Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie!!

wklejam projekt łazienki u mojej mamy. Ma być w stylu angielskim, trochę glamour. Płytki to piumetta piume paradyż.

Wklejam propozycję architekta, która mi się osobiście zupełnie nie podoba. Łazieneczka malutka a tu oczopląs totalny. Ratujcie sprawę ze mną bo inaczej :sick:

 

[ATTACH=CONFIG]263593[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]263595[/ATTACH]

 

Melania, nie wierzę w to co widzę :jawdrop: Tu nawet nie ma co zbierać :no:. Kratka w kropki :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

asiazett wanne zamówiłam 150, wiec 20 cm mam w zapasie ;)

Problem jest jednak z prysznicem przy kominie, jesli postawie tam prysznic to w zasadzie nie bedzie dojscia do blatu za prysznicem.

Zostanie tam ok. 30 cm, wiec nie bardzo będzie jak sie obrócić.

Kabina ma wymiary 80x100, jest zamówiona w wersji lewej. Umywalka będzie owalna, wpuszczana w blat o wym 45x35 cm..(też już zamówiona)

 

Płytki te które są zamówione na tej mojej wizualizacji to Pilch Metro (lub Subway) - j.szara (ok.20m) grafit (ok.12 m) i do tego mozaika też Pilcha o symb. PC002. Płytki sa o wym.30x60.

 

Wiesz Asia ja juz przerabiałam chyba wszystkie możliwe warianty z tymi ustawieniami. Kabina nawet była tam gdzie teraz stoi umywalka i wanna, na wprost wejscia a wanna tam gdzie ty proponujesz blat (w tej dalszej wnęce gdzie teraz ma być kabina), a umywalka po prawej stronie od wejscia. To obecne ustawienie wydaje mi sie najbardziej funkcjonalne.

 

Ale jestem otwarta na dalsze pomysły, bo może przegapiłam jakieś rozwiązanie, a okaże sie ono najprostsze i najwłaściwsze.

 

Wypisałam tu wszystkie art. które już w sa zasadzie kupione, nie wiem jakie są możliwości zwrotu bo już mam wpłaconą zaliczkę i maja przyjechać w jednej dostawie.

 

Dziękuję Wam dziewczyny za chęci, że macie w ogóle ochotę zrobić coś w mojej sprawie :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim :)

 

Chciałabym Was prosić o opinie. Doradźcie mi jakiej wysokości półki i szuflady są najbardziej praktyczne. Siedzę właśnie nad projektem szafek w łazience i zastanawia mnie kilka opcji . W załączniku moje propozycje[ATTACH=CONFIG]263182[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]263183[/ATTACH] . Nad pralką chciałabym trzymać głównie ręczniki i może jakieś kosmetyki i nie wiem co jeszcze ,ale raczej nie detergenty. Chemie wolałabym głównie trzymać w szafce pod umywalką po prawej stronie. W szufladach jakieś kosmetyki ,a po lewej stronie po umywalką kosz na brudne ubrania. Pytanie co nad wc , myślalam pierwotnie o tym aby były to półki na kosmetyki ,ale sama nie wiem. Jeszcze się zastanawiam czy nad wc nie zrobić półek od dołu 20 , 25, 25 i 32.

 

Czekam na Wasze opinie :)

 

Jaką masz odległość od umywalki do pralki? Chemia do prania pod umywalką sprawdzi się, jeżeli będziesz miała do pralki blisko. Jeżeli nie, to najrozsądniej umieścić proszki i płyny nad pralką (nie będziesz rozsypywać i rozlewać) :) Dlatego proponuję zrezygnować z pierwszej półki nad pralką i mieć tam dużo miejsca na proszki, płyny, itp, do prania. Ja zwykle kupuję duże opakowania 7 kg, które są wysokie. Wysokości szafek nad wc bym nie różnicowała, zawsze lepiej mieć wyższe, niż kilka niskich :) W szafce pod umywalką zamieniłabym stronami kosz na pranie i szafki. Zawsze z wanny można sięgnąć po coś potrzebnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy poszalałabym z blatem umywalki. Albo tak:

 

http://i1281.photobucket.com/albums/a516/asiazett/IMG_094411_zpsf7bdf86a.jpg

 

Tylko tu by się chyba wanna lekko zmniejszyła. Ale za to blat pięknie by na nią wjeżdżał :rolleyes:

 

:D

Asia, blat byłby nad wanną, bo jest ona sporo niższa niż wysokość blatu :) Wydaje mi się, że spokojnie można dać pełnowymiarową 170 cm :)

 

Przemyślałam sprawę :D Nie ciągnęłabym blatu nad wannę, bo to jednak będzie ograniczało swobodę w niej :) Może wanna 160 cm i półka 16 cm od strony umywalek? Natomiast nie robiłabym typowej kabiny i blatu do końca, bo nijak z tego blatu tam nie skorzystamy, bo zostaje wąziutki "przesmyk". Najlepszym wyjściem byłoby zostawienie blatu do końca, tak jak narysowałaś i wyodrębnienie kabiny prysznicowej tylko jedną szybą. Może tak być? ;)

Edytowane przez Tomkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiazett - dla mnie też koszmar. Pierwsze co to wywaliłabym pionowe czarne pasy bo chyba ten przekładaniec mnie najbardziej drażni. Pasy poziome fajnie poszerzą małą ścianę. Teraz tylko kombinuję czy zostawić oba kwiatowe z czarną listwą czy jeden zrobić czarny. Spójrzcie na to proszę świeżym okiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiazett - dla mnie też koszmar. Pierwsze co to wywaliłabym pionowe czarne pasy bo chyba ten przekładaniec mnie najbardziej drażni. Pasy poziome fajnie poszerzą małą ścianę. Teraz tylko kombinuję czy zostawić oba kwiatowe z czarną listwą czy jeden zrobić czarny. Spójrzcie na to proszę świeżym okiem.

 

Moim zdaniem żadnej czarnej listwy, żadnej ciemnej płytki :) Ściana z umywalką jest cała "kwiatowa" (bo chyba pod grzejnikiem widzę jedną jasną płytkę)? A nie będzie delikatniej, gdy dasz trzy rzędy jasnej kwiatowej? :) A co to są za kafelki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobiła tak... Umywalka i lustro:

 

http://ceramika24h.pl/images/categories/paradyz_genezo.jpg

 

images?q=tbn:ANd9GcT4Ff4EzumNPyPKfyN8oqLbYKO1N7VP4D9EbLCMcV2ksPpiwqOt

 

Czyli na tle jasnych Piumetto Bianco Inserto B. Cała reszta łazienki w Piumetto Bianco paski. A na wąskiej ścianie dekor jedynie z pasków - Piumetta Nero listwa, albo Piumetta nero listwa szklana.

 

http://www.paradyz.com/system/cms/catalog/collection_pictures/imgs/000/005/513/medium/4.jpg?1347960495

 

Te kafelki same w sobie są bardzo strojne. łazienka jest mała, więc trzeba szukać czegoś co ją powiększy i uspokoi, a nie zmiksować WSZYSTKIE możliwe faktury http://emotikona.pl/emotikony/pic/037.gif

Edytowane przez asiazett
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asiazett Twoja propozycja jest całkiem fajna. Problem tylko z płytką w paski - taka będzie w łazience górnej ( aparici angelo bianco). W dolnej już raczej w związku z tym wypadałoby dać coś innego.

Ściana z lustrem była zaproponowana cała w kwiatki żeby uzyskać efekt tapety. Muszę spojrzeć na jej wymiary i sprawdzić czy dałoby się na niej zrobić tylko kwiecisty pas za umywalką tak jak proponujesz.

