Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Do jaworek:

Z bidetem ciasno - poczytaj o zalecanych odległościach międy sprzętami w łazience:

http://muratordom.pl/lazienka/pomysly-i-aranzacje/funkcjonalnosc-azienki,121_404.html

No i faktycznie sensownego lustra na ścianie z oknami nie powiesisz...

 

Moja propozycja: Bez bidetu(może z bidettą przy sedesie?). Kibelek we wnęce, umywalka bliżej okna. Wnęka powyżej stelaża wc zabudowana płytkimi szafkami z lustrzanymi frontami i tafla lustra też nad umywalką - czyli lustro na całą ścianę. Rozplanowanie płytek do przemyślenia jeśli Ci się ten układ spodoba.

1.jpg1-A.jpg1-B.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

alicyja, moniss, bardzo wam dziękuję za pomoc.

Nie możliwe jest, abym pomyliła kąt dachu, być może ta odległość pozioma do wys. 190cm jest błędna (jakoś nie umiałam jej znaleźć na rysunkach). Co do kolankowej, to jest zbudowana z 4 pustaków i wieńca, tj. 125cm, ale zapomniałam odjąć od tego wylewkę, której oczywiście jeszcze nie ma, a w sumie to nie wiem jak dokładnie to się liczy. U koleżanki mojej o takiej samej wys. kolankowej, tj 125 budowanej i stopniu nachylenia 40, ma kibelek na kolankowej ścianie i twierdzą (tzn głownie jej mąż), że nie ma problemu.

 

A gdyby tak ustawić kibelki ukośnie, "tyłkiem" do tego rogu dwóch ścian? (w obu łazienkach). Z tą łazienką od dzieci jest problem taki, że ona jest nad salonem, a hydraulik twierdzi, że żeby zrobić spady z kibelka, to by się musiał przebić przez strop. Tzn, i tak zabudowujemy sufit na dole, ale nie chcę mieć tak rury kibelkowej, dlatego zależy mi, żeby ją do łazienki sypialnianej przez ścianę przebić, a potem już w dół do kotłowni, która jest właśnie pod tą drugą łazienką. Aha, trochę mnie mylą te wizualki, bo my nie planujemy zabudowy WC, tylko zwykłe stojące. :) (wiem, wiem...:rolleyes:) Aha, no i rzeczywiście bidet można wywalić, miał tam być JEŚLI się zmieści.

 

Będę się upierać przy przejściu do pralni z łazienki, a nie z sypialni. Jak to uratować? Już mi sen z powiek spędza myśl, że nie zmieszczę się za jakieś 10-15 lat między umywalką a prysznicem (który MUSI być kanciaty, bo innego nie uznam, oczywiście bez brodzika)......Może za szeroką tą pralnię zrobiliśmy? Jak zmierzyć bezpieczne miejsce na umywalkę teraz, gdy nie mam jeszcze wylewek ani KG na sufitach? Tam dołożyć 12cm na ziemię a tu 10 poniżej krokwi i sobie stanąć i zmierzyć? To o to chodzi?

 

A oczywiście mój mąż kochany OCZYWIŚCIE na każdy projekt, pomysł mówi, "jasne, że tak może być". czyli że nie ma zdania. ech....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale że w łązience ma się rozumieć:)

 

hm powiedzmy że płytki te saman roble Baldocer lub te Holtzer Ochra 9,8x40 Paradyż Kwadro lub te Gres szkliwiony MARRONE PERUGIA chodzi o uzyskanie klimatu SPA:)

 

(...)

 

widze za to na wizualizacji( jak dobrze to widziec wcześniej) ze lepiej chyba będzie się prezenotwać umywalka która mniej będzie wystawać ponad blat moze ta? KOLO umywalka MODO 50 cm z otworem?

