Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nad wanną zamiast lustra - płytki. Ozdobna listwa (no włąśnie, to jest istwa zy płytka z paskiem?) dobrze by wyglądała jako kończąca linię płytek nad wanną (wysokość górnej krawędzi lustra).

Lustro od parawanu nawannowego do kominów, czyli nad całym stelażem umywalkowo-kibelkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniss,

listwa jest oddzielna, nie ma jej na płytkach :)

 

z łazieneczką robię tak:

1. płytki na wysokości drzwi - ściana z grzejnikiem (po prawej stronie drzwi), cała ściana z wanną i kawałek trzeciej ściany do parawanu

2. od parawanu płytki na wysokość geberitu, powyżej lustro

3. reszta ścian bez płytek

4. wysoka zabudowa szafek biała w połysku

5. szafka umywalkowa drewniana lub biała z drewnianym blatem

 

co wy na to? ja myślę, że będzie ok :)

 

i jeszcze zastanawiam się nad oświetleniem, bo na wizualkach to przypadkowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesyłam kilka moich wizualizacji, różne style mam nadzieję, że przypadną do gustu i może nawet kogoś zainspirują :lol2:

 

I mnie zainspirowały.

Zastanawiam się nad użyciem w moim projekcie, zamiast płytek brewnianych koło lustra, białych płutek strukturalnych (piramidki). Nie wiem, czy dobrze je nazwałam :-) a poniżej jeszcze raz mój projekt

 

ostat 2.jpgostat 9.jpgostat 12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mnie zainspirowały.

Zastanawiam się nad użyciem w moim projekcie, zamiast płytek brewnianych koło lustra, białych płutek strukturalnych (piramidki). Nie wiem, czy dobrze je nazwałam :-) a poniżej jeszcze raz mój projekt

 

[ATTACH=CONFIG]243363[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]243364[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]243365[/ATTACH]

 

Cieszę się, że projekt przypadł do gustu.

Drewno w pani projekcie na pewno dodaje elegancji a zmiana go na romby nada nowoczesnego stylu. Pytanie tylko czy lepiej zmienić obok lustra i przy prysznicu czy lepiej zostawić i nie zmieniać w ogóle.

Jest to mała łazienka i zastosowanie drewna pod prysznicem a rombów obok lustra może trochę się nie komponować (zbyt dużo pomieszanego stylu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom będzie raczej w stylu nowoczesnym. Jedna z forumowiczek zaproponowała zlikwidowanie drewna obok lustra i zastąpienie np. lustrem w ramie. Pomysł mi się spodobał. Szukam więc lustra pasującego do reszty, ale obawiam się, żeby właśnie nie przesadzić. A te płytki w strukturze też bardzo mi się podobają. I jestem w kropce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pradę na temat układu funkcjonalnego łazienki:

 

mam 3 koncepcje, zrzuty załączone poniżej. Który z nich będzie najbardziej funkcjonalny?

W każdym z nich jest kuweta - dwaj pełnoprawni koci użytkownicy łazienki też mają mieć wygodnie :yes:

 

Pierwsza i trzecia opcja są najbardziej przejrzyste. Chociaż bardziej podoba mi się układ pierwszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi.

 

Też na początek odrzucałam 2, pomiędzy 1 i 3 się zastanawiałam.

 

W 1 nie podoba mi się to, że wchodzi się przez drzwi na prysznic - zdacydowanie bardziej pasuje mi zamiana miejsc geberitu i prysznica z 3.

 

A co Wy na to:

 

Koncepcja 3 z zachowaniem zwężonych skrzydeł drzwiowych jak w koncepcji 1.

Na ścianie prawej od drzwi blat po całości:

Pralkę przestawiamy naprzeciwko prysznica. Organizujemy tam część pralniową z wąską pralką 45 (Bosch WLX 24261PL o wymiarach 85x60x40 lub Samsung WF60F4E0N0W o wymiarach 85x60x40) zabudowaną pod blatem (zostawiam szerokość na zabudowę 80 cm), obok szafka 60 uchylna z dwoma koszami na pranie – liczę 65 cm).

