Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Można też lustro poszerzyć nad pralkę, więc nie będzie wtedy brakowało dekoru.

 

myślę aby w tym miejscu powiesić szafkę - chociaż podobają mi się szerokie lustra i tego mi tutaj trochę brak w porównaniu do poprzedniej koncepcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was wszystkich bardzo serdecznie w Nowym Roku życząc wszystkiego najlepszego:welcome:

Mam do Was ogromną prośbę. Poniżej przedstawiam wizualizacje łazienki, która jest w trakcie realizacji. W trakcie realizacji wprowadziliśmy na razie jedną zmianę - zrezygnowaliśmy z grafitowego paska pod drabinką i zmieniliśmy go na beżowy. Zastanawiam się jeszcze czy zamiast grafitowej mozaiki wokół lustra dać beżową? Jak myślicie? Szafkę pod lustrem planujemy dać w kolorze drewna, aby zgrała się z drewnopodobnymi płytkami. Z góry serdecznie dziękuję za wszystkie propozycje zmian! 51.jpg

45.jpg

53.jpg

Mam jeszcze jeden dylemat - fugi, które spędzają mi sen z powiek. Jesli zostawimy grafitową mozaikę wokół lustra, to jaką fugę dać? Taką samą jak w beżowych kaflach? Ciężko to będzie połączyć...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jeśli ma ktoś chęci i możliwość to bardzo prosiłabym o wizualkę łazienki, gdyż program pro100 to dla mnie czarna magia... Łazienka o wymiarach 2,80 x 2,00. Na krótszej ścianie znajduje się okno szer.1,15 cm. Naprzeciwko okna będą drzwi (w dowolnym miejscu). Ja widzę to tak: wchodząc do łazienki zaraz po prawej stronie byłaby wanna asymetryczna 95x150 z parawanem nawannowym. Po tej samej stronie ale bliżej okna - zabudowany geberit. Naprzeciwko geberitu pralka i umywalka pod jednym blatem. Zaraz przy drzwiach, po lewej stronie grzejnik na ścianie. Praktycznie tylko takie ustawienie wchodzi w grę. Martwię się tylko tym, że będę miała za mało szafek... mieszkanie malutkie, rzeczy do przechowywania sporo, a nie chcę trzymać niczego na wierzchu. Czy może mi ktoś to zwizualizować i podsunąć jakieś pomysły? Płytki marzą mi się szare a'la beton czy kamień, najlepiej półpoler, myślałam o affronie paradyża, duży format, do tego może jasno szara mozaika.. Chciałabym te szarości ocieplić drewnem, może płytki imitujące drewno na podłodze? Bardzo proszę o pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie proszę jaka bateria będzie pasowała do umywalki Koło Twins w środku prostokąt? Kupiłam taką KFA Beryl http://img841.imageshack.us/img841/8442/1wx6.jpg

 

ImageShack.us ale jak przymierzyłam ja do tej umywalki to jakaś mała mi się wydaje. Jakie wy macie baterie do tej umywalki? jakie wymiary powinna mieć bateria aby dobrze sie z niej korzystało i komponowała się z tą umywalką? Dodam, że do wanny też wybrałam baterię z tej serii.

Edytowane przez Niureczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niureczka.. kiedyś była dyskusja o Koło... nie pamiętam gdzie i u kogo.. ale chodziło o to, że ciut się popsuła jakość, bo bardzo zachodzi ... i to fakt, przekonałam się u koleżanki...

Z KFA miałam baterie zlewozmywakową (brakło kasy) po dwóch/trzech latach pękła rurka/odlew... pryskało w trzy światy, bateria do wywalenia, paragonu brak... kolejną kupiłam już sporo droższą i lepszą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakość baterii nie bardzo się martwię bo mam obecnie też tej firmy w dolnej łazience i użytkuję od 4 lat i nic się nie dzieje. Tylko jakoś nie pasuje mi ta bateria do tej umywalki, jak przymierzyłam dzisiaj to jakoś tak bidnie mi ta bateria wyglądała. No i nie wiem właśnie co zrobić:confused:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Jest możliwość aby w tak małej łazience (4,02 m2), zmieścił się i prysznic i wanna?

Mamy osobno WC, i zastanawiamy się czy nie zainstalować prysznica w większej łazience kosztem kibelka.

Ma ktoś z was jakieś doświadczenia w tym temacie? Oczywiście w łazience musi się zmieścić jeszcze pralka...

