Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

właśnie wkuliśmy i zabudowy nie ma, jest prosta ściana :-)

 

Super! :D To jeszcze namawiam do rezygnacji z półek wnękowych pod prysznicem ;)

Nie myślałaś, żeby to "drewno" w łazience zastąpić czymś innym? Może inny kolor płytek, jeżeli obawiasz się, że "drewniana" podłoga zmniejszy pomieszczenie?

Bardzo podobają mi się drzwi lustrzane od strony łazienki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Super! :D To jeszcze namawiam do rezygnacji z półek wnękowych pod prysznicem ;)

Nie myślałaś, żeby to "drewno" w łazience zastąpić czymś innym? Może inny kolor płytek, jeżeli obawiasz się, że "drewniana" podłoga zmniejszy pomieszczenie?

Bardzo podobają mi się drzwi lustrzane od strony łazienki!

 

Tak, tylko jeśli zlikwiduje półki to gdzie postawie akcesoria niezbędne do kąpieli? Widziałam nieraz szampony na podłodze, a to nie za bardzo mi się podoba.

Myślałam nad zastąpieniem drewna tylko czym, zdąży było skromnie a ładnie. Szarości mam w kuchni i nie chce powielać w łazience.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale szarość jest najpiękniejsza! :D Lustro Elita Barcelona, które, zdaje się, masz na wizkach, jest także z elementami w antracycie. Do tego szara podłoga z szarymi fugami i jest miodzio ;)

 

Akcesoria można postawić na skromnej, nie rzucającej się w oczy półeczce. Białej, choćby z Ikea, przykręcanej do ściany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale szarość jest najpiękniejsza! :D Lustro Elita Barcelona, które, zdaje się, masz na wizkach, jest także z elementami w antracycie. Do tego szara podłoga z szarymi fugami i jest miodzio ;)

 

Akcesoria można postawić na skromnej, nie rzucającej się w oczy półeczce. Białej, choćby z Ikea, przykręcanej do ściany

 

 

Tam gdzie są półeczki jest wnęka i stwierdziłam, że skoro już jest to ją wykorzystam.

Lustro w projekcie jest wklejane i od dołu i góry płytki drewnopodobne.

Czyli drewno pod prysznicem zostawić, a podłogę szarą zrobić?

Ale podłoga szara jest w przedsionku, korytarzu i kuchni, a teraz byłaby jeszcze w łazience, nie za dużo? :-)

A może płytki drewno ale szare (widziałam gdzieś takie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja słyszałem od fachowców że lepiej nie iść w takie rozwiązania bo płytka nagrzewa się (zwiększa objętość?) a w miedzy czasie też pracuje... zawsze można położyć minimalną ilość fugi, a jak dobierzecie dobrze kolory to będzie przecież niemal niewidoczna :)

 

Nie chodzi o widoczność fugi tylko o utrzymanie jej w czystości :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie są półeczki jest wnęka i stwierdziłam, że skoro już jest to ją wykorzystam.

No widzisz, a ja bym zamurowała ;) Żeby nie zalegała w nich woda, muszą być zrobione ze spadkiem. No i to kolejne miejsce do czyszczenia i gromadzenia "różności" związanych z wilgocią :roll: Jeżeli już muszą być, to ładniejsze będą jednolite, białe, bez drewnianego tyłu.

 

Czyli drewno pod prysznicem zostawić, a podłogę szarą zrobić?

 

To zależy, jak bardzo jesteś do tego drewna przywiązana ;) Trzy kolory do tak małego pomieszczenia, to za dużo. Dwa wystarczą: biały i szary, albo biały i drewno :) Białe ściany, szara podłoga, szare wstawki przy lustrze, szara ściana prysznica. Musisz pokombinować z wizkami projektu jak by to wyglądało :) Albo niech to drewno będzie jaśniutkie, lżejsze, jak np. Sunny Wood Opoczna. Wtedy taka podłoga z pewnością nie zmniejszy optycznie pomieszczenia.

 

 

Ale podłoga szara jest w przedsionku, korytarzu i kuchni, a teraz byłaby jeszcze w łazience, nie za dużo? :-)

 

No coś Ty! Właśnie w sam raz! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

 

Chciałem Wam pokazać wstępną wizualizację mojej przyszłej łazienki (prostakąt o powierzchni 4,11m2). Projekt został stworzony na podstawie moich założeń jednak nie wyszło to tak jakbym ostatecznie to widział. Prosiłbym Was o komentarze, opinie i rady co by tu można zmienić.

