Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie

Za 2 msce odbieram mieszkanie od dewelopera. Proszę o pomoc w zaaranżowaniu łazienki.

Ma się w niej znaleźć :

-wanna,

-toaleta ( myślałam o tym modelu Miska WC wisząca Koło Sign Art K23103000.),

-umywalka ( bardzo podobają mi się komplety z IKEA – GODMORGON – kolor dąb jasny z umywalką).

-Pralka – koniecznie zabudowana..

I teraz tak.. chciałabym zrobić blat (może z drewna) po prawej stronie łazienki pod którym umieszczę na końcu pralkę, a przy drzewiach myślałam żeby umieścić szafkę tą z Ikea ….tylko czy da się tak zrobić?

Co wówczas z pralką? Czy będzie dało się ja wysunąć?( stoi tam toaleta… przynajmniej wg planu dewelopera…, a podobno musi się dać tą pralkę wysunąć? Jakie drzwiczki do niej zrobić żeby pasowały do szafki…) na ścianie nad umywalką myślałam o dużym lustrze do samego sufitu, a nad pralką słupek (szafka na ręczniki kosmetyki itp.).

Bardzo podoba mi się łazienka jednej z użytkowniczek forum – krystynajoanna

Może da się zrobić coś podobnego u mnie???

W całym mieszkaniu będę mieć podłogi drewniane dąb jasny.. i myślałam, żeby w łazience też zrobić taką podogę ( wiem, że dużo ludzi odradza… ) ewentualnie płytki w stylu Astor Chestnut.

Łazienka miałaby być utrzymana w beżach, drewnie i szarościach.

Ile pkt świetlnych powinno znaleźć się w łazience..? Myślałam o zamontowaniu takich Tub LEDowych na suficie.

Poniżej rzut łazienki – będę wdzięczna za wskazówki

 

łazienka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Według mnie lepsze efekty wizualne byłyby z zabudową na wymiar - z blatem na całą szerokość ściany, jednakowymi frontami szuflad i drzwiczek pod spodem i z szerokim lustrem. Niespecjalnie podoba mi się wizja słupka nad pralką, no ale to Twoja przestrzeń.

 

 

Jeśli szafkę z umywalką zamontujesz niezbyt szeroką np. tą Godmorgon o szerokości 82cm to pralkę da się wysunąć, np. do naprawy. Między nimi można wstawić jakiś regalik na kółkach albo zrobić łatwo demontowalne półki żeby w razie potrzeby uzyskać odpowiednią przestrzeń do manewrowania pralką.

Otwieranie drzwiczek pralki może być utrudnione przez sedes. Na rysunku jest "na styk" - pralka ma ok.45cm głębokości a sedes jest odsunięty od wanny o zalecane 20cm.

1.jpg

 

Moja propozycja bez zmiany umiejscowienia sedesu - pralka przy drzwiach a umywalka na środku blatu. W kącie przy kibelku będzie jeszcze miejsce na szafkę pod blatem.

2.jpg

Wersja zakładająca inny układ niż zaplanował deweloper. Wanna po prawej, na wprost wejścia zamiast kibelka blat z umywalką i pralka a sedes po lewej. Trzeba by nieco przesunąć drzwi. Nad stelażem wc można zrobić płytkie szafki.

3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam na myśli: w takim miejscu, w którym nie przeszkodzi w dostępie do półek i na takiej wysokości, do jakiej bez problemu sięgnie dziecko :)

U mnie akurat po prawej stronie baterii i na jej wysokości. Półkę mam po lewej.

Czyli u Ciebie wygodnie pewnie będzie na odwrót: po lewej stronie baterii, na jej wysokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie lepsze efekty wizualne byłyby z zabudową na wymiar - z blatem na całą szerokość ściany, jednakowymi frontami szuflad i drzwiczek pod spodem i z szerokim lustrem. Niespecjalnie podoba mi się wizja słupka nad pralką, no ale to Twoja przestrzeń.

 

 

Jeśli szafkę z umywalką zamontujesz niezbyt szeroką np. tą Godmorgon o szerokości 82cm to pralkę da się wysunąć, np. do naprawy. Między nimi można wstawić jakiś regalik na kółkach albo zrobić łatwo demontowalne półki żeby w razie potrzeby uzyskać odpowiednią przestrzeń do manewrowania pralką.

