Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Do elmagra:

No i teraz kąt nachylenia dachu mi się zgadza ;)

W łazience dzieci kibelek ustawiony ukośnie pod skosem to zły pomysł... Za duzo tych skosów i głupio to może wyglądać. Jeśli ściana salonu przebiega równo ze ścianą między łazienkami to po prostu odpływ obu kibelków poprowadź po stronie Waszej łazienki czyli nad kotłownią.

 

3) Wanna pod ścianą kolankową zabudowana na całą szerokość, żeby trudno dostepnych zakamarków nie robić i moich "ulubionych" ;) sterczących rogów uniknąć. Powyżej zabudowy, na obu końcach wanny, wnęki na półki lub szafki. Jeśli okno jest odsunięte od lewej ściany na jakąś sensowną odległość to można całą tamtą ścianę zabudować szafkmi i wnękami.

W łazience rodziców przejście między kabiną a blatem umywalki nie węższe niż 80cm. I tak obawiam się, że wycierając się po wyjściu spod prysznica będziecie "nadziewać" sie na róg blatu umywalki. Blat narysowałam 50cm, nie podobają mi się szerokie blaty i szafki w łazience, np.60cm - jak w kuchni - to już zbyt "zwaliście". Kibelek - kompakt ustawiony tak, żeby we wnęce był tylko zbiornik spłuczki, z tyłu zabudowa rury, po bokach miski więcej miejsca.

3.jpg

4)W łazience dzieci prysznic przy kibelku a umywalka na długiej szafce po lewej stronie i tak by chyba było najładniej. Niestety nie potrafię stwierdzić czy pod oknem dachowym jest zimniej niż w innej części łazienki. I tak tej wanny daleko od okna nie postawisz bo są inne sprzęty, które muszą być bliżej drzwi(ze względu na skos).

U rodziców łazienka poszerzona a wejście do pralni zrobione na środku ściany. Ściana kolankowa zabudowana szafkami.

4.jpg

5)I jeszcze taka kombinacja z umywalką po lewej i prysznicem we wnęce po prawej. Duża pralnia, łazienka wystarczająca.

5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

alicyja, bardzo ci dziękuję za te pomysły. szkoda, że mam już ściany i że pół roku wcześniej was nie poprosiłam o pomoc. a zastanawiałam się też wielokrotnie nad układem prysznic-prawa, umywalka-lewa i wejście do pralni bliżej skosu. Trudno mi dziś podjąć decyzje o demolowaniu i przebudowywaniu ścian jeśli te decyzje muszę podejmować sama, a sama przecież tych prac nie wykonam... (doopa doopa doopa... że tak powiem...)

 

Aha, a czy myślisz, że w tej wersji pierwszej, blat z umywalką musi być aż do wejścia do pralni? Jakbym go skróciła maksymalnie tak aby był praktyczny a umywalka jeszcze trochę pod skos? Lustro jedynie bym dala na całej tej ścianie. Wtedy byłoby więcej przejścia tak?

 

A wy jaką wersję byście wybrały? (a u dzieci wolałabym żeby jednak prysznic został po prawej. A co do zabudowy kolankowej całej, to trochę duża by była, bo ściana ma ponad 280cm a wanny nie planujemy większej niż 160. )

Edytowane przez elmagra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super dzięki Pstro :) a ta dolna polka jest rowno z wanna czy ponizej?

plytek jeszcze nie wybralam... za duzo mozliwości!

jak coś bede konkretnego miec na uwadze napisze zeby nie zawracac nie potrzebnie głowy:) jak cos jeszcze mi wpadnie do glowy z projektem tez:)

ważne ze mam punkt odniesienia i wiem w ktorym kierunku w łazience iść :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Aha, a czy myślisz, że w tej wersji pierwszej, blat z umywalką musi być aż do wejścia do pralni? Jakbym go skróciła maksymalnie tak aby był praktyczny a umywalka jeszcze trochę pod skos? Lustro jedynie bym dala na całej tej ścianie. Wtedy byłoby więcej przejścia tak?