 

Moje założenia były takie:

 

-na ścianach gresy w wymiarach 90 cm x 40 cm w jasnych szarościach (w rzeczywistości kolor na ścianach będzie w jaśniejszym i cieplejszym odcieniu szarości)

-na podłodze gresy w szarościach wpadających w biel (czego niestety nie widać na wizualizacjach)

- dla przełamania szarości blat łazienkowy oraz niektóre ścianki w kaflach drewnopodobnych

- duże lustro powiększające wizualnie całą łazienkę

- szyba prysznicowa walk in bez brodzika

- zabudowane szafki nad geberitem z płyty mdf.

- nie mam pomysłu na oświetlenie ale myślałem o punktowym oświetleniu najwazniejszych miejsc w łazience ,

Jak dla mnie jest tu za dużo kafli drewnopodobnych bo one miały być tylko taki kontrastem dla szarości a wyszło że są kolorem dominującym. Myślałem też o jakiś wnękach bądź półkach pod prysznicem? Szczerze liczę na Wasze pomysły.

 

01.01.jpg01.02.jpg01.03.jpg01.04.jpg01.05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.Chciałem Wam pokazać wstępną wizualizację mojej przyszłej łazienki (prostakąt o powierzchni 4,11m2) (...)

Szczerze liczę na Wasze pomysły.

 

Balearic - faktycznie trochę zbyt dużo się tych drewnopodobnych płytek zrobiło. Co zamierzasz trzymać na półkach nad blatem? Jeśli nie są niezbędne to ja bym je raczej zlikwidowała, a szafkę/szufladę do trzymania różności zrobiła pod umywalką, np. coś podobnego do tego (pierwsze lepsze zdjęcie z netu):

http://www.pronta.pl/uploads/2011/09/Szafka-%C5%82azienkowa-pod-umywalk%C4%99.jpg

żródło: http://www.pronta.pl

Front szafki/szuflady mógłby być w kolorze zabudowy mdf nad miską WC. Ściany w prysznicu wyłożyłabym tymi samymi płytkami co wszystkie ściany w łazience. Zrobiłoby się spokojniej.

......................................

 

Edytuję bo obejrzałam jeszcze raz zdjęcia (dokładniej) i mam nowe przemyślenia :)

- przy samej podłodze widzę wąski pasek płytek - wolałabym chyba nie układać ich do sufitu niż ten wąski pasek mieć na dole

- co będzie w zabudowie KG pod sufitem? Oświetlenie punktowe?

- może zabudowę WC pociągnąć do ściany z lustrem, tak aby ukryć tę wnękę (dopiero teraz zobaczyłam, że te odkryte półki są we wnęce)

- na drugim zdjęciu przy drzwiach widać "doklejony" mały kawałek szarej płytki - gdyby tak jak pisałam wcześniej wszystkie ściany wyłożyć tą samą płytką nie potrzebna byłaby taka doklejka

 

Balearic - trochę się rozpisałam, ale to nie krytyka, tylko podpowiedzi :) Jesteś na takim etapie, że można jeszcze prawie wszystko :) Pozdrawiam!

 

P.S. Masz podobną łazienkę do mojej, z tą różnicą, że u mnie drzwi tam gdzie u Ciebie miska WC. Kolory również podobne :)

Edytowane przez Sylwia_LBN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balearic - faktycznie trochę zbyt dużo się tych drewnopodobnych płytek zrobiło. Co zamierzasz trzymać na półkach nad blatem? Jeśli nie są niezbędne to ja bym je raczej zlikwidowała, a szafkę/szufladę do trzymania różności zrobiła pod umywalką, np. coś podobnego do tego (pierwsze lepsze zdjęcie z netu):

http://www.pronta.pl/uploads/2011/09/Szafka-%C5%82azienkowa-pod-umywalk%C4%99.jpg

żródło: http://www.pronta.pl

Front szafki/szuflady mógłby być w kolorze zabudowy mdf nad miską WC. Ściany w prysznicu wyłożyłabym tymi samymi płytkami co wszystkie ściany w łazience. Zrobiłoby się spokojniej.

......................................

 

Edytuję bo obejrzałam jeszcze raz zdjęcia (dokładniej) i mam nowe przemyślenia :)

- przy samej podłodze widzę wąski pasek płytek - wolałabym chyba nie układać ich do sufitu niż ten wąski pasek mieć na dole

- co będzie w zabudowie KG pod sufitem? Oświetlenie punktowe?

