Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a czy ta lampka może być w strefie mokrej? bo okolice prysznica w tak niedużej łazience raczej do suchych nie należą

 

Hmmm tego to ja nie wiem, a może być realny problem, jeśli zamontuję reflektor, który nie jest przeznaczony do łazienki?

A czy wszystkie halogeny do zabudowy KG są dostosowane do łazienek?

Jakoś nie przepadam za reflektorami w zabudowie i usilnie szukam alternatywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te "nie do zabudowy" też występują z odpowiednimi parametrami. moi elektrycy kazali się cofać do hurtowni i wymieniać nieodpowiednie lampki właśnie ze względu na brak odpowiedniego ip.

 

może kiepsko u mnie z wyobraźnią, ale porażenie prądem ciężko mi sobie wyobrazić, natomiast z pewnością takie oświetlenie może się częściej psuć. zresztą odsyłam http://muratordom.pl/lazienka/pomysly-i-aranzacje/oswietlenie-w-lazience-poznaj-zasady,121_4704.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winek, dlaczego caly czas tak bardzo chcesz "odroznic" wc od reszty sciany? Ja dalabym plytki takie same jak przy umywalce, stelaz skrocila i przedluzyla lustro...ale to tylko moje widzimisie :)

 

Trochę pozmieniałem i zrobiłem też jedną aranżację z dużym lustrem :) ocencie

 

stelaz704.jpg stelaz706.jpg

 

ewentualnie coś takiego

 

stelaz708.jpg

 

Więcej już pomysłów nie mam :)

Edytowane przez winek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładnie wyglądają i dają dość dobre światło jeśli chodzi o makijaż, choć moja bratowa i tutaj używa kinkietów, które dają bardziej 3d światło. ledy spod rozpinanego sufitu dają światło płaskie, równomierne, "niepracujące". ma to oczywiście wady i zalety

u mnie będzie taki sufit/oświetlenie w przedpokoju, bo muszę go porządnie doświetlić i wybierzemy białą satynową przepuszczającą światło powłokę (lustrzany efekt mi się podoba tylko w wydaniu ciemnym, jasne "lustrzanki" - nie). widziałam to w kilku znajomych wnętrzach i efekt mnie satysfakcjonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja planuję zamontować taśmę ledową - moi elektrycy powiedzieli mi, że prędzej się wyprowadzę, niż którakolwiek z żaróweczek się przepali a gdyby jakaś pojedyncza się przepaliła, to na taśmie tego nie będzie widać (alternatywnie pod sufitem rozpinanym można montować świetlówki - ze względu na "trwałość" mi to rozwiązanie odradzono).

mam taśmę ledową zabudowie g-k. od przeszło 3 lat zapalam to światło codziennie i pali sie po kilka godzin dziennie. nic się nie dzieje, nie widzę żadnych przepalonych punktów na takiej taśmie (to jest idealne oświetlenie do oglądania tv czy wieczornego pobyczenia się na kanapie, stąd częstotliwość używania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej pogadaj z montażystami i elektrykami, oni udzielą ci w pełni fachowej odpowiedzi.

(taśmę ledową trzeba ułożyć odpowiednio gęsto, aby nie było cieni, musi ona mieć odpowiednie parametry itd.)

na forum kiedyś wypowiadał się pan, który takie rzeczy instalował, ale dawno już go nie widziałam i nicka niestety nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w dziale wnętrzarskim :)

 

Mam pytanie odnośnie oświetlenia a w szczególności lustra nad umywalką w łazience. Łazienka wg własnego projektu:

łazienka.jpg

 

Chcielibyśmy osiągnąć podobny efekt jak w załączonym zdjęciu tyle, że z pojedynczą umywalką, nasz odcinek ściany ma 150cm - ten pomiędzy oknami tarasowymi.

01 stawiane na blat.jpg

Czy zmieszczą się i będą dobrze wyglądać DWIE lampy nad umywalką? Czy może jest jakieś inne rozwiązanie oświetlenia przy takich lustrach?

Pytanie dodatkowe - co z gniazdkami? Z boku szafki, bo u nas jej szczyty będą odsłonięte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ma ktoś może pomysł co zrobić z takim słupem w łazience?

 

słup1.jpgsłup2.jpg

 

Słup wystaje na 5 cm, szeroki na 20 cm, wypada pomiędzy dwiema umywalkami (po jednej i po drugiej stronie jest ok.1m)

 

1. Zabudować sam słup

2. Zabudować i zrównać całą ścianę

3. Zostawić (pod kolor słupa np.zrobić drewniany blat lub 2 szafki z drewnianymi frontami)

4.???

 

Dodam, że łazienka ma być w jasnych płytkach, ewentualnie z delikatnymi dekorami lub listwami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...