Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dziewczyny, 70cm szer. powinno w krzyśkowej łazience wystarczyć, bo z jednej strony wanna, a nie ściana, a z drugiej - szybko w bok "umykająca" ściana kabiny.

też mi się tak wydaje - oba boki przy kibelku są zaokrąglone - poza tym zabudowę geberitu można powiększyć o jeszcze klika cm (np 10) i wtedy wysunie się bardziej do przodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Wszystkim bardzo za pomoc i sugestie. Od razu przepraszam za to, ze w piatek wrzucilem prosbe, a dopiero dzis sie odzywam. Ale sami wiecie jak to jest. jak ktos jest na etapie "budowy" (nawet przez dewelopera) wlasnego M. W weekend nie mialem czasu nawet podrapac sie po.... przyslowiowym nosie.

Moniss, Twoja wizualizacja jest super :) Bardzo mi sie podoba. Chyba mialas racje co do tego prysznica zaokraglonego. Rozmawialem tez z jedna dziewczyna od dewelopera co buduje "te M" wiec ona tez polecala prysznic zaokraglony. Na wizualizacji ktora zrobilas, piecyk wisi na scianie, ja tak jak pisalem, mam zamiar upchnac go w slupek "cos podobnego do szafki", aby pod spodem zrobic szuflade wysuwana na prowadnicy, ktora sluzylaby jako kosz na pranie :) Zawsze mnie denerwowalo widok zwyklego kosza na ubrania w lazience :) Co do koloru plytek- nie wiem czemu ale ostatnio gdzies widzialem polaczenie dwoch kolorow w lazience- szary i bialy- i nie powiem.... calkiem calkiem to wygladalo :)

Co do wielkosci wanny i WC. Tez tak pomyslalem ze mozy byc malo miejsca, dlatego moze jednak lepszym wyjsciem, byloby zamontowanie wanny mniejszej, ale szerszej, np. 90x140 (max 100x140). Sciana, na ktorej byla by ta krawedz wanny (90 lub 100) ma 202 cm. Odejmujac do tego szerokosc dla przyszlego slupka/szafki (w ktorej bylby Junkers) 50 cm, zostaje nam 150. Czyli przy wannie o szerokosci 100, mamy 50 cm wolnego. Wystarczająco aby szafke z koszem na pranie w srodku odsunac. A jesli nie... to zawsze mozna jednak dac wanne 90x140. Mozliwe ze 90x140 lub 100x140 bedzie podobnie wygodna jak proponowana 80x150.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek, jak dla mnie 140cm to raczej głęboki brodzik a nie wanna, gdyż producent podaje wielkość zewnętrzną, a nie wielkośc samej niecki (czy tak to można nazwać?). Ja u siebie planuję wannę o dł. zewn.180, tak aby móc się w środku położyć ;)

Co do szerokości, to maksymalnie dałabym 90cm, gdyż odległośc między szafkami a wanną przy 50cm to trochę mało (nawet gdyby podejść z ręcznikiem do drabinki byłoby nieco za ciasno). Moim zdaniem 60cm to takie minimum dla przejścia.

 

Krzysiek_1984_łazienka1e.jpgKrzysiek_1984_łazienka nocą.jpg

 

Na pierwszym obrazku widać przejście do drabinki o szer. 60cm. Drabinkę skróciłam i przesunęłam bliżej wanny, aby można było otworzyć szafki.

Pod umywalką tradycyjna szafka, którą uważam za wygodniejszą niz szuflady.

Pralkę można ukryć za drzwiczkami.

Wysoka szafka: na dole wysuwany kosz na pranie + półka, a u góry standardowo otwierana szafka z Junkersem i półkami ( np. na ręczniki). Co do zabudowy piecyka, to trzeba poradzić się fachowców, na ile można go zabudować.

Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniś, normalnie jestes WIELKA :) Nie wiem czy dosłownie ale w przenośni na pewno :)

Szczerze mówiąc nie myslalem grzejnik-grabinke wrzucać na tamtą scianę. Pierwsze co mi przyszlo do glowy, to zeby grzejnik byl umieszoczny na ścianie przy ktorej stoi prysznic (jakby sie wchodzilo do lazienki do po prawej stronie). Drzwi docelowo mialy sie otwierać na zewnątrz lazienki. i wtedy nie byloby z tym problemu. Jednak z drugiej strony- Twoje rozwiazanie jest tez super :) Wrzuce ponizej rzut całego piętra i zobaczysz jak to wyglada.