- może zabudowę WC pociągnąć do ściany z lustrem, tak aby ukryć tę wnękę (dopiero teraz zobaczyłam, że te odkryte półki są we wnęce)

- na drugim zdjęciu przy drzwiach widać "doklejony" mały kawałek szarej płytki - gdyby tak jak pisałam wcześniej wszystkie ściany wyłożyć tą samą płytką nie potrzebna byłaby taka doklejka

 

Balearic - trochę się rozpisałam, ale to nie krytyka, tylko podpowiedzi :) Jesteś na takim etapie, że można jeszcze prawie wszystko :) Pozdrawiam!

 

P.S. Masz podobną łazienkę do mojej, z tą różnicą, że u mnie drzwi tam gdzie u Ciebie miska WC. Kolory również podobne :)

 

 

 

Wiem że taki układ blatu jest mało funkcjonalny ale chciałem mieć w łazience jak najmniej szafek, a taki niezabudowany szafką blat nadaje mu lekkości. Myśle że szafki nad geberitem będą wystarczające, o ile zostanę przy tej koncepcji.

Co do świetlenia to wg projektu w suficie leci podświetlana listwa z pleksi + oświetlenie punktowe na środku sufitu oraz podświetlenie ścianki pod prysznicem.

Obawiam się czy listwa z pleksi będzie wystarczająco mocno oświetlała lustro, dlatego szukam tez innych rozwiązań. Na projekcie lustro jest do samego sufitu jednak rezygnuje z tego i będzie ono niższe, a bezpośrednio nad Nim będę chciał zamontować jakieś oświetlenie.

 

Te półeczki we wnęce obok lustra też mi kompletnie nie pasują, chciałbym tam wymysleć coś innego, tylko jeszcze nie wiem co :)

 

Liczę na Wasze dalsze przemyślenia i podpowiedzi :)

Edytowane przez Balearic1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te półeczki we wnęce obok lustra też mi kompletnie nie pasują, chciałbym tam wymysleć coś innego, tylko jeszcze nie wiem co :)

 

Balearic - to może w ogóle nie rób tych półeczek tam. Jeśli zrobisz te półki to musisz coś na nich postawić bo puste będą wyglądały łyso. czy masz pomysł co mogłoby tam stać? A może przemyśl jeszcze to co pisałam wcześniej aby pociągnąć zabudowę WC z szafką mdf do ściany z lustrem? A jeśli nie chcesz to po prostu zostaw tę wnękę i powieś tam choćby jakąś grafikę. Z tego co napisałeś nt. jak najmniejszej ilości szafek w łazience wnioskuję, że te półki nie są Ci w zasadzie potrzebne w sensie praktycznym.

 

Nie odniosłeś się do płytek drewnopodobnych pod prysznicem - zostają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry wszystkim Forumowiczom!

 

Chciałabym prosić o pomoc w aranżacji dwóch łazienek na poddaszu w domu jednorodzinnym. Jedna mała łazienka przy sypialni z prysznicem (marzy mi się taki bez brodzika, z odpływem liniowym i szklanymi drzwiami). W drugiej wystarczy tylko wanna. Ewentualnie miejsce na pralkę. Poniżej wklejam rzuty łazienek. Ścianka kolankowa będzie podniesiona do wysokości 105 cm. Także ta granica 1,90m wysokości też się trochę przesunie ale chyba niewiele.

rzuty łazienek.jpg

Wstępną wizualizację mniejszej łazienki już zrobiłam. W tej zabudowie za wc planuję dać jakieś szafki. Co o tym myślicie?

LAZIENKA 2.jpgLAZIENKA 3.jpgLAZIENKA 4.jpgŁAZIENKA 1.jpg

 

Dom jest w trakcie budowy. Obecnie jesteśmy na etapie parteru. Nie wiem czy będzie można ewentualnie coś pozmieniać z pionami.

Z góry dziękuję za pomoc:)

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem kolejne wizualizacje łazienki w różnych wariantach, włąśnie jeden z Nich zawiera t to o czym mówiłać Sylwia_LBN mówiłaś, tj. zabudowa WC z szafką mdf jest pociągnięta aż to ścianki z lustrem i zlikwidowana jest ta narożna wnęka - w tej wersji mozaika została przełożona ze ściany za lustrem na ścianke z geberitem, ale to akurat zmienię z powrotem.

