Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Lechianna,

Te jasne płytki na ścianach są bardzo ładne. Pasują też do każdego stylu.

 

Co do przeróbek, to będąc na Twoim miejscu suszyłabym swojemu facetowi głowę aby przerabiał tak jak mi się podoba. Ba! nawet kazałabym przestawiać drzwi, aby mieć więcej szafek i blatu przy umywalce :D

 

A tu wizualizacja z ciemniejszą podłogą i innym kącikiem umywalkowym (z grzejnikiem-drabinką ;)

Lechianna_łazienka2a.jpgLechianna_łazienka2b.jpg

Wiem, wiem - lustro pzy takiej wysokości będzie non-stop ochlapane. Ale za to jak ładnei wygląda ;)

 

A tutaj z szerszym lustrem i wąską szafką wiszącą:

Lechianna_łazienka2c.jpg Lechianna_łazienka2d.jpg

 

I jeszcze wersja bez prysznica, tylko z wanną ze szklanym panelem:

Lechianna_łazienka3.jpg

Podest może mieścić różne schowki.

Płytki ułożone tylko na części ścian

Lechianna_łazienka3.jpg

Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam :) proszę o ocenę projektu mojej łazienki. Gdzieś za miesiąc ruszamy z remontem. Łazienka nie jest duża - dokładnie 4,06m2. Od razu dodam, że ustawienie kabiny prysznicowej, pralki, wc i umywalki z szafką tak musi być więc tylko oceniajcie położenie płytek, co byście zmienili itd.

 

Zdecydowaliśmy się na płytki PARADYŻ Piumetta chociaż jeszcze kilka dni temu byliśmy zdecydowani na secret edeno :) tylko dekor nad umywalką i nad stelażem WC zabraliśmy z edeno. Chcielibyśmy białą podłogę ale wiemy jakie będziemy mieli z nimi problemy (syf) i zdecydowaliśmy się na szare też z kolekcji piumetta.

 

Projekt robiłem sam, jestem amatorem więc jakiś tam szczegółów się nie czepiajcie :)

 

Dodam jeszcze, że żeby łazienka nie była za ponura dodamy w jednym kolorze dywanik, reczniki i inne dodatki (kolor np turkus, fiolet)

 

[ATTACH=CONFIG]239195[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]239196[/ATTACH]

 

Jak dla mnie to za dużo dekorów i wnęk nad stelażem.

Poza tym te dekory z różnych kolekcji "gryzą się" ze sobą.

Moim zdaniem dekory secret edeno są ładniejsze niż piumetta, tak więc wyrzuciłabym te drugie ;)

Zlikwidowałabym wnęki nad stelażem wc i nie wyróżniała go kolorem czy dekorem.

Czy myśleliście o ukryciu pralki w jakiejś szafie lub za ścianką?

Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) proszę o ocenę projektu mojej łazienki. Gdzieś za miesiąc ruszamy z remontem. Łazienka nie jest duża - dokładnie 4,06m2. Od razu dodam, że ustawienie kabiny prysznicowej, pralki, wc i umywalki z szafką tak musi być więc tylko oceniajcie położenie płytek, co byście zmienili itd.

 

Zdecydowaliśmy się na płytki PARADYŻ Piumetta chociaż jeszcze kilka dni temu byliśmy zdecydowani na secret edeno :) tylko dekor nad umywalką i nad stelażem WC zabraliśmy z edeno. Chcielibyśmy białą podłogę ale wiemy jakie będziemy mieli z nimi problemy (syf) i zdecydowaliśmy się na szare też z kolekcji piumetta.

 

Projekt robiłem sam, jestem amatorem więc jakiś tam szczegółów się nie czepiajcie :)

 

Dodam jeszcze, że żeby łazienka nie była za ponura dodamy w jednym kolorze dywanik, reczniki i inne dodatki (kolor np turkus, fiolet)

 

[ATTACH=CONFIG]239195[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]239196[/ATTACH]

 