 

ja to widzę tak;

dołozysz ręczniki i bibeloty i pomieszczenie zacznie żyć

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=246288&d=1393973819

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=246289&d=1393973819

Edytowane przez Hippek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chcialam prosic o pomoc w aranzacji lazienki. O ile z aranzacja kuchni od poczatku mialam sporo pomyslow i mimo ze troszke mi to zajelo to jednak z efektu koncowego jestem bardzo zadowolona, to co do lazienki nie mam zadnego pomyslu.:( Od kilku tygodni przegladam strony, forum i koncepcji mi brak. Mniej wiecej wiem w jakim stylu i kolorystyce chcialabym lazienke, a co mi zdecydowanie nie podchodzi. Natomiast sam uklad poszczegolnych elementow jest dla mnie czarna magia.

 

Ponizej plan pomieszczenia. Pomiary sa troche niedokladne, chodzilo mi bardziej o zarysowanie ksztaltu lazienki. w prawym gorynym rogu jest maly uskok 15 cm. Troszke kiepsko widac na rysunku.

 

img075-004.jpg

 

Licze, ze jakies dobre dusze podpowiedza mi jak rozplanowac lazienke. Z waznych informacji to:

-w domu istnieje rowniez mala toaleta na dole, ale ta lazienka bedzie uzywana jako glowna.

-chcialabym aby lazienka pomiescila pojedyncza umywalke, bidet, wc, wanne i prysznic. jestem otwarta na mozliwosc rezygnacji z bidetu lub zainstalowania wanny z prysznicem w jednym jezeli bedzie to konieczne.

-najchetniej nie instalowalabym wanny naroznej. nie lubie takiego rozwiazania.

-nierozstrzygnieta jest jeszcze kwesti pralki. albo bedzie musiala byc w tej lazience i wtedy chcialabym ja zabudowac-najchetniej schowac do szafki. drugim rozwiazaniem jest stworzenie kacika pralni na strychu. byloby to na tyle praktyczne ze nie zabieraloby miejsca w lazience jak rowniez z doswiadczenia wiem ze zima pranie i tak rozwieszalabym na zawieszonych na strychu sznurkach. bylabym wdzieczna za porade w tej kwesti kogos doswiadczonego.

-z natury jestem osoba ktora lubi miec duzo miejsca do magazynowania i serdecznie nie znosi walajacych sie na wierzchu drobiazgow. stad tez moje nastawienie na wykorzystanie maksymalnie kazdego kacika. mozna powiedziec ze pod tym wzgledem jestem maniaczka i jestem z tego dumna;)

-chicalabym zeby przy prysznicu i wannie istnialy niewielkie poleczki, ktore moglyby pomiescic szampon,mydlo etc. zauwazylam, ze ten szczegol jest prawie zawsze pomijany, a pozniej szampony stoja na podlodze w brodziku.

-kosz na pranie najchetniej schowany w szafce

-jezeli bylaby taka mozliwosc zastanawialam sie nad stworzeniem scianki/szyby oddzielajacej wc od reszty lazienki.

-tak jak powyzej, jezeli daloby rade chcialabym umiescic na jednej ze scian dosc duza fototapete (od podlogi do sufitu). marze o lazience w jasnm stonowanym kolorze brudnej bieli-bardzo jasnej szarosci i przelamanie tego intensywnymi kolorami fototapety.

kolejnym pytaniem jest ogrzewanie. w calym domu stawiam na tradycyjne grzejniki i nic mnie nie przekona do innych metod. natomiast w lazience, toalecie i kuchni zastanawiamy sie nad ogrzewanie podlogowym. plytki przewodzilyby dobrze cieplo, jakiekolwiek zachlapania moglyby latwo schnac. nie wiem natomiast czy w lazience 9mkw jest to dobre rozwiazanie. i czy nie nalezaloby umiescic tradycyjnego grzejnika. dodam, ze nie lubie jak w domu jest zbyt wysoka temperatura, ale w lazience musi byc cieplo;) ktos moze zdecydowala sie na takie rozwiazanie i moze cos podpowiedziec?

