Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

citizenx, wszystkiego idealnie odcieniami nie dobierzesz. Mówię to jako posiadaczka całej białej łazienki. U mnie idealnie białe płytki dały efekt szarej wanny.

Mam płytki Ceramstic, seria Opp!, błyszczące białe rektyfikowane, ścienne, 30x60. Są naprawdę idealnie białe. Zresztą nie dziwię się, że masz płytki w nieco innym kolorze, sprzedane ci jako białe, bo kiedy szukałam swoich płytek, to sprzedawcy pokazywali mi wszystkie jasne kolory dostępne w sklepie, twierdząc, że to białe płytki... ;-) Włącznie z tym, że usiłowali mi wcisnąć kit, że beżowe płytki, znacznie ciemniejsze od kremowego ubrania, które miałam na sobie, są białe, bo... noszą nazwę Blanco, "a w końcu wiadomo, że blanco znaczy biały". True story. ;-)

Wyjście jest jedno: szukać w dzień względnie słoneczny, mieć ze sobą białą rzecz dla porównania i upierać się przy wyjściu na pole i obejrzeniu koloru w dziennym świetle. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

kochani pomóżcie bo juz mam mętlik w głowie. Znalazłam projekt w łazienki w którym się zakochałam, ale potem znalazłam kolejny i to samo. Siedze i kombinuję jak połaczyć oba i wymysliłam, że zamiast tej brązowej płytki ( zdjęcie 2 ) dac płayke drewnopodobna alsacja roble, ( zdjęcie 1 ). I zaczły się schody bo zastanawiam się czy nie za dużo tego dobrego znaczy płytki drewnopodobne i kamień? jak sadzicie? (ściany w wiekszości będą białe Tubadzin, seria color, płytka white jak na zdjęciu 2 )

22282_1.jpg

lazienka-boron_uj2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zmagałam się z dobieraniem do białych ściennych i dałam sobie spokój dlatego że chciałam żeby podłogowa była bardziej chropowata - niejednolita biała, nie taka jak ścienna. W końcu wzięłam lekko kremową z takimi iskrzącymi drobinkami i jak dla mnie jest ok , poza tym jak dojdzie np. ciepłe oświetlenie to ta biała też trochę kremu nabierze. A może wymień tą ścienną a nie podłogową .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

digi najlepiej jakbyś zrobiła projekt łazienki i pokazała w odpowiednim wątku. Może nie będzie tego za dużo ale to zależy jak się to połączy, jaka jest wielkość łazienki itp. Mając projekt będziesz miała obraz tego jak to wygląda a i forumki chętnie się wypowiedzą i podpowiedzą :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :)

Potrzebuję Waszej opinii odnośnie projektu mojej łazienki. Łazienka ma tylko 3,5m2, do tego jest nie do końca ustawna, co nie ułatwia zadania. Największe wątpliwości mam co do aranżacji ścian pod prysznicem - bardzo spodobała nam się pewna aranżacja płytek hasel (w załączniku) ułożona jako mozaika z trzech kolorów płytek, ale nie jestem przekonana czy w naszej małej łazience ten pomysł się sprawdzi :( Do tego w pomieszczeniu nie ma zbyt wiele miejsca na przechowywanie, zaprojektowana jest tylko szafka nad stelażem toalety (głębokość ok. 25cm) oraz oczywiście pod umywalką. Czy to wystarczy? Będę wdzięczna za Wasze sugestie, pozdrawiam ;)

 

1a.jpg3a.jpg5a.jpg6a.jpghasel_brown_polaranz-1200.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie było ścianki między prysznicem a WC, zostałaby tam szczelina ok. 10 cm (ściana ma 99cm, brodzik 90cm) i nie wyglądałoby to najlepiej, poza tym ciężko byłoby tam posprzątać. Stąd pomysł na ściankę.

A co do zamiany miejsca prysznica z WC to niestety nie da się, jest to mieszkanie od dewelopera i stelaż z WC jest już tam zamontowany, zresztą grzejnik i wszystkie przyłącza także są umieszczone w tych miejscach jak na wizualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Szymka... Byłoby spokojniej, ale z drugiej strony te drewnopodobne będą trochę tak od czapy w jednym pasku, no dwóch , bo jeszcze nad wanną. Dałabym chyba tak jak w projekcie, natomiast przy lustrze gładkie - oby były identyczne :)

 

I tak własnie zrobiliśmy. Wnęki zostały drewnopodobne (choć do końca przekonania nie mam...), a kafle przy lustrze będą gładkie. Jutro mają dojechać.... oby były takie same... Jak łazienka będzie skończona na 100% (pewnie za jakieś 3 tygodnie) to wrzucę fotki do dzialu z gotowymi łazienkami. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :)

Potrzebuję Waszej opinii odnośnie projektu mojej łazienki. Łazienka ma tylko 3,5m2, do tego jest nie do końca ustawna, co nie ułatwia zadania. Największe wątpliwości mam co do aranżacji ścian pod prysznicem - bardzo spodobała nam się pewna aranżacja płytek hasel (w załączniku) ułożona jako mozaika z trzech kolorów płytek, ale nie jestem przekonana czy w naszej małej łazience ten pomysł się sprawdzi :( Do tego w pomieszczeniu nie ma zbyt wiele miejsca na przechowywanie, zaprojektowana jest tylko szafka nad stelażem toalety (głębokość ok. 25cm) oraz oczywiście pod umywalką. Czy to wystarczy? Będę wdzięczna za Wasze sugestie, pozdrawiam ;)

 

 

 