Co do zabudowy Junkersa- nie ma z tym problemu. Gdybym nie myslal o powiekszeniu rodziny- w lazience bylaby tylko kabina, albo konkretnych wymiarów wanna :) No ale... zalozenia sa inne wiec trzeba jakos sie z tym wszystkim uporać :)

Poniżej rzut całego "piętra":

http://images64.fotosik.pl/970/b12caf1aa82dd57f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek, też zastanawiałam się, czy nie umieścić tej drabinki koło prysznica. Z tego co widać na rzucie, to spokojnie się zmieści.

Zgodnie z odgórnymi wymogami/wytycznymi, drzwi do łazienki powinny otwierać się właśnie na zewnątrz.

krzysiek_łazienka1g.jpg

Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam znowu - z prośbą o waszą opinię , poprawiłam trochę rozmieszczenie sanitariatów i teraz tak to wygląda : 1 ARA (1).jpg2 ARA.jpg3 ARA.jpgrzut łazienki.jpg

Płytki to : arancia cersanitu - w rzeczywistości wyglądają trochę lepiej i mają fajną strukturę.

Nie mogę się zdecydowac na wersje tylko z kabiną , czy wanne z parawanem - dlatego jest kabina i wanna . Budujemy dom parterowy, oprócz tej łazienki będzie tylko małe wc.

Edytowane przez just_e
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam ogromną prośbę do miłych duchów o wizualizację łazienki.

Tak na szybko zrobiony szkic, w założeniu ma być prosto i skromnie. Po lewej od wejścia natrysk z odpływem liniowym, dalej wc w zabudowie, we wnęce tam gdzie pralka, jakieś półki na ręczniki i nad pralką muszę jeszcze upchnąć bojler 100l. Całość chciałbym zamknąć szafką w kolorze płytek. Między kabiną a wc myślałem o grzejniku drabinkowym, na ręczniki. Na ścianie skośnej podwójna umywalka, nad nią lustro.

Łazienka dla starszych osób, na całości ogrzewanie podłogowe.

 

łazienka1.jpgłazienka2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek, też zastanawiałam się, czy nie umieścić tej drabinki koło prysznica. Z tego co widać na rzucie, to spokojnie się zmieści.

Zgodnie z odgórnymi wymogami/wytycznymi, drzwi do łazienki powinny otwierać się właśnie na zewnątrz.

[ATTACH=CONFIG]259703[/ATTACH]

 

No wlasnie tak to sobie na poczatku wyobrażałem. Z tymi drzwiami to moze rzeczywiscie byloby lepiej jakby jednak otwierały się do środka łazienki. Przepisy przepisami.... życie swoją drogą. Tak jak widzisz na rzucie całego piętra, w przypadku jakby drzwi otwierały się na zewnątrz łazienki, to otwierają się na schody (akurat jest to końcowa część schodów, więc idealnie jak ktoś będzie wychodził z łazienki może bez problemu unicestwić osobnika wchodzącego na górę). Ciekaw jestem, czy jakby grzejnik zamontowac właśnie tam koło drzwi, to nie będzie problemu z ich otwieraniem. No ale zobaczymy. Grzejnik i tak duży nie będzie, ponieważ w łazience będzie ogrzewanie podłogowe, no ale nie wyobrażam sobie łazienki bez grzejnika drabinkowego :D A co do kabiny prysznicowej- masz racje, zaokrąglona kabina 90-tka będzie najlepszym rozwiązaniem chyba. Będę musiał teraz tylko poszukać jakiegoś niedrogiego modelu, jak najbardziej przeszklonego, żeby była jak najmniej widoczna w tak małej łazience. No i oczywiście niski brodzik..... Nie mówiąc o kolorach płytek, itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(akurat jest to końcowa część schodów, więc idealnie jak ktoś będzie wychodził z łazienki

może bez problemu unicestwić osobnika wchodzącego na górę).

