Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie:) Chciałam was prosić o pomoc w zaprojektowaniu łazienki. Może będziecie mieli jakieś ciekawe pomysły na rozmieszczenie wszystkich sprzętów. Zostało nam jeszcze "trochę" czasu przed wizytą hydraulika;) Ścianka kolankowa ma wysokość 100cm, okno do podłogi. W łazience planujemy wannę prostokątną, prysznic, wc, bidet i dwie umywalki.Poniżej plan pomieszczenia:

 

lazienka1.jpg

 

Z góry dziękuję za pomoc i wszelkie cenne uwagi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam małą zagwozdke odnośnie ułożenia płytek w łazience. Przeciwległa ściana do rozpatrywanej będzie wyłożona białymi płytkami, oraz przyklejone będzie na niej lustro. Co do sprzętów ustawionych na ścianie bedą tam: szafki (zabudowana pralka, kosze na pranie, szuflady pod umywalką - wszystko biały mat, na tym przez całą długość dębowy blat, na blacie umywalka + bateria.

 

Układ funkcjonalny:

yx89.png

 

Podłoga ma być szara - pociągnęte płytki jak w korytarzu.

 

I teraz przeciwległa ściana - na której ma sie znaleźć WC oraz prysznic 120x90.

 

Opcje umieszczone poniżej, którą z nich wybrać? A może kombinować jeszcze inaczej? Wszelkie rady bardzo mile widziane. W każdym z rysunków brąz to płytka drewnopodobna, na gebericie mały blat z drewna jak na szafkach.

 

To lecimy z koksem:

 

Opcja 1:

p4gd.png

 

Opcja 2:

nf4c.png

 

Opcja 3:

1rkz.png

 

Opcja 4:

lsdc.png

 

Opcja 5:

3sj4.png

 

Opcja 6:

atw1.png

Edytowane przez mi_mała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki za odpowiedź:) Myślałam właśnie o takim rozwiązaniu, jak propozycja 1. Zastanawiam się tylko, czy ściana na której znajduje się wc i bidet nie jest za krótka i nie będzie tam za ciasno. Wiecie ile miejsca trzeba na nie liczyć, aby korzystanie z nich było wygodne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź:) Myślałam właśnie o takim rozwiązaniu, jak propozycja 1. Zastanawiam się tylko, czy ściana na której znajduje się wc i bidet nie jest za krótka i nie będzie tam za ciasno. Wiecie ile miejsca trzeba na nie liczyć, aby korzystanie z nich było wygodne?

 

Tu masz kilka słów o zalecanych odstępach między sprzętami w łazience:

http://muratordom.pl/lazienka/pomysly-i-aranzacje/funkcjonalnosc-azienki,121_404.html

A tu dodatkowo o umieszczaniu sprzętów pod skosami:

http://muratordom.pl/lazienka/pomysly-i-aranzacje/wygodna-lazienka-na-poddaszu,121_2763.html

 

Przerywana linia oznacza wysokość 190cm pod skosem? Jaki jest kąt nachylenia dachu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Posiadam pomieszczenie na łazienkę o powierzchni 6 m2 (poniżej link do projektu domu i łazienki)

http://projekty.muratordom.pl/projekt_roze-w-ogrodzie,1951,0,0.htm

Umieszczenie sprzętu w łazience jest niemal identyczne z tym że wanna narożna będzie naprzeciwko kibelka na drugiej scianie(od okna 80cm a na ścianie około140cm)

 

Dlaczego wanna narożna i dlaczego naprzeciwko kibelka? Jakaś nadzwyczajnie szeroka to ta łazienka nie jest. Wanna prostokątna pod oknem to moim zdaniem najsensowniejsze rozwiązanie. Jeśli masz jakiś ważny powód żeby akurat narożną wannę wstawić to napisz, coś pokombinujemy. A nie chcesz kabiny prysznicowej? Gdzies by się ją dało wcisnąć. Na przykład umywalkę przerzucić naprzeciwko kibelka a kabina np.80x100cm przy wejściu...

łaz1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]250004[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]250005[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]250006[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]250007[/ATTACH]

Kabina półokrągła 80x80cm, wanna asymetryczna 75x150cm.

Nie da się tego komina zmniejszyć albo chciaż przysunąć bliżej schodów?

 

Dzieki Alicyja za pomoc. Niestety, komina nie da rady zmienic. Mysle ze jest mozliwosc zamontowania na innej scianie ewentualnie tego piecyka, ale musialbym sie dowiedziec u dewelopera.

