Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam prosbe, czy moglby mi ktos zrobic wizualizacje lazienki? Wybralismy z mezem dwa projekty. Podoba nam sie ten z wc i bidetem pod oknem ale gdyby jednak byly problemy z zamontowaniem stelazy to mamy alternatywny projekt.

 

laz 2-001ergon.jpg

1. Wanna dlugosc 150-160cm lekko odsunieta od sciany, zeby stworzyc poleczke. Prysznic w prostkacie. Kabina ze szkla przezroczystego. W scianie poleczki. Jedna duza umywalka od strony drzwi. Szafka powinna pomiescic pralke wiec wydaje mi sie, ze szerokosc jakies 60cm. Na scianie duze, szerokie lustro. Moze na cala sciane?

 

laz 3-001wc.jpg

2.Praktycznie wszystko tak jak wyzej. Wanna i prysznic odsuniete od sciany tworza poleczke. Prysznic w prostokacie. Pralka w szafce. Lustro na cala sciane az do okna?

 

Chcielibysmy plytki w kolorze jasnej/sredniej szarosci. Cos jak na zdjeciu.

14.jpg

Poki co znalazlam Tubadzin Alabastrino, Nowa Gala Orientale, Todagres Cementi Pearl. Te ostatnie najbardziej nam sie spodobaly. Macie jeszcze jakies propozycje?

 

Bylibysmy wdzieczni jesli ktos moglby zrobic wizualizacje. Plz...

I chcialam podziekowac:):):) wczesniej mysl o projektowaniu lazienki mnie przerazala i oddalalam od siebie to zadanie. Ale kilka osob pokazalo mi kilka propozycji i wyrazilo pare uwag. Dzieki temu lazienke "mam" prawie z glowy.:) Wasza pomoc byla niezastapiona.

Edytowane przez kamilaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Po wielu godzinach przeglądania płytek wybrałem ( prawdopodobnie :) ) te jedyne.

http://images62.fotosik.pl/756/50a3a398cdb0973fm.jpg

 

Poniżej przedstawiam projekt mojej łazienki który dostałem.

 

http://images61.fotosik.pl/754/54c6fe76d827f3cem.jpg

http://images65.fotosik.pl/756/a04c1c8add40ab34m.jpg

http://images63.fotosik.pl/754/ab7d3b34aa31a83cm.jpg

 

Sam nie wiem co o nim myśleć, szczerze to mi się nie podoba . Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i sugestie jak zmienić te łazienkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o układ to wyrównałabym trochę sprzęty. Kibelek dokładnie na środku ściany między rogiem a kabiną a umywalka naprzeciwko niego. I bez nawisu nad lustrem. W kabinie jedna ścianka stała i jedna otwierana - nie tak jak na wizualce, że obie ścianki ruchome(pewnie dlatego kibelek odsunięty). Może kabina większa, prostokątna? Na płytkach i kolorach się raczej mało znam ale wydaje mi się, że dość dużo "się dzieje". W salonach z płytami wciskają zawsze za dużo dekorów bo droższe ;) Ciemną ścianę(jeśli już musi być) zrobiłabym za kibelkiem i może ten kawałek w kabinie na ścianie z oknem. Podoba mi się "przeplatanka z różnych odcieni dekorów w kabinie na tle ciemnej ściany ale kolumna trochę nachodzi na ten układ. Pomyslę jeszcze...

 

Wygląda na to, że płytki-dekory z literkami są tańsze niż "gładkie"(z wzorem włókien). A już chciałam zaproponowac "przeplatankę-mozaikę" z tych gładkich...

Edytowane przez alicyja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylibysmy wdzieczni jesli ktos moglby zrobic wizualizacje. Plz...

I chcialam podziekowac:):):) wczesniej mysl o projektowaniu lazienki mnie przerazala i oddalalam od siebie to zadanie. Ale kilka osob pokazalo mi kilka propozycji i wyrazilo pare uwag. Dzieki temu lazienke "mam" prawie z glowy.:) Wasza pomoc byla niezastapiona.