 

Bardzo prosze o pomoc bo stanelam w takim punkcie, ze wiem jakie wanny/umywalki/plytki itd lubie a co mi sie zupelnie nie podoba ale nie mam zadnego pomyslu jak te "ulubione" przedmioty porozstawiac. Mam wrazenie, ze jezeli zaplanuje rozmieszczenie to cala reszte aranzacji-kolory, oswietlenie, plytki wykonam w piec minut. ;)

Edytowane przez kamilaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze o pomoc bo stanelam w takim punkcie, ze wiem jakie wanny/umywalki/plytki itd lubie a co mi sie zupelnie nie podoba ale nie mam zadnego pomyslu jak te "ulubione" przedmioty porozstawiac. Mam wrazenie, ze jezeli zaplanuje rozmieszczenie to cala reszte aranzacji-kolory, oswietlenie, plytki wykonam w piec minut. ;)

 

dziewczyny rozstawią, a jak będziesz mieć wersję finalną i rzeczywiście resztę wykonasz w 5 min, to spróbujemy to pokazać

 

 

co do ogrzewania - zobacz na maty grzejne; w 1000pln sie zmiescisz z termostatem; zalety: sucha i ciepła podłoga; grzejnik tez zrób

 

pokaż kuchnię

Edytowane przez pstro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Hippek:)

 

będę myśleć nad płytkami i łazienkowymi dodatkami. koncepcja kolorystyczna moze ulec zmianie.. za dużo oglądam rożnych aranżacji:)

 

natomiast dzis moj mężczynza uświadomił mnie ze na ścianie na której stoi wanna w prawym rogu( tam gdzie kibelek) jest rura wielka- ok. 15 cm tak wiec nie mam długiej łazienki na 240cm bo chce tą rure zabudowac. w zwiazku z tym wanna przesunie mi sie do przodu bo nie chce krótszej wanny. powstanie w ten sposob połka za wanna i myśle ze nie powinna byc ona równa z wanna tylko wyżej i powstanie taka poleczka na kosmetyki albo świece. pytanie tylko czy gore zabudowywać, czy moze zrobic jakies połki w słupku.

 

Hippek jakiej długości jest szafka z umywalką na projekcie przygotowanym przez Ciebie? zastanawiam się teraz czy mi wszystko wejdzie tak jak chce? już nie zmieściła się pralka pod blat, kosz pod blat tez nie, i jeszcze się okaże że robienie umywalki z blatem jest bez sensu

 

Alicja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Hippek:)

 

będę myśleć nad płytkami i łazienkowymi dodatkami. koncepcja kolorystyczna moze ulec zmianie.. za dużo oglądam rożnych aranżacji:)

 

 

 

zmiana płytek to dwa kliki, tylko musisz mieć ich wygląd oraz wymiary;

jak dobierzesz, to napisz, jakie, coś zaradzimy

 

 

natomiast dzis moj mężczynza uświadomił mnie ze na ścianie na której stoi wanna w prawym rogu( tam gdzie kibelek) jest rura wielka- ok. 15 cm tak wiec nie mam długiej łazienki na 240cm bo chce tą rure zabudowac. w zwiazku z tym wanna przesunie mi sie do przodu bo nie chce krótszej wanny. powstanie w ten sposob połka za wanna i myśle ze nie powinna byc ona równa z wanna tylko wyżej i powstanie taka poleczka na kosmetyki albo świece. pytanie tylko czy gore zabudowywać, czy moze zrobic jakies połki w słupku.

 

 

z połką dobry pomysł, ja mam u siebie ją poniżej wanny - tak ok 5cm - wygląda to estetyczniej; poza tym krawędź wanny opiera się na tej półce.

odsunąć wannę nie ma problemu, co do półki - pomyśl, jak miałaby wyglądać - narysujemy;

 

dzięki Hippek:)

 

Hippek jakiej długości jest szafka z umywalką na projekcie przygotowanym przez Ciebie? zastanawiam się teraz czy mi wszystko wejdzie tak jak chce? już nie zmieściła się pralka pod blat, kosz pod blat tez nie, i jeszcze się okaże że robienie umywalki z blatem jest bez sensu

 

 

tak naprawdę masz dwie szafki obok siebie z serii Traffic;

pralka niestety nie wejdzie; wsadź ją do pralni - nie masz takowej w projekcie?

 

pralka w łazience to stoi ale w mieszkaniu w bloku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chcialam prosic o pomoc w aranzacji lazienki.(...)