Otwieranie drzwiczek pralki może być utrudnione przez sedes. Na rysunku jest "na styk" - pralka ma ok.45cm głębokości a sedes jest odsunięty od wanny o zalecane 20cm.

[ATTACH=CONFIG]253603[/ATTACH]

 

Moja propozycja bez zmiany umiejscowienia sedesu - pralka przy drzwiach a umywalka na środku blatu. W kącie przy kibelku będzie jeszcze miejsce na szafkę pod blatem.

[ATTACH=CONFIG]253604[/ATTACH]

Wersja zakładająca inny układ niż zaplanował deweloper. Wanna po prawej, na wprost wejścia zamiast kibelka blat z umywalką i pralka a sedes po lewej. Trzeba by nieco przesunąć drzwi. Nad stelażem wc można zrobić płytkie szafki.

[ATTACH=CONFIG]253605[/ATTACH]

 

Super, dziękuję bardzo.

Tzn tak jak najbardziej nie upieram się jakoś bardzo nad tą wersją z umywalko - szafką z IKEA... mogę zrobić meble na wymiar.( musiałabym poszukać tylko jakiejś firmy która to zrobi... ciekawe swoją drogą dlaczego firm od projektowania kuchni jest tyle.... a od mebli łazienkowych nie za dużo.. i do tego nic nie mogę takiego znaleźć na internecie.. więc jeśli macie kogoś poleconego z Wrocławia lub okolic to będę wdzięczna:) )

 

Myślę, że wersja 2 chyba dużo bardziej praktyczna niż 1. i wtedy można by i nawet z tego słupka właśnie zrezygnować...

chciałabym żeby w łazience pomieściły się te rzeczy które powinny tam być.. czyli proszki, płyny, miska kosmetyki,kosz na brudne pranie itp.. dlatego pomyślałam o ty słupku. Jeszcze się zastanawiam czy przy takim ustawieniu jak na 2 czy jeśliby zrobić szafę z drzwiami z luster to może byłoby dobre rozwiązanie... czy to jednak zmniejszy dużo przestrzeń w związku z tym, że będzie zaraz przy wejściu??

 

ustawienie 3 nie wiem czy jest realne.. chociaż wygląda ciekawie.. i dałoby mi szansę na zrobienie głębszej szafy wnękowej w przedpokoju z którym graniczy łazienka

 

poniżej link do zdj. Krystynyjoanny z tego forum - które są dla mnie świetnym przykładem zaaranżowania miejsca w łazience.. niestety nijak nie umiem przenieść tego na moje realia...

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?100130-%C5%81AZIENKI-NASZE-!!!!!!&p=6386744#post6386744

 

 

Dołączam jeszcze skan z przyłączami wody i odpływami(odpływ z kranu i pralki idzie do odpywu połączonego z kuchnią...) a no jeszcze (nie wiem czy można w sumie przesunąć te drzwi do łazienki... bo są drzwi frontowe..;/

łaziena_przyłącza.jpg

 

a i jeszcze jedno - to jest kadr z filmiku z budowy... jak myślicie czemu deweloper zabudował tyle "powietrza".. czy można na własna rękę zrobić wnękę w ścianie? czy to dlatego, żeby oddzielić od sąsiadów..?

dziura....jpg

Edytowane przez erka1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

erka,

jeśli możesz przesunąć drzwi to propozycja nr 3 jest moim zdaniem najlepsza. Na wprost wejścia będziesz miała umywalkę i lustro czyli bardziej reprezentacyjne sprzęty niż miska wc. Ja mam taki układ w łazience i jest -jak pisałam- najbardziej optymalny.

Nie wiem dlaczego deweloper zabrał tyle przestrzeni :rolleyes: W tej pustce można by zabudować geberit. Może zadzwoń i zapytaj o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

wciaż walcze z koncepcją łazienki a dokładnie teraz układem płytek. Wkońcu sa wybrane :D

i w związku z tym mam prośbe, może mi ktos powiedzieć jak się układa płytki w programie PRO100? co probuje coś zrobic to mi cała ściane pokrywa...

a chcialabym sprawdzic kilka mozliwości ich ułożenia żeby zobaczyć co najlepiej się prezentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

wciaż walcze z koncepcją łazienki a dokładnie teraz układem płytek. Wkońcu sa wybrane :D

i w związku z tym mam prośbe, może mi ktos powiedzieć jak się układa płytki w programie PRO100? co probuje coś zrobic to mi cała ściane pokrywa...

a chcialabym sprawdzic kilka mozliwości ich ułożenia żeby zobaczyć co najlepiej się prezentuje.

