Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

erka1, Flawia - może głupie pytanie, ale dlaczego wybrałyście płytki matowe, z racji efektu wizualnego, łatwiejszego utrzymania w czystości ...?

Też mam białe płytki i rozglądam się za białymi, ale już sama nie wiem co wybrać, boję się, ze przy białych płytkach na podłodze mop stanie się moim najlepszym przyjacielem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

erka1, Flawia - może głupie pytanie, ale dlaczego wybrałyście płytki matowe, z racji efektu wizualnego, łatwiejszego utrzymania w czystości ...?

Też mam białe płytki i rozglądam się za białymi, ale już sama nie wiem co wybrać, boję się, ze przy białych płytkach na podłodze mop stanie się moim najlepszym przyjacielem.

 

Chciałam błyszczące na początku, ale projektantka przekonała mnie, że w małej łazience te wszystkie odbicia wprowadzą chaos, że matowe są cieplejsze w odbiorze.

Na podłodze nigdy bym białych nie położyła, wiadomo, tak czy siak sprzątać trzeba, ale teraz mam jasnoszare i umyte rano, po południu już są zakurzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam błyszczące na początku, ale projektantka przekonała mnie, że w małej łazience te wszystkie odbicia wprowadzą chaos, że matowe są cieplejsze w odbiorze.

Na podłodze nigdy bym białych nie położyła, wiadomo, tak czy siak sprzątać trzeba, ale teraz mam jasnoszare i umyte rano, po południu już są zakurzone.

 

No to ładnie, jutro jadę kupić płytki, a tu taka informacja :-) Ja nie mam wyjścia, na podłodze muszą być białe, innego pomysłu nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

flawia - nie wiem jakiego rozmiaru.. myślałam raczej o czymś większym typu 30x60 lub 30x50.. coś podobnego jak w twojej wizualizacji właśnie:)

 

aga 2183 - ja wogóle nie lubię płytek..jest to zło konieczne.. i dlatego chce wybrać matowe.. mniej mi się kojarzą z zimnem.. a białe.. bo nie będą pomniejszać wnętrza opytycznie...

a na podłodze będę mieć płytki drewnopodobne.. no chyba, że zaryzykuje z drewnianą podłogą.. ciągle się jeszcze nad tym zastanawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Flawio!

Czekałam na ten projekt :-) I muszę powiedzieć Ci, że wyszedł superaście! Wszystko jest przemyślane, ze smakiem i klasycznie.

Ale żeby nie zapeszyć - muszę włożyć łyżkę dziegdziu do tej beczki miodu ;) Ja zrezygnowałabym z tej deski na ścianie, ale dlatego, że osobiście nie lubię tego rodzaju dekoru. Myślę wtedy, że do łaski wraca boazeria z lat zamierzchłych, albo powraca nam sentyment do sławojek ;) Jednak nie mam kompletnie pomysłu czym możesz zamienić te deseczki - chyba tylko płytką bazową ze ściany, tylko czy nie da ona zbyt sterylnego efektu?

Ale to tylko moje subiektywne dywagacje :-)

Tak sobie jeszcze przypomniałam, że glazurnicy przestrzegają przed wyborem zbyt dużego formatu płytki do małych pomieszczeń. Wydaje mi się, że wybór 30x60 lub trochę mniejszej jest w sam raz :-) .

Czy możesz podpowiedzieć, jak wygląda wnętrze gospodarczej zabudowy? Mimo, że będę mieć pralkę wolnostojącą to może sobie użyczę od Ciebie jakiś patent do pomieszczenia gospodarczego ;)

Pozdrawiam serdecznie!