Ponizej plan pomieszczenia. Pomiary sa troche niedokladne, chodzilo mi bardziej o zarysowanie ksztaltu lazienki. w prawym gorynym rogu jest maly uskok 15 cm. Troszke kiepsko widac na rysunku...

 

[ATTACH=CONFIG]246322[/ATTACH]

(...)

 

Nie wiem czy dobrze rozumiem Twój opis i rysunek z wymiarami. Ściana z oknem ma 425cm a ta z drzwiami jest o 15 cm krótsza czyli 410cm(drzwi 90cm)? Nie ma skosów?

 

1) Schowek na pralkę - ok.90cm, ścianka w wnękami na półki nad wanną - ok.30cm, wanna -170, prysznic- 120cm, półki we wnęce przy prysznicu - 15cm.

Przy drzwiach umywalka na szafce 120cm, dalej wc i bidet na ściance 150cm.

łazienka-1.jpg

 

2) Po lewej stronie od wejścia szafki i wnęka pod prysznicem na głębokość 20cm, brodzik 90x90cm. Wanna 160, ścianka z wnękami ok.30cm i dalej schowek na pralkę ok.125cm.

Wc i bidet na ściance 140cm, oddzielone od umywalki szybą(?).

łazienka-2.jpg

 

3) Na wprost wejscia wc i bidet na ściance 150cm. Dalej za szybą(hmm...) wanna 160 i prysznic 90x90cm. Miedzy prysznicem i wanną półki dostępne z obu stron - głębokość ok.25cm. Po prawej od drzwi umywalka na długiej szafce a w głębi może być wysoka zabudowa z pralką.

łazienka-3.jpg

 

4) Na wprost wejscia umywalka. Pod oknem szafki mogą być niższe, na wysokość obudowy wanny - coś w rodzaju siedziska/ławki. Wanna z parawanem przy ścianie po prawej, półki we wnęce przy kominie i nad drugim końcem wanny. Wc i bidet przy drzwiach.

łazienka-4.jpg

 

Na razie tyle. Dodam tylko, że nie lubię sterczących samotnie rogów wanny prostokątnej dlatego na większości projektów wanna jest wpasowana w podobnej głębokości zabudowę(między prysznic, schowek...) A może odpowiadałaby Wam wanna wolnostojąca owalna? Albo wanna prostokątna z obudowanymi łukowato końcami? A co do prysznica masz jakieś wymagania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze rozumiem Twój opis i rysunek z wymiarami. Ściana z oknem ma 425cm a ta z drzwiami jest o 15 cm krótsza czyli 410cm(drzwi 90cm)? Nie ma skosów?

przeogromnie dziekuje. jutro rano przyjze sie projektom. :)

 

laz-001.jpg

tu dokladny rysunek z wymiarami. drzwi 90cm otwierane na zew, okno 120cm. skosow (chyba na szczescie) nie ma.

-prysznic chcielibysmy wygodny ale nie mamy parcia zeby mial 170cm ;) wydaje mi sie ze 90cm to juz jest wygodnie. trudno mi stwierdzic bo gdziekolwiek mieszkalam to prysznice byly albo dwa w jednym z wanna albo sluchawka wisiala miedzy umywalka a wc i drzwiami ;)

-co do wanny to przyznam ze wanny wolnostojace maja jakis urok ale chyba nie jestem do nich przekonana. tzn nie podoba mi sie bateria stojaca. a z tego co sie zorientowalam to trzeba troszke pokombinowac zeby wanne wolnostojaca jednak jakos dostawic do sciany zeby kran byl w scianie. a druga rzecza ktora mnie "przesladuje" w takich wannach to gdzie dokladnie ich wlasciciele trzymaja szampon, mydlo i gabke???:confused::confused::confused: nie wspomne o jakis innych kosmetykach uzywanych przy kapieli. zakladajac ze grzecznie wyjmuja kosmetyki tylko podczas kapieli a pozniej chowaja do jakiejs szafeczki to mimo wszystko siedzac w tej wannie, gdzie to jest? plywa razem z nami i kaczuszkaminw wodzie?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1) Schowek na pralkę - ok.90cm, ścianka w wnękami na półki nad wanną - ok.30cm, wanna -170, prysznic- 120cm, półki we wnęce przy prysznicu - 15cm.