Pozostaje część blatu o długości około 130 cm – dwie podwieszane szafki z podwójnymi szufladami 65.

Umywalka (najprawdopodobniej nablatowa, ale nie wykluczam wpuszczanej) w takim wypadku wypadać powinna względnie pośrodku długiego blatu – w pierwszej szafce po koszach na pranie. Jeśli wybiorę nablatową będzie to najprawdopodobniej V&B Loop&Friends o wymiarach 58,5x38,0x11 lub Disegno ceramica Box 836 o wymiarach 80,5x39x12,5 albo BATHCO Toulouse 59x41,5; jeśli wpuszczana to jakaś 60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie będzie w takim przypadku za "łyso" w pozostałej części blatu?

 

AnnNS2, czy oświetlenie z linka: http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=2291&attachmentid=213009 (świetne), wymaga obniżenia sufitu i maskowania, czy jest instalowane bez rusztowań?

Edytowane przez mi_mała
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze przez ta zabudowe pralki i kosza na bielizne powinno cos 'stac' na blacie, tak dla 'rownowagi ;) ale to moje osobiste 'widzimisie' :)

a czy majac wpuszczana umywalke blat nie jest bardziej narazony na chlapanie? (pytam innych uzytkownikow)

 

moj sufit jest podwieszany, ale to oprawa natynkowa (massive nero) wiec stelaz nie jest konieczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, planuję prysznic bez brodzika, z odpływem liniowym. Mam pytanie o montaż szkła. Jak to powinno wyglądać?

Wyczytałam o fajnym pomyśle, który został wykonany u Malki :) (ceownik wklejony między płytki, w nim osadzone szkło). Natomiast szklarz dziś mi powiedział, że to nie jest koniecznie, ew. przy bardzo cienkim szkle, aby szyba się nie "wyginała". Przy szkle 8mm on normalnie mocuje na uszczelki, na podłodze. Nie wiem jak to wygląda od strony technicznej. Czy takie rozwiązanie jest szczelne czy upierać się przy ceownikach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie o oświetlenie mojej łazienki :)

 

Nie planuję robić obniżanych sufitów, bo ich strasznie nie lubię, więc halogeny i inne podświetlenia ukryte w sufitach podwieszanych odpadają.

 

Planuję zakupić downlighty natynkowe:

http://www.lampynowodvorski.pl/2646,downlight-white-s-nr-kat.-4865-nowodvorski.html

 

Czy 5 takich wystarczy w mojej małej łazience? Przy 5 punktach z żarówkami 25 W mam 125W na całą łazienkę - powinno dać w miarę jasne oświetlenie.

 

Dodatkowo nad lustrem jakaś listwa, na razie nie mogę znależć nic prostego i ascetycznego, nie udającego sztucznie podstarzanych lampek, najlepiej nawiazującego do spotów. Ale szukam i znajdę :)

Edytowane przez mi_mała
nie trafiam w klawisze i robię babole :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie coś, bo zanim wykończę tą łazienkę to prędzej siebie wykończę ;-)

 

[ATTACH=CONFIG]242139[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]242136[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]242137[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]242138[/ATTACH]

 

 

 

hmmm... trudne zadanie...

Edytowane przez _Melatonina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie o oświetlenie mojej łazienki :)

 

Nie planuję robić obniżanych sufitów, bo ich strasznie nie lubię, więc halogeny i inne podświetlenia ukryte w sufitach podwieszanych odpadają.

 

Planuję zakupić downlighty natynkowe:

http://www.lampynowodvorski.pl/2646,downlight-white-s-nr-kat.-4865-nowodvorski.html

 

Czy 5 takich wystarczy w mojej małej łazience? Przy 5 punktach z żarówkami 25 W mam 125W na całą łazienkę - powinno dać w miarę jasne oświetlenie.

 

Dodatkowo nad lustrem jakaś listwa, na razie nie mogę znależć nic prostego i ascetycznego, nie udającego sztucznie podstarzanych lampek, najlepiej nawiazującego do spotów. Ale szukam i znajdę :)

w swojej lazience mam massive nero - na suficie 4pktowe, nad lustrem dwie pojedyncze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...