 

Wchodzisz po kolei:

1. Elementy

2. Blaty, listwy, płyty osłonowe

- płyta osłonowa na ścianę

Dostosowujesz rozmiar płyty i umieszczasz na ścianie na odpowiedniej wysokości. Na nią, a nie na ścianę rzucasz płytki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, bardzo proszę o radę, jak zaaranżować łązienkę o nietypowych wymiarach 1,5x4 m?

Chciałabym, aby była w niej wanna(chyba tylko narożna w łazience o takich wymiarach będzie pasowała, a może się mylę?), umywalka, wc oraz bidet i do tego jakaś szafka. Bardzo proszę o pomoc, bo od kilku dni to rozrysowuje i niestety łazienka wygląda jak wagon;/:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainispirowana propozycjami od alicyja zrobiłam 5 opcji ustawień.... czy ktoś może mi powiedzieć czy taki układ rur jaki mam pozwoli mi na takie zmiany..?

WER.jpgWER2.jpgWER3.jpgWER4.jpgWER5.jpg

 

wer.1: taka jak w projekcie

wer.2: przesunięta pralka ( muszę pociągnąć dalej kable z wodą od pralki i przekuć odpływ oraz przesunąć wodę do zlewu i przesunąć odpływ do zlewu) jaki to może być koszt robocizny?

wer.3: przesunięta toaleta i zlew... ( czy to wogóle możliwe.. żeby aż tak daleko odsunąć toaletę? wówczas nie trzeba byłoby przesuwać drzwi...no i trzeba przesunać wodę do kranu plus odpływ do kranu. ) jaki to może być koszt?

wer.4: podobnie jak w wer.3 (trochę bliżej toaleta) przesunięta toaleta i zlew... ( czy to wogóle możliwe.. żeby aż tak daleko odsunąć toaletę? wówczas nie trzeba byłoby przesuwać drzwi...no i trzeba przesunać wodę do kranu plus odpływ do kranu. ) jaki to może być koszt?

wer.5: propozycja alicjyi - chyba najlepsza.. tylko to samo pytanie co wyżej jaki będzie koszt: przesunięcia toalety? Kranu wanny i pralki? no i jeszcze przesunięcie otworu drzwiowego( co wtedy z kaloryferem)?? jeśli ściana jest z takich białych pustaków (czyli nie nośna) to trzeba pozwolenie na przesunięcie takich drzwi? nie chciałabym stracić gwarancji od dewelopera

wer.6: trochę podobna do poprzedniej ale z innym ustawieniem toalety - tylko, że na tej ścianie akurat mam kaloryfer...

 

 

ŁAZIENKA PRZYŁĄCZA WG PLANU W POWYŻSZYM POŚCIE.

Edytowane przez erka1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Poszukuję płytek do azienki w stylu angielskim.

Załoźenia: nie mugaty, podłoga nie biała.

Jeśli komuś coś fajnego chodzi po głowie w tym klimacie to proszę o podzielenie się pomysłem :)

 

Koza zobacz tutaj: http://artdevivre.pl/plytki/plytki-angielskie/

i tutaj: http://artdevivre.pl/plytki/podlogi-angielskie-i-wiktorianskie/

i tu: http://www.kolorymaroka.pl/category/cementowe-plytki-hiszpanskie

 

Tylko ceny kosmiczne jakieś...

Edytowane przez AniaS79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:welcome:, ja po raz pierwszy na tym wątku :)

 

Mam zagwostkę - potrzebuję projektu łazienki, zrobiłam wstępne rozeznanie stacjonarnie i ceny mnie trochę powaliły - od 1500 do prawie 3000 zł za projekt małej łazienki (ok. 4 m2). Jaka cena Waszym zdaniem jest rozsądna? Dla mnie i te 1500 zł to niemało, ale może niesłusznie. A co myślicie o projekcie on-line? Warto? Czy projektant musi być na miejscu? Zobaczyć na własne oczy?