Owszem, możesz skrócić blat i wcisnac umywalkę bardziej pod skos. Tylko co na to powie Twój mąż, gdy przyjdzie mu się myć na klęczkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, możesz skrócić blat i wcisnac umywalkę bardziej pod skos. Tylko co na to powie Twój mąż, gdy przyjdzie mu się myć na klęczkach?

no ale nie chcę przecież bardzo wciskać blatu pod skos, a mój mąż jest tylko trochę wyższy ode mnie, ja mam 170cm. on ma niecale 180 (coś pokręciłam ostatnio).

gdyby zrobić tak, że środek umywalki jest na tej zielonej linii (która wskazuje 190cm tak?) i zaraz za nią skończyć blat? Lub blat "uciąć" tam gdzie teraz na rys.1 jest koniec umywalki? Dużej różnicy w używaniu umywalki to nie zrobi, a dla miejsca w łazience i "obijania się" o kant blatu to jest istotna różnica, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super dzięki Pstro :) a ta dolna polka jest rowno z wanna czy ponizej?

 

na etapie rysowania jak chcesz; teraz na równo z krawędzia wanny

 

plytek jeszcze nie wybralam... za duzo mozliwości!

jak coś bede konkretnego miec na uwadze napisze zeby nie zawracac nie potrzebnie głowy:) jak cos jeszcze mi wpadnie do glowy z projektem tez:)

ważne ze mam punkt odniesienia i wiem w ktorym kierunku w łazience iść :)

 

zapraszam; do wtorku mnie nie ma przy kompie, wiec masz troszkę czasu do namysłu; mam nadzieję, ze pomogłem

 

sprawdzilam..wysokosc to 85cm obecnie. wydaje mi sie ze moze to byc troszke malo, zeby umiescic zestaw podtynkowy:confused:

 

min 100cm, optymalnie 120cm - zalezy od producenta

Edytowane przez pstro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elmagra, umywalka w miejscu, w którym narysowała ją alicyja, jest przesunięta max. jak się da w stronę skosu aby móc wygodnie z niej korzystać bez wrażenia, że zaraz walnie się głową w sufit.

Ja nie skracałabym blatu (jaki to ma cel?), a nawet dałabym dłuższą umywalkę (wydłużona w kierunku wejścia) abyś mogła z niej korzystać jednocześnie z mężem (bez przepychanek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elmagra, umywalka w miejscu, w którym narysowała ją alicyja, jest przesunięta max. jak się da w stronę skosu aby móc wygodnie z niej korzystać bez wrażenia, że zaraz walnie się głową w sufit.

Ja nie skracałabym blatu (jaki to ma cel?), a nawet dałabym dłuższą umywalkę (wydłużona w kierunku wejścia) abyś mogła z niej korzystać jednocześnie z mężem (bez przepychanek).

 

A mnie się jakoś wydawało, że coś sie da z tym blatem/umywalką zrobić/przesunąć. Gdybym przesunęła, to by się zrobiło więcej miejsca, no nie?

Właśnie rozmawiałam z koleżanką, która ma w nowym domu trochę mniejszą łazienkę niż ja moją, ale wejście tam gdzie ja mam komin, na wprost drzwi kabina, po lewej od wejścia blat, i między nimi (po skosie) ma jakieś 53cm. I w sumie muszę powiedzieć, że moje 80cm przy tym to ogromna przestrzeń i skoro u koleżanki jest nawet ok (też musi przejść do kibelka przez to "przejście") to u mnie będzie też ok. Czy się mylę? No, chyba że jeszcze mogę ściąć róg tego blatu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elmagra:

Nie doczytałam, że ścianki pralni już stoją. Poprawiłam rysunki zgodnie z rzeczywistymi wymiarami. Ale jakbyś jeszcze podała wymiary okien, ich odległość od lewej ściany to byłoby super. Ważne jest też w jakiej odległości od ściany kolankowej jest ich dolna krawędź - może równo z nią?

http://foto.favore.pl/2010/2/7/18/74333_1265563438700_o.jpg

A może w pewnej odległości - jest kawałek skosu poniżej?

