Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

aga zdecydowanie jestem za całą białą półką... i boki i tył - będzie ginęła na ścianie... i tak ustawisz tam kosmetyki i "drewniane plecy" by były zasłonięte i niezbyt widoczne...

jestem za opcją jak mówi Asia - szkło :no: bedzie wiecznie brudne i umazane - lepiej z płytek

 

te wnęki zrób najszersze jak się da - takie 40cm - bo lepiej mieć trochę luzu między kosmetykami, to wygodniej się je sięga...

a nie możesz dać jednej półki niżej o płytkę? no trzeba będzie się ciut schylić do niej, ale to nie jest bardzo upierdliwe przecież :) a by półki były rozdzielone pełną płytką bez cięcia, coś jak u mnie: wnęki.JPG tylko to są akurat płytki 20cm wysokie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ze względu na poprawę funkcjonalności salonu chciałabym przenieść drzwi do łazienki na inną ścianę.

Proszę o podpowiedź czy taki układ się sprawdzi.

-Wymiary łazienki to 213x180

-Wnęka na prysznic to 80x80

-Przy prysznicu znajduje się piec który zabuduje szafką

-Szafkę z umywalką chciałabym dać o wymiarach 80x50, tylko czy wtedy będę mogła korzystać z prysznica, w sensie czy otworze drzwi.

 

Wszystkie sugestie mile widziane.

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

 

łaz 2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak coś takiego?

...

wg mnie tak :)

 

edit

jeśli wolisz złączone to rozdzielić je nie szkłem a np kamieniem jakimś gładkim? albo kawałkiem konglomeratu czy cusik innego co można lać wodę - wykonawca by Ci to wkleił między płytki podczas kładzenia i już :)

chociaż po wypłytkowaniu też by możnabyło dołożyć ale by były już od spodu mocowania widoczne, tak jak przy szklanej półeczce

Edytowane przez lukasz69karolina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak coś takiego?

 

[ATTACH=CONFIG]264548[/ATTACH]

 

Ale się dzieje z półkami! :D Ja, tak jak pisałam wcześniej, zrobiłabym jedną :) Na maksymalną szerokość, czyli do słupa, o którym się teraz dowiedziałam :D Na takiej, mniej więcej wysokości jak bateria prysznicowa na sąsiedniej ścianie. AniaS79 ma bardzo ładnie (mam nadzieję, że się zgodzi na wykorzystanie fotki):

wnękaAni.JPG

 

Karolina, ale u Ciebie ślicznie półeczki wyszły!! :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Karolina, ale u Ciebie ślicznie półeczki wyszły!! :yes:

dzięki :hug: też bardzo mi się podobają :)

 

wg mnie jedna półka to za mało - postawisz żel, szampon, odżywkę i już nie masz miejsca na gąbkę... a jak mąż/dzieci ma/mają inne kosmetyki?? to wtedy będzie to stało na podłodze finalnie...

ja mam dwie 60cm i też się boję że będzie za mało :lol2: jak widzę ile teraz wszystkiego stoi pod prysznicem, bo każdy ma swój zestaw

 

faktycznie u Ani ślicznie to wyszło, ale może ta półeczka jest bardzo długa? bo to też ważne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko obawiam się, że jedna półka 30x40 będzie za mała na wszystkie akcesoria kąpielowe :-)

co do wysokości to postaram się wszystko tak zgrać żeby półka wypadła na wysokości baterii, a jednocześnie między fugami.

 

P.S. Wybór projektu domu był mniejszym problemem niż projekt jednej, małej łazienki :-):-):-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie jedna półka to za mało - postawisz żel, szampon, odżywkę i już nie masz miejsca na gąbkę... a jak mąż/dzieci ma/mają inne kosmetyki?? to wtedy będzie to stało na podłodze finalnie...

ja mam dwie 60cm i też się boję że będzie za mało :lol2: jak widzę ile teraz wszystkiego stoi pod prysznicem, bo każdy ma swój zestaw

Pewnie masz rację :) No dobra, niechętnie skłaniam się do dwóch: jedna męska i jedna damska :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Afera...