Piątek, a tu takie rozterki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się znaleźć taniej, ale trzeba się namęczyć. Szukałam do skutku i płaciłam za obie (2,5 oraz 15 m2) równo 861 zł brutto (2011 rok/Katowice). Z tym, że może być istotny fakt, że miałam już dokładną koncepcję obu łazienek, a projekt potrzebowałam głównie do zobaczenia moich pomysłów na wizualizacjach i do wyliczenia ilości niezbędnego materiału. Ale przyznać uczciwie muszę, że podpowiedzieli też parę zmian.

Ja miałam chyba spore szczęście, że trafiłam na to biuro, bo w powyższej cenie znalazły się:

1. wizyta u mnie na budowie i zwymiarowanie obu pomieszczeń a także długi wywiad nt. moich oczekiwań, pomysłów, upodobań etc.

2. wstępna wizualizacja, która miała na celu głównie akceptację rozmieszczenia urządzeń sanitarnych

3. wskazanie paru konkretnych kolekcji płytek po tym, jak powiedziałam jakich kolorów i stylu szukam, a także dwukrotna wycieczka razem ze mną do sklepu (tu byłam w szoku)

4. kilka różnych wersji kolorystycznych na wizualizacjach

5. po ostatecznej akceptacji projektów pełna dokumentacja techniczna, wyliczona ilość materiałów z zapasem.

 

Nie mam pojęcia czy wciąż obowiązują takie ceny i czy ciągle tracą czas na takie "drobnostki" jak łazienki, ale ja byłam BARDZO zadowolona ze współpracy.

Edytowane przez AniaS79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się znaleźć taniej, ale trzeba się namęczyć. Szukałam do skutku i płaciłam za obie (2,5 oraz 15 m2) równo 861 zł brutto (2011 rok/Katowice). Z tym, że może być istotny fakt, że miałam już dokładną koncepcję obu łazienek, a projekt potrzebowałam głównie do zobaczenia moich pomysłów na wizualizacjach i do wyliczenia ilości niezbędnego materiału. Ale przyznać uczciwie muszę, że podpowiedzieli też parę zmian.

Ja miałam chyba spore szczęście, że trafiłam na to biuro, bo w powyższej cenie znalazły się:

1. wizyta u mnie na budowie i zwymiarowanie obu pomieszczeń a także długi wywiad nt. moich oczekiwań, pomysłów, upodobań etc.

2. wstępna wizualizacja, która miała na celu głównie akceptację rozmieszczenia urządzeń sanitarnych

3. wskazanie paru konkretnych kolekcji płytek po tym, jak powiedziałam jakich kolorów i stylu szukam, a także dwukrotna wycieczka razem ze mną do sklepu (tu byłam w szoku)

4. kilka różnych wersji kolorystycznych na wizualizacjach

5. po ostatecznej akceptacji projektów pełna dokumentacja techniczna, wyliczona ilość materiałów z zapasem.

 

Nie mam pojęcia czy wciąż obowiązują takie ceny i czy ciągle tracą czas na takie "drobnostki" jak łazienki, ale ja byłam BARDZO zadowolona ze współpracy.

 

Ania, rzeczywiście fajnie Ci się trafiło, ja będę jeszcze szukać w takim razie. Dziś w salonie Bokaro pani podała mi cenę za projekt (w przypadku, gdybym nie kupiła płytek) 800 zł. Biorąc pod uwagę, że robią ten projekt tylko na podstawie rzutu łazienki, wychodzi drogo, znalazłam taniej firmę robiącą projekty on-line.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)

Właśnie otrzymałam projekt mojej łazienki i będę wdzięczna za wszelkie opinie i uwagi... mi coś nie pasuje, ale sama niestety nie wiem jeszcze co ...

Kilka uwag,

podłoga to Quick Step Lagune rustykalny dąb (w projekcie są tylko płytki drewnopodobne - projektantka nie miała w bazie Quick Stepa;(),

płytki to opoczno Fargo,

między oknami będą 3 płytki szklane 30x30cm (obraz, jakiś delikatny),

ściana ze stelażem musi zostać...

nie ma jeszcze włączników, wieszaków itp...

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...