 

Hej, Celina, a ja się zgadzam z Tobą tylko w tym, że wyszło superaście :D Deska na ścianie dodaje ciepła i koloru tej łazience. Czarne akcenty uchwytów i lamp sufitowych dodają smaczku. A duże płytki w małej łazience są jak najbardziej pożądane. Nie słuchaj glazurników, którym najwygodniej kłaść małe formaty. Na niewielkich powierzchniach im mniej fug, tym lepiej, tworzy się wtedy optycznie większa powierzchnia. Tu jest wszystko przemyślane, tak, jak powiedziałaś :) Dwie płytki na szerokość nad wanną z fugą na środku ściany itd. Jeżeli Flawia postara się wiernie przenieść tę koncepcję do realu, będzie miała fantastyczną łazienkę :) Trzymam kciuki!! :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flawia, czy w Twoim projekcie szafka z umywalką to jakiś gotowy model? Jakie ma wymiary?

 

To szafka z umywalką Elita Atu 60.

 

Witaj Flawio!

Czekałam na ten projekt :-) I muszę powiedzieć Ci, że wyszedł superaście! Wszystko jest przemyślane, ze smakiem i klasycznie.

Ale żeby nie zapeszyć - muszę włożyć łyżkę dziegdziu do tej beczki miodu ;) Ja zrezygnowałabym z tej deski na ścianie, ale dlatego, że osobiście nie lubię tego rodzaju dekoru. Myślę wtedy, że do łaski wraca boazeria z lat zamierzchłych, albo powraca nam sentyment do sławojek ;) Jednak nie mam kompletnie pomysłu czym możesz zamienić te deseczki - chyba tylko płytką bazową ze ściany, tylko czy nie da ona zbyt sterylnego efektu?

Ale to tylko moje subiektywne dywagacje :-)

Tak sobie jeszcze przypomniałam, że glazurnicy przestrzegają przed wyborem zbyt dużego formatu płytki do małych pomieszczeń. Wydaje mi się, że wybór 30x60 lub trochę mniejszej jest w sam raz :-) .

Czy możesz podpowiedzieć, jak wygląda wnętrze gospodarczej zabudowy? Mimo, że będę mieć pralkę wolnostojącą to może sobie użyczę od Ciebie jakiś patent do pomieszczenia gospodarczego ;)

Pozdrawiam serdecznie!

 

Dzięki :), ja też uważam, że wyszło super :D

Tomkowa już wyżej napisała większość i mogę się pod tym podpisać. Na początku miałam wybrane właśnie płytki ok. 30x60 cm, ale projektantka przekonała mnie, że większe będą lepsze, mniej fug, zauważ, że na tych krótkich ścianach przez to nie ma fug pionowych. Płytki drewnopodobne, które wybrałam, na pewno nie przypominają PRL-owskiej boazerii ani tym bardziej wychodka ;)

Nie mam zaplanowanego wnętrza zabudowy, to omówię z tym, kto będzie mi to wykonywał, ale raczej nie poszaleję ;)

 

 

Hej, Celina, a ja się zgadzam z Tobą tylko w tym, że wyszło superaście :D Deska na ścianie dodaje ciepła i koloru tej łazience. Czarne akcenty uchwytów i lamp sufitowych dodają smaczku. A duże płytki w małej łazience są jak najbardziej pożądane. Nie słuchaj glazurników, którym najwygodniej kłaść małe formaty. Na niewielkich powierzchniach im mniej fug, tym lepiej, tworzy się wtedy optycznie większa powierzchnia. Tu jest wszystko przemyślane, tak, jak powiedziałaś :) Dwie płytki na szerokość nad wanną z fugą na środku ściany itd. Jeżeli Flawia postara się wiernie przenieść tę koncepcję do realu, będzie miała fantastyczną łazienkę :) Trzymam kciuki!! :yes:

 

Trzymaj, trzymaj, dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flawia to będzie przepiękna łazienka :) Kiedy startujecie z realizacją?

 

Czy drzwi w szafie będą składane? (jeden uchwyt)

 

 

Dzięki :) Jeszcze trochę musimy poczekać z realizacją, miesiąc lub troszkę więcej.

