Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

 

Dostałem mieszkanie bez łazienki. Planuję wydzielić ją z kuchni. Niestety będzie ona bardzo mała.

Tam gdzie zaznaczony jest pion to jest teraz wc na klatce schodowej i stąd ta wnęka. W łazience musi być WC, prysznic oraz mała umywalka.

Czy ma ktoś może inny pomysł na jej zaprojektowanie niż ten mój? Wymiary są zgodne z tymi opisanymi na zdjęciach.

Zdaję sobie sprawę, że WC musiałoby być na małym podeście, żeby rura odpływowa miała odpowiedni skos. Rozpatruję też możliwość podwyższenia podłogi w całej łazience.

Zamiast kabiny ma być sam brodzik 40cm głęboki 80 długi i 90 szeroki. Z przodu drzwi składane na 3 razy, a ściany wykafelkowane.

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/802/5lcd.jpg

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/593/dezl.jpg

5lcd.jpg

dezl.jpg

Edytowane przez michal.moro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechianna, na razie wrzucam wstępny projekt Twojej łazienki.

Wanna ma 160cm długości, a za nią, pod oknem, znajduje się "półka" na kosmetyki.

Dałam też osobną kabinę prysznicową - jest nieduża, bo ma 80x80cm, ale moim zdaniem lepsza taka niż parawan na wannie.

Trzeba będzie rozdzielić ujęcie wody na ścianie z oknem, ale to nie jest duży problem (kilka lat temu samam miałam niewielki remont w starej łazience i samodzielnie dorabialiśmy ujęcia wod-kan dla prysznica i pralki).

Drzwi do pralni to może być wielkie lustro w ramie, otwierane np. przez przekręcenie gałki zamiast standardowej klamki.

 

Rozmieszcenie płytek jeszcze do ustalenia.

Lechianna_łazienka1.jpg Lechianna_łazienka2.jpg

Sądząc po wybrze umywalki z szufladami łazienka ma być nowoczesna. Dlatego też zabudowę gips-kartonową od stelaża wc można pociągnąć nad lustrem i osadzić tam oświetlenie.

Lechianna_łazienka_wnęka umywalkowa.jpg

Edytowane przez moniss
dodatkowy obrazek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal.moro, czy możesz wrzucić rzut większej części mieszkania (z całą zwymarowaną kuchnią)? Może da się jakoś to inaczej wydzielić, bo jak na razie to jest w tej łazience szalenie ciasno i niwygodnie (zwłaszcza przy wc).

 

Dokładnie tak. :yes: Przydałby się większy rzut. Ale dysponując tym, co mamy to przede wszystkim zaczęłabym od umywalki przy wejściu. Później wc i prysznic. Ja narysowałam szybę, ale chyba lepsza byłaby zasłonka.

 

 

http://foto3.m.onet.pl/_m/a09b0715c56a3f3b4f09d79d63a554ef,21,19,0.jpg

 

Pomyślałabym też może o powiększeniu tej łazienki na szerokość o ok. 25 cm, (linia przerywana) kosztem kuchni. Wygląda na to, że za drzwiami w kuchni powstanie Ci w ten sposób wnęka. Możesz wykorzystać ją na jakąś szafkę. Natomiast w łazience będziesz miał swobodniejszy dostęp do prysznica i trochę więcej miejsca przed miską wc.

 

 

 

moniss, gdzie masz swój dziennik?

Edytowane przez Magda 34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was serdecznie. Proszę pomóżcie mi dobrać płytki do łazienki. Jestem pewna, że dużo osób posiada w swoich łazienkach płytki drewnopodobne. Ja też zakupiłam noce naturale i chce nimi obłożyc geberit, wanne i półki za nią oraz jedna sciane w prysznicu na ktorej bedzie czarny panel i podłogę w prysznicu. Myślę nad szarościami, czy uważacie że kolekcja pilch vulcano bedzie pasowałą? Grafitowa 33x33 na podłodze i 30x60 na scianie gdzie bedzie umywalka oraz ta jasna na reszcie scian? A moze jakies inne propozycje? Zaznacze ze mam w lazience dwa okna narozne wiec jest duzo swiatla. POMOCY!! Bo musze kupic plytki a juz nie wiem co robic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

moniss, gdzie masz swój dziennik?

Ech, dopiero zbieram się psychicznie do jego założenia na tym forum ;)

Na konkurencyjnym forum nawet go zaczęłam prowadzić, ale "zachorowałam" na lenia i stanęło na fundamentach.

Może gdy zamkniemy stan surowy (jesień2014?) to uzupełnię go w telegraficznym skrócie, aby przygotować podwaliny na badziej systematyczne prowadzenie na etapie wykańczania.

 

 

michal.moro, zgadzam się z tym co zaproponowała Magda. Poza tym, nie dawałabym brodzika prysznicowego, bo wizualnie pomniejszył by jeszcze i tak małą łazienkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam projekt z wymiarami.... myślałem żeby zrobić większą łazienkę i aneks kuchenny z pokojem ale to odpada...

... zrobienie mniejszej kuchni też ciężko... na kominie ma wisieć piec gazowy do CO, a na ścianie na lewo od okna musi stać - przy kominie lodówka i na niej mikrofalówka, obok zlew i kuchenka. Na ścianie pod oknem ( okno na wysokości 82cm ) ma być szafka i obok przy WC z klatki ( tam gdzie jest pion ma być pralka ). Nad pralką ma być długi blat wspólny z szafką, bo to będzie jedyne miejsce z blatem ( stół się już nie zmieści ).

