Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ego.jpg

 

Chodzi mi o coś takiego. Po lewej od wanny byłoby wejście do pralni a po prawej prysznic. Szerokość pralni to 161 cm. Skos zaczyna się na wysokości 140 cm. To czy brodzik 90 w głąb nie udałoby sie wcisnąć tak żeby wysokość była wystarczająca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Widzisz, o tym nie pomyślałam ! Myślę, ze jest to dobre rozwiązanie.

 

 

Kwestia jeszcze tylko taka czy te dwie umywalki zmieszczą się na ścianie nie ograniczając dostępu do drzwi wychodzących na taras. W pojekcie jest okno. My zmienilismy je na drzwi chcąć wynosić w lecie pranie bezpośrednio na taras, który z założenia bedzie częścia prywatną. Tak, aby goście nie musieli oglądać suszącej sie bielizny na tarasie znajdującym się w cześci ogrodowej.

 

Hehe, a zastanawiałam się, czy Ci nie zaproponować zrobienia w łazience wyjścia na taras, aby pranie tam suszyć ;)

 

Gdyby zostało tam okno, to blat umywalek byłby zapewne do parapetu, ale w przypadku drzwi balkonowych, to najlepiej je zwęzić albo przesunąć...lub podzieliś na okno+drzwi.

 

Na umywalki spokojnie wystarczy 50cm głębokości i 160cm szerokości.

Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam prośbę, wyrysowałem sobie plan łazienki. Okno w łazience jest duże, wysokość od posadzki to 150 cm, jednak tak jak widać, jest szerokie prawie na całą łazienkę. Od razu mówie że nie do zmiany,Myślę że w łazience rozplanowałem wszystko dobrze i jest to najlepsze ustawienie zakładając że:

-musi być albo wanna z prysznicem, albo wanna i prysznic

-w lazience jest umieszczony piecyk typu Junkers, w rogu wskazanym na rysunku poniżej

-w lazience musi być miejsce na pralkę.

Jeśli jednak ktoś z Was, ma inną ciekawą propozycję ustawienia tego wszystkiego- będę wdzięczny. Jednak chciałbym WAS prosić, o wizualizację 3D ukadu, który wymyśliłem. Jeśli to mozliwe, z jakąś ciekawą propozycją kolorystyczną (płytki, meble, itp). Jako Facet, nie mam za dużego myślenia pod kątem kolorów, itd., itp, więc BAAArdzo byłbym wdzięczny za ciekawe aranżacje przedstawione na wizualizacjach w 3D.

Już z góry dziękuję Wszystkim za pomoc i cenne uwagi. Poniżej plan łazienki:

http://images61.fotosik.pl/954/04bb2c16c92ae3a9.jpg

 

Na planie narysowałem widok z góry, a także widok z przodu na ścianę gdzie jest umywalka, piecyk i pralka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak myslalem, jednak kabina 80x80 zaokraglona bedzie duzo mniej wygodna niz 80x80 kwadratowa. Zastanawiam sie jeszcze ewentualnie nad 80x90 lub 80x100, i wtedy np ta 80x100 moglaby byc zaokroglona. Jednak przy tych wiekszych wymiarach bedzie malo miejsca zeby zmiescic na tej scianie w miare wygodna wanne (mysle ze i tak 140x100 nie jest za bardzo wygodna... no ale... jakis kompromis potrzebny) jak i WC typu geberit (konieczne wybudowanie odsuniecia na stelaz).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniss... Układ z kabina półokrągłą 90x100 mniej wiecej wygladałby tak. Musiałem przesunąć WC i "przykleić" go praktycznie do wanny. Wiadomo że kabina 90x100 półokrągła jest o wiele bardziej wygodna niż 80x80. Martwi mnie tylko ta mała odległość od wanny do kabiny w którą musi zmieścić się WC.

http://images65.fotosik.pl/957/9e46d61991e51ce8.jpg

Edytowane przez Krzysiek_1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to zmniejszę kabinę na 80x90, tylko zobaczę czy ewentualnie będzie półokrągła czy kwadratowa.