http://www.aranzacjalazienki.net.pl/wp-content/uploads/zdjecia-artykuly-duze-velux-okno-do-lazienki-1-d.jpg

 

6.jpg

 

 

6) W łazience dzieci wanna 70x160 owalna obudowana z trzech stron, albo asymetryczna zaokrąglona, albo jak już bardzo chcesz to prostokątna, z tym (w)rogiem wystającym ;) Odsunięta od ściany kolankowej o jakieś 30cm - tak, żeby osoba wysoka też mogła do niej podejść i wejść bez stresu, że walnie głową o skos.

wanna.jpg

Po lewej stronie zabudowa z umywalką ok. 45cm głebokości, jeśli okno pozwoli to częściowo może być wysoka(pod sufit/skos). Pod oknem kosz na brudy, albo stołek/siedzisko/schowek na pierdółki, albo jakaś roślinka.

W łazience rodziców kabina 80x100 - w strefie przy drzwiach dużo miejsca na wycieranie się. Blat z umywalką 140x50cm, "róg" zaokrąglony, przejście między nim a kabiną ok.80-85cm. Umywalka okrągła 45cm, bateria skośnie ustawiona po lewej stronie - zasada "działania" jest taka, że użytkownik korzystając z niej stoi tam gdzie jest wysoko - na obrazku widać gdzie jest 190cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się jakoś wydawało, że coś sie da z tym blatem/umywalką zrobić/przesunąć. Gdybym przesunęła, to by się zrobiło więcej miejsca, no nie?

Właśnie rozmawiałam z koleżanką, która ma w nowym domu trochę mniejszą łazienkę niż ja moją, ale wejście tam gdzie ja mam komin, na wprost drzwi kabina, po lewej od wejścia blat, i między nimi (po skosie) ma jakieś 53cm. I w sumie muszę powiedzieć, że moje 80cm przy tym to ogromna przestrzeń i skoro u koleżanki jest nawet ok (też musi przejść do kibelka przez to "przejście") to u mnie będzie też ok. Czy się mylę? No, chyba że jeszcze mogę ściąć róg tego blatu...

U mnie pomiędzy pralką a umywalką jest dokładnie 80cm. W tej przestrzeni też się wycieram po wyjściu spod prysznica - jest ok, nigdy się jeszcze o nic nie obiłam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alicyja, dzięki za takie fajne obrazki. A dałoby się to w 3D też jakoś pokazać? chcę mało kafli, na podłodze drewnopodobne paradyż holtzer chyba ochra (drzwi mamy kupione akacjowe, ale bardziej dąb niż akacja), a ściany tam gdzie trzeba białe zwykłe. nie przepadam za dekorami na ścianach, lustra proste, blaty proste. Okna oba są 78 szerokie, oba praktycznie idealnie dałaś gdzie są. Nie wiem jak one wyjdą po obudowaniu KG, ale chyba coś takiego jak na tym zdjęciu, które pokazałaś.

A gdybym nie chciała tyle szafek u dzieci w łazienkach? To czy wanna mogłaby być jednak z lewej strony? A bidet się jednak nie zmieści? Nie nalegam. Potrzebuję tylko miejsce na kosze na brudy sztuk 2, super by było je schować pod blat, jakieś szuflady pod blatem (byleby nie kosztowały miliony, jestem zwolennikiem praktycznych i tanich rozwiązań, więc nie muszą być szuflady tylko otwarte półki i ewentualnie jakiś słupek/półsłupek po lewej od drzwi).

A jaki zrobić blat w tych łazienkach? Murowany z kafli? Czy taki kuchenno-podobny by się dało? A gdzie miejsce na ręczniki do twarzy/pokąpielowe?