To jest po prostu BOSKI tekst!!! :lol2::lol2:

Omal nie zostałam unicestwiona ze śmiechu!!:rotfl:

Ale wiem o co chodzi, bo tu gdzie obecnie mieszkam drzwi wiatrołapu i wc nawzajem się unicestwiają ;) No i coś Ty zrobił! Teraz takie poważne słowo jak "unicestwić" będzie mi się już tylko kojarzyło z unicestwieniem wchodzącego po schodach :D

 

A drzwi otwierane do środka (jeśli się na takie zdecydujesz, aby nikogo nie unicestwić), spokojnie zmieszczą się w łazience. Tylko nie wiem, czy wówczas nie lepiej byłoby drabinkę umieścić na ścianie przy wannie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam znowu - z prośbą o waszą opinię , poprawiłam trochę rozmieszczenie sanitariatów i teraz tak to wygląda : [ATTACH=CONFIG]259698[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]259699[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]259700[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]259701[/ATTACH]

Płytki to : arancia cersanitu - w rzeczywistości wyglądają trochę lepiej i mają fajną strukturę.

Nie mogę się zdecydowac na wersje tylko z kabiną , czy wanne z parawanem - dlatego jest kabina i wanna . Budujemy dom parterowy, oprócz tej łazienki będzie tylko małe wc.

1)Zalecana minimalna przestrzeń przed kibelkiem to prostokąt o szerokości 80 i długości 60cm.W układzie jak na Twojej ostatniej wersji wanna musiałaby być krótka a stelaż wc i muszla jaki najpłytsze(np.10cm+50cm) żeby jako tako wygodnie korzystać z kibelka.

1.jpg

2)Można sedes powiesić na stelażu narożnym i wtedy wanna może być dłuższa.

2.jpg

3)Poprzedni Twój projekt nie był najgorszy jeśli chodzi o ustawienie pod warunkiem zachowania tej przestrzeni przed sedesem czyli z płytkim stelażem i krótką muszlą.

3.jpg

4)I taka moja propozycja - przy ścianie z oknem kabina 80x90cm i wanna prostokątna 70x150cm oddzielone od siebie szybą.

4.jpg

 

Skoro kabina prysznicowa się mieści to nie trzeba z niej rezygnować.Chyba, że po prostu nie podoba Ci się żadne ustawienie to wtedy faktycznie układ z wanna z parawanem po lewej a umywalką i kibelkiem po prawej będzie najlepszy.

 

Nie znam sie na tym ale według mnie zdecydowanie lepiej wyglądaja te wizki gdzie pomarańczowe płytki nie sa na wszystkich ścianach. W kabinie raczej całe obie ściany w narożniku zrobiłabym pomarańczowe albo pomarańczowe pasy przez środek tych ścian - jakoś dziwnie dla mnie wygląda pomarańczowy pas przy krawędzi kabiny a zestaw prysznicowy obok, na jasnym tle... Sedes umieściłabym centralnie na ściance z wnękami - bez tej wnęki na dole(zalecana odległość sedesu od innych sprzętów i ścian to 20cm). I chyba lepiej żeby blat pod umywalką miał też drugą "nogę". Pomarańczowe płytki w okolicy lustra dałabym tylko w formie poziomych pasów - poniżej i ewentualnie powyżej- albo wogóle bez obramowywania lustra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)Zalecana minimalna przestrzeń przed kibelkiem to prostokąt o szerokości 80 i długości 60cm.W układzie jak na Twojej ostatniej wersji wanna musiałaby być krótka a stelaż wc i muszla jaki najpłytsze(np.10cm+50cm) żeby jako tako wygodnie korzystać z kibelka.

[ATTACH=CONFIG]259845[/ATTACH]

2)Można sedes powiesić na stelażu narożnym i wtedy wanna może być dłuższa.

[ATTACH=CONFIG]259846[/ATTACH]

3)Poprzedni Twój projekt nie był najgorszy jeśli chodzi o ustawienie pod warunkiem zachowania tej przestrzeni przed sedesem czyli z płytkim stelażem i krótką muszlą.

[ATTACH=CONFIG]259847[/ATTACH]

4)I taka moja propozycja - przy ścianie z oknem kabina 80x90cm i wanna prostokątna 70x150cm oddzielone od siebie szybą.

