Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie, o i ile rozmieszczenie gornej łazienki już ogarnięte, tak dalej glowie się nad dolna. Jest tam o tyle ciezka sprawa, ze jest to mega mala lazienka, do tego pod schodami, gdzie na gotowo pod zabiegiem schodow będzie 220cm.... Wg projektu jest tam prysznic, ale zastanawiam się czy to oby na pewno dobre miejsce....Jak myślicie? Czy lepiej zamienic wc z prysznicem, tylko wtedy nie wiem co z umywalka...[ATTACH=CONFIG]264564[/ATTACH]

 

Czy możesz wrzucić przekrój domu z wysokościami - fragment ze schodami (wzwaszcza z wyskościami pod schodami). Albo zmierz na przekroju jaka jest wysokość pod schodami przy ściance działowej.

Jak na razie, to wydaje mi się, że ukłąd z projektu jest chyba najlepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak, to jest ta łazienka :(

Tutaj widać gdzie jest odpływ.

[ATTACH=CONFIG]264603[/ATTACH]

Czyli wracamy do punktu wyjścia...

A dziurę na nowe drzwi masz już wybitą?

Jeśli nie, to zmniejsz głębokość umywalki (moja ma 43cm) i zostaw więcej ściany tam gdzie ma być wc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wybitej, musze być pewna układu żeby nie narobić sobie jeszcze większego galimatiasu.

Czy mogłabym Cię prosić o wrzucenie takich pięknych wizualizacji w tym układzie który mi pozostaje. Będę bardzo wdzięczna.

 

Wymiary łazienki to 213(sciana na której jest przycznic i umywalka) x180 (sciana z piecem i prysznicem)

Edytowane przez Afera86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak duże tzn o jakich wymiarach drabinki macie w swoich łazienkach? Pytam bo mogę okazyjnie nową nabyć o geometrycznych kształtach dexter i jezeli nie bedzie pasowac do lazienki to znajdzie miejsce w pralni. Jest o wymiarach 500x1220-czy nie jest za duza? Edytowane przez Deysi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak duże tzn o jakich wymiarach drabinki macie w swoich łazienkach? Pytam bo mogę okazyjnie nową nabyć o geometrycznych kształtach dexter i jezeli nie bedzie pasowac do lazienki to znajdzie miejsce w pralni. Jest o wymiarach 500x1220-czy nie jest za duza?

 

Oprócz wymiarów to chyba jeszcze istotna jest moc takiego urządzenia. Ten grzejnik ma chyba ok 500 W, więc musisz sprawdzić, czy tyle wystarczy do Twojej łazienki. Liczenie wydajności na daną powierzchnię pomieszczenia jest jak dla mnie za skomplikowane, ale do mojej 9-metrowej łazienki polecili kupić 1200 W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz wrzucić przekrój domu z wysokościami - fragment ze schodami (wzwaszcza z wyskościami pod schodami). Albo zmierz na przekroju jaka jest wysokość pod schodami przy ściance działowej.

Jak na razie, to wydaje mi się, że ukłąd z projektu jest chyba najlepszy.

 

Niestety z projektu tego nie wyczytam.... Jest dość wybrakowany bo robiony na szybko.... Na gotowo ma być 220cm w całej mini łazience. Troche mało ale inaczej się nie da. Myslalam o przestawieniu prysznica z wc dlatego, bo jak zostawię prysznic w obecnej lokalizacji to mogę zastosować tylko przesowne drzwi, a o otwieranych musze zapomnieć bo się nie da ich otwierac za bardzo przez skos ze schodow....

 

Będę Wam ogromnie wdzieczna za pomoc również ze strona wizualna.... dol.jpg Staralam się przesledzic ten watek, trochę niby się od Was już nauczyłam (ogromne dzięki :)) ale nadal kuleje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje.

Naprawdę mi pomogłaś.

Cieszę się :)

Wstawiłam szafke z umywalką na 90cm szeroką i 45cm głęboką. Ściana drzwiowa przy umywalce też ma 45cm, a ta obok wc 55cm.

Szkoda, że nie można zrobić stałej zabudowy przy kominach (mam na myśli geberit z kibelkiem). Szafki powinny być bez pleców, aby można sie było dostać do tej rewizji/wyczystki, czy co to tam jest.