 

Taki jest zamiar, żeby były łamane :yes:

 

Tomkowa Ja nie "słucham się" glazurników, tylko akurat podzielam zdanie w tej kwestii. To fakt taki sam, jak to, że płytka matowa zwiększa optycznie małe pomieszczenie. Rozmiar jednak też ma znaczenie :-) I nie należy ślepo słuchać "projektantów", którzy pózniej nie będą mieszkać w naszym mieszkaniu i korzystać z naszych łazienek - to my z tym zostajemy na dłuuugi czas. Oczywiście można ulec marketingowi i dać sobie wmówić wszystko, a potem ślepo w to wierzyć. Tylko, że moda na coś trwa sezon lub dwa, czasem pięć, gust też nam się zmienia co jakiś czas i tak sobie myślę, że czasem lepiej jest kierować się głosem rozsądku i zrobić coś, może nudnie, ale klasycznie i stylowo :-)

 

 

Flawia Dziewczyno! Ja nie krytykuję w żadnym stopniu płytek, które wybrałaś - bo są świetne, tylko MI nie podoba się to użycie drewnopodobnych na ścianie i niestety mam skojarzenia takie, a nie inne - i nie tylko w tym przypadku, ale przy okazji każdej aranżacji, gdzie jest zastosowane takie rozwiązanie podłogi wchodzącej na ścianę. U Ciebie, na szczęście w ten sposób wyeksponowana jest szafka z umywalką, ale są łazienki, gdzie w ten sposób podkreśla się dosadnie, do czego służy dane miejsce i eksponuje się sedesy- i tego całkowicie nie trawię...

Ja bym mimo wszystko dała tam białą płytkę bazową. Wydaje mi się, że nie spowoduje to zbyt nijakiego efektu, ponieważ płytka będzie matowa, a szafka błyszcząca. Chyba, że zdecydujesz się na dekor z płytki strukturalnej na wyższych partiach ściany - to zbuduje fajny klimat i rezygnacja z dekoru drewnopodobnego dokona się samoistną drogą eliminacji :-)

Wszystko to jednak jest TYLKO MOJE zdanie, a Ty we własnym domu zrobisz to, co najbardziej odpowiada TOBIE, a nie obcym ludziom :-)

Pozdrówka!

 

Celina, a dlaczego glazurnicy przestrzegają przed dużą płytką do małej łazienki?

 

Co do tego, czy należy słuchać projektantów - tak samo można napisać o glazurnikach, wszak oni też nie będą korzystać z naszej łazienki, prawda? ;) A tak serio - poprosiłam o zrobienie projektu kogoś, kto się na tym zna (bo ja nie znam się wcale), więc zaufałam i nie żałuję. Nie czuję, że ktoś mi coś wmawia, ja jestem zadowolona ze współpracy i z projektu. Dlatego płytka drewnopodobna zostaje na swoim miejscu, a na 4 m2 płytka strukturalna nie jest mi potrzebna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flawia ja napisałam ZBYT dużej płytki, a Tomkowa , zrobiła z igły widły i w ferworze walki rozdmuchała ten temat :-). Dziewczyny czytajcie wypowiedzi ze zrozumieniem, bo potem zaczynamy się kłócić z irracjonalnych powodów :(

Nie przypominam sobie, żebym kwestionowała Twój wybór i nigdzie nie pisałam, że wybrałaś nieodpowiedni rozmiar płytki.

A jeśli już ciągniemy kwestię zbyt dużej płytki w małym pomieszczeniu to chodzi o to, żeby nie popsuć aranżacji tworząc psychodeliczne i klaustrofobiczne wnętrze. Chyba, że ktoś ma od początku taki zamiar :-) Z drugiej strony, jeśli zatrudnimy do wykonania roboty partacza to można zrobić sobie krzywdę każdą płytką ;)

Ty wyliczyłaś, że najodpowiedniejszy u Ciebie będzie rozmiar 30x90 i dla mnie jest to OK. Płytka na podłodze nie będzie krótsza(?), więc proporcje zostaną zachowane.

Temat deski na ścianie uważam za zamknięty. Każda z nas zostanie przy własnym zdaniu, bo nie każdy musi mieć taki sam gust i to jest fajne. Natomiast ciekawi mnie, czy robiłaś wersję ze zmienionymi układami płytki na podłodze, i czy położone np.wzdłuż, nie wyglądały korzystnej?

