Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Słuchajcie, potrzebuje rady odnośnie tych nieszczęsnych pułeczek pod prysznicem. Są 4 opcje:

1. Trzy kwadratowe pułeczki tak jak na wizualizacji

2. Dwie kwadratowe pułeczki, każda na wysokość płytki 30 cm, oddzielone szkłem

3. Dwie prostokątne pułeczki na wielkość płytki (30x60) tak jak na wizualizacji

4. Dwie prostokątne pułeczki na wielkość płytki (30x60), oddzielone szkłem

 

[ATTACH=CONFIG]264169[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]264170[/ATTACH]

 

Jak dla mnie, to punkt 2 :) Półka na szerokość tej docinanej płytki od rogu. Tylko każdą wewnętrzną ściankę wnęki półkowej zrobiłabym na biało, nie przedłużałabym drewna :yes:

Przy tych prostokątnych zmieniony byłby sposób kładzenia płytek, tak? Od rogu byłaby cała płytka?

Aga, robi się już ta łazienka? :)

Edytowane przez Tomkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak dla mnie, to punkt 2 :) Półka na szerokość tej docinanej płytki od rogu. Tylko każdą wewnętrzną ściankę wnęki półkowej zrobiłabym na biało, nie przedłużałabym drewna :yes:

Przy tych prostokątnych zmieniony byłby sposób kładzenia płytek, tak? Od rogu byłaby cała płytka?

Aga, robi się już ta łazienka? :)

 

Na ścianie z oknem będą trzy płytki 30x60, bez żadnych docinek, więc pułka pod prysznicem byłaby dokładnie na 1 płytkę.

Łazienka ma się robić 20 i 21 czerwca, więc lada moment :-)

Płytki już kupione, więc ostatnie poprawki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, a potrzebujesz dwóch półek po 60 cm? Nie wystarczy jedna prostokątna 30x60? No bo jak wchodzą pełne płytki, to kwadratowe odpadają :)

Jak wypada bateria prysznicowa na płytce? Na środku czwartej płytki od dołu? To półka na tej samej wysokości :)

Edytowane przez Tomkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, a potrzebujesz dwóch półek po 60 cm? Nie wystarczy jedna prostokątna 30x60? No bo jak wchodzą pełne płytki, to kwadratowe odpadają :)

Jak wypada bateria prysznicowa na płytce? Na środku czwartej płytki od dołu? To półka na tej samej wysokości :)

 

Wiesz, może faktycznie jedna starczy, sama jakoś na to nie wpadłam.

Nie wiem dokładnie na jakiej wysokości wypada bateria, ale będę chciała tak ustawić płytki, żeby wypadła na środku. Z baterią jest problem, ponieaż po prawej stronie na wysokości baterii mam umieszczony uchwyt do słuchawki prysznicowej i obawiam się, że wejdzie mi w pułkę, dlatego raczej będę zmuszona pułkę umieścić płytkę wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, może faktycznie jedna starczy, sama jakoś na to nie wpadłam.

Nie wiem dokładnie na jakiej wysokości wypada bateria, ale będę chciała tak ustawić płytki, żeby wypadła na środku. Z baterią jest problem, ponieaż po prawej stronie na wysokości baterii mam umieszczony uchwyt do słuchawki prysznicowej i obawiam się, że wejdzie mi w pułkę, dlatego raczej będę zmuszona pułkę umieścić płytkę wyżej.

 

Ej Aga, niemożliwe, żeby słuchawka weszła w półkę ;) Jakiej szerokości jest prysznic (ta ścianka drewniana)? Uchwyt słuchawki daj wyżej, na wysokości ramienia (najwygodniej się po nią sięga), nie musi być na wysokości baterii. Wtedy będzie nad półką, a półka na wysokości tej płytki, na której jest bateria :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foppe, Twój układ jest całkiem dobry. "Widzę" na ścianie przy drzwiach duży grzejnik-drabinkę [ATTACH=CONFIG]264161[/ATTACH]

, no i dwie umywalki ze wspólnym blatem zamiast tej jednej sierotki. Poza tym jest OK.

Wpadłam na pomysł z wanną na krótszej ścianie, bo niektórzy wolą mieć swobodny dostęp do okna (można tam nawet ustawić jakieś siedzisko).