A tak poza tym, to jesteś boska. DZięki wielkie za pomoc. Że ci się chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alicyja, dzięki za takie fajne obrazki. A dałoby się to w 3D też jakoś pokazać? chcę mało kafli, na podłodze drewnopodobne paradyż holtzer chyba ochra (drzwi mamy kupione akacjowe, ale bardziej dąb niż akacja), a ściany tam gdzie trzeba białe zwykłe. nie przepadam za dekorami na ścianach, lustra proste, blaty proste. Okna oba są 78 szerokie, oba praktycznie idealnie dałaś gdzie są. Nie wiem jak one wyjdą po obudowaniu KG, ale chyba coś takiego jak na tym zdjęciu, które pokazałaś.

A gdybym nie chciała tyle szafek u dzieci w łazienkach? To czy wanna mogłaby być jednak z lewej strony? A bidet się jednak nie zmieści? Nie nalegam. Potrzebuję tylko miejsce na kosze na brudy sztuk 2, super by było je schować pod blat, jakieś szuflady pod blatem (byleby nie kosztowały miliony, jestem zwolennikiem praktycznych i tanich rozwiązań, więc nie muszą być szuflady tylko otwarte półki i ewentualnie jakiś słupek/półsłupek po lewej od drzwi).

A jaki zrobić blat w tych łazienkach? Murowany z kafli? Czy taki kuchenno-podobny by się dało? A gdzie miejsce na ręczniki do twarzy/pokąpielowe?

A tak poza tym, to jesteś boska. DZięki wielkie za pomoc. Że ci się chce.

 

 

Już zdążyłam zrobić jedną wizualkę, z oknem o szerokości 90cm, 45cm od lewej ściany. Meble i kolory są przypadkowe, szafek wstawisz ile Ci trzeba. Detali, typu wieszak na ręczniki czy papier toaletowy, nie umieściłam - raczej skupiam sie na pokazaniu przestrzeni jaką zajmą większe sprzęty.

Jeśli postawić wannę pod oknem(jednak?) to może i bidet się zmieści ale nie wiem czy będzie wygodnie z niego korzystać(skos)...

Blat możesz zrobić taki jak kuchenny czyli drewniany, laminowany, konglomerat, kamienny... Chyba najtaniej wyjdzie laminat.

d6-A.jpgd6-B.jpgd6-C.jpgd6-D.jpgd6-E.jpg

Edytowane przez alicyja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdybym nie chciała tyle szafek u dzieci w łazienkach? To czy wanna mogłaby być jednak z lewej strony?

 

Masz na myśli wannę postawioną dłuższym bokiem przy ścianie kolankowej czy przy lewej ścianie(jak na Twojej pierwszej propozycji)? Średnio mi się podoba układ z wanną i umywalką w jednej linii(7B) ale jeśli już, to na pewno NIE z wanną prostokątną. I szafka z umywalką nie stykająca się z wanną(nieestetyczna różnica wysokości tych sprzętów).

7A7A.jpg7B7B.jpg

A tak na marginesie - nie chcesz tylu szafek to ich nie wstawiaj. To, że ja na rysunkach i wizualkach zabudowuję wszelkie możliwe zakamarki to kwestia moich dotychczasowych doświadczeń w "projektowaniu" wnętrz. Po prostu wiekszość ludzi przeważnie chce jak najwięcej schowków. Zadbaj o ładne i wygodne rozmieszczenie podstawowego wyposażenia a reszta to już kosmetyka. Np. na ostatniej wizualce łazienki dzieciowej zamiast zabudowy na całą szerokość mogłaby stać na środku ściany szafka z umywalką 120cm i ewentualnie jakiś wąski słupek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli wannę postawioną dłuższym bokiem przy ścianie kolankowej czy przy lewej ścianie(jak na Twojej pierwszej propozycji)? Średnio mi się podoba układ z wanną i umywalką w jednej linii(7B) ale jeśli już, to na pewno NIE z wanną prostokątną. I szafka z umywalką nie stykająca się z wanną(nieestetyczna różnica wysokości tych sprzętów).