Zdecydowanie za dużo wszystkiego,nie podoba mi się zabudowa stelaża,nie potrzebna ta półka i dekor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

od maja 2013r. podczytuję Was w miarę jak rósł mój domek. Obecnie jesteśmy na etapie stanu surowego zamkniętego, ustalamy elektrykę i hydraulikę. I właśnie to ostatnie spędza mi sen z powiek. Potrzebuję Waszej pomocy. Otóż łazienka górna na wymiary 2,70 x 5,20, przy czym jeden dłuższy bok to skos, co ogranicza możliwości aranżacji. W łazience planujemy: wannę, prysznic (bardzo chętnie walk in), wc, bidet, zlew podwójny lub dwa oddzielne, pralkę itp. Mąż twierdzi, że pralka nie zmieści się w pomieszczeniu gospodarczym, a inaczej rzecz ujmując - duży samochód, stosunkowo krótki garaż i nie zmieszczę się z koszem z praniem. Stworzyłam marne projekty - zainstalowałam SWEETHOME - przepraszam za jakość. Chętnie skorzystam z Waszych propozycji i uwag. Jeżeli możecie polecić jakiś lepszy program będę równie wdzięczna.

 

aranżacja łazienki 1.jpg

aranżacja łazienki 3.jpg

aranżacja łazienki 4.jpg

 

pralkę chciałabym zabudować w ciągu szafek, coś w tym stylu

łazienka 24.JPGłazienka 25.jpg

Edytowane przez bata.w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GOSC12_3

Witam, prosze o pomoc.

 

Łazienka ma 3,2x3,2m. Przez kilka , kilkanascie lat będzie stanowic pralnię, w której chcę zamontowac: 2 pralki, prysznic walk in i umywalkę. Do tego szafki, szafki i szafki.

Docelowo ma byc moja i męża łazienka, w ktorej ma byc jeszcze wanna, sedes i bidet. Tak więc, muszę juz puścić rury.

Moje wypociny są następujące.

 

 

łazienka 2d.jpgłazienka 3d.jpg

 

Poradzcie cos, bo jakos się zagubiłam w tym. Oglądam mnóstwo inspiracji i podoba mi sie milion rzeczy. Nie wiem jak zrobic.

Aha, kolor szafek i ich wygląd bez znaczenia. Chodzi mi tylko o układ.

 

Drugie aha. Wymiar na rzucie jest 3,5. Nie wiem dlaczego, ale rzeczywiscie jest 3,2x3,2

Edytowane przez GOSC12_3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to za dużo dekorów i wnęk nad stelażem.

Poza tym te dekory z różnych kolekcji "gryzą się" ze sobą.

Moim zdaniem dekory secret edeno są ładniejsze niż piumetta, tak więc wyrzuciłabym te drugie ;)

Zlikwidowałabym wnęki nad stelażem wc i nie wyróżniała go kolorem czy dekorem.

Czy myśleliście o ukryciu pralki w jakiejś szafie lub za ścianką?

 

Pralke bedziemy zabudowywac w tym miejscu co stoi :-) ok zrobie projekt bez tych wnek w stelazu i wkleje zdjecia w poniedzialek. Dziekuje za rady i czekam na kolejne co byscie zmienili :-)

 

Moniss jak masz fajna wizje mojej lazienki z secretem edeno lub piumetta to czy moglabys zrobic aranzacje? Widze, ze robisz bardzo profesjonalnie, bardzo bylbym wdzieczny. Bylbym w stanie nawet jakims groszem rzucic :-) lazienka 4,06 m2, sciany 174 cm i 232

Edytowane przez winek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę proszę o jakies pomysły :bye:

 

Można u Ciebie jeszcze poprzestawiać łazienkowe sprzęty? W któym miejscu masz pion kanalizacyjny?

 

winek, profesjonalnie nie zajmuję się projektami, to czysta amatorszczyzna ;) Ale cieszę się, ze komuś się podoba...

Wrzuć na forum rzut swojej łazienki z wymiarami, zobaczymy, co da sie z niej "wycisnąć" ;)

No i czekam też na poprawki - czyli do poniedziałku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można u Ciebie jeszcze poprzestawiać łazienkowe sprzęty? W któym miejscu masz pion kanalizacyjny?

 

winek, profesjonalnie nie zajmuję się projektami, to czysta amatorszczyzna ;) Ale cieszę się, ze komuś się podoba...

Wrzuć na forum rzut swojej łazienki z wymiarami, zobaczymy, co da sie z niej "wycisnąć" ;)

No i czekam też na poprawki - czyli do poniedziałku?

 

Zrzut zrobiłem sam na szybkiego ale myślę, że dobrze :) bardzo będę wdzięczny jak zrobisz, chcę zobaczyć jak jeszcze można inaczej zrobić moją łazienkę bo ja już nie mam pomysłu lepszego niż ten co pokazuję.