[ATTACH=CONFIG]259848[/ATTACH]

 

Skoro kabina prysznicowa się mieści to nie trzeba z niej rezygnować.Chyba, że po prostu nie podoba Ci się żadne ustawienie to wtedy faktycznie układ z wanna z parawanem po lewej a umywalką i kibelkiem po prawej będzie najlepszy.

 

Nie znam sie na tym ale według mnie zdecydowanie lepiej wyglądaja te wizki gdzie pomarańczowe płytki nie sa na wszystkich ścianach. W kabinie raczej całe obie ściany w narożniku zrobiłabym pomarańczowe albo pomarańczowe pasy przez środek tych ścian - jakoś dziwnie dla mnie wygląda pomarańczowy pas przy krawędzi kabiny a zestaw prysznicowy obok, na jasnym tle... Sedes umieściłabym centralnie na ściance z wnękami - bez tej wnęki na dole(zalecana odległość sedesu od innych sprzętów i ścian to 20cm). I chyba lepiej żeby blat pod umywalką miał też drugą "nogę". Pomarańczowe płytki w okolicy lustra dałabym tylko w formie poziomych pasów - poniżej i ewentualnie powyżej- albo wogóle bez obramowywania lustra.

 

Dzieki wielkie Alicyja za nowe spojrzenie na mój projekcik ;)

Ja też uważam ,że szkoda rezygnowac z wanny jak jest na nią miejsce - fajnie jest mieć alternatywę , tak więc kombinuję z tymi układami. Teraz widzę - zapomniałam rzeczywiście o nóżce pod szafką :) i masz rację - lepiej wygląda gdy płytki pomarańczowe nie są na wszystkich ścianach , Hmmm - sedes na stelażu naroznym - nie brałam tego w ogóle pod uwagę a wygląda nieżle.Co do moje poprzedniej wizki - nie wiem ale kibelek może byłby za bardzo widoczny i jedyne miejsce na drabinkę z ręcznikami to własnie okolice kibelka .Ale najciekawsza jest twoja ostatnia pozycja (nawet cenowo - bez kabiny tylko brodzik i drzwi szklane do kabiny) też o czymś takim myślałam - nawet chyba jest więcej przestrzeni i optycznie tez nie powinno być źle.

Co do tych pomarańczowych płytek są bardzo ładne w rzeczywistości , takie ciepły, nie za jaskrawy kolor i ciekawa faktura płytek- ale natknęłam się ostatnio na FM na taką kolorystykę BQHsyID7bKMnjmOoiB.jpg i może , przy takiej małej łazience jak moja byłaby bezpieczniejsza?

Dzięki za fajne pomysły ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Jestem nowa na forum i mam do Was wielką prośbę :) Pomóżcie mi z małą łazienką w starym budownictwie, bo sama jakoś nie mogę tego ogarnąć.

Ogólnie wolałabym by łazienka i wc pozostały oddzielnie jednak jeśli połączenie zrobi dużą różnicę w przestrzeni to jestem otwarta na propozycje :)

Myślimy by zrobić ją w jasnych kolorach (biel lub beże) i chcielibyśmy wstawić wannę i pralkę.

Zamieszczam zdjęcie szkicu łazienki, niestety komp jest za słaby na jakikolwiek program do projektowania :(

Są tam stare kafelki, które po zbiciu mogą dać kilka dodatkowych cm i zapewne to przez nie są te różnice w pomiarze.

Będę bardzo wdzięczna za pomysły i porady :)

rysunek łazienki.jpg

Tam, gdzie narysowałam "jajka" są odpływy -lewy górny róg obrazka odpływ zrobiony był do pralki i umieszczony jest wyżej

Edytowane przez kowalskakasienka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów tego wątku!!!

Jestem tu nowa i proszę o pomoc w wyborze płytki do łazienki. Otóż chciałabym zrobić łazienkę w kolorze białym z dodatkiem płytki drenopodobnej Paradyż My Way Noce i tutaj mam problem z doborem płytki podstawowej białej.

Jakiego producenta byście mi doradzili?

Myślałam o wymiarach płytki 20*50.

Proszę Was bardzo o jakieś Wasze propozycję i z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów tego wątku!!!