Przy drzwiach umywalka na szafce 120cm, dalej wc i bidet na ściance 150cm.

 

 

ja typuję ten układ ze względu na umiejscowienie kanałów wentylacyjnych - mowa o usuwaniu wilgoci i ewentualnych brzydkich zapachów;

 

wady: w zimie w wannie może być nieprzyjemnie od okna - jak ciepłe by nie było - chyba, ze pod nim bedzie grzejnik; poza tym podczas kapieli na bank będzie zaparowane a pozniej bedzie sie gromadzic na nim woda...

 

aaa - wanny wolnostojące są ok w pokojach kąpielowych - w zwykłej łazience jest to IMHO zwyczajnie niepraktyczne

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=246453&d=1394064259

Edytowane przez pstro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wady: w zimie w wannie może być nieprzyjemnie od okna - jak ciepłe by nie było - chyba, ze pod nim bedzie grzejnik; poza tym podczas kapieli na bank będzie zaparowane a pozniej bedzie sie gromadzic na nim woda...

sluszna uwaga :) znam to z doswiadczenia. do chlodu od szyby, parowania, skraplania dochodzily jeszcze okropne plamy po kamieniu. woda okropnie twarda i po dwoch kapielach trzeba bylo szybe doslownie szorowac(czasem druciakiem). ja bym najchetniej to okno zamurowala;)

 

3) Na wprost wejscia wc i bidet na ściance 150cm. Dalej za szybą(hmm...) wanna 160 i prysznic 90x90cm. Miedzy prysznicem i wanną półki dostępne z obu stron - głębokość ok.25cm. Po prawej od drzwi umywalka na długiej szafce a w głębi może być wysoka zabudowa z pralką.

[ATTACH=CONFIG]246455[/ATTACH]

 

chyba najbardziej podoba mi sie ten pomysl. z tym ze wolalabym zamienic wanne z wc i bidetem miejscami. a wanne wtedy albo w tym ciagu bym zostawila, albo odwrocila na sciane po lewej str drzwi. wiem Alicyja ze tworzy sie wtedy rog wanny wystajacy ktorego nie lubisz ale chyba osobiscie mi to nie przeszkadza. zastanawialam sie tez, ze my srednio z wanny korzystamy. w codziennym uzytkowaniu przegrywa z prysznicem, wiec nie kladlabym nacisku na to aby byla obszerna.

czy ktos sie orientuje jak wyglada sprawa z ustawieniem wc dokladnie pod oknem? sprawia to jakies trudnosci montazowe?

 

Alicyja super, serio bardzo dziekuje. pokarze mezowi wieczorem, niech sie wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem na jakim etapie jest twoja budowa.

 

po trzecie - goła dupka w oknie przy każdym korzystaniu... o oknie w łazience zawsze trzeba pamiętać, ale przy takim układzie będziesz mieć to okno 24/7 zasłonięte (wszelkie mleczne szyby, szyby z falami czy tym bardziej naklejane permanentnie folie są wg mnie paskudne i wolałabym to okno zaklajstrować niż wybierać coś takiego), bo z czego, jak z czego, ale z kibello korzystamy po kilka razy dziennie. korzystanie z prysznica bądź kibelka przy innym układzie będzie wymagało zasłaniania tylko o ile sąsiad jest bliziutko.

dom jest w stanie surowym zamknietym. swobodnie mozna przekladac instalacje. ale na okno niestety nie mam juz wplywu.

hihi...sasiad jest daleko. okno jest we froncie domu wiec jest spory kawalek podjazdu, ogrodek, brama, ulica i dopiero dzialka sasiada;) myslalam o zainstalowaniu bialej rolety rzymskiej(chyba tak to sie nazywa) w oknie. bylaby ciagle opuszczona. nie lubie firaneczek i nie pasuja do stylu w jakim chialabym lazienke. ta lazienka jest umiejscowiona na gorze kolo sypialni, wiec bedzie uzywana najbardziej rano i wieczorem. na dole przy salonie jest drugie mniejsze wc. wydaje mi sie ze w ciagu dnia nikomu nie bedzie chcialo sie biegac na gore na siusiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec narysowałam:) ale żaden program nie chciał ze mna współpracować :)polki.jpg

wersja pierwsza to połka wzdłuż wanny taka wnęka dość duza mam nadzieje ze wiadomo o co mi chodzi z tego rysunku:) żółty prostokąt to wanna:)

druga wersja to słupek pulek ( wnęki ) po stronie gdzie byłby prysznic ale nie zaraz przy prysznicu zeby za dużo wody tam nie wlatywało

wtedy te wnęki w polkach zarówno jednej dużej jak i małych można jakimś dekorem zrobić.