Jeśli taka wizja do Ciebie przemawia, to można się pokusić o wannę asymetryczną, np:

[ATTACH=CONFIG]264160[/ATTACH]

Ale przyznam szczerze, że tradycyjne wanny prostokątne uważam za wygodniejsze (zwłaszcza dla 2 osób) i ładniejsze ;)

 

Dzieki Moniss za Twoje sugestie :) Patrzylam wlasnie tez na te asymetryczne wanny, ale zastanawiałam się czy oby sa wygodne, bo nigdy w takiej nie siedziałam :) Mysle ze zostane przy takim układzie, tym bardziej ze nie ma zbyt wielu innych możliwości, drzwi niestety przesunąć nie mogę. bylam dziś na budowie i specjalnie to sprawdziłam.. Doradzcie mi jeszcze proszę od strony wizualnej, gdzie jakie poleczki, swiatelka, itp.... bo tez jestem w tym noga. Podoba mi się lazienka w jasnym wydaniu, myslalam o bieli + biel fala + plytka imitujaca drewno (chyba Koza ma wlasnie lazienke w takim wydaniu) ale nie wiem od czego zacząć.... Pomozecie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, ja jeszcze zamieszam... Odsunęłabym tą półeczkę od ściany, razem z przesunięciem kafelek, żeby było tak:

 

http://i1281.photobucket.com/albums/a516/asiazett/II3d_zps7f84cf3f.jpg - tutaj w wersji z drewnopodobną płytką na ściance "na prost", w tle, brzegi były by białe (opisuję, bo korzystam jedynie z painta to takich cudów tam nie wymaluję ;)) Tylko nie wiem, czy ta drewnopodobna nie jest zbytnio psująca kompozycję :confused: - opinia innych wskazana :p

 

W razie czego jest jeszcze opcja bezpieczniejsza i mniej fikuśna, czyli biel, biel, biel - zwyczajnie, jak było na początku ;) Chodzi tylko o to, że ta półka przyklejona do ściany z baterią mi się nie podoba, dlatego bym ją odsunęła :yes:

 

http://i1281.photobucket.com/albums/a516/asiazett/II3b_zps2f723091.jpg

 

I jeszcze jedno pytanko... Dlaczego fugi się rozjeżdżają?

 

http://i1281.photobucket.com/albums/a516/asiazett/II3f_zps045d797d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asiazett na tej ścianie zmieszczą się 3 płytki po 60 cm i pytanie czy jest sens ciąć płytkę na 30 żeby tylko tą półkę odsunąć od ściany?

 

To by ją trzeba było przyciąć na 15 cm, żeby wypadła na środku kabiny prysznicowej, bo przy 30 cm to by się schodziła ze ścianką kabiny :/

 

Też chciałam drewno w półce, ale wszyscy odradzili :-)

 

Odradzili, żeby nie przedłużać drewnopodobnej po ścianie z prysznica, z czym się zgadzam :yes: a tutaj ja mówię o tej płytce w tle, która byłaby tyłem tej wnęki...

 

A fugi się zejdą, po prostu niedopatrzenie w projekcie.

 

Spoko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by ją trzeba było przyciąć na 15 cm, żeby wypadła na środku kabiny prysznicowej, bo przy 30 cm to by się schodziła ze ścianką kabiny :/

Tak to wygląda na planie, jest wnęka wynikająca z warunków technicznych 40 cm. I pomyślałam, że 20 można podkuć ścianę, ale nie wiem czy zamurować całą wnękę, a wykuwać półkę obok?

 

Bez tytułu.jpg

 

 

 

Odradzili, żeby nie przedłużać drewnopodobnej po ścianie z prysznica, z czym się zgadzam :yes: a tutaj ja mówię o tej płytce w tle, która byłaby tyłem tej wnęki...

 

Jak już łazienka się będzie kłaść zrobię symulację w trakcie i jeśli się uda to Wam pokażę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda na planie, jest wnęka wynikająca z warunków technicznych 40 cm. I pomyślałam, że 20 można podkuć ścianę, ale nie wiem czy zamurować całą wnękę, a wykuwać półkę obok?

 

[ATTACH=CONFIG]264373[/ATTACH]

 

...

 

Tak, to zamyka dyskusję o lokalizacji półeczki :p

 

Ale szkła też bym Ci nie radziła. Będzie upierdliwe utrzymać je w czystości :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...