7A[ATTACH=CONFIG]246928[/ATTACH]7B[ATTACH=CONFIG]246929[/ATTACH]

A tak na marginesie - nie chcesz tylu szafek to ich nie wstawiaj. To, że ja na rysunkach i wizualkach zabudowuję wszelkie możliwe zakamarki to kwestia moich dotychczasowych doświadczeń w "projektowaniu" wnętrz. Po prostu wiekszość ludzi przeważnie chce jak najwięcej schowków. Zadbaj o ładne i wygodne rozmieszczenie podstawowego wyposażenia a reszta to już kosmetyka. Np. na ostatniej wizualce łazienki dzieciowej zamiast zabudowy na całą szerokość mogłaby stać na środku ściany szafka z umywalką 120cm i ewentualnie jakiś wąski słupek.

 

No właśnie o coś takiego mi chodziło. Bo jeśli wanna się zmieści po lewej pod oknem wzdłuż kolankowej (może być odsunięta, żeby było wygodniej, np długości 160cm, to zostaje mi jakieś 120 na wstawienie bidetu i wc po prawej - czy to wygodne dojście do tych sprzętów? Bo jak nie, to bidet sio. Mnie się właśnie podoba połączona umywalka(blat) z wanną. pod blatem można by schować kosze na brudy. Nie rzucałyby się tak w oczy.

Układ blat i wanna w jednej linii po lewej też mi się średnio widzi, bo by mi zostało miejsce tylko na wprost drzwi na kosze na pranie. chyba by mnie to wkurzało.

A szafki, owszem, zrobię, ale może niekoniecznie całą ścianę jak pokazałaś. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o coś takiego mi chodziło. Bo jeśli wanna się zmieści po lewej pod oknem wzdłuż kolankowej (może być odsunięta, żeby było wygodniej, np długości 160cm, to zostaje mi jakieś 120 na wstawienie bidetu i wc po prawej - czy to wygodne dojście do tych sprzętów? Bo jak nie, to bidet sio.

 

Wanny daleko nie trzeba odsuwać jeśli będzie pod oknem. Na wizualce wanna asymetryczna 75x160cm(Ravak Avocado)odsunięta o 10cm. O bidecie musicie sami zadecydować ale skoro nikt z domowników nie ma więcej niż 180cm wzrostu to może da się z niego korzystać w miarę wygodnie. Bok wanny jest mocno ścięty więc przed bidetem jakaś przestrzeń jest.

D7-A.jpg D7-B.jpg D7-C.jpg

 

D7-D.jpg D7-E.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję ci, super ta wizualka, a mogłabyś zrobić też sypialnianą łazienkę, ale w tej "mojej" wersji, co to niby blat ma przeszkadzać? A da się w takich wizualkach wsadzić tam człowieczka, żeby jakoś sobie wyobrazić te odległości, bo tak na moje oko, to jest sporo miejsca przed bidetem.

A poza ty chciałam mieć kafle tylko tam gdzie to jest konieczne, czyli wysoko by było pod prysznicem, a reszta tak tylko do dolnej granicy lustra. Wiem tylko, że chcę taką drewno-podobną podłogę i białe ściany, ale jaki kolor nad kaflami, to nie wiem. A może blat też z tych drewnopodobnych zrobić? No i nie wiem jak cenowo wychodzą takie zaokrąglone wanny, bo musimy niestety zacisnąć pasa dość mocno. Podoba mi się ta ściana z lustrem, ale da się to lustro do końca lewej strony pociągnąć bardziej płaskie-prostokątne, a zamiast szafki wiszącej, to taki długi blat od ściany? W jakim ty to programie robisz? Można gdzieś go na necie dostać darmowo, to sama bym popróbowała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim ty to programie robisz? Można gdzieś go na necie dostać darmowo, to sama bym popróbowała?

Ja wizualki robię w PRO100, stara wersja. Na stronie producenta można pobrać darmowe demo najnowszej edycji, które jednak ma pewne ograniczenia. Nie ma chyba możliwości zapisania stworzonego projektu do późniejszej edycji i nie można dodawać własnych tekstur-materiałów(np.płytek).

http://www.ecru.pl/wersje-demo#demo-tab

 

Możesz wypróbować Net plus - online albo instalując na swoim komputerze:

http://crsoft.com.pl/article,39,net-plus.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...