Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zrzut zrobiłem sam na szybkiego ale myślę, że dobrze :) bardzo będę wdzięczny jak zrobisz, chcę zobaczyć jak jeszcze można inaczej zrobić moją łazienkę bo ja już nie mam pomysłu lepszego niż ten co pokazuję.

 

[ATTACH=CONFIG]239409[/ATTACH]

 

A poniżej poprawki mojej aranżacji :)

 

[ATTACH=CONFIG]239412[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]239413[/ATTACH]

 

Pierwsza rzecz, którza rzuca się w oczy na rysunku, to zbyt mała szerokość dla kibelka oraz za mało przestrzeni przed nim. Patrząc na rzut łazienki, dochodzę do wniosku, że pierwotnie tam była/miała być wanna zamiast prysznica i wtedy więcej miejsca było by na wc.

Czy konieznie chcesz mieć prysznic, czy moze być wanna z parawanem?

Czy można przesunąć drzwi lub je zmniejszyć (80 zamiast 90)?

Czy koniecznie zależy Ci na wnęce w stelażu wc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

moniss można u mnie wszystko robic, jeszcze nic nie ma. Ściana na której są drzwi, jest sąsiadującą z łazienką (sedes i umywalka) dla gości.

 

Jeśli można robić wszystko, to przesunęłabym drzwi w kierunku okna o ok.20-30cm (tak aby było miejsce na pralki i umywalkę). Wc dałabym na ścianie granicznej z wc dla gości. Już pokazuję o co chodzi:

Riri_łazienka1.jpgRiri_łazienka1a.jpgRiri_łazienka1b.jpgRiri_łazienka1c.jpg

Umywalka wpuszczana w blat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GOSC12_3

Ups moniss, mozna wszystko oprócz drzwi i okna :( O ile drzwi jeszcze nie ma, to nie wiem czy dałabym rade przesunąc je, bo obok jest wc. Zaraz pokaze o co chodzi.

 

łazienka i wc.jpg

 

Tak wiec jest WC, które skrocimy, aby z przedpokoju wchodzic do lazienki. WC musi miec jakies 2m długoscie, aby zmiescic tam sedes i umywalkę. Pomieszczenie jest wąskie, bo ma 1,1m. I tak pomyslalam, zeby dac drzwi 80cm, aby odsunac je od sciany choc troche. Mam nadzieje, ze opisalam to jakos. Jak nie za bardzo, bo dam jeszcze jakis wiekszy rysunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza rzecz, którza rzuca się w oczy na rysunku, to zbyt mała szerokość dla kibelka oraz za mało przestrzeni przed nim. Patrząc na rzut łazienki, dochodzę do wniosku, że pierwotnie tam była/miała być wanna zamiast prysznica i wtedy więcej miejsca było by na wc.

Czy konieznie chcesz mieć prysznic, czy moze być wanna z parawanem?

Czy można przesunąć drzwi lub je zmniejszyć (80 zamiast 90)?

Czy koniecznie zależy Ci na wnęce w stelażu wc?

 

Zgadza się, miała być tam wanna ale chcemy koniecznie prysznic :) drzwi będą 80 także tutaj można poprawić. Co do wnęki to jakoś bardzo mi na niej nie zależy ale fajnie by było mieć takową, ładnie oświetlić i dać tam jakieś ozdoby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups moniss, mozna wszystko oprócz drzwi i okna :( O ile drzwi jeszcze nie ma, to nie wiem czy dałabym rade przesunąc je, bo obok jest wc. Zaraz pokaze o co chodzi.

 

[ATTACH=CONFIG]240220[/ATTACH]

 

Tak wiec jest WC, które skrocimy, aby z przedpokoju wchodzic do lazienki. WC musi miec jakies 2m długoscie, aby zmiescic tam sedes i umywalkę. Pomieszczenie jest wąskie, bo ma 1,1m. I tak pomyslalam, zeby dac drzwi 80cm, aby odsunac je od sciany choc troche. Mam nadzieje, ze opisalam to jakos. Jak nie za bardzo, bo dam jeszcze jakis wiekszy rysunek.

