Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jak to dobrze zobaczyć to, co się wymyśliło. Rzeczywiście z wanną po lewej stronie jest tego za dużo. Szafa przy lustrze też jakoś przytłacza. A może kosz na pranie dać pod blatem w tej części, zamiast szafy? 90 x 45 cm to całkiem spory kosz :) Szafa mi była potrzebna po prawej stronie, żeby tworzyła całość z szafkami nad geberitem. Mogę prosić o taką wizkę?

Mi, mozaikę planowałam między blatem a lustrem. Nie wiem tylko w której łazience, bo mam dwie do roboty, Druga jest maleńka 110 x250. W małej byłoby sporo taniej :D Ale w dużej prezentowałaby się świetnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak to dobrze zobaczyć to, co się wymyśliło. Rzeczywiście z wanną po lewej stronie jest tego za dużo. Szafa przy lustrze też jakoś przytłacza. A może kosz na pranie dać pod blatem w tej części, zamiast szafy? 90 x 45 cm to całkiem spory kosz :) Szafa mi była potrzebna po prawej stronie, żeby tworzyła całość z szafkami nad geberitem. Mogę prosić o taką wizkę?

Mi, mozaikę planowałam między blatem a lustrem. Nie wiem tylko w której łazience, bo mam dwie do roboty, Druga jest maleńka 110 x250. W małej byłoby sporo taniej :D Ale w dużej prezentowałaby się świetnie..

 

Jeśli szafa jest tylko na pranie, to według mnie jest za dużo (nie wiem, jak liczną masz rodzinę i jak często robisz pranie). Zobacz jaką pojemność mają twoje standardowe kupki prania i rozważ...

 

W małej łazience ta płytka też będzie miała swój urok.

 

Przelicz budżet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nas czworo, ale prania jest jak z ośmioro :D Pomysł z szafą pojawił się, gdy myślałam o wannie po stronie umywalek. Wtedy naprzeciwko zostawało mi miejsce właśnie na szafę, bo ładnie komponowała się z zabudową nad geberitem. Jeżeli wannę robimy po stronie prawej, to szafy nie potrzebuję, można zrobić kosz na pranie pod blatem łazienkowym. Może Alicyja znajdzie czas na przeróbkę wizki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Alicyja znajdzie czas na przeróbkę wizki.

Nie wiem o jaką przeróbkę Ci chodzi - zrobiłam dwie :)

Wanna po prawej czyli wersja 2, ale zamiast wysokiej szafy przy umywalkach blat na całą ścianę.

2E.jpg 2F.jpg

Wersja 3 czyli wanna po lewej, szafa o głębokości 35cm przy kibelku.

3A.jpg 3B.jpg 3C.jpg

 

Z tym zawaleniem prawej strony to miałam na myśli, że lepiej(przynajmniej wizualnie) jest mieć dojście do okna prosto od drzwi a sprzęt, który zajmuje dużą powierzchnię podłogi(wanna) umieścić w jak najdalszym kącie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się najbardziej wersja z długim blatem podoba :)

 

Jak przenosimy wannę to się łyso na ścianie z WC robi a cały ciężar łazienki przenosi się na przeciwległą ścianę.

 

Muszę chyba w weekend spróbować ten program ogarnąć :) Alicyja, wymagający wprawy, czy jak siądzie do niego taki zielony szczypior jak ja to go ogarnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu dębowy, drewniany. Taka długość to koło 700 PLN, sama się za takim rozglądałam :)

 

Chcąc zrealizować koncepcję 2 , z drewna należałoby zrobić dwa blaty 270 cm (nad i pod szufladami). Do tego elementy drewniane po drugiej stronie pomiędzy szafkami i geberitem oraz półki nad wanną. Nie znam się na tym kompletnie i czuję się trochę zagubiona. Dąb się do takich "mokrych" miejsc nadaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcąc zrealizować koncepcję 2 , z drewna należałoby zrobić dwa blaty 270 cm (nad i pod szufladami). Do tego elementy drewniane po drugiej stronie pomiędzy szafkami i geberitem oraz półki nad wanną. Nie znam się na tym kompletnie i czuję się trochę zagubiona. Dąb się do takich "mokrych" miejsc nadaje?

Ależ nie musisz się tak trzymać moich wizualek. Na przykład nie musisz robić blatu pod szafkami, możesz po prostu obudowy szafek zamówić w kolorze blatu a fronty odpowiednio krótsze, żeby coś z tego "drewna" było widać :). Blat możesz wymurować i obłożyć płytkami drewnopodobnymi, itp, itd. A już prawa strona to w ogóle do przemyślenia - półki nad wanną mogą być z k-g i opłytkowane i bez tej długiej poziomej wnęki wyłożonej drewnem.

Jak mnie wena najdzie to coś pokombinuję żeby Ci odpowiadało zarówno pod względem estetycznym jak i ekonomicznym ;) Mam też nadzieję, że Tobie albo innym forumowiczom coś ciekawego przyjdzie do głowy.

A masz już wybrane konkretne płytki, te "cementowe"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie mam wybrane płytki. Waham się pomiędzy: Nowa Gala Orientale, NG Signum, Cotto Tuscania Grey Soul, Vanna Grey Ceramika Końskie, Amsterdam Końskie, Tubądzin Braid, Paradyż Doblo grys, Nord Ceram Gemini Grau, Opoczno Fargo.. :rotfl: Wszystkie widziałam na żywo i wszystkie mi się podobają :lol2: Alicyja, ja mówiłam, że nie mam o tym wszystkim pojęcia. Aż się boję pomyśleć, co z tego wyjdzie :D Remont w czerwcu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]250004[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]250005[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]250006[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]250007[/ATTACH]

Kabina półokrągła 80x80cm, wanna asymetryczna 75x150cm.