 

zrzut łazienki.jpg

 

A poniżej poprawki mojej aranżacji :)

 

poprawka.jpgpoprawka2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, pierwszy raz jestem na Waszym forum, poczytałam, pooglądałam i mam prośbę. Mam już projekt łazienki, ale jestem przed realizacją i może coś byście zmienili, doradzili. Poniżej moja łazienka w niedalekiej (mam nadzieję) przyszłości.

 

 

ostat 1.jpgostat 9.jpgostat 12.jpgWYMIARY 1.jpg

Edytowane przez aga2183
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zlikwidowałabym pasek drewnianych płytek na podłodze oraz przede wszystkim - przy lustrze i zostawiła jedynie "pod prycznicem",

do refleksji pozostawiam czy wysokość planowanych półeczek (wnęk) jesy wystarczająca, aby ustawić tam szampon czy jakiś żel do kąpieli - wysokość wydaje się niewielka, a butelki te 20-25 cm wysokości jednak mają. szkoda, aby specyfiki musiały wylądować na ziemi (podział na 2 byłby chyba lepszy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zlikwidowałabym pasek drewnianych płytek na podłodze oraz przede wszystkim - przy lustrze i zostawiła jedynie "pod prycznicem",

do refleksji pozostawiam czy wysokość planowanych półeczek (wnęk) jesy wystarczająca, aby ustawić tam szampon czy jakiś żel do kąpieli - wysokość wydaje się niewielka, a butelki te 20-25 cm wysokości jednak mają. szkoda, aby specyfiki musiały wylądować na ziemi (podział na 2 byłby chyba lepszy).

 

A czy po takiej zmianie nie będzie za biało, w tej chwili jak pokazałam projekt 1-2 osobom to stwierdziły że za biało :-)

 

Co do pułek to zgadzam się, docelowo mają być na wysokość butelki szamponu 400 ml.

 

A jak w praktyce odbywa się użycie prysznica, a w zasadzie samej ścianki i to bez brodzika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ścieżek do wc" nie lubię i po drugie - nie istnieje coś takiego jak "zbyt biało" :) ale to ty musisz czuć, że jest okej.

 

a propos płytek pod/nad lustrem to te z kolei wyglądają dziwnie i do niczego mi nie nawiązują (choć pewnie to ta sama płytka co pod prysznicem). jeśli chcesz jakoś lustro podkreślić, to zamiast wklejanego - dałabym duże lustro w ramie. nawet biała rama w kolorze płytek "wyciągnęłaby" je i uczyniła 3d. ale to rozwiązanie bardziej kosztowne niż wklejane lustro, bo pewnie musiałabyś je wykonać na zamówienie.

 

A jak w praktyce odbywa się użycie prysznica, a w zasadzie samej ścianki i to bez brodzika?

nie bardzo rozumiem, o co pytasz.

rozwiązanie ma swoich zwolenników, jak i przeciwników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lustrem w ramie dobry pomysł, muszę poszukać czegoś co będzie pasowało do reszty.

 

A w kwestii prysznica chodziło mi o samo użytkowanie, czy woda nie wylew się poza prysznic, czy połączenie szyby z podłoga jest szczelne?

 

I jeszcze grzejnik, myslałam, żeby umieścić koło lustra ale już w strefie prysznica i pytanie czy biały czy chrom, bo taka będzie armatura.

 

Jesli będzie biały to po prostu nie będzie się rzucał w oczy, jeśli dam chrom np. taki jak w załączeniu, może być elementem ozdobnym tylko nie chce przesadzić :-)

 

grzejniki_lazienkowe_warszawa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ścieżek do wc" nie lubię i po drugie - nie istnieje coś takiego jak "zbyt biało" :) ale to ty musisz czuć, że jest okej.

 

a propos płytek pod/nad lustrem to te z kolei wyglądają dziwnie i do niczego mi nie nawiązują (choć pewnie to ta sama płytka co pod prysznicem). jeśli chcesz jakoś lustro podkreślić, to zamiast wklejanego - dałabym duże lustro w ramie. nawet biała rama w kolorze płytek "wyciągnęłaby" je i uczyniła 3d. ale to rozwiązanie bardziej kosztowne niż wklejane lustro, bo pewnie musiałabyś je wykonać na zamówienie.

 

 

nie bardzo rozumiem, o co pytasz.

rozwiązanie ma swoich zwolenników, jak i przeciwników.

Pytasz chyba o kabinę typu walk- in?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...