A może grzejnik przenieść w inne miejsce (bliżej wc) i zabudować pralkę i nad pralką zrobić szafkę jeśli obawiasz się, że miejsca będzie za mało. Inspiracja rewelacyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szymka

wneki zrobilabym w tym samym kolorze (nad wanan bez, pod prysznicem grafit)...wiem ze wiekszosc plytek juz ulozona, ale moze dalo by sie wrowadzic niewielkie zmiany? zdecydowanie poszerzylabym ten pas drewnopodobnych na podlodze (tak jak proponuje elfir) oraz na scianie za toaleta, ale tylko do wys gornej krawedzi wneki, mniej wiecej tak jak na zdjeciu ;)

[ATTACH=CONFIG]234055[/ATTACH]

 

Dziękuję za komentarz. Bardzo fajna propozycja. Trochę za późno się obudziłam - miałam pisać do Was jak projekt dostałam, a nie jak panowie kafelkarze są w trakcie pracy... Płytki we wnękach już położone - drewnopodobne, choć przekonana do końca nie jestem. Tu jeszcze myślę by to zmienić - na to płytki mam, na resztę zmian już raczej za późno. Jedyne co zmieniałam, to zrezygnowałam z mozaiki wokół lustra i dam beżowe gładkie jak na reszcie ścian. Jak łazienka będzie gotowa, to się pochwalę co wyszło z tego:o Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images64.fotosik.pl/534/436c2a3a86d30745gen.jpg

 

pod prysznicem można sobie zrobić wnęki na wysokości ciemnego pasa.

 

Dziękuję Elfir za pomoc. Słuszne uwagi. Myślę, że przy remoncie za kilka lat poproszę Was o radę przed położeniem i zakupem płytek:-) to, co wyszło pokażę za jakieś 3 tygodnie Pozdrawiam!

Edytowane przez Szymka11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :) Proszę o pomoc w zagospodarowaniu "kącika umywalkowego" naszej łazienki. Łazienka aktualnie się tworzy - pan kafelkarz dzielnie walczy, a ja muszę podjąć decyzję co do lustra, ponieważ trzeba powoli podać wysokość oświetlenia....\

 

Poniższe obrazki przedstawiają:

 

1) szkic łazienki

2) szafka z umywalką - wys 64 cm szer.83 cm

3)nóżki pod umywalkę wys 25 cm (niestety szafka jest za ciężka na naszą lichą ścianę :/

3) bateria - Cynia Deante wys 16,5 cm

4) lampa nad lustro

5) proste lustro :)

6) podłoga - gres

płytki matowe białe Paradyż Midian - bez zdjęć

 

Podobają mi się duże lustra, które powiększają przestrzeń. Nawet na początku chciałam dać takie szerokie aż do wanny, ale nie przeszło - chłop zaprotestował, że nie będzie się oglądał podczas sikania

 

Zdecydowaliśmy się na proste lustro w szerokości szafki - czyli 80 cm, ale co z wysokością? Bateria kończy się na wysokości 105,5 cm

Na jakiej wysokości najlepiej powiesić lustro, żeby nie było wiecznie zachlapane? (obydwoje jesteśmy wysocy 175 cm, 188 cm) I jakiej wysokości lustro, żeby ta lampka go oświetlająca nie była "pod sufitem"? Czy z takim dużym lustrem, które nie jest wtapiane tylko wisi nie ma problemów z czyszczeniem?Na ilu haczykach trzeba je przymontować, żeby mnie któregoś pięknego dnia nie zabiło?

 

A może macie inny pomysł jakie lustro by pasowało?

Będę też wdzięczna za pomoc wyborze "akcesoriów montowanych"

Myślałam o podwójnym haczyku po prawej stronie umywalki i o uchwycie na papier toaletowy po lewej od kibelka. Ręczniki Kąpielowe chcemy wieszać na kaloryferze na haczykach.

 

Będę wdzięczna za każdą podpowiedź :)

szafka.JPG

nóżki.JPG

deante-cynia-bateria-umywalkowa-stojaca.jpg

oświetlenie lustra.jpg

godmorgon-lustro__0089394_PE221649_S4.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamieściła się podłoga i szkic łazienki....

I proszę podpowiedzcie czy można zamontować te nóżki szafki nie tak całkiem z frontu, tylko troch wgłąb, żeby nie były tak widoczne od wejścia? Najchetniej bym z nich całkowicie zrezygnowała, ale fachowiec nie poleca takiej opcji

a dlaczego nie poleca? ja od 3ch lat uzytkuje podwieszana szafke z umywalka...dzieciaki po niej skacza, nawet ja na niej przesiaduje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, bardzo proszę o opinie na temat wizualizacji mojej przyszłej łazienki o nieregularnym kształcie (plan łazienki to prostokąt o wymiarach 2,46m x 2,15m z wyciętym kawałkiem o wymiarach 37cm x 81 cm).

Załączam dwie wizualizacje bo nie mogę się sama zdecydować którą wybrać-która kolorystyka będzie bardziej odpowiednia w tym niewielkim wnętrzu.... Wiem, że macie ogromne doświadczenie w tej kwestii dlatego proszę Was o wskazówki odnośnie kolorystyki, kształtu ceramiki łazienkowej itp. Niestety nie wchodzi już w grę inne rozmieszczenie wc, umywalki, kabiny i grzejnika... Wiem tylko, że te dekory są niezbyt potrzebne i jestem gotowa z nich całkowicie zrezygnować.

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/20/atbv.jpg

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/845/g2iy.jpg

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/14/nzw2.jpg

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/547/9n1d.jpg

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/836/3one.jpg

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/198/bkuh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...