Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

moniss dziękuję za sugestie,

fubu228 dzięki,

pierwsze projekty jakie umieściłam na forum były wizją projektanta z salonu, po uwagach z forum i własnych przemyśleniach zapadła decyzja, że łazienka będzie taka jak na ostatniej wizualizacji-płytki już zamówione. Z racji tego, że trochę mi się spieszylo z kupnem płytek niestety już nie mogę wprowadzić zaproponowanych zmian, które pewnie były słuszne...

Dzięki za podpowiedzi - niedługo pokażę Wam efekty:) mam nadzieję że fachowiec da radę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich. Jest może ktoś, kto mógłby mi pomóc zaprojektować łazienkę i wc. Jakoś nie mam zmysłu projektankta i średnio potrafię korzystać z tych wszystkich programów do projektowania. A jak poszedłem do salonu z łazienkami to zaśpiewali mi niezła kwotę za taki projekt, na co niestete mnie nie stać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przejrzałam całe forum, myśląc że znajdę inspirację dla siebie. Znalazłam wiele cennych informacji, ale i tak nie wiem jak wykonać swoją łazienkę. Ze sklepu otrzymałam taką propozycję: [ATTACH=CONFIG]220562[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]220563[/ATTACH]

Bardzo Was proszę o pomoc. Wiem tylko tyle, że chciałbym białą łazienkę lub bardzo jasną, z dodatkiem popielu. Okna mam brązowe, a drzwi będą białe.

na lewej ścianie - od umywalek musi być grzejnik- drabinka 115 cm.

pozdrawiam.

 

zmieniłam cały prejekt

I wygląda tak:

laz d.jpg

 

Z lewej nad półką są takie samye płytki jak czarne - tylko białe

 

U góry jeszcze będzie zabudowa na ledy

 

Strona drugaAr8760.jpg

we wnęce planuję zamykane półki

 

 

Nie mam jeszcze wybranych podłogowych.

Pomożecie?

Edytowane przez luzik- fsl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Nie zauważyłem tego wątku wcześniej i niepotrzebnie rozpocząłem nowy o łazience http://forum.muratordom.pl/showthread.php?223098-%C5%81azienka-5m-2-i-wanna-kabina , mam nadzieję że nie będzie nic złego jak tutaj ponownie zamieszczę pytanie,

 

Czy ktoś ma pomysł na projekt niewielkiej łazienki około 5m kwadratowych 190cm na 260cm chciałbym zmieścić kabinę jak i niewielką wannę, projekt początkowy wygląda tak jak na rys. A, planuję wyrzucić pralkę i wkomponować kabinę około 80x100 albo 80x110, z odsuwanymi drzwiczkami na łuku np taką [ link-1 ], ewentualnie prostokątną taką jak tu: [ link-2 ] ale raczej z łukiem - zajmować będzie mniej miejsca, wchodzenie wygodniejsze a z tego co widzę tańsza od prostokątnych, Wanna natomiast będzie minimalistyczna, zaokrąglona aby wygospodarować więcej miejsca, szerokość 75 byc moze będzie zwiększona do 80-85, jeszcze nie wybrałem modelu. Myślałęm o sciance między wanną a kabiną, ale to rozwiązanie raczej dla wanny połączonej krótszym bokiem od kabiny.

 

pion kanalizacyjny jest w górnym prawym rogu więc teoretycznie mogę zmienić lokalizację ubikacji, choć na rys. C może już być nieco daleko od pionu, więc przede wszystkim myślę o projekcie z rys. B, ale moze macie pomysł jak jeszcze lepiej urządzić, albo widzicie błędy, oczywiście rysunek jest mocno poglądowy ale wymiary wyskalowane dość dokładnie, niestety nie mam programu (3D) do projektowania

 

http://imageshack.com/a/img838/8840/talz.jpg

 

 

Forumowiczka Kinka dwa ciekawe pomysły podsunęła, ale nie do końca takie jakbym chciał,

 

Jakimi programami robicie wizualizacje / projekty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

będę mieć łazienkę w płytkach takich jak na pierwszym zdjęciu Baldocer Silueta płytka gładka i fale. Umywalka będzie z blatem tak jak na drugim zdjęciu tylko u mnie nie będzie skosu. Mam pytanko o lustro? Czy dać je w ozdobnej ramie czy lepiej będzie wyglądało wklejone? (Lampka będzie nad lustrem)

IMG_1286.JPG

http://img21.imageshack.us/img21/5274/imageracd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i proszę o poradę w sprawie mojej łazienki a jeżeli ktoś znalazł by chwilkę czasu będę wdzięczna za projekt.

