Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

P5310078.jpg

Witam wszystkich,

a w jakim programie projektujecie te łazienki.

Chciałabym zwizualizować swoją i poprosić o sugesteje.

Myślałam o tym, żeby umywalkę przenieść na lewą stronę, i postawić ją na długim blacie, pod którym będzie też pralka, tylko nie wiem co z szafkami na "łazienkowe" rzeczy i detergenty?

Edytowane przez Nieska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieska, a nie lepiej, jeśli się da, przenieść na lewą stronę wc, tak, aby nie było na wprost wejścia? Pralkę też- obok komina. Może można ją ładnie ukryć w fajniej zabudowie zlicowanej z kominem? Albo pralkę do rogu, a wc we wnęce między pralką a kominem? Ścianę na wprost wejścia aż się prosi, żeby zagospodarować tylko umywalką i lustrem. Niestety nie mogę pomóc w kwestii programu, bo kompletna noga ze mnie w tym temacie. Ale jest tu sporo uzdolnionych i uczynnych koleżanek :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Mam takie pytanie - planujecie kłaść płytki za i pod wanną?

u nas:

wanną jest dosuwana do płytek ale płytki są tylko troszkę poza krawędź wanny - nie do samej podłogi... pod wanną też nie ma płytek, bo nie ma po co :)

 

ilość zbędnych płytek ograniczyliśmy do minimum :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie, jak z tymi płytkami za wanną?

 

Polecam zobaczyć w instrukcje/gwarancje do wanny , czasem jest napisane co ewentualnie nie podlega gwarancji.

Wydaje mi sie ( tak bede chciała zrobić u siebie) ze wanna bebdzie dosunięta do płytek a nie beda one wsparte o nią Nie będę robiła rewizji u siebie wiec w razie ewentualnej potrzeby muszę miec jak wyjąc cała wannę ( chyba tak sie da, taki mama plan :rolleyes:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim :)

 

Chciałabym Was prosić o opinie. Doradźcie mi jakiej wysokości półki i szuflady są najbardziej praktyczne. Siedzę właśnie nad projektem szafek w łazience i zastanawia mnie kilka opcji . W załączniku moje propozycjełaz 1.jpgłazienka.jpg . Nad pralką chciałabym trzymać głównie ręczniki i może jakieś kosmetyki i nie wiem co jeszcze ,ale raczej nie detergenty. Chemie wolałabym głównie trzymać w szafce pod umywalką po prawej stronie. W szufladach jakieś kosmetyki ,a po lewej stronie po umywalką kosz na brudne ubrania. Pytanie co nad wc , myślalam pierwotnie o tym aby były to półki na kosmetyki ,ale sama nie wiem. Jeszcze się zastanawiam czy nad wc nie zrobić półek od dołu 20 , 25, 25 i 32.

 

Czekam na Wasze opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja płytek bym nie kładła, bo nawet jeśli kiedyś wymienisz wannę to pewnie płytki też pójdą do wymiany, ale to tylko moje przemyślenia.

 

Podobno są różne szkoły kładzenia płytek za wanną :) Jedni układają tak, żeby płytka spoczywała na brzegu wanny, inni "doklejają" wannę do wypłytkowanej ściany. Ciekawe jak zrobią u mnie? ;) Natomiast pod wanną płytki będą na 100%

 

u nas:

wanną jest dosuwana do płytek ale płytki są tylko troszkę poza krawędź wanny - nie do samej podłogi... pod wanną też nie ma płytek, bo nie ma po co :)

 

ilość zbędnych płytek ograniczyliśmy do minimum :D

 

Polecam zobaczyć w instrukcje/gwarancje do wanny , czasem jest napisane co ewentualnie nie podlega gwarancji.

Wydaje mi sie ( tak bede chciała zrobić u siebie) ze wanna bebdzie dosunięta do płytek a nie beda one wsparte o nią Nie będę robiła rewizji u siebie wiec w razie ewentualnej potrzeby muszę miec jak wyjąc cała wannę ( chyba tak sie da, taki mama plan :rolleyes:)

 

Dzięki, dziewczyny, za odpowiedzi :)

Za radą ivy skontaktowałam się z producentem i dostałam odpowiedź, że obydwa sposoby są poprawne i że przy obydwu zachowuję gwarancję na wannę. Na chwilę obecną pasuje mi bardziej przystawienie wanny do wypłytkowanej ściany, ale zapytam też glazurnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Ja też wlasnie koncze w wielkich bólach projekt swojej łazienki ;D, a za 2 tyg wchodza już panowie glazurnicy ;)

W tej chwili czekam już na dostawę plytek oraz innych sprzętów do łazienki.

 

 

Wklejam ogólne projekty, tej wersji na którą sie zdecydowałam, chociaż małe poprawki już zostały zrobione :)

 

9.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam nadzieje że mozaika trochę ożywi tę szarość ;)

Ja w ogóle jestem fanka ciemnych łazienek, w pierwszym założeniu miała być ciemna tylko z jasniejsza strefa pod prysznicem i jasną podłogą. Ale ponieważ łazienka jest bez okna i ma 5 m2 to doszłam do wniosku ze to raczej nie bylby dobry pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta na wannie przytłoczyła :( zastanawiam się nawet nad tym pasem pod prysznicem. Bo w zestawieniu z tymi poziomymi liniami z lustra to dla mnie :no: Wiem, że szarości są modne. Są uniwersalne. Sama je lubię. Ale tutaj jakoś brakuje mi "czegoś". A może zamiast mozaiki listwy szklane w kolorze?

 

Ten wypust (komin) też bym próbowała wtopić w tło niż podkreślać. Kibelka nie ma?