 

Umywalka w łazience raczej być musi, bo nie będzie gdzie rąk umyć po skorzystaniu z WC ( mógłbym z niej zrezygnować gdyby była wanna ale ta się już tam nie zmieści).

 

Ścianka pomiędzy kuchnią a przedpokojem jest działowa. Mam zamiar zlikwidować drzwi do kuchni i zrobić przy kominie wejście do kuchni 60cm z drzwiami harmonijkowymi oraz do łazienki drzwi również 60cm otwierane na drzwi wejściowe.

 

Drzwi do łazienki muszą być z przedpokoju... nie wyobrażam sobie wchodzić do łazienki z kuchni.

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/36/3kjn.jpg

Edytowane przez michal.moro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moniss bardzo dziękuję za projekt, powiem szczerze że oczarował mnie harmonią i symetria ( wreszcie okno nie wygląda jak piate koło u wozu)ta łazienka aż sie prosi o taki układ ale:

cięzko bedzie przekonać męża na dodatkowe przeróbki ( konieczne by było również podniesienie grzejnika),

na pewno z takim prysznicem cały koszt urządzenia łazienki się podniesie :)

a po trzecie będąc na zakupach ostatnio zakupiłam wanne na 1,7cm ( ale to najmniejszy problem bo można wymienić, oddać)

raczej zdecydowaliśmy się już na wannę zazstanawiam się tylko czy zakupić baterię jak do prysznica i parawan czy tylko sama wanna.

Moniss myślałam o takim kształcie lustra, ale myslałam nie ciągną go przez cała ścianę tylko od zabudowy geberitu do około 20 cm przed końcem łazienki czyli symetrycznie nad umywalką co o tym myślisz ? Chociaż pzry takim oświetleniu niewątpliwie pasuje na całą ścianę i też mi się taki układ podoba.

Co do płytek to bardzo podobają nam się płytki ze zdjęcia poniżej ale nie wiem czy pasują do zakupionej półeczki, nie wiem też czy kupię je gdzieś u nas, (zdjęcie chyba zapożyczone z forum mam nadzieję że nikt się nie obrazi

 

1. BM10 CT lazienka, Grand Canyon - VIP-46979ba5.jpg

 

zastanawiam się też nad płytkami Nowa gala travertio ale to też chyba nie nowoczesny styl:) bardzo podoba mi się w nich ten dekor

 

111.JPG

 

Jeszcze raz dziękuję za projekt i jestem ciekawa co sądzicie o tych płytkach raczej do nowoczesnej łazienki, bo ja tak lubię czasem namieszać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was serdecznie. Proszę pomóżcie mi dobrać płytki do łazienki. Jestem pewna, że dużo osób posiada w swoich łazienkach płytki drewnopodobne. Ja też zakupiłam noce naturale i chce nimi obłożyc geberit, wanne i półki za nią oraz jedna sciane w prysznicu na ktorej bedzie czarny panel i podłogę w prysznicu. Myślę nad szarościami, czy uważacie że kolekcja pilch vulcano bedzie pasowałą? Grafitowa 33x33 na podłodze i 30x60 na scianie gdzie bedzie umywalka oraz ta jasna na reszcie scian? A moze jakies inne propozycje? Zaznacze ze mam w lazience dwa okna narozne wiec jest duzo swiatla. POMOCY!! Bo musze kupic plytki a juz nie wiem co robic

latwiej by bylo doradzac jakbys wrzucila wizualizacje ;)

moim zdaniem do noce naturale powinna pasowac niemalze kazda szara plytka :) tych plich vulcano nie widzialam na zywo ale wygladaja calkiem niezle - podobne mam u siebie, tylko ze w lazience ostatecznie zrezygnowalam z ciemniejszych (nowa gala signum 13) i polozylam same jasne (nowa gala signum 12) i zdecydowanie nie zaluje tej decyzji :) te ciemniejsze mam w przedpokoju i sa bardziej uciazliwe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) proszę o ocenę projektu mojej łazienki. Gdzieś za miesiąc ruszamy z remontem. Łazienka nie jest duża - dokładnie 4,06m2. Od razu dodam, że ustawienie kabiny prysznicowej, pralki, wc i umywalki z szafką tak musi być więc tylko oceniajcie położenie płytek, co byście zmienili itd.

 

Zdecydowaliśmy się na płytki PARADYŻ Piumetta chociaż jeszcze kilka dni temu byliśmy zdecydowani na secret edeno :) tylko dekor nad umywalką i nad stelażem WC zabraliśmy z edeno. Chcielibyśmy białą podłogę ale wiemy jakie będziemy mieli z nimi problemy (syf) i zdecydowaliśmy się na szare też z kolekcji piumetta.

 

Projekt robiłem sam, jestem amatorem więc jakiś tam szczegółów się nie czepiajcie :)

 

Dodam jeszcze, że żeby łazienka nie była za ponura dodamy w jednym kolorze dywanik, reczniki i inne dodatki (kolor np turkus, fiolet)

 

finalna2.jpgfinalna3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...