Łazienka jest na parterze, kwadratowa 2,4 na 2,42 i niestety przechodnia na przeciwko drzwi wejściowych ( które muszą się otwierać do łazienki) wejście do pralni i też planuje otwierane do łazienki(chciałabym aby nie były to zwykłe drzwi raczej aby wyglądały jak szafa w zabudowie lub duże lustro lub coś w tym stylu)

Plan łazienki poniżej:

 

łazienka dół.JPG

 

Obok wc, umywalka po przeciwnej stronie mam przygotowany odpływ planowałam tam wannę ale sama nie wiem czy nie powinien tam być prysznic.

Planuję kibelek podwieszany biały, geberit zabudowany do sufitu bez żadnych półeczek, umywalkę z szfką już zakupiłam w Ikea Godmorgon/braviken w białym połysku, zawsze mi się podobała:)

I tyle wiem, że bym chciała a co po przeciwnej stronie to już nie wiem.

Najlepszym rozwiązaniem jest pewnie wanna z prysznicem ale czy nie będzie ciągle zachlapane okno,czy jest wystarczająco dużo miejsca, podłączenie wody znajduje się prawie na środku czyli deszczownica powinna być na tej ścianie co okno.

Zastanawiam się też na których ścianach ułożyć płytki i do jakiej wysokość,niestety okno, drzwi i drzwi do pralni kończą się na różnych wysokościach od sufitu (okno -28cm, drzwi-53cm drzwi do ralni 67cm) , dom z przebudowy i mimo kilkakrotnych zmianach w planach nie wszystko do końca przemyślane:)

Nie mam też na razie żadnych wybranych płytek co do koloru to myślimy o brązach z jakimiś jasnymi kolorami lub zielenią, odpadają raczej szarości ponieważ na cały dół mam zakupione płytki w tym kolorze a i górna łazienka która własnie się robi jest szaro biała z dodatkie drewna( niestety projektował ją sam i wyszła nijako )

 

z góry dziękuję z każdą podpowiedź

ależ się rozpisałam,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blat w tej łazience będzie nieco inny (jak na zdjęciu poniżej) natomiast zastanawiam się nad ścianą z muszlą. Chcę tam dodać białą cegłę ale nie mam pomysłu gdzie i w jakim układzie. Poniżej zdjęcie z innym układem. Może macie pomysł jak to rozwiązać, żeby było ładnie.

[ATTACH=CONFIG]237094[/ATTACH]

zdecydowanie tej projekt jest ladniejszy :)

pod blatem zrobilabym dwie podwieszane biale szuflady i ew. zmienilabym blat na drewniany. a najchetniej postawilabym tam taka konsole pod umywalka :p

lazienka z cegla_01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Dobrze, że znalazłam ten wątek. Proszę o informację czy projekt łazienki można dostać przy zakupie płytek - czy to inna bajka, wybór projektanta, kupa kasy? Widzę ze projekty sa bardzo modne więc podejrzewam ze to norma przy zamawianiu płytek? Dziękuję za info - ja zielona w tych tematach a planujemy zakupić płyki i remont na wiosnę/lato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja skorzystałam z usługi projektanta spoza salonu i nie uważam, żeby koszt był olbrzymi. Mój liczy 800 zł za łazienkę do 5m2, a potem 100 zł za każdy dodatkowy metr, przy czym dostałam zniżkę i zapłaciłam 1300zł za łazienkę o powierzchni 12m2. Niby niemało, ale mogłam powybrzydzać, wysłałam listę moich "must have", do której projektant się dostosował, zrobił wizję lokalną i dostosował projekt do tego co zastał na miejscu, był ze mną dwukrotnie w sklepie - najpierw, żeby zorientować się w czym gustuję, potem żeby pokazać mi tańsze, ale równie dobre zamienniki wybranych przeze mnie płytek (w tym ostatnim wypadku w sklepie raczej w druga stronę będą naciągać, bo zależy im na tym, żebyś kupiła jak najdroższe płytki, najlepiej masę dekorów - i tu już koszt profesjonalnego projektanta zwraca się z nawiązką :yes:). Dodatkowo doradził/odradził konkretnych producentów, zaproponował rozwiązania, na które bym nie wpadła. Do ręki dostałam gotową książeczkę z rzutami wszystkich ścian, podłóg, sufitu, i osobno dla każdego wykonawcy rzuty: instalacji elektrycznej, hydrauliki, rozmieszczenia każdej jednej płytki. W sklepie - niby projekt darmowy, ale czy na pewno warto?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam wielki mętlik w głowie co do mojej dolnej łazienki, niby mała ale jakoś tak mi ciężko idzie...

 

to są 2 zdjęcia w baletia bianco Paradyża próbowałam zrobić wizualizację ale jakoś mi to nie gra kluczowy jest tu prysznic ponieważ wnęka jest naprzeciwko drzwi wejściowych mam też 2 inspiracje które też bardzo mi się podobają może wy mi coś podpowiecie ?

 

Nazwa Projektuy.jpgNazwa Projektu8.jpgc43e0d1fa1b24086bd545b84bce4b247.jpg13158_lazienka_5.jpg

Edytowane przez marze6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...