Pozdrawiam

Radek

 

01.JPG

02.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam baterie ramon soler drako i zdecydowanie polecam (cena baaardzo przyjemna a jakosciowo naprawde swietna;)

dzięki za info, sprawdziłam jakie ma wymiary ta twoja bateria i już wiem czego szukać. Napisałam właśnie do firmy od której kupiłam tą KFA czy można ją wymienić na inną, ciekawe co odpowiedzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was wszystkich bardzo serdecznie w Nowym Roku życząc wszystkiego najlepszego:welcome:

Mam do Was ogromną prośbę. Poniżej przedstawiam wizualizacje łazienki, która jest w trakcie realizacji. W trakcie realizacji wprowadziliśmy na razie jedną zmianę - zrezygnowaliśmy z grafitowego paska pod drabinką i zmieniliśmy go na beżowy. Zastanawiam się jeszcze czy zamiast grafitowej mozaiki wokół lustra dać beżową? Jak myślicie? Szafkę pod lustrem planujemy dać w kolorze drewna, aby zgrała się z drewnopodobnymi płytkami. Z góry serdecznie dziękuję za wszystkie propozycje zmian! [ATTACH=CONFIG]232721[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]232722[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]232723[/ATTACH]

Mam jeszcze jeden dylemat - fugi, które spędzają mi sen z powiek. Jesli zostawimy grafitową mozaikę wokół lustra, to jaką fugę dać? Taką samą jak w beżowych kaflach? Ciężko to będzie połączyć...

Pozdrawiam.

 

a czy ktoś mi pomoże?? Będę wdzięczna! Pozdrowienia! :-):-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmienisz mozaikę przy lustrze na beż - zrobi się mdło.

 

 

Dzięki rasia za pomoc. Mam dylemat straszny z tą mozaiką. Niektórzy twierdzą, że ciemną mozaiką podkreślę skos i jego asymetrię... i że nieładnie będzie. Myślałąm, by może dać te drewnopodobne, bo zostanie mi ich trochę...

p.s. ogromnie mi się podoba Twoja sypialnia!!

 

i wieli kanap! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie! Nie jestem na forum muratora po raz pierwszy, ale w tym wątku jak najbardziej :-) do lidera brakuje mi jeszcze jakieś 2700 wpisów :p piszę do Was z prośbą o poradę. Macie piękne łazienki, myślę więc, że dobrze doradzicie. Co zrobić z mozaiką wokół lustra? Zostawić jak jest? Wymienić na beżową? A może dać drewnopodobne płytki? Niektórzy twierdzą, że grafit podkreśli asymetrię skosu i będzie brzydko. Inni, że beż będzie mdły... Łazienka jest w trakcie realizacji i coś mi w niej niestety nie gra... Podczas układania płytek zrezygnowałam z grafitowego pasa pod kaloryferem drabinką oraz z długich wnęk pod prysznicem i wanną na rzecz krótszych. Poniżej zdjęcia projektu i realizacji (fotki robione telefonem, za co przepraszam). Generalnie teraz zmieniłabym cały projekt, ale już za późno. Może za 10-15 lat... Tak czy siak, dokończyć ją trzeba, a ja nie mogę się zdecydować. Jeśli chodzi o szafkę pod umywalki to będzie biała+drewno lub samo drewno. Proszę, poradźcie co zrobić. Dziękuję i pozdrawiam!

 

lazienka01.jpg

lazienka02.jpglazienka03.jpglazienka04.jpg

lazienka05.jpg

Edytowane przez Szymka11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie pasują te beżowe płytki, albo drewnopodobne chyba za dużo tego. Zrezygnowałabym z tych beżowych ale skoro już położone to wokół lustra nie dawałabym mozaiki tylko te same płytki co na całej ścianie. Umywalek pewnie nie da się tak przesunąć by pasek z derewnopodobnych był na środku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymka

 

masz bardzo namieszane w tym projekcie, aż 4 rodzaje glazury i faktycznie ciemna mozaika podkreśli nie zbiegające się linie ...

 

lazienka03.jpg

 

Pomyślałam o tym, by dać tę ścianę całkiem gładką, ale wtedy będzie chyba trochę za duży kontrast pomiędzy pozostałymi ścianami, na których pełno optycznych podziałów. Z drugiej strony może to i dobrze, uspokoiłoby trochę to wnętrze. Na pewno nie ciemna mozaika ani też pas drewna, bo wyjdzie asymetrycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doriko, piu!

 

Dziękuję za podpowiedzi. To jest faktycznie dobra myśl, aby zostawić te beżowe płytki i nie dawać mozaiki wcale. Właśnie chciałam, aby trochę uspokoić to wnętrze, bo jest trochę takie groteskowe. Problem w tym, że domawiam już dodatkowe kartony płytek (bo zrezygnowałam z pasa pod drabinką), będą w tym samym odcieniu, ale nie z tej samej partii... mam nadzieję, że nie będzie różnicy...:cry:

p.s. co myślicie o wnękach? Dać je jak w projekcie drewnopodobne czy przy wannie w beżu, a pod prysznicem grafitowe? pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...