 

[ATTACH=CONFIG]248095[/ATTACH]

 

wariant II to nasze dziecko - prawda, duś?

cieszymy się, że nasz projekt jest nominowany :)

Edytowane przez pstro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a gdyby zrobić szarą ścianę z z kibelkiem i tą przy drzwiach. Ściana z lustrem i ta z oknem biała. Dekor biały po bokach lustra w dwóch rzędach z srebrną listwą szklaną . Lustro szersze a niższe, żadnego nawisu. Umywalka na blacie jednej tylko szerokiej szafki (bez szafek po bokach). Dekor szary pod prysznicem i za kibelkiem. Nie wiem jeszcze co z podłogą.. biała czy płytki drewno. Co sądzicie o takiej koncepcji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]248095[/ATTACH]

 

wariant II to nasze dziecko - prawda, duś?

cieszymy się, że nasz projekt jest nominowany :)

 

mój udział był w zasadzie tylko taki, że zdementowałam plotki o grożących kąpiącemu przeciągach, ale co tam - do matkowania się mogę ostatecznie poczuć :)

(z wizką nie poratuje, bo ja jestem wciąż na etapie 2d)

:):) Wariant I tez zalazki od was ma. Ja tylko zamienilam wc z wanna. Tak jak w pierwszym poscie pisalam, majac teraz te projekty czarno na bialym mam wrazenie, ze trzy czwarte roboty za mna. Zaczynamy rozgladanie sie za plytkami, bateriami itd. Powinno nam pojsc szybko.

Dus, Pstro niestety kiepska wiadomosc jest taka, ze bedziecie musialy poczekac kilka miesiecy zanim ujrzycie wasza latorosl. Prace rusza dopiero okolo jesieni.

Jeszcze raz wielkie dzieki!:wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekor biały po bokach lustra w dwóch rzędach z srebrną listwą szklaną .

Co masz na myśli pisząc "dekor w dwóch rzędach"? Pionowo? Nie mów, że chcesz jedne płytki kłaść poziomo a inne - tego samego formatu - pionowo...

Jak na jednej ścianie dajesz gdzieś poziomo wąską listwę to na innych też raczej trzeba, bo się fugi przestaną schodzić w kątach.

 

Ja bym to widziała tak:

1-A.jpg 1B.jpg 1C.jpg

 

Lewa ściana ciemna i na niej dwa wyróżniające się pasy - ciemniejsze, jaśniejsze albo mieszane - "mozaikowe". Jeden za kibelkiem(zabudowę stelaża można pociągnąć wysoko), drugi w kabinie. Zestaw prysznicowy jakiś delikatniejszy. Po prawej długi blat z umywalkami, dwa lustra na przemian z pasami dekorów albo płytek w innym odcieniu. Ściany z oknem i drzwiami jakieś neutralne, podłoga biała.

Na wizualce łazienka ma 210x250cm, drzwi odsunięte od prawej sciany o ok.40cm, kabina 80x120cm,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli pisząc "dekor w dwóch rzędach"? Pionowo? Nie mów, że chcesz jedne płytki kłaść poziomo a inne - tego samego formatu - pionowo...

Jak na jednej ścianie dajesz gdzieś poziomo wąską listwę to na innych też raczej trzeba, bo się fugi przestaną schodzić w kątach.

 

No tu masz racje nie pomyślałem o tym. Projekt fajny :) nie wiem tylko czy tak długi blat jest mi potrzeby i dwie umywalki. Łazienka na wymiary 280x235 więc boisko to to nie jest :D

 

Co myślicie o tych płytkach? jak wam się podobają, czy wybrałybyście jakieś inne w kolorach szarości? Zwiedziłem kilka salonów z płytkami i niestety bardzo mało ładnych płytek w popielu znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu masz racje nie pomyślałem o tym. Projekt fajny :) nie wiem tylko czy tak długi blat jest mi potrzeby i dwie umywalki. Łazienka na wymiary 280x235 więc boisko to to nie jest :D

 

Co myślicie o tych płytkach? jak wam się podobają, czy wybrałybyście jakieś inne w kolorach szarości? Zwiedziłem kilka salonów z płytkami i niestety bardzo mało ładnych płytek w popielu znalazłem.

