Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ogólnie drewno bardzo mi się podoba, a jeszcze bardziej mężowi, chociaż długo myślałam nad zmianą. Niestety projekt został zaakceptowany i zmian projektant już nie wprowadzi, a bez wizualizacji ciężko mi będzie coś zmienić.

 

Skoro tak, to popatrz na łazienkę naszej forumowej koleżanki szocik

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?193286-Szocikowy-dom-czyli-stek-pyta%C5%84-i-watpliwo%C5%9Bci/page76

Mówiąc o jaśniejszym drewnie miałam na myśli właśnie coś takiego. U szocik jest to Cerim Wood Essence White. Pięknie to wygląda! Cudna łazienka! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Skoro tak, to popatrz na łazienkę naszej forumowej koleżanki szocik

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?193286-Szocikowy-dom-czyli-stek-pyta%C5%84-i-watpliwo%C5%9Bci/page76

Mówiąc o jaśniejszym drewnie miałam na myśli właśnie coś takiego. U szocik jest to Cerim Wood Essence White. Pięknie to wygląda! Cudna łazienka! :)

 

Oglądałam, faktycznie piękna łazienka i u siebie chyba też tak zrobię :-) ogólnie dom bardzo ładny, w moim stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Właśnie zaczęliśmy projektować naszą niedużą łazienkę. Wybraliśmy płytki z kolekcji Meisha/Garam “Ceramika Paradyż”. Bardzo nam się podobają, ale nie możemy się zdecydować ostatecznie jak je ułożyć, aby w całości wyglądało ładnie. Zatrzymaliśmy się przy kolorach Bianco i Beige. Poproszę o wasze porady i wrzucam kilka wizualizacji od architekta.

Grazinos vonia-7.jpgGrazinos vonia-8.jpgGrazinos vonia-9.jpgGrazinos vonia-10.jpgGrazinos vonia-11.jpg

Edytowane przez GrazynaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Niedługo wchodzi ekipa od łazienek a ja z żoną nie mam kompletnie pomysłu na dużą łazienkę.

Poniżej kilka ujęć naszych dotychczasowych wypocin, ale ciągle coś nam nie pasuje, a nie wiemy co...

 

Jedyne co jest stałe, to kształ pomieszczenia, płytki (Paradyż Masto Bianco i Grys), wanna, umiejscowienie kibelka (po skosie) i rozmieszczenie punktów świetlnych oraz drzwi na balkon (pokazane na wizualizacjach). W miejscu drzwi wejściowych jest pusty otwór na rysunkach.

 

Szafki, umywalki, lustro, rozmieszczenie płytek Masto do dowolnej aranżancji.

 

Nie wiemy jaki kolor blatu, jaki kolor szafek dać do Masto. Jak rozmieścić dekory, jak obudować wannę...

 

Stanęliśmy w miescu...

Dlatego też WSZYSTKIE komentarze mile widziane :-)

 

1.jpg2.jpg4.jpg5.jpg6.jpg

 

Z góry dziękujemy!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjście na balkon przez łazienkę?! :oCiekawe....Wannę planujecie wolnostojąca czy zabudowana? Rozsunelabym troche te umywalki od siebie.Nie dawalabym płytek po sam sufit ten kibelek po skosie tez nie bardzo...No ale skoro Tobie sie podoba to nie ma tematu.Lustro moze tylko pasek dekoru pomiędzy szafka a lustrem? Oświetlenie moze kinkiety po bokach a najlepiej belka oświetleniowa nad lustrem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ fajna kobieta

 

Dzięki za rady!

 

Balkonik typowo pod łazienkę - ponieważ w szafce ma być również zamknięta pralka, balkonik ma służyć tylko i wyłącznie do wywieszenia prania :-)

Wanna zabudowana ma być - kwestia tylko jak - na wizualce jest zabudowana cała dekorami - nie wiemy czy tak zostawić czy zmienić.

Kibelek niestety po skosie musi być z uwagi na instalacje - kwestia również czy cały ten pas nad kibelkiem również w dekorze czy jakoś to przemieszać, aby nie było tak nudno.