 

1,1m jak na wc to wcale nie jest mało :)

Tutaj jest wc o wymiarach 90x180cm - przy czym drzwi są na krótkiej ścianie, a nie na dłuższej, jak u Ciebie.

wc_1.jpg

Wygodnie korzysta się z tego pomieszczenia, nie jest ani za wąskie ani za kótkie (czasami mi się zdaje że nawet za długie ;)

Dleczego tak nalegam na przesunięcie drzwi? Po pierwsze ze względu na umiejscowienie wc i bidetu

1. aby zgrupować oba kibelki przy jednym pionie kanalizacyjnym

2. aby te sanitariaty nie rzucały się w oczy gdy wchodzi się do łazienki

3. aby nie rozdzielać strefy kąpielowej (wanna i prysznic) kibelkiem i bidetem

 

Na jakim etapie budowy jesteście?

Macie już ściany? Macie rozprowadzone rury kanalizacyjne?

 

P.S.

Pytanie z czystej ciekawości: wg jakiego projektu budujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas zadaje sobie to pytanie, myślę, że bez chlapania się nie obejdzie. Też rozważałam taki brodzik, ale na ten moment w planie jest odpływ liniowy i prysznic bez brodzika. A ściankę ze szkła wybrałam, bo łazienka jest bardzo mała, na projekcie nie wygląda to źle, ale w rzeczywistości jest mikroskopijna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas zadaje sobie to pytanie, myślę, że bez chlapania się nie obejdzie. Też rozważałam taki brodzik, ale na ten moment w planie jest odpływ liniowy i prysznic bez brodzika. A ściankę ze szkła wybrałam, bo łazienka jest bardzo mała, na projekcie nie wygląda to źle, ale w rzeczywistości jest mikroskopijna.

 

Też na początku chciałam odpływ liniowy, ale kilka osób doradziło mi, żeby w bloku go nie robić, więc wybrałam najpłytszy brodzik jaki się dało.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GOSC12_3

Heja :)

Zdaje sobie sprawę ze wszystkich Twoich podpunktów :yes: dlatego sie tak motam. Niby duza łazienka a nie umię nic z tym zrobic.

Ale jeszcze pomyślę.

U nas jest tak, ze my remontujemy dom. Ściany wiec juz są, ale mozna jeszcze z nimi popracowac, tak samo kanalizacja. Stan obecny surowy na dole, zamieszkały na górze :) Dom powojenny.

 

 

Póki co DZIEKUJĘ :)

Tato będzie mi robił wode, wiec pomyślę do niedzieli i spytam sie go co mozna zrobic .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się doczekać moniss co tam wymyślisz :) lada dzień dostanę klucze do mieszkania, muszę się na coś powoli decydować już :)

 

Może coś takiego:

winek_ł1.jpg

Łazienka podzielona na 2 strefy:

1. wc i umywalka

2. prysznic i pralka (+szafki)

Ściana naprzeciw drzwi wejściowych (lub tylko jej fragment centralny) miałaby dekory. Ewentualnie dekory/mozaika byłaby też pod prysznicem oraz przy lustrze.

Płytki nie muszą być do samego sufitu (ja tak nie lubię), ale to wedle gustu ;)

Niestety nie mam w programie płytek, które bierzesz pod uwagę, a które są bardzo ładne.

 

Zapomniałam dopisać:

- szerokość zabudowy stelaża wc to 80 cm (można zwiększyć)

- szerokość części umywalkowej na rysunku 95cm (po położeniu płytek w łazience będzie trochę mniej)

Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniss dziękuję za czas jaki poświęciłaś :) niestety układ musi być taki jaki dałem rzut łazienki, ponieważ mam poprowadzone już rury, wodę itd. Kabina prysznicowa musi być też o wymiarach 120x80 lub 120x85, nie chce mniejszej. Gdybym jeszcze nie miał poprowadzonych rur to można by było pokombinować ale niestety musi być tak jak na rzucie, ewentualne poprawki właśnie w stelażu, dekorach, płytkach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniss dziękuję za czas jaki poświęciłaś :) niestety układ musi być taki jaki dałem rzut łazienki, ponieważ mam poprowadzone już rury, wodę itd. Kabina prysznicowa musi być też o wymiarach 120x80 lub 120x85, nie chce mniejszej. Gdybym jeszcze nie miał poprowadzonych rur to można by było pokombinować ale niestety musi być tak jak na rzucie, ewentualne poprawki właśnie w stelażu, dekorach, płytkach

 

Szkoda, bo martwi mnie ta znikoma ilość miejsca na wc. Gdyby było tam co najmniej 70cm (przy symetrycznie umiejscowionym wc), to już byłoby dużo lepiej. Podobne zastrzeżenia mam do ilości miejsca przed wc - może być trochę ciasno.

