Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dziekuję Tomkowa za radę ;)

Ja od początku chciałam w tych miejscach jakiś delikatny tynk strukturalny (gładka ściana odpada), ale nie dogaduję się w tym temacie z projektantką... a sama jakoś nie potrafię dobrać ani tynku ani koloru ;(

Boję się, że bedzie za dużo dobrego... 2 kolory płytek, trochę mozaiki i jeszcze tynk....

Chyba, że masz jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że masz jakiś pomysł?

 

No mam :) : wnęka prysznicowa w mozaice, ale ściana z zestawem prysznicowym prosta, bez proponowanych "zdobień", reszta ścian w tej części łazienki gładka, bardzo jasno szara. Geberit pokryty tylko płytką podstawową, też bez zdobień i tylko do grzejnika, mozaika między lustrem a blatem umywalkowym, reszta ścian w tej części łazienki gładka, bardzo jasno szara. Nie przenosiłabym szafki (domyślam się, że jest potrzebna) na ścianę z oknami, bo trzyma symetrię z szafkami umywalkowymi no i po przeniesieniu trochę stałaby "na drodze". :D

Masz dwa okna, więc sporo doświetlą, ale Fargo szara jest dosyć ciemna i trochę bym się bała kłaść ją pod sam sufit na wszystkich ścianach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:D mam nadzieję, że trafiłam na odpowiedni wątek... czy mogłybyście/moglibyście mi doradzić w 2 tematach:bash:

1. Kolor gniazdek do łazienki.

Płytki w dwóch odcieniach szarości (j.szary + antracyt), biała ceramika, chromowe baterie i przycisk spłukujący. Białe matowe lampy. Wnęka prysznicowa i grzejnik "trawiasto zielony".

Rozważałam gniazdka białe lub antracytowe. Ale za każdym razem COŚ mi nie pasuje (tzn. kolor gniazdka vs. ściana). I zaczęłam zastanawiać się czy na tej jaśniejszej ścianie nie dać gniazdka w kolorze aluminium a na ciemnej antracytowego:bash::bash::bash:

Albo wszędzie białe... bo "dodatki" będą białe???

I pogląd (gniazdka są przypadkowe, żeby sprawdzić dopasowanie kolorów):

Biały przycisk + jasna ściana grzejn.jpg

Biały przycisk + ciemna ściana IMAG0976.jpg

Ciemny przycisk + ciemna ściana IMAG0972.jpg

Ciemny przycisk + jasna ściana IMAG0975.jpg

Takie gniazdka (prawdopodobnie ;)) : WC2.JPG

 

2. Na 1szym zdjęciu zaznaczyłam rury z grzejnika, macie może jakieś "sposoby", żeby je zamaskować. Gdzie mogę kupić, o ile są dostępne, rozety maskujące na te rurki?

 

Bardzo dziękuję:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hot chocolate ja dałabym pewnie gniazdka najbardziej zbliżone do "podłoża", czyli jasnoszare na jasnych płytkach, ciemnoszare na ciemnych, ale pod warunkiem, że będą one z jednej kolekcji, różniące się wyłącznie kolorem - nie kształtem.

 

Moje zawory miały te nakładki maskujące w komplecie, ale "majster" twierdził, że widział podobno identyczne w którymś z marketów budowlanych. Podpytam go w którym.

U mnie kanciaste - jak i grzejnik i zawory, ale u Ciebie chyba sprawdziłoby się takie coś:

http://www.skleparmatura.pl/uploads/product_images/midi/p-6711.jpg Cena około 40 zł brutto. Wyszukane w googlu pod hasłem "maskujący do zaworów grzejnika". Można znaleźć różne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

chce Was zapytać, co myślicie o zmianie podłogi w moim projekcie łazienki. Wszyscy narzekają, że białe fugi na podłodze to koszmar (oczywiście jeśli chodzi o czyszczenie). Zastanawiam się nad zmianą koloru fugi lub koloru podłogi. Macie jakieś propozycje?

 

[ATTACH=CONFIG]253480[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]253481[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]253482[/ATTACH]

 

 

Czy naprawdę nikt nie potrafi mi doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AniaS79 gładka ściana odpada bo ani ja ani mąż nie lubimy (i nie mamy w żadnym pomieszczeniu ;)) gładkich ścian ;D

 

moniss Tynk mam teraz w łazience i rewelacyjnie się go czyści ;), problem mam tylko w jednym miejscu przy wannie, ale to z mojej winy ...