A może jednak dałoby sie tam ustawić wc kompaktowe tak, aby bylo jeszcze dojście do tych drzwiczek kominowych... Jak daleko od bocznej ściany one są? No i w jakiej odległości od ściany drzwiowej i kominowej jest odpływ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z projektu tego nie wyczytam.... Jest dość wybrakowany bo robiony na szybko.... Na gotowo ma być 220cm w całej mini łazience. Troche mało ale inaczej się nie da. Myslalam o przestawieniu prysznica z wc dlatego, bo jak zostawię prysznic w obecnej lokalizacji to mogę zastosować tylko przesowne drzwi, a o otwieranych musze zapomnieć bo się nie da ich otwierac za bardzo przez skos ze schodow....

Będę Wam ogromnie wdzieczna za pomoc również ze strona wizualna.... [ATTACH=CONFIG]264693[/ATTACH] Staralam się przesledzic ten watek, trochę niby się od Was już nauczyłam (ogromne dzięki :)) ale nadal kuleje...

 

Myślałam o tym, aby wc umieścić pod schodami, obok kabiny prysznicowej, dlatego też potrzebna mi była wysokość pod schodami - najlepiej już na gotowo, czyli mierzona od warstw podłogi.

Jak będziesz na buowie, to zmierz wysokość, pod tym schodkiem, gdzie ma być ścianka działowa (pod niższym biegiem schodów) + dodaj planowaną wysokość warstw podłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się :)

Wstawiłam szafke z umywalką na 90cm szeroką i 45cm głęboką. Ściana drzwiowa przy umywalce też ma 45cm, a ta obok wc 55cm.

Szkoda, że nie można zrobić stałej zabudowy przy kominach (mam na myśli geberit z kibelkiem). Szafki powinny być bez pleców, aby można sie było dostać do tej rewizji/wyczystki, czy co to tam jest.

A może jednak dałoby sie tam ustawić wc kompaktowe tak, aby bylo jeszcze dojście do tych drzwiczek kominowych... Jak daleko od bocznej ściany one są? No i w jakiej odległości od ściany drzwiowej i kominowej jest odpływ?

 

W najbliższym czasie nie moge podać tej informacji gdyż nie bedzie mnie w mieszkaniu. Jednak bardzo chętnie bym to sprawdziła bo opcja z wc pod piecem bardzo mi się podoba. Jeżeli jest taka szansa to odezwę sie na priv jak tylko zmierzę odległości. Może uda mi się wysłac męża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Afera, jasne, że możesz odezwać sie na priv. Niech mąż zmierzy dokładnie:

- w jakiej odległości od ściay i kominów jest odpływ wc

- na jakiej wys. od podłogi jest piecyk (odległość od ściany też)

- w którym miejscu są te drzwiczki na kominie

- na jakiej wysokości i w jakiej odległości od ściany i kominów jest grzejnik - drabinka.

To chyba tyle, lecę uzupełniać mój neicodziennik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat łazienkowy - szafka pod umywalki...

powiedzcie czy z sensem ta szafka będzie???

szafka-dzie.JPG

długa na około 140cm (muszę dokładnie zmierzyć jeszcze), po środku kosz na pranie, bo bokach szuflady - pierwsza wyższa, a dolne niższe (może lepiej 4 takie same?)

będą dwie umywalki nablatowe na niej...

program mam jaki mam, ustawiałam na sobie pojedyncze szafki by wyszła jedna :D wiadomo że blat będzie jeden, a nie taki pocięty i uchwyty do przemyślenia - chodzi tylko o rozkład szuflad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a odpływy i inne bajery w szafce , zmieszczą sie swobodnie przy takim układzie ?? jak te umywali beda umieszczone na blacie?

oooo o tym zapomniałam :-P

dodałam umywalki - realne wielkości szafka-dzie1.JPG

można jeszcze ciut je może rozsunąć by te wszystkie odpływy były w szufladach? albo może ten kosz zrobić płytszy i będzie miał puste z tyłu na te rurki???

 

edit

mam już pomierzone gdzie rurki wychodzą - szuflady szerokie na 52,5, kosz na pranie 40cm i wtedy się zmieści bez problemu... szafka 145cm

 

jakie macie kosze na pranie?? taki 40cm to wystarczy??

Edytowane przez lukasz69karolina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooo o tym zapomniałam :-P

dodałam umywalki - realne wielkości [ATTACH=CONFIG]264776[/ATTACH]

można jeszcze ciut je może rozsunąć by te wszystkie odpływy były w szufladach? albo może ten kosz zrobić płytszy i będzie miał puste z tyłu na te rurki???

 

fajnie by było zrobić jak w ikeowskich szafkach łazienkowych . tak niżej te boki w środku szuflad i płaski odpływ do umywalek jesli sie da :-) łatwiej chyba będzie w szufladach je dac niż w tej szafce z koszem. Karola szfka będzie biała ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...