 

Jeli chodzi o dekory, to nie dawaj ich więcej niż 2 rodzaje (z ozdobnymi listwami włącznie).

Paski z Twojej ostatniej wizualizacji, przechodzące z czarnej ściany na białą obudowę stelaża są całkiem niezłe. Dobrze by też było, aby lustro zaczynało się tuż nad nimi, a nie pomiędzy. Dekor nad umywalką w tej wizualizacji jest zbędny - cała połać czarnych płytek podstawowych byłaby lepsza - jako przeciwwaga dla dekorów ze ściany obok.

Co bym jeszcze zmieniła, to pod sufitem dałabym szerszy pas bez płytek.

 

A tak w ogóle, co to za program, którym się posługujesz? Łazienka wygląda bardzo realistycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

julka2005, skoro chcesz mieć jaśniejszą łazienkę, to może ciemne płytki zostaw tylko na ścianie umywalkowo-drzwiowo-prysznicowej? (zakreślona na obrazku)

W pozostałej części łazienki juz tylko jasna płytka podstawowa.

[ATTACH=CONFIG]239327[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]239328[/ATTACH]

 

Moniss dzieki za pomysl, zastanawiam sie jeszcze nad blatem nie podobaja mi sie takie z plytek, szukam czegos innego,

I oswietlenie gdzie co zamontowac zeby ladnie doswietlic lazienke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniss dziękuję za czas jaki poświęciłaś :) niestety układ musi być taki jaki dałem rzut łazienki, ponieważ mam poprowadzone już rury, wodę itd. Kabina prysznicowa musi być też o wymiarach 120x80 lub 120x85, nie chce mniejszej. Gdybym jeszcze nie miał poprowadzonych rur to można by było pokombinować ale niestety musi być tak jak na rzucie, ewentualne poprawki właśnie w stelażu, dekorach, płytkach

 

Sorki, ze sie wtrace, ale mozesz dac mniejsza umywalka i juz bedzie wiecej miejsca na kibelek ;).

Ja mam sporo miejsca i na poczatku bralam pod uwage umywalke 90cm, ale jak zobaczylam jaka to "wanna" to kupilam 60 (patrzylam tez na 50 i tez byla spoko). Duzo osob na tym forum ma 50cm i chwala sobie.

Poza tym, moze stelaz da sie "wkuc" do sciany - zawsze to dodatkowe 20cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle, co to za program, którym się posługujesz? Łazienka wygląda bardzo realistycznie.

 

 

google sketchup pro 8 :) naprawdę można zrobić świetne aranżacje w nim. Wybierasz jakie chcesz płytki wstawić, szukasz ich na google, zapisujesz na dysk i wklejasz je w programie :) trochę trzeba przy nim czasu poświęcić, żeby efekty były fajne bo jest zabawy ale warto poświęcić czas :)

 

Zrobię aranżację od nowa i dam wc narożny, zobaczymy jak to wyjdzie, czy będzie więcej miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ze sie wtrace, ale mozesz dac mniejsza umywalka i juz bedzie wiecej miejsca na kibelek ;).

Ja mam sporo miejsca i na poczatku bralam pod uwage umywalke 90cm, ale jak zobaczylam jaka to "wanna" to kupilam 60 (patrzylam tez na 50 i tez byla spoko). Duzo osob na tym forum ma 50cm i chwala sobie.

Poza tym, moze stelaz da sie "wkuc" do sciany - zawsze to dodatkowe 20cm.

 

Dzięki za dobrą radę :) raczej tak zrobię i nie kupię większej jak 60tki :) co do stelaża to niestety nie będę miał możliwości wkucia do ściany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winek, narozne wc zajmuje jeszcze wiecej i kompletnie "nie wyglada", a moze dasz rade w ogole przestawic wc na sciane, gdzie pralka?

(wiem, ze masz juz zrobiona instalacje, ale moze tak niewielkie przesuniecie da sie zrobic)

 

hmm wydaje mi się, że będzie jeszcze gorzej jeżeli bym przestawił stelaż na ścianę gdzie znajduje się pralka :) stelaż 20 cm + miska wc około 55 cm to daje 75 cm więc w ogóle już wc znajdowałby się na szafce z umywalką niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...