Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ajjjka

myslalam ze duza lazienka bedzie wasza glowna ;) jesli ma byc dla dzieci to proponuje ja troche zmodyfikowac. juz lepsza byla ta twoja pierwsza koncepcja ;) po co dodawalas te poziome brazowe pasy? nie wyglada to dobrze :no:

a w 'małej' lazience bez mozaiki pod grzejnikiem wcale nie bedzie nudno :)

w brązach-002.jpg

1(1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajjjka to wc wygląda jakby było wciśnięte na siłę,strasznie ciasno się robi,najlepiej jakby było 80-100cm.

 

No, ja też wolałabym, żeby nie było wciśnięte, ale łazienki nie rozciągnę, zdecydowaliśmy z mężem że coś za coś, 70cm to minimum i u nas to minimum jest zachowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ajjjka

myslalam ze duza lazienka bedzie wasza glowna ;) jesli ma byc dla dzieci to proponuje ja troche zmodyfikowac. juz lepsza byla ta twoja pierwsza koncepcja ;) po co dodawalas te poziome brazowe pasy? nie wyglada to dobrze :no:

a w 'małej' lazience bez mozaiki pod grzejnikiem wcale nie bedzie nudno :)

 

Kazałam zrobić jeszcze wersję z mozaiką w prysznicu, zobaczę, najwyżej fakytycznie ją wywalimy spod grzejnika.

Nam się nie podoba bez pasów ;) To chyba znowu rzecz gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tego samego zdania, jedna większa umywalka i przyzwoita ilość miejsca na kibello.

Teraz wygląda jakby brakło dla niego miejsca.

I jeszcze jedno, nie dałoby się pociągnąć zabudowy wc do samego sufitu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tego samego zdania, jedna większa umywalka i przyzwoita ilość miejsca na kibello.

Teraz wygląda jakby brakło dla niego miejsca.

I jeszcze jedno, nie dałoby się pociągnąć zabudowy wc do samego sufitu ?

 

Już pisałam, że nie zamienię umywalek na jedną. Wc do sufitu chyba byłoby jeszcze bardziej przytłaczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałam, że nie zamienię umywalek na jedną. Wc do sufitu chyba byłoby jeszcze bardziej przytłaczające.

 

Też tak sądzę. W tym przypadku lepiej jednak wygląda stelaż niższy, tak jak na Twojej wizualizacji.

Jednak zgodzam się z przedmówczyniami, że 70cm na wc to jednak trochę za mało (o te kilka centymetrów). Ile masz pozostawione na szafkę z umywalkami? Może da się coś "uciąć" nie likwidując drugiej umywalki?

Aby wygodnie korzystać z kibelka, po jednej i drugiej jego stronie powinno być po 20cm luzu (mierząc od jego najszerszej krawędzi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

70 cm na wc? To za mało. Optymalnie 90 cm. Może jednak zrezygnować z tych dwóch stawianych umywalek na rzecz jednej długiej na 120 cm z dwoma komorami.:yes: Będzie wtedy więcej miejsca na wc.

http://www.kaczucha.pl/userdata/gfx/76d0d321ef2b8b52fb724ef003a57694.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałam, że nie zamienię umywalek na jedną. Wc do sufitu chyba byłoby jeszcze bardziej przytłaczające.

 

ale ja nie mówię,że ma być jedna komora, mówię tyko o jednej umywalce -doskonały przykład podała Madzia :)

Madziu - skorzystam ,że Cię tu mam i odśpiewam sto lat :)

 

Czym więcej płaszczyzn, półeczek, uskoków, tym bardziej przytłoczone pomieszczenie.

"Wygładzenie " ścianki nad w-c nie zmniejszy jej optycznie, a zlikwiduje panujący chaos, którego i tak nie brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Jakiś czas temu prosiłam na forum o poradę w sprawie projektu łazienki (link). Wymyśliliśmy, że pomieszczenie będzie w kolorze szarym z zielonymi dodatkami. Mam przygotowaną wizualizację, ale nie mam kompletnie pomysłów jak można wkomponować zielony kolor w glazurę, np w formie wzoru lub ułożonych zielonych płytek. Widziałam mnóstwo projektów łazienek, ale do swojej nie potrafię nic dobrać:( Byłabym bardzo wdzięczna za jakiekolwiek sugestie i ogólne "spojrzenie" na projekt, może coś lepiej przestawić lub zmienić. Z góry bardzo dziękuję!:)

 

[ATTACH=CONFIG]229449[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]229450[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]229451[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]229452[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]229453[/ATTACH]

 

Zawsze powtarzam: Myśl poprzecznie...;)

Daj zielony kran: http://sklep.maxwnetrza.pl/product/image/311/503420208.jpg

 

lub umywalkę: http://www.lazienkiabc.pl/photo/product/f600x600/Umywalka-nablatowa-57-cm-bez-przelewu-Disegno-Ceramica-SPLASH-154-B1-zielona-63447.jpg

Do tego zielony ręcznik lub wagę łazienkową... lub obraz... lub własne zdjęcie... lub kwiaty... ;)

 