 

No mam :) : wnęka prysznicowa w mozaice, ale ściana z zestawem prysznicowym prosta, bez proponowanych "zdobień", reszta ścian w tej części łazienki gładka, bardzo jasno szara. Geberit pokryty tylko płytką podstawową, też bez zdobień i tylko do grzejnika, mozaika między lustrem a blatem umywalkowym, reszta ścian w tej części łazienki gładka, bardzo jasno szara. Nie przenosiłabym szafki (domyślam się, że jest potrzebna) na ścianę z oknami, bo trzyma symetrię z szafkami umywalkowymi no i po przeniesieniu trochę stałaby "na drodze". :D

Masz dwa okna, więc sporo doświetlą, ale Fargo szara jest dosyć ciemna i trochę bym się bała kłaść ją pod sam sufit na wszystkich ścianach.

 

Dziękuję za pomysły ;*

Te zdobienia w kabinie powstały bo chcieliśmy tam jakieś półki i ta opcja jak na razie najbardziej się nam spodobała. Mozaiki wogóle nie chcialam, ale jakieś drobne wstawki przeżyję ;) (cała ściana w mozaice po prostu mi się nie podoba).

Nad geberitaem cały czas myślę ...:yes:

Szafka faktycznie jest mi potrzebna ;D (w tym ustawieniu akurat mi się podoba)

Ja płytek nie chcę pod sufit, projektantka mi tak cały czas wstawia (ja jej mowię że chcę niżej a ona nie dość że nie zmieniła to jeszcze "dorzuciła" płytki przy halogenach (od spodu) :mad:

 

Dziękuje wszystkim za pomoc .

Będę "walczyć " z moją łazienką dalej...

Życzę miłego poniedziałku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja płytek nie chcę pod sufit, projektantka mi tak cały czas wstawia (ja jej mowię że chcę niżej a ona nie dość że nie zmieniła to jeszcze "dorzuciła" płytki przy halogenach (od spodu) :mad:

 

Wychodzi na to, że projektantce zależy na jak największym zakupie płytek :) Ciekawe dlaczego? ;)

Mówiąc "gładka ściana" miałam na myśli ścianę bez płytek. Skoro kochacie tynk, to daj tam tynk, ale taki delikatny ;)

Walcz! :D ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zmieniła kolor podłogi i dała na całości to, co planujesz na linii wc. Miałam kiedyś białe fugi na podłodze, ale bardzo krótko :lol2: Do ciemnych na jasnym tle oraz nieustannego mycia podłogi można się przyzwyczaić, ale ja już dorosłam do skucia :D

 

też miałem problem z białą fugą - już lepiej chyba zmienić podłogę - w zasadzie da się też wymienić samą fugę ale ciężko przewidzieć jaki będzie efekt z obecnymi kafelkami... :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też miałem problem z białą fugą - już lepiej chyba zmienić podłogę - w zasadzie da się też wymienić samą fugę ale ciężko przewidzieć jaki będzie efekt z obecnymi kafelkami... :confused:

 

Nie pasuje mi cała podłoga drewniana, wydaje mi się, że zmniejszy łazienkę.

Dalej myślę jak rozwiązać problem białych fug.

Zastanawiam się nad położeniem płytek bez fug. Jest to mała powierzchnia więc może to jest rozwiązanie, co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad położeniem płytek bez fug. Jest to mała powierzchnia więc może to jest rozwiązanie, co myślicie?

 

Nie zauważyłam grzejnika w łazience. Jakie jest ogrzewanie tego pomieszczenia? Jeżeli podłogowe, to położenie płytek bez fug odpada. Tak mi mówili starsi i mądrzejsi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogrzewanie jest podłogowe, ciekawe dlaczego płytki bez fug odpadają . . .

 

Fuga pełni rolę amortyzatora płytek, szczególnie gdy w łazience zastosowane jest ogrzewanie podłogowe. Płytki pracują,więc muszą mieć miejsce na tę pracę. Inaczej się skruszą lub pękną i będzie bardzo niemiło. Tak mówią specjaliści, ale ja się nie znam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...