 

Gdyby drzwi prysznica otwierały się z lewej do prawej strony to by było ok. Ale na wizce drzwi są odwrotnie, a tak to będzie niewygodnie :no:

 

Dziękuje, teraz zauważyłam że jest odwrotnie.

Myślałam o takiej kabinie jak w załączniku, tylko czy w aktualnym układzie będę mogła ją otwierać ?

Czy w grę wchodzi tylko przesuwana ? (jeżeli są dostępne wogóle o takich wymiarach)

 

Essenza KDJ nowe.JPG

almateakdd.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie bezpieczniej będzie przesuwana. Z wizek wynika, że zabudowana szafka będzie tylko troszeczkę krótsza niż ścianka prysznica, to na tym skrzydle odpadają drzwi. Wg mnie tylko przesuwne, na prawą stronę :yes: Po co uchylnymi obijać o szafkę z umywalką?

 

Tak szafka musi mieć około 60 cm szerokości a kabina 80x80. Tylko czy takie małe robią przesuwane :D Gdyby nie udało mi się znaleźć odpowiedniej przesuwanej to myślisz, że taka uchylna będzie bardzo kiepskim rozwiązaniem ? Uda sie tam wygodnie wejść według Ciebie ?

 

Edit:

Widze, że są spokojnie o tych wymiarach przesuwane, coś mi się w głowie ułożyło, że takie robią tylko o wymiarach prostokątnych. No w takim wypadku rzeczywiście nie ma co się szarpać na otwieraną. Czy taka rozsuwana na dwie strony się nada ?

A jak całokształt łazienki ?

 

novkali3.jpg

Edytowane przez Afera86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, o i ile rozmieszczenie gornej łazienki już ogarnięte, tak dalej glowie się nad dolna. Jest tam o tyle ciezka sprawa, ze jest to mega mala lazienka, do tego pod schodami, gdzie na gotowo pod zabiegiem schodow będzie 220cm.... Wg projektu jest tam prysznic, ale zastanawiam się czy to oby na pewno dobre miejsce....Jak myślicie? Czy lepiej zamienic wc z prysznicem, tylko wtedy nie wiem co z umywalka...1.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Afera86, jeśli chodzi o całokształt łazienki, to ja bym wyrzuciłą kibelek ze światła drzwi. Umieściłąbym go przy kominach pod piecykiem gazowym (bo chyba będzie wiszący, prawda?). Kabina prysznicowa z drzwiami przesuwanymi - wchodzenie z narożnika, lub tak jak pokazujesz na fotce - kabina zaokrąglana.

Drzwi wejściowe są dokładnie na środku ściany, czyli po 50cm od każdego narożnika.

 

Afera86.jpg

 

 

Inna opcja - jeśli możesz jeszcze przestawiać dowolnie drzwi wejściowe.

Afera86_łaz2.jpg

Afera86.jpg

Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Afera86, jeśli chodzi o całokształt łazienki, to ja bym wyrzuciłą kibelek ze światła drzwi. Umieściłąbym go przy kominach pod piecykiem gazowym (bo chyba będzie wiszący, prawda?). Kabina prysznicowa z drzwiami przesuwanymi - wchodzenie z narożnika, lub tak jak pokazujesz na fotce - kabina zaokrąglana.

Drzwi wejściowe są dokładnie na środku ściany, czyli po 50cm od każdego narożnika.

 

[ATTACH=CONFIG]264576[/ATTACH]

 

 

Inna opcja - jeśli możesz jeszcze przestawiać dowolnie drzwi wejściowe.

[ATTACH=CONFIG]264582[/ATTACH]

 

Ta druga wersja bardzo mi się podoba.

Mam tylko pytanie o ile sie orientujesz czy sedes może być bez problemu pod piecykiem ? Jeżeli tak było by to dobre rozwiązanie, bo zabudowałabym sobie nad nim piec szafką i myślę że bardzo dobrze by to wyglądało bez konieczności wstawiania dużej szafy do tak małej łazienki.

Tutaj jest zdjęcie takiej zabudowy

1141508-Koncepcja-druga-Szafka-w-drewnianej-okleinie-oraz-drewno-na-podlodze-i-wnece-z-grzejniki.jpg

 

A to mój piec:

 

Fotka (16).jpgFotka (15).jpg

Edytowane przez Afera86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...