 

Co do płytek drewnopodobnych pod prysznicem to są teraz dwie wersje, w pierwszej wersji w drewnie mamy ścianke za za deszczownicą, w drugiej ściankę prostopadłą oraz narożną wnękę. Podłoga w drewnie będzie tylko do linii szyby. Która wersja lepsza ?02.01.jpg02.02.jpg02.03.jpg03.01.jpg03.02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balearic - zdecydowanie wersja nr 2 i bez mozaiki na obudowie WC.

A czy jest Ci potrzebna ta wnęka z półkami w prysznicu? Rozumiem, że na półkach we wnęce mają stać akcesoria kąpielowe. A może jednak nie robić tych wnęk, a płyny, szampony etc. trzymać w jakimś koszyku? Zdecydowanie mniej będą się rzucały w oczy stojąc w jakimś koszyku/pojemniku niż poustawiane na półkach.

I jeszcze pytanie o lustro - czy ono będzie zlicowane ze ścianą czy będzie wysunięte do przodu? Pytam bo na wizkach widzę dwie wersje a o lustrze nic nie pisałeś.

I na koniec - która wersja Tobie się podoba? I czy w ogóle podoba Ci się z tą przedłużoną zabudową WC/mdf? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balearic - zdecydowanie wersja nr 2 i bez mozaiki na obudowie WC.

A czy jest Ci potrzebna ta wnęka z półkami w prysznicu? Rozumiem, że na półkach we wnęce mają stać akcesoria kąpielowe. A może jednak nie robić tych wnęk, a płyny, szampony etc. trzymać w jakimś koszyku? Zdecydowanie mniej będą się rzucały w oczy stojąc w jakimś koszyku/pojemniku niż poustawiane na półkach.

I jeszcze pytanie o lustro - czy ono będzie zlicowane ze ścianą czy będzie wysunięte do przodu? Pytam bo na wizkach widzę dwie wersje a o lustrze nic nie pisałeś.

I na koniec - która wersja Tobie się podoba? I czy w ogóle podoba Ci się z tą przedłużoną zabudową WC/mdf? :)

 

A powiem Wam że sam już nie wiem czego chce, mój pierwotny plan zakładał białą matową podłogę żywiczną + szarości na ścianach, potem ewoluowało to w płytki drewnopodobne bo ciężko mi było znaleźć firmę która wylałaby mi epoksyd na tak małą powierzchnię .

 

Co do zamieszczonych projektów to także skłaniam się w stronę wersji 2, obawiam się tylko czy szarość z drewnem nie spowoduje że łazienka będzie ponura i ciemna, ale to może wina tych wizualizacji bo płytki które upatrzyłem sobie w MERA są w cieplejszych odcieniach. Podłoga też będzie jaśniejsza niż na wizualizacjach bo wpadająca wręcz w biel, pytanie tylko czy 3 kolory tak malej łazience to czasem nie za dużo ?

 

Chyba faktycznie zrezygnuje z tych półeczek pod prysznicem które w sumie niewiele mi pomogą a tylko stworzą idealne miejsce do zalegania wody i brudu. Co do lustra to będzie odsunięte os ściany, podświetlone od tyłu i nie tak wysokie jak na wizualizacjach.

 

Pokaże Wam wizualizację łazienki ktora była motywacją do zrobienia własnej łazienki w szarościach z drewnem, mniej więcej w takiej tonacji chciałbym zrobić swoją.szarosc z drewnem.jpg

Edytowane przez Balearic1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, a ja bym zamurowała ;) Żeby nie zalegała w nich woda, muszą być zrobione ze spadkiem. No i to kolejne miejsce do czyszczenia i gromadzenia "różności" związanych z wilgocią :roll: Jeżeli już muszą być, to ładniejsze będą jednolite, białe, bez drewnianego tyłu.

 

 

 

To zależy, jak bardzo jesteś do tego drewna przywiązana ;) Trzy kolory do tak małego pomieszczenia, to za dużo. Dwa wystarczą: biały i szary, albo biały i drewno :) Białe ściany, szara podłoga, szare wstawki przy lustrze, szara ściana prysznica. Musisz pokombinować z wizkami projektu jak by to wyglądało :) Albo niech to drewno będzie jaśniutkie, lżejsze, jak np. Sunny Wood Opoczna. Wtedy taka podłoga z pewnością nie zmniejszy optycznie pomieszczenia.

 

 

 

 

No coś Ty! Właśnie w sam raz! :D

 

Ogólnie drewno bardzo mi się podoba, a jeszcze bardziej mężowi, chociaż długo myślałam nad zmianą. Niestety projekt został zaakceptowany i zmian projektant już nie wprowadzi, a bez wizualizacji ciężko mi będzie coś zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...