Co do okna, to jest ono na rysunku zaznaczone jako przekreślone linie- 194 cm to właśnie jest szerokość okna. Wysokość od posadzki= 150 cm.

WC nie musi być na tej ścianie.

Na rzucie od dewelopera propozycja wygląda mniej więcej w ten sposób:

http://images65.fotosik.pl/957/859aef87b93cdee4.jpg

Nie za bardzo mi się ten układ podoba, ze względu na małą szerokość wanny (75 cm). A do tego ta umywalka na wejściu. Oczywiście można ją przenieśc tak jak ja zaproponowałem, ale wtedy ze względu na umiejscowienie WC, jak zabudujemy "Junkersa" w słupek, będzie problem z wykorzystaniem w pełni dolnej części "słupka".

Edytowane przez Krzysiek_1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W układzie oryginalnym ( w poście powyżej) można oczywiście wannę dać np 75x140 i wtedy zmieści się WC pomiędzy kabiną a wanną. Jednak wanna 75x140 będzie niewygodna. No i w tym przypadku nie można dać większej kabiny niż 80x80.

W przypadku wanny "narożnej" 140x100 mogę zmieścić i WC i kabinę np 80x90 lub nawet troszkę większą. I wydaje mi się że wanna "narożna"140x100 będzie porównywalnej wielkośći do zwykłej 80x150.Chyba że się mylę.....

Przydałyby się jakieś wizualizacje tych rozwiązań w 3D i wtedy chyba lepiej byłoby to widać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, teraz pytanie czy one czymś się różnią, czy wszystkie takie same i po prostu brać najtańsze?

 

Aga, nie mam pojęcia czym one się różnią. Ja też swojego czasu takowych szukałam i pokazałam te, które podobały mi się najbardziej :) Wszystkie są rektyfikowane. Dell'Arte na swojej stronie twierdzi, że to najbielsza biel na rynku. Czytałam, że Ceramica Picasa trzeba zaimpregnować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze to : arancia 6.jpgarancia 7.jpg

Łazienka ma ok. 5 m. ( 2,14 x 2,44) kolorystyka ,ilość borderów jeszcze jest do dopracowania , kompromis między wanną a prysznicem to wanna z parawanem . ale wtedy raczej takie ustawienie jak w projekcie byłoby chyba najlepsze. Tak myślę - ale ciekawa jestem waszych opinii.

Edytowane przez just_e
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomkowa, aga2183 - mam na ścianie pod prysznicem Dell Arte Super White, ale nie jest to poler a raczej satynowy mat. Biel jest rzeczywiście bardzo biała. Do tego są idealnei gładkie i świetnie z nich ściaga sie wodę sciągaczka.

 

Dell Arte snow są dostępne w polerze i macie, ja chce takie płytki w polerze i właśnie ku tej firmie się skłaniam, tylko jakie teraz na podłogę dać, czy dobiorę z innej firmy podłogowe mat 60x60? Czy lepiej nie ryzykować i wziąć z jednaj firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze to : [ATTACH=CONFIG]258881[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]258882[/ATTACH]

Łazienka ma ok. 5 m. ( 2,14 x 2,44) kolorystyka ,ilość borderów jeszcze jest do dopracowania , kompromis między wanną a prysznicem to wanna z parawanem . ale wtedy raczej takie ustawienie jak w projekcie byłoby chyba najlepsze. Tak myślę - ale ciekawa jestem waszych opinii.

 

We wszystkich koncepcjach usunęłabym wszystkie płytki ponad drzwiami i nie wyróżniałabym stelaża wc dekoracyjnymi płytkami (powinien się zlewać ze ścianą).

Co do rozmieszczenia sanitariatów, to najlepiej wrzuć rysunek z wymiarami, bo obecnie to nawt nie jestem pewna, czy drzwi i okno są na ścianie krótszej czy dłuższej i o ile oddalone są od narożników pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...