 

Celina, przecież nikt się nie kłóci, tylko rozmawia, a ponieważ rozmowa przebiega w wersji pisanej, każdy sam sobie interpretuje jej ton. Ty napisałaś wcześniej tak:

 

Tak sobie jeszcze przypomniałam, że glazurnicy przestrzegają przed wyborem zbyt dużego formatu płytki do małych pomieszczeń. Wydaje mi się, że wybór 30x60 lub trochę mniejszej jest w sam raz :-) .

 

więc jednak kwestionowałaś ;), ale nieważne. Nie rozumiem, jak wypłytkowanie małego pomieszczenia z minimalną ilością fug sprawia, że pomieszczenie staje się klaustrofobiczne lub psychodeliczne? :eek:

 

Nie robiłam wersji z innym układem płytek podłogowych, bo jak to potem odnieść do obudowy geberitu? :rolleyes:

Widzę, że edytowałaś post - ściana jest jednak ciągłością podłogi, ale od razu i tak chciałam te płytki położone bez mijanki.

Edytowane przez Flawia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was jeszcze jedno pytanie, mam nadzieję, że ostatnie, samej ciężko mi zdecydować, a Wy macie większe doświadczenie w tym zakresie, co widać powyżej.

Ostatecznie zdecydowałam, że pod prysznicem będą płytki drewnopodobne w kolorze szarym, atlas concorde axi silver. Teraz pytanie jaki rozmiar wziąć 15 x 90 czy 22.5 x 90. Dodam, że ściana ma 280 cm wysokości. osobiście skłaniam się do 22.5 ponieważ są duuużo tańsze, akurat jest promocja, ale obawiam się czy nie za szerokie. Pomóżcie proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monisss dzięki za pomysły, ale z tego co widzę to nawet w wersji "oddzielnej" jest tam umywalka ;)

 

Flawia w łazience nie będzie dywanika na podłodze? Mi też podobają się a'la drewniane podłogi ale pomyślałam,że to się gryzie z dywanikiem a bez takiej ochrony byłoby zimno w stopy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze, proszę, czy do obudowy wanny zastosujesz rozwiązanie Smart z Cersanitu? Bo jak patrzę na projekt to tak właśnie wygląda. Sama zastanawiałam się nad taką ukrytą szafką, ale nigdzie jej nie widziałam, żeby sobie przetestować.

 

Nie, wannę będę miała stalową Kaldewei.

 

Flawia w łazience nie będzie dywanika na podłodze? Mi też podobają się a'la drewniane podłogi ale pomyślałam,że to się gryzie z dywanikiem a bez takiej ochrony byłoby zimno w stopy.

 

Myślę, że w przyszłości jakiś dywanik się pojawi, wolę, żeby to się gryzło, niż gdyby miały marznąć nam nogi :D. Moje mieszkanie ma nie tylko wyglądać, ale zamierzamy w nim po prostu wygodnie mieszkać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was jeszcze jedno pytanie, mam nadzieję, że ostatnie, samej ciężko mi zdecydować, a Wy macie większe doświadczenie w tym zakresie, co widać powyżej.

Ostatecznie zdecydowałam, że pod prysznicem będą płytki drewnopodobne w kolorze szarym, atlas concorde axi silver. Teraz pytanie jaki rozmiar wziąć 15 x 90 czy 22.5 x 90. Dodam, że ściana ma 280 cm wysokości. osobiście skłaniam się do 22.5 ponieważ są duuużo tańsze, akurat jest promocja, ale obawiam się czy nie za szerokie. Pomóżcie proszę.

Aga, niezależnie jakiej szerokości będą płytki i tak będą musiały być docięte, bo chyba chcesz je pod sam sufit? Różnica nie jest olbrzymia, więc skoro cena szerszych atrakcyjna, to trzeba brać :) Tu zobacz jak wyglądają szersze. Bardzo ładnie, co? :) (projekt M. Sobula)

dom_pod_miastem_39.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...