a gdyby byla jedna duża to może i nawet oświetlić? choć nie wiem czy tak można mając tez prysznic

 

chyba ze obie wersje sa bez sensu i jest jakis lepszy sposób na wykorzystanie tego miejsca ktore i tak powstanie?

 

Hippek napisal: z połką dobry pomysł, ja mam u siebie ją poniżej wanny - tak ok 5cm - wygląda to estetyczniej; poza tym krawędź wanny opiera się na tej półce.

odsunąć wannę nie ma problemu, co do półki - pomyśl, jak miałaby wyglądać - narysujemy;

 

a czy mogłabym zobaczyc jak to wyglada taka polka ponizej wanny?

 

 

Hippek: tak naprawdę masz dwie szafki obok siebie z serii Traffic;

hmm a moze by tak zamiast szafki jedna z nich wykorzystac na kosz na ubrania? mozna na drzwich taki kosz montowac ( widzialm gdzies:p) tylko czy jest wystarczająco miejsca w sensie wysokosc

 

Hippek: pralka niestety nie wejdzie; wsadź ją do pralni - nie masz takowej w projekcie?

pralka w łazience to stoi ale w mieszkaniu w bloku :)

 

:D kiedy ja w bloku mieszkam haha :p 3 piętrowym z cegły bo z cegły ale w bloku :p umieszczę ją w kuchni w schowku ( mam spizarnie i tam jej miejsce w murach znajde ale do projektu kuchni jeszcze przejdę na wątku z kuchnia:)

Edytowane przez 26alalala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się nie podoba umiejscowienie wc zaraz na wejściu,dlatego proponuję taki układ:

 

http://images63.fotosik.pl/728/9a11f8824b272e2emed.jpg

 

Ściana z oknem jest cała zabudowana co spowoduje możliwosc umiejscowienia półeczek pod prysznicem,ukrycia stelaży do wc i bidetu oraz dodakową półeczkę koło wanny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluszna uwaga :) znam to z doswiadczenia. do chlodu od szyby, parowania, skraplania dochodzily jeszcze okropne plamy po kamieniu. woda okropnie twarda i po dwoch kapielach trzeba bylo szybe doslownie szorowac(czasem druciakiem). ja bym najchetniej to okno zamurowala;)

 

 

kamilaa,

 

spróbuj jeszcze tak - eliminuje to wiekszosc wad, o ktorych piszesz a poza tym zyskujesz szeroki blat np na prasowanie czy wycieranie dzieciaka po wyjsciu z wanny; dodatkowo po dwoch stronach pralki masz miejsce na kosze;

 

na oknie masz pełną dowolność co do zasłony a siedzac w wannie nic Ci nie wieje po plecach, bo zasłania Cię kabina.

 

moim zdaniem to optymalne rozwiązanie;

 

blat jest z jednego kawałka az do wc i bidetu a umywalka nablatowa

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=246641&d=1394137241

pstro.jpg

Edytowane przez pstro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

wybrałam się na budowę w celu dokładniejszego pomiaru. Zaznaczyłam na rysunkach wymiary gołych ścian, bez tynków, zakładam, że po tynkach trochę mi się pomieszczenia zmniejszą.

Kolankowa moja dziś "na surowo" ma 150cm, od tego odejdzie 12cm na wylewce i jakieś 12 od góry (wełna i KG), czyli można powiedzieć, że zostanie 125cm. Wyszło mi z obliczeń, że około 85-90cm od kolankowej jest wysokość 190cm.