Na pewno jest mozliwosc przesuniecia tej lewej sciany (na ktorej proponujesz kabine prysznicowa) o kilka cm. Jednak spowoduje to zmniejszenie szerokosci pokoju obok, i wtedy tam wyjdzie klitka. Myslalem o takim ustawieniu co proponujesz. Mialem jeszcze wersje taka, ze cofam te sciane powiedzmy o ok. 15 cm, tak zeby zmiescila sie wtedy (w miejscu gdzie teraz proponujesz kabine) taka duza wanno kabina (z wysokim brodzikiem) w wymiarze okolo 100x150, tez asumetrczyna. Ale nie wiem czy nie byloby za malo przejscia do tej kabiny. Plus wtedy taki, ze juz nie potrzeba dodatkowej wanny wstawiac... Co o tym myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamilaa: doprecyzuj płytki i fototapetę :)

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=250296&d=1395618793

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=250297&d=1395618794

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=250298&d=1395618795

 

K_011.jpgK_010.jpgK_09.jpg

Edytowane przez pstro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pstro, poki co myslimy nad Todagres Cementi Perla

[ATTACH=CONFIG]250302[/ATTACH]

lub Tubadzin Concrete.

[ATTACH=CONFIG]250303[/ATTACH]

 

A z tapeta chcielibysmy ja umiescic na scianie z wanna. Jakas droge, schody moze molo. Cos co bedzie sie "schodzilo" i dawalo wrazenie przestrzeni. Cos w tym stylu:

[ATTACH=CONFIG]250300[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]250301[/ATTACH]

 

jaki kolor fug?

jaki rozmiar plytek - te, co pokazujesz, to gres; sciennne maja inne rozmiary

 

 

nikt nie mowil, ze bedzie latwo : P

 

myśl :)

Edytowane przez pstro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerywana linia oznacza koniec skosu, a kąt nachylenia dachu to około 43 stopni.

No to nie ma problemu - wannę można odsunąć na odpowiednią odległość od ściany kolankowej i będzie miejsce na ściankę wc-bidetową ok.150cm. Wysokość 190cm wypada mniej więcej w połowie skosu czyli jakieś 90cm od ściany kolankowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie ma problemu - wannę można odsunąć na odpowiednią odległość od ściany kolankowej i będzie miejsce na ściankę wc-bidetową ok.150cm. Wysokość 190cm wypada mniej więcej w połowie skosu czyli jakieś 90cm od ściany kolankowej.

 

U kogoś na forum (niestety nie pamiętam u kogo:/) widziałam ciekawe rozwiązanie z symetrycznymi szafeczkami po obu stronach wanny, które bardzo mi się podobało. Ale wtedy niestety tego miejsca już chyba nie ma tak wiele do dyspozycji, bo potrzebna jest jeszcze jakaś przestrzeń na dojście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U kogoś na forum (niestety nie pamiętam u kogo:/) widziałam ciekawe rozwiązanie z symetrycznymi szafeczkami po obu stronach wanny, które bardzo mi się podobało. Ale wtedy niestety tego miejsca już chyba nie ma tak wiele do dyspozycji, bo potrzebna jest jeszcze jakaś przestrzeń na dojście.

Wanna 75x170cm odsunięta od ściany kolankowej o 25cm. Zabudowa stelaży wc i bidetu ok.15cm głębokości. Po bokach wanny postawione ścianki 6cm grubości i zrobione wnęki na szafki. Wnęka od strony okna ma 44cm szerokości a ta przy bidecie jest o 15cm szersza ale też zamykana drzwiczkami 44cm(bidet o minimum tyle odsunięty). Szafki są głębokie na ok.50cm żeby łatwo było sięgnąć do całego wnętrza, przestrzeń z tyłu zamurowana żeby nie tworzyć trudnych do sprzątania zakamarków. Ewentualnie ta wnęka przy oknie może być zrobiona na całą głębokość 100cm i wstawiona w nią konstrukcja w całości wysuwana, coś w stylu cargo.

wanna szafki.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szafki są głębokie na ok.50cm żeby łatwo było sięgnąć do całego wnętrza, przestrzeń z tyłu zamurowana żeby nie tworzyć trudnych do sprzątania zakamarków

 

z tym zamurowywaniem czegokolwiek to nie jest dobry pomysł... jako inwestor nie kupiłbym takiego uzasadnienia i tego sposobu myślenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]250162[/ATTACH]

Witam

przesyłam projekt poddasz i proszę o pomoc

Łazienka na planie jest w rogu 4,4 x 3,3.

A co myślicie by zrobić ją w pokoju 294x 393 z wyjściem na balkon.

Piony łazienki na dole zrobione są obok komina na prawo.

Pozdrawiam

Jaką powierzchnię mają pomieszczenia na poddaszu?

Jak wyska jest ścianka kolankowa i jaka jest odległość od ścianki kolankowej do punktu z wysokością 1.9m?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...