Wszystko to dużo łatwiej wymienić, gdy zmieni Ci się koncepcja kolorystyczna :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam bardzo proszę o pomoc w wizualizacjach. Układ pozostaje taki jaki jest, płytki też. Interesuje mnie tylko ich ułożenie. Nie podoba mi się ułożenie płytek przy umywalce w dużej łazience. Proszę o sugestie, porady. Nie patrzcie na oświetlenie. Będzie inne ;)

 

Duża łazienka

http://www.pilch.pl/149-Madera.html

[ATTACH=CONFIG]229996[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]229997[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]229998[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]229999[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]230000[/ATTACH]

 

Kafle ciemne mozaikowe zostawiłabym tylko na wannie i położyła zamiast jasnych na tylnej ścianie prysznica. Obniżyłabym całość płytek w łazience do wysokości mniej więcej drzwi wejściowych/prysznicowych, czyli o jedną płytkę. Podłogę zostawiłabym całą jasną. Szafka pod-umywalkowa ciemna jak jest. Natomiast glif okna zrobiłabym z tych samych ciemnych mozaikowych płytek i zmniejszając lustro zrobiłabym wokół niego ramę z tychże...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 76 cm na wc i nie jest (za) ciasno. Po odjęciu szerokości miski zostaje 40 cm, więc minimum zachowane. Oczywiście Dziewczyny dobrze radzą, bo im więcej miejsca, tym bardziej komfortowo, ale jednak te ponad 80 cm to nie jest konieczna konieczność ;)

Jedyną różnicą jest to, że moja łazienka ma powierzchnię 2,5 m2 i po prostu nie było innej opcji dla wc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 76 cm na wc i nie jest (za) ciasno. Po odjęciu szerokości miski zostaje 40 cm, więc minimum zachowane. Oczywiście Dziewczyny dobrze radzą, bo im więcej miejsca, tym bardziej komfortowo, ale jednak te ponad 80 cm to nie jest konieczna konieczność ;)

Jedyną różnicą jest to, że moja łazienka ma powierzchnię 2,5 m2 i po prostu nie było innej opcji dla wc.

 

Mam przy własnym kibelku 95cm i uważam, ze to dużo za dużo, wydaje mi się, że 70-75 w zupełności wystarczy. Jeżeli mam wybierać między szerszym blatem, a szerszym miejscem na wc to wybieram to pierwsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kafle ciemne mozaikowe zostawiłabym tylko na wannie i położyła zamiast jasnych na tylnej ścianie prysznica. Obniżyłabym całość płytek w łazience do wysokości mniej więcej drzwi wejściowych/prysznicowych, czyli o jedną płytkę. Podłogę zostawiłabym całą jasną. Szafka pod-umywalkowa ciemna jak jest. Natomiast glif okna zrobiłabym z tych samych ciemnych mozaikowych płytek i zmniejszając lustro zrobiłabym wokół niego ramę z tychże...;)

 

Dzięki za pomysły, nie chcę jednak ciemnego prysznica, muszę wziąć pod uwagę funkcjonalność łazienki, a prysznic w ciemnej mozaice to prawdziwa tragedia. Miałam też już wersję z obniżoną warstwą o jedną płytkę ale wtedy płytki kończą sie na oknie, nie ponad nim i wyglada to strasznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem zupełnie zielona i w temacie łazienek i na forum, ale szukam pomocy.

To projekt, który mam ze sklepu. Coś jakby za dużo na nim kwiatków.

Proszę o pomoc i uwagi, bo czas się decydować a tu wyobrazni brak.:(

 

http://images61.fotosik.pl/482/d6d0a45bb70b5c6fgen.jpg

 

 

http://images65.fotosik.pl/483/b8472372f5cf0437gen.jpg

 

 

http://images62.fotosik.pl/484/75dc424e39546548.jpg

 

 

http://images61.fotosik.pl/482/94bff48526376abegen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wielokrotnie była mowa w tym i pokrewnych wątkach, projekty ze sklepów mają tylko jedno założenie - wcisnąć klientowi jak najwięcej jak najdroższych płytek, a zazwyczaj takimi są dekory.

Stąd jak przypuszczam taka "kwiatowa" ta łazienka.

PO pierwsze , przemyśl sobie kwestię, czy faktycznie potrzebujesz płytki w miejscach nie narażonych na wilgoć.

Podoba mi się rozwiązanie nad szafką , z tym wąskim lustrem, ale ja bym skończyła na górnym kwiatowym motywie, nie dając już płytek nad nim.I czy tam jest półka z płytek ?? jeśli tak to po co ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew:)

Faktycznie jest tam niepotrzebna półka, chodziło mi tylko o jakiś element dekoracyjny, aby tamta ściana nie była zbyt pusta.

A co do tego zapłytkowania całości, to niekoniecznie, a nawet nie:no:, ale nie mam koncepcji, jak to rozwiązać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malciu, dziękuję za te sto lat. Oby tylko w zdrowiu.:)

 

cecelka, a dlaczego umywalka, jest tak wciśnięta przy wejściu przy kabinie? Nie można jej przenieść na tę długą szafkę po lewej od wejścia? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...