W łazience dzieci zastanawiam się czy dałoby się dać wanne naprzeciw drzwi, tzn wzdłuż kolankowej. Już tu ktoś pisał o tym, że przy oknie wanna to jest zimniej zimą...

lazienka.dzieci.2.jpg

W tej naszej przysypialnianej wychodzi mi, że jeśli dam blat (umywalka wpuszczana, być może roca rodeo, jest malutka, mam taką teraz w bloku) od początku kolankowej, to będzie dość spory, mogłabym go mieć np na 100-120cm. Przy tym 90cm prysznic z lewej, to zostaje przejście około 60-70cm po prostej. To za mało wygodnie? (w końcu to łazienka a nie sala balowa...) A może zamienić miejscami WC z umywalką? Zmieści mi się umywalka i lustro między kominem i oknem dachowym? Jaką głębokość mają standardowe szafki/blaty łazienkowe, które umieszczacie na wizualkach? lazienka.sypialnia.2.jpg

 

A może burzyć tą ścianę dzielącą łazienkę z pralnią i zacząć zabawę od początku? Choć bardzo chciałam mieć pralnię... Pomóżcie. Please.

 

I jeszcze jedna myśl, może by dać prysznic 80x100cm, dłuższą ścianą wzdłuż komina? Zrobi się więcej przejścia, a kibelek i tak może być trochę przysłonięty. Coś takiego jak tu: http://allegro.pl/kabina-prysznicowa-100x80-80x100-bez-brodzika-i4032707405.html

może mi ktoś jeszcze pomoże z wizualkami, bo nadal nie wiem co zrobić....

Edytowane przez elmagra
link
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudność montażowa to wysokość parapetu - upewnij się czy zmieści ci się tam zestaw podtynkowy.

sprawdzilam..wysokosc to 85cm obecnie. wydaje mi sie ze moze to byc troszke malo, zeby umiescic zestaw podtynkowy:confused:

 

od okien trochę chłodu wpada do pomieszczeń, ale to jest odczuwalne gdyby wanna miała być bezpośrednio pod oknem, a nie w drugim końcu łazienki, nawet niedużej.

jeśli komuś ciągnie przez 3m pomieszczenia, to znaczy, że z izolacją jest coś nie tak.

testowałam to przy huraganowych wiatrach, bo jak wieje, to u mnie tak wali w okna, że nieraz myślałam, że się koniec świata zaczyna, hałas jak ta lala i byłam pewna, że mi okna powyrywa.

masz racje z wiekszej odleglosci temperatura sie wyrownuje. tu chodzi o wanne bezposrednio dostawiona pod okno. czlowiek nie zamarza i nie czuje bryzy ale taki lekki chlod sie wytwarza wtedy.

kiedys mieszkalam niedaleko morza w miejscu gdzie standard to 6-8 boforta. doskonale rozumiem jak to huczy gdy wiatr w okna i okiennice daje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elmagra, ja wole dupke sasiadowi pokazywac codziennie niz sie w wannie przy oknie kapac;) ale nie popadajmy w paranoje. to nie jest tak, ze przy oknie jest o piec stopni mniej niz w reszcie lazienki. moze byc tylko lekki chlodek.

co do drugiej lazienki to przejscie 60-70cm to chyba troszke malo. a moze prysznic w kwadracie ale ze scietym rogiem jako drzwiami? to by ci dalo kilka cm dodatkowo.

na Leroy Merlin podaja, ze standardowo szafki maja od 20 do 40cm glebokosci.

 

probowalam ogarnac jakos temat waszych propozycji. nie jestem pewna czy te 85cm wysokosci do parapetu to wystarczajaco duzo zeby umiescic tam stelaz wc i bidetu. dlatego postanowilismy z mezem wybrac dwa projekty, jeden z wc pod oknem i jeden gdzies indziej, zeby nie bylo dramatu w razie czego:)

zamieszczam propopozycje takie obrazowe mniej wiecej bo wymiary sa na oko. przy okazji mozecie polecic jakis latwy program zeby zrobic wizualizacje?

laz-001b.jpglaz-001c.jpglaz-001d.jpglaz-001e.jpg

Edytowane przez kamilaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...