Edytowane przez asiazett
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kibelek jest osobno, pralka bedzie też razem z kibelkiem.

Chcialam miec wiecej miejsca w łazience, bo w sumie biegna tam 2 scianki z kominami i łazienka wyglada jakby byla pęknięta na pól i te 2 czesci sa jescze przesuniete wzgledem siebie.

Problem byl z umieszczeniem umywalki i lustra, bo w tej chwili ta sciana na wprost ma tylko 130 cm. Postanowilam dobudowac ok 30 cm sciany, aby wygodnie zamontowac lustro i umywalke na wprost.

 

Pierwotna wersja łazienki wygladała tak w duzym skrócie ;)

 

 

ashen 07.05.2014.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zsazsa, jak to mówią w pewnym programie"jestem na NIE". Twoja łazienka jest jednocześnie dość monotonna kolorystycznie (pomimo 2 barw płytek i mozaiki), a jednocześnie chaotyczna, a na dodatek nieco przytłaczająca. Jakoś bardziej przemawia do mnie pierwotna wersja.

No i zgadzam sie z tym co wcześniej napisała asiazet:

Wiem, że szarości są modne. Są uniwersalne. Sama je lubię. Ale tutaj jakoś brakuje mi "czegoś".

No i jestem za tym, aby wyrzucić strojną sukienkę z wanny ;)

 

Czy już wszystko jest zaklepane i nic nie można zmienić?

Bo jeśli chcesz, i jeśli jest jeszcze taka możliwość, to wrzuć rzut łazienki z wymiarami, a my tu cały Twój projekt przemielimy, przewrócimy do góry nogami, potrząśniemy parę razy... i może wyjdzie z tego nawet łazienka konkursowa :D

 

DOPISANO:

Pionowy pas spod prysznica do wyrzucenia. Kompletnie nie pasuje, zwłaszcza w sąsiedztwie wąskich pasów poziomych przy lustrze.

Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili zamówione są płytki, prysznic, wanna i umywalka. Wszystko ma dojechac do końca tygodnia.

Ale płytki jeszcze nie zostały położone, wiec moze w takim razie udałoby sie jeszcze jakoś przerobić łazienkę aby wszystko mialo ręce i nogi (chodzi mi ułożenie płytek ;) )

Układ łazienki chcialabym zostawic taki jak jest w tej chwili.

Sprobuje wrzucić łazienkę w następnym poscie

Edytowane przez Zsazsa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!

wklejam projekt łazienki u mojej mamy. Ma być w stylu angielskim, trochę glamour. Płytki to piumetta piume paradyż.

Wklejam propozycję architekta, która mi się osobiście zupełnie nie podoba. Łazieneczka malutka a tu oczopląs totalny. Ratujcie sprawę ze mną bo inaczej :sick:

 

O+DLAZ10.jpg O+DLAZ09 (1).jpg

Edytowane przez koza79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim :)

 

Chciałabym Was prosić o opinie. Doradźcie mi jakiej wysokości półki i szuflady są najbardziej praktyczne. Siedzę właśnie nad projektem szafek w łazience i zastanawia mnie kilka opcji . W załączniku moje propozycje[ATTACH=CONFIG]263182[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]263183[/ATTACH] . Nad pralką chciałabym trzymać głównie ręczniki i może jakieś kosmetyki i nie wiem co jeszcze ,ale raczej nie detergenty. Chemie wolałabym głównie trzymać w szafce pod umywalką po prawej stronie. W szufladach jakieś kosmetyki ,a po lewej stronie po umywalką kosz na brudne ubrania. Pytanie co nad wc , myślalam pierwotnie o tym aby były to półki na kosmetyki ,ale sama nie wiem. Jeszcze się zastanawiam czy nad wc nie zrobić półek od dołu 20 , 25, 25 i 32.

 

Czekam na Wasze opinie :)

 

Dziewczyny podbijam mój post . Projekt łazienki już mam i właśnie jest robiona ,ale potrzebna jest mi porada odnośnie mebli łazienkowych. W poniedziałek przyjeżdża stolarz ,a nie jestem zdecydowana. Jest to moja pierwsza tak duża łazienka (dla mnie 5m2 to dużo:) ) i pierwsza z tyloma meblami. Nie chciałabym później żałować ,że źle zagospodarowałam przestrzeń.

 

Doradźcie mi proszę czy wg Was moja propozycja wysokości szuflad i półek jest ok czy coś byście zmieniły. będę wdzięczna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zsazsa w kwestii wizek razem z Tobą liczę na moniss :D

 

Sama natomiast wydłubałam coś takiego... że bez mrugnięcia okiem proponuję wyrównać te uskoki. To, że zmniejszy się tym samym metraż nie wpłynie na obniżenie funkcjonalności :no: wręcz przeciwnie :yes: Do tego może da się trochę w lewo zjechać z tym prysznicem - przykleić go do komina...

 

http://i1281.photobucket.com/albums/a516/asiazett/IMG_09441_zps61178933.jpg

 

Wtedy poszalałabym z blatem umywalki. Albo tak:

 

http://i1281.photobucket.com/albums/a516/asiazett/IMG_094411_zpsf7bdf86a.jpg

 

Tylko tu by się chyba wanna lekko zmniejszyła. Ale za to blat pięknie by na nią wjeżdżał :rolleyes:

 

Albo tak:

 

http://i1281.photobucket.com/albums/a516/asiazett/IMG_0944111_zps41195471.jpg

 

Czyli blatu nie łączyć z wanną. Ale wannę wtedy bym wycentrowała w tej wnęce - wtedy z 2 stron masz półeczki, gdzie możesz szampon postawić i jakoś tak chyba lepiej to będzie wyglądało niż takie dosunięte do jednej ściany :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...