 

Jak na łazienkę, która ma być wyposażona tylko w sedes, umywalkę i kabinę to powierzchnia jest ogromna. Umywalka może być jedna, na szafce/blacie do 160cm. Przy oknie jakiś regał, słupek albo niska szafka-siedzisko a powyżej obraz, plakat albo inna dekoracja. Jest miejsce na bidet - nie chcesz? O płytki może pytaj w innym dziale forum - szary jest teraz na topie więc pewnie dużo osób zna różne kolekcje.

2A.jpg 2B.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na łazienkę, która ma być wyposażona tylko w sedes, umywalkę i kabinę to powierzchnia jest ogromna. Umywalka może być jedna, na szafce/blacie do 160cm. Przy oknie jakiś regał, słupek albo niska szafka-siedzisko a powyżej obraz, plakat albo inna dekoracja.

 

No i trafiłaś w mój gust :) No i tak sobie to wyobrażałem. A co myślisz jakby blat się kończył gdzieś 60 cm od okna i nie zaczynał od samych drzwi, miałby długość 120 cm (miejsce na szafke - czy wystarczy?). Blat zrobiony z płytek a pod nim szafka. Jak Ci się wydaje czy lustro trochę niższe a szerokie na długość blatu ładnie by wyglądało? I miedzy blatem a lustrem rząd dekoru a nie po bokach lustra. Czy pasowałoby aby sciana na której są drzwi była w kolorze szarym jasnym jak ta na której jest kibelek.

 

Teraz muszę tylko dowiedzieć się coś na temat tych płytek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i trafiłaś w mój gust :) No i tak sobie to wyobrażałem. A co myślisz jakby ...

 

 

Niby Ci sie podoba ale połowę istotnych rzeczy byś zmienił...

Na wizualce szafka pod umywalką ma taką szerokość jak ściana za kibelkiem. Ja lubię symetrię dlatego umywalka jest dokładnie na wprost sedesu. Lustro jest szerokie na 100cm i ma po bokach pionowe pasy dekorów lub mozaiki o szerokości 30cm. Jakoś wydawało mi się, że lepiej jak już wszystkie dekoracyjne "wstawki" będą pionowo.

Możesz oczywiście wstawić szafkę albo blat 100-120cm i takie lustro, możesz dekory zrobić pod lustrem poziomo...

Blat murowany obłożony płytkami polecam tylko wtedy gdy ma mieć nietypowy kształt - u Ciebie nie ma potrzeby.

Nie widzę żadnego uzasadnienia dla wykładania ciemnymi płytkami dwóch prostopadłych ścian - nie poprawia ani nie podkreśla to proporcji pomieszczenia, nie akcentuje żadnej strefy funkcjonalnej... Jeśli chcesz więcej ciemnych płytek to zrób całą łazienkę ciemną albo ciemną ścianę za kibelkiem i za umywalką.

Jak chcesz umywalkę bliżej okna to zamień miejscami kibelek i kabinę.

Może ktoś z Forumowiczów się jeszcze wypowie albo zrobi alternatywną wizualkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o pomoc w projekcie łazienki. Mam wstępny projekt. Jednak nie pasuje mi mozaika nad wanną. Co z nią zrobić? Może obudować wannę lub geberit. Kolejna propozycja to wanna pasek ciemnych i szarych płytek. Płytki to Pilch Vulcano. http://images65.fotosik.pl/752/5dbebcaf2a450d5fgen.jpg

 

Zdecydowałam się na te same płytki:)

Wizualizacja dość uboga - czy będzie prysznic? Dla ilu osób ta łazienka? Będzie tam pralka czy jakieś inne szafki?

Mozaikę nad wanną zdecydowanie bym wywaliła albo inaczej wkomponowała, zdjęłabym ostatnią płytkę z góry (wysokość na 8 płytek).

Napisz coś więcej o wymiarach, chociaż na zdjęciach łazienka wydaje się być duża.

Ja podłogę robię w jasnych płytkach i tych 33/33. Kolekcja jest dość uboga, nie ma czym poszaleć;) Ja wybrałam tylko 2 kolory bazowe i czegoś mi brakuje, myślę nad dodaniem listwy dekoracyjnej lub tego motywu z kwiatem - ale jeszcze się waham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...