Co do oświetlenia - świetny pomysł z tą belką!

 

Aha - a propos nie dawania płytek pod sam sufit - do jakiej wysokości proponujesz?

 

DZIĘKI!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o waszą opinię dotyczącą lustra w toalecie. Jest ona b. malutka tzn 100cm x 137cm dlatego wc i umywalka również rozmiarów kompaktowych. Umywalka ma 35 cm i aby można było swobodnie korzystać z wc, została ona wciśnięta w kąt. Wcześniejszy zamysł dotyczący lustra był taki, aby było ono szerokości umywalki i dosyć wysokie, ale ze wzglegów użytkowych tak sie nie da, gdyż w lustrze o szer. 35 cm dosuniętym do ściany widziałabym tylko pół twarzy :) Drugą opcją mogłoby być lustro na szer. płytki tzn 60 cm,ale szczerze to mi sie to chyba nie widzi. Chyba nie będzie to wyglądało dobrze jeśli lustro będzie z jednej strony zlicowane ze ścianą i umywalką, a z drugiej strony będzie wystawało 25 cm poza umywalkę. Trzecia opcja to wkleić lustro na całą szerokość ściany tzn 137 cm i skłaniam się ku tej wersji, bo nie byłoby takich "płotków" no i lustro teoretycznie powiększa małe pomieszczenia. Jakie są wasze propozycje? Jeśli uważacie że 3 opcja jest najlepsza, to gdzie powinna się zaczynać dolna krawędz lustra: na równi z zabudową geberitu czy trochę niżej równo z płytką? i jaką wysokość lustra byłaby dobra - 3 płytek tzn 90 cm? Poniżej zdjęcia toalety, nienajlepszej jakości ale na obecną chwilę tylko takie posiadam.

STH71118.JPG

STH71114.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hisia, ja bym urwała głowę glazurnikowi, że nie zrobił obudowy geberitu na równo z czwartą płytką. Szkoda, że nie dało się geberitu wkuć w ścianę. Lustro musi być na wymiar, więc ja bym zrobiła równo z płytką i niestety wcięciem nad geberit. Będzie to mniej raziło niż fuga 3 cm pod linią lustra. Lustro wysokie na 3 płytki powinno być okej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie razi ta różnica poziomu geberitu i płytki, ale teraz to już "po ptokach". Masz rację, że lustro na równi z fugą będzie lepiej wyglądało, bo może trochę zamaskuję to, że płytka nie zbiega się z wysokością geberitu. Jeśli chodzi o zlicowanie geberitu ze ścianą, to zdecydowanie wyglądałoby lepiej gdyby ściana wc była prosta bez tej półeczki i rozważałam zabudowanie całej ściany płytą kg, ale ostatecznie ze względu na małe rozmiary toalety zdecydowałąm aby zrobić półeczkę - zawsze to 20 cm powierzchni więcej :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też rozważałam zakup wc z powłoką maxi clean, ale ostatecznie sugerując się opiniami zrezygnowałam z tego pomysłu. Wiele osób się wypowiadało, że powłoka utrzymuje się tylko kilka miesięcy. Regularne czyszczenie sprzętów szczotką i żrącym domestosem powoduje stopniowe usuwanie powłoki, a więc zastanów się czy warto dopłacać za ten "bajer" jeśli nie jest on trwały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modena, u mnie rura kanalizacyjna (schodząca z łazienki z poddasza) także ma być ukryta w zabudowie wc (szer. 80cm). Dlatego też zabudowa będzie aż pod sam sufit.

Jestem prawie pewna że zabudowa aż do sufitu będzie dobrze wyglądać :D. Zwłaszcza że małż wspominał coś o tym że przy niskiej zabudowie byłaby półka żeby COŚ postawić ;) :rolleyes: Tym bardziej nie powinna ona powstać bo jeszcze rzeczywiście " coś " na niej postawi ;) A tak nie będzie miał gdzie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...