazeta.pl/im/4/9816/z9816034X.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

es_sabbi :)moja propozycja dla Ciebie jest taka:

Zostawiłabym wnękę na prysznic tam gdzie jest. Trochę szkoda tego miejsca na pralkę. I tak jak pisałam wcześniej wszystkie sprzęty dałabym na jednej ścianie. Od lewej wc, potem mała pralka candy (wym. wys. 69,5x szer.51 głęb 44 cm) a na końcu i na wprost drzwi umywalka. Lustro na całą ścianę. Grzejnik przy wejściu.

Ponieważ pralka jest niska możesz dać nawet umywalkę stawianą na blat tak jak tutaj:

Super propozycja Magdziu :) rzeczywiście tak wyglądałoby to najlepiej :)

ciekaw jestem tylko czy dostaną zgodę na przesunięcie pralki (bo otwory odływowę i na wodę już są w ścianie zrobione przez dewelopera) - ale tak wyglądałoby to najlepiej :)

 

A gdzie umieściłabyś szafeczkę na ręczniki, papier toaletowy itd.?? Zabudować tą przestrzeń pod zlewozmywakiem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, bardzo podoba mi się zestawienie płytek w tej aranżacji, czy mogłabym prosić o nazwy kolekcji z jakich pochodzą te płytki? Łączę pozdrowienia, magduska85

 

Dziewczyny szukam pomysłu na umywalki i blat.

Projekt jest taki:

[ATTACH=CONFIG]227126[/ATTACH]

 

Jakie są opcje? Najlepiej aby było tanio, ładnie i jakościowo dobrze :rotfl: ale wiem że to nie zawsze idzie w parze.

Czekam na wycenę odlewu z corianu, ale to pewnie będzie cena kosmos. Zaproponujecie coś?

Mogą być też osobno kupione dwie umywalki, tylko jak to zgrabnie połączyć z blatem (z czego ten blat?) i czy to wszystko nie spadnie mi kiedyś na stopy ;)

Pytania może głupie, i z góry przepraszam, ale ja w ogóle nie jestem w temacie. Będę wdzięczna za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny szukam pomysłu na umywalki i blat.

Projekt jest taki:

[ATTACH=CONFIG]227126[/ATTACH]

 

Jakie są opcje? Najlepiej aby było tanio, ładnie i jakościowo dobrze :rotfl: ale wiem że to nie zawsze idzie w parze.

Czekam na wycenę odlewu z corianu, ale to pewnie będzie cena kosmos. Zaproponujecie coś?

Mogą być też osobno kupione dwie umywalki, tylko jak to zgrabnie połączyć z blatem (z czego ten blat?) i czy to wszystko nie spadnie mi kiedyś na stopy ;)

Pytania może głupie, i z góry przepraszam, ale ja w ogóle nie jestem w temacie. Będę wdzięczna za pomoc :)

 

Coś mi ten projekt przypomina ;) Mam podobnie rozwiązane szafki i niemal identyczny kolor, jak u Ciebie na wizkach. U mnie szafka i blat jest fornirowana i malowana. Umywalki stoją bezpośrednio na szafce, nie są przymocowane do ściany. W ścianę wmurowano wcześniej specjalne kotwy, na których opiera się całość, która razem z zawartością szuflad i umywalkami waży spoooro.

Po roku używania blat jak nowy. Nic się z nim nie dzieje (ale przyznam, że pilnuję, żeby nie był zachlapany).

Wybrałam Koło Twins właśnie do Roca GAP. Jakość umywalek... No widziałam lepszej jakości, ale nie jest najgorzej (dużo gorszej były np. o wiele droższe Artceram). Po prostu powierzchnia umywalek, gdy się spojrzy z boku pod światło nie jest idealnie płaska. Ale za to cena jest bezkonkurencyjna.

 

Tutaj masz zdjęcia, jak wygląda szafka z umywalkami.

Zdjęcia są fatalnej jakości, ale coś widać:

DSC02520.JPG

DSC02510.JPG

DSC02506.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze,

Zapoznałem się z programem Pro100 i wykonałem samodzielnie mój pierwszy projekt łazienki.

Co Wy na to??

http://images64.fotosik.pl/452/55f815ea1da1acf9med.jpg

 

http://images63.fotosik.pl/450/69fc7ea09edf4e63med.jpg

 

http://images63.fotosik.pl/450/68ecf14457898403med.jpg

 

Jutro zdjęcia prześlę do Kierownika Budowy i dowiem się ile mnie będzie kosztować przesunięcie WC, pralki i kaloryfera :/

 

Z góry dziękuję za wszelkie uwagi :)

 

P.S. Pod ladę obok pralki zrobiłbym szafeczkę na proszek do prania itd. Tak samo nad WC wstawiłbym szafeczkę na ręczniki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi ten projekt przypomina ;) Mam podobnie rozwiązane szafki i niemal identyczny kolor, jak u Ciebie na wizkach. U mnie szafka i blat jest fornirowana i malowana. Umywalki stoją bezpośrednio na szafce, nie są przymocowane do ściany. W ścianę wmurowano wcześniej specjalne kotwy, na których opiera się całość, która razem z zawartością szuflad i umywalkami waży spoooro.

Po roku używania blat jak nowy. Nic się z nim nie dzieje (ale przyznam, że pilnuję, żeby nie był zachlapany).

Wybrałam Koło Twins właśnie do Roca GAP. Jakość umywalek... No widziałam lepszej jakości, ale nie jest najgorzej (dużo gorszej były np. o wiele droższe Artceram). Po prostu powierzchnia umywalek, gdy się spojrzy z boku pod światło nie jest idealnie płaska. Ale za to cena jest bezkonkurencyjna.

 

Tutaj masz zdjęcia, jak wygląda szafka z umywalkami.

Zdjęcia są fatalnej jakości, ale coś widać:

DSC02520.JPG

DSC02510.JPG

DSC02506.JPG

 

hej,

Dzięki za odzew i fotki :) Faktycznie łudząco podobna szafka ;)

W pierwotnej wersji miałam takie umywalki stawiane na blat. I chyba przy takich zostanę, ew. wpuszczane w blat, bo cena odlewu z corianu czy kompozytu powaliła mnie na kolana i do dziś nie mogę wstać :D

A powiedz, dużo masz miejsca w tych szufladach? Bo zastanawiam się jak bardzo syfon "psuje" tam pod blatem to wszystko....

Aha, i co masz na myśli pisząc "wmurowano kotwy"? Możesz to dokładniej jakoś opisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...