Nie da się tego komina zmniejszyć albo chciaż przysunąć bliżej schodów?

 

Hejka :) To znowu ja. Dzięki jeszcze raz Alicyja za pomoc. Zadałaś pytanie odnośnie komina, itp. A więc juz wszystko wiem i załączam niżej rysunek jak jednak będzie to zrealizowane. Więc w ścianie idzie jeden kanał od parteru, a drugi kanał (komin) będzie zaczynał się dopiero na suficie w łazience. Więc praktycznie cała ta ściana problemowa jest do wykorzystania. Piecyk gazowy nie musi wisieć w tym miejscu co jest wskazane, można go zamontować bez problemu gdzie indziej, jednak wtedy będzie konieczny kanał pod sufitem żeby go połączyć. Więc jak już wszystko wiadomo proszę Was jeszcze raz wszystkich o pomoc w aranżacji poniższej łazienki. Założenia mamy takie (kilka rozwiązań):

1. kabina prysznicowa normalna i dodatkowo wanna

2. prysznic w formie ścianki (drzwi tylko szklane) i dodatkowo wanna

3. Kabina prysznicowa z dużym brodzikiem pełniący rolę wanny

4. Duża wanna z możliwością montażu kurtyny nawannowej zamiast instalowania dodatkowo kabiny prysznicowej.

Nie chciałbym jednak instalowania kabiny prysznicowe 80x80 i wanny np 75x150 ponieważ nie są one funkcjonalne- bardzo mało i niewygodne.

Z góry dziękuję za pomysły. Będę wdzięczny za wizualizacje z rozwiązaniem tego problemu.... Czasu mam coraz mniej i nie wiem jak to rozwiązać :(

Poniżej rysunek z objaśnieniem:

http://images61.fotosik.pl/836/5977f94210b04ae7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziekuje Alicyja.

Kwestia jest taka, ze jest te cholerne duze okno na tej jednej ścianie. Dlatego nie jest dobrym pomyslem umieszczanie tam umywalki (problem z powieszeniem lustra). Tak czy inaczej.... dochodzi do tego wszystkiego jeszcze wiszący Junkers, Viessmann czy jak go tam :) Cholera a nie robota :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam zacnych forumowiczów:welcome: Nie wiem czy na dobrym wątku piszę ale najwyżej dostanę burę.

mój dom jest co prawda dopiero w fazie projektowania, ale napotkałam na pewien problem, który chyba lepiej jest rozstrzygnąć teraz, póki jeszcze jest możliwość. Chodzi o łazienkę na piętrze a szczególnie o okno. Z łazienki będzie korzystać wyłącznie trójka moich dzieci (dwie dziewczynki obecnie lat 7 i synek obecnie lat 5,5). W związku z tym nie bardzo wiem jak rozmieścić sprzęty w tym pomieszczeniu, nijak nic mi nie pasuje;) :confused:Przede wszystkim nie wiem jakie okno ma być w łazience - architekt sugeruje do podłogi, bo świetnie wygląda na elewacji (i tu akurat się zgadzam), ale chyba funkcjonalniejsze byłoby okno zwykle o standardowej wysokości nad podłogą, bo wtedy coś pod oknem można umieścić. Wszystko zależy od rozmieszczenia i ilości sprzętów w łazience i tu zupełnie nie umiem sobie poradzić.:bash: Jeśli wszystko wejdzie przy oknie balkonowym to jestem za tą opcją. W łazience mogłaby być tylko kabina prysznicowa (wanna nie jest niezbędna), bidet, wc oraz umywalki (tu z kolei nie wiem ile umywalek umieścić - 1 wielką, a może 3 małe, a może 2 (jedną wspólną dla dziewczyn i odrębną dla syna?). Pomieszczenie obok to pralnia - ma się tam zmieścić pralka, spory kosz na brudne ubrania, ze 2 stojące suszarki i jakaś szafka np. na wyprane, suche ale jeszcze nie wyprasowane ubrania. Między łazienką a pralnią jest ściana działowa. Zupełnie nie umiem sobie z tym poradzić - rozum mówi że lepiej okno zwykłe, ale serce ciągnie do balkonowego, tym bardziej, że to frontowa elewacja, a łazienka znajduje się nad wejściem do domu i to nieszczęsne okno jest dokładnie nad drzwiami wejściowymi. Pomóżcie proszę nowicjuszce.

łazienka_pralnia.jpg

1 (1).jpg

5 (1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanie, gdzie powinien być umieszczony uchwyt węża słuchawki prysznicowej, po lewej czy po prawej stronie deszczownicy i na jakiej wysokości? Po prawej teoretycznie byłoby wygodniej, ale u mnie są te półeczki i obawiam się, że będzie przeszkadzał. Dodatkowo chciałabym, żeby dziecko korzystało z prysznica, a deszczownica dla małego dziecka to chyba kiepski pomysł.

A bateria poniżej

 

omniras murray s 20.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanie, gdzie powinien być umieszczony uchwyt węża słuchawki prysznicowej, po lewej czy po prawej stronie deszczownicy i na jakiej wysokości? Po prawej teoretycznie byłoby wygodniej, ale u mnie są te półeczki i obawiam się, że będzie przeszkadzał. Dodatkowo chciałabym, żeby dziecko korzystało z prysznica, a deszczownica dla małego dziecka to chyba kiepski pomysł.

A bateria poniżej

 

[ATTACH=CONFIG]253483[/ATTACH]

 

Odpowiedź brzmi: tam, gdzie Ci/Wam wygodnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...