Jestem tu nowa i proszę o pomoc w wyborze płytki do łazienki. Otóż chciałabym zrobić łazienkę w kolorze białym z dodatkiem płytki drenopodobnej Paradyż My Way Noce i tutaj mam problem z doborem płytki podstawowej białej.

Jakiego producenta byście mi doradzili?

Myślałam o wymiarach płytki 20*50.

Proszę Was bardzo o jakieś Wasze propozycję i z góry dziękuję

 

A dlaczego myślałaś o wymiarach 20x50? Do tej płytki drewnopodobnej dobrze wyglądają większe płytki. Nie trzeba się przejmować spasowaniem fug, bo to przecież ma wyglądać jak drewno :) Spokojnie możesz szukać np. wśród rozmiarów 30x60. A jeżeli chcesz koniecznie fuga do fugi, to może np. Baldocer Tule Blanco 40x60? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, zgodnie z Waszymi sugestiami zostały naniesione poprawki do mojej łazienki, powiedzcie czy teraz jest lepiej?

 

Wersja 1:

 

[ATTACH=CONFIG]260128[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]260129[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]260130[/ATTACH]

 

Wersja 2:

 

[ATTACH=CONFIG]260131[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]260132[/ATTACH]

 

No widzisz jak ślicznie z tym jasnym drewnem? :D Dużo lepiej! Piękna łazienka :) Proponuję jeszcze dopieścić wnęki na akcesoria na przybory pod prysznicem, skoro muszą być ;) Zrób tylko dwie na szerokość płytki (czyli od rogu do fugi) i od trzeciej fugi od podłogi do piątej. Unikniesz dziwnego i niezbyt urodziwego docinania płytek. Chyba, że tak, jak na wizce wynika z zaleceń technicznych. Ale i tak dwie wystarczą :)

 

I jeszcze jedno: wyrównaj poziome fugi białych płytek. One się muszą schodzić w rogu pod oknem! (mój bzik) :) Wtedy umywalka będzie wisiała równo nad trzecią płytką i lustro akurat się wpasuje bez docinania płytek. Czemu ściana z oknem ma obniżone fugi względem ścian dłuższych? Wiem, że tam spadek musi być w związku z odpływem, ale można to wykombinować tak, żeby fugi się zgadzały :)

Edytowane przez Tomkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz jak ślicznie z tym jasnym drewnem? :D Dużo lepiej! Piękna łazienka :) Proponuję jeszcze dopieścić wnęki na akcesoria na przybory pod prysznicem, skoro muszą być ;) Zrób tylko dwie na szerokość płytki (czyli od rogu do fugi) i od trzeciej fugi od podłogi do piątej. Unikniesz dziwnego i niezbyt urodziwego docinania płytek. Chyba, że tak, jak na wizce wynika z zaleceń technicznych. Ale i tak dwie wystarczą :)

 

Też nam się bardziej podoba :-) a podziękowania kieruję w Twoją stronę.

Układ płytek nie jest dopracowany, ściana z oknem na 1,80 m więc wejdą 3 płytki 30x60. Szerokość półek jest podyktowana wnęką jaka istnieje, natomiast wysokość oczywiście dopasuję do fugi, a może zrobię na wysokość 2 płytek czyli 60 i rozdzielę szkłem na 2 po 30?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nam się bardziej podoba :-) a podziękowania kieruję w Twoją stronę.

Oj tam, oj tam :D Sama właśnie obmyślam remont dwóch łazienek, więc wiem jak pomocne są "trzecie oczy" :D

 

Układ płytek nie jest dopracowany, ściana z oknem na 1,80 m więc wejdą 3 płytki 30x60. Szerokość półek jest podyktowana wnęką jaka istnieje, natomiast wysokość oczywiście dopasuję do fugi, a może zrobię na wysokość 2 płytek czyli 60 i rozdzielę szkłem na 2 po 30?

 

Jak podniesiesz linię fug na ścianie z oknem do tych na ścianach obok, to wszystko się będzie zgadzać, także w przypadku wnęki. Pomysł z rozdzieleniem szkłem bardzo dobry :) Ale wysokość na drugiej płytce to chyba za nisko. Skoro się zmieszczą na ścianie równo trzy płytki na ścianie to ułóż bez docinania :)

Edytowane przez Tomkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...