 

tomkowa ciemne płytki - czarne będą na podłodze a paski na ścianie byłyby nawiązaniem do tej czerni ale chyba lepiej je wrzucić jako cienką listwę niż czarną płytkę.

Edytowane przez koza79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to weryfikacja...

 

Pod lustrem podłużny pas Piumetta bianco inserto B, brzegi pasa zakończone pionowymi listwami czarnymi szklanymi, które na podłodze przechodzą w białe (bo na podłodze czarny gres) i potem listwy wchodzą na ścianę znowu czarnym kolorem tworząc pas "spinający" kibelek. Na całej reszcze paski można zastąpić inną, najmniej plamiastą płytką z kolekcji czyli piumetta bianco inserto A.

 

Trochę palcem po wodzie, bo nie wiem, czy kibelek jest centralnie na przeciwko lustra. Pasuje mi natomiast do tych listew to, że stelaż jest schowany w ścianie :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

również i my borykamy się z tematem zaprojektowania naszych przyszłych łazienek. Probowalam cos strorzyc w Sketchup ale idzie mi to strasznie ciężko, będę wdzieczna za Wasza pomoc. Problem polega na tym ze mamy bardzo niewymiarowa lazienke....dluga a waska, z przejściem do pralni.. do tego dochodzi skos i lukarna. Marzy nam się ogromna wanna, taka 180x80 co najmniej ale problem jest taki ze nie wiem jak to poukladac. może cos doradzicie?

za chwile dolacze kilka ujec moich "wypocin".... blagam o porady.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazda uwaga jest naprawdę mile widziana. Lazienka bez prysznica, bo ten będzie w dolnej łazience. Do ustawienia "sprzetow" nie jestem przywiazana. Pion jest w rogu na prawo od okna, może Wy macie pomysły jak to rozplanować żeby było ustawnie, funkcjonalnie i w miare wygladalo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zsazsa, podobnie jak asiazett, jestem za wyrównaniem załomów kominowych...ale tylko w pewnym stopniu.

Kominy przy drzwiach: dostawić 13cm ścianki i tak powstała wnękę zasłonić drzwiczkami.

Kominy na wprost drzwi: dosztukować tylko do końca szafki umywalkowej.

 

łaz2a.jpgłaz2b.jpg łaz2.jpg

Z jasną podłogą:

łaz2c.jpg

 

Inna opcja ustawień:

łaz1.jpg

 

Co do płytek, to może usuń te półtora rzędu od góry... Nie będzie tak przytłaczająco.

 

P.S.

A jakiś grzejnik/kaloryfer będzie w Twojej łazience?

Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foppe, Twój układ jest całkiem dobry. "Widzę" na ścianie przy drzwiach duży grzejnik-drabinkę grzejnik łazienkowy Drada.jpg

, no i dwie umywalki ze wspólnym blatem zamiast tej jednej sierotki. Poza tym jest OK.

Wpadłam na pomysł z wanną na krótszej ścianie, bo niektórzy wolą mieć swobodny dostęp do okna (można tam nawet ustawić jakieś siedzisko).

Jeśli taka wizja do Ciebie przemawia, to można się pokusić o wannę asymetryczną, np:

RIHO Geta Wanna asymetryczna 170x90.jpg

Ale przyznam szczerze, że tradycyjne wanny prostokątne uważam za wygodniejsze (zwłaszcza dla 2 osób) i ładniejsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, potrzebuje rady odnośnie tych nieszczęsnych półeczek pod prysznicem. Są 4 opcje:

1. Trzy kwadratowe półeczki tak jak na wizualizacji

2. Dwie kwadratowe półeczki, każda na wysokość płytki 30 cm, oddzielone szkłem

3. Dwie prostokątne półeczki na wielkość płytki (30x60) tak jak na wizualizacji

4. Dwie prostokątne półeczki na wielkość płytki (30x60), oddzielone szkłem

 

II 3.jpgII 3 a.jpg

Edytowane przez aga2183
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...