Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Myślałam o tym, aby wc umieścić pod schodami, obok kabiny prysznicowej, dlatego też potrzebna mi była wysokość pod schodami - najlepiej już na gotowo, czyli mierzona od warstw podłogi.

Jak będziesz na buowie, to zmierz wysokość, pod tym schodkiem, gdzie ma być ścianka działowa (pod niższym biegiem schodów) + dodaj planowaną wysokość warstw podłogi.

 

Dzieki Moniss za odzew. Na budowie będę dopiero w sobote, to wymierzę wszystko wzdłuż i wszesz.

Czy szarości nadaja się do tak małego pomieszczenia? Dodatkowo bez okna?

Sprobuje stwozyc jakiś projekt, to może cos mi doradzicie.

 

Milego dzionka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat łazienkowy - szafka pod umywalki...

powiedzcie czy z sensem ta szafka będzie???

[ATTACH=CONFIG]264775[/ATTACH]

długa na około 140cm (muszę dokładnie zmierzyć jeszcze), po środku kosz na pranie, bo bokach szuflady - pierwsza wyższa, a dolne niższe (może lepiej 4 takie same?)

będą dwie umywalki nablatowe na niej...

program mam jaki mam, ustawiałam na sobie pojedyncze szafki by wyszła jedna :D wiadomo że blat będzie jeden, a nie taki pocięty i uchwyty do przemyślenia - chodzi tylko o rozkład szuflad

 

 

Ja dałabym wszystkie szuflady równej wysokości, a jeśli już to płytszą u góry, bo z reguły pod ręką trzyma się jakieś drobiazgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat łazienkowy - szafka pod umywalki...

powiedzcie czy z sensem ta szafka będzie???

[ATTACH=CONFIG]264775[/ATTACH]

długa na około 140cm (muszę dokładnie zmierzyć jeszcze), po środku kosz na pranie, bo bokach szuflady - pierwsza wyższa, a dolne niższe (może lepiej 4 takie same?)

będą dwie umywalki nablatowe na niej...

program mam jaki mam, ustawiałam na sobie pojedyncze szafki by wyszła jedna :D wiadomo że blat będzie jeden, a nie taki pocięty i uchwyty do przemyślenia - chodzi tylko o rozkład szuflad

Ja też jestem za wszystkimi szufladami tej samej wysokości :) Fronty będą gładkie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolina, a ja bym zrobiła szuflady tak jak na wizce. Albo w ogóle po 2 duże. To prawda, że trzyma się drobiazgi, ale zwykle dużo drobiazgów. I ilość zwykle rośnie a nie maleje. 4 takie małe szuflady to będzie poszatkowane (2. raz używam tego słowa :bash:). Ale co Ci szkodzi zrobić analogiczną wizkę z 4 szufladami, żeby wizualnie porównać?

 

Aga, mi się to przedłużenie chyba nie widzi :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko obawiam się, że przy opcji umywalka 60, a pod nią dwie szuflady nie będzie miejsca na postawienie czegokolwiek.

Przecież szafka pod umywalką, jeżeli chcesz nablatową, może być dużo szersza i nie tak głęboka jak umywalka. Dlatego zapytałam ile tam jest miejsca. Można zagospodarować całą szerokość lustra, czy zmniejszy do wejście pod prysznic?

 

Znalazłam rzut, który zamieściłaś. Przy takiej ilości miejsca możesz śmiało planować dużą szafkę umywalkową :)

Edytowane przez Tomkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież szafka pod umywalką, jeżeli chcesz nablatową, może być dużo szersza i nie tak głęboka jak umywalka. Dlatego zapytałam ile tam jest miejsca. Można zagospodarować całą szerokość lustra, czy zmniejszy do wejście pod prysznic?

 

Znalazłam rzut, który zamieściłaś. Przy takiej ilości miejsca możesz śmiało planować dużą szafkę umywalkową :)

 

ściana z lustrem ma 213 cm, od lewej jest prysznic 90 cm i zostaje 123 cm na szafkę, ale łazienka ma szerokość 180 cm, a prysznic 90 cm, i obawiam się, że jak postawię większą szafkę będzie za wąskie przejście pod prysznic

 

Bez tytułu.jpg

Edytowane przez aga2183
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałabym wszystkie szuflady równej wysokości, a jeśli już to płytszą u góry, bo z reguły pod ręką trzyma się jakieś drobiazgi.

Ja też jestem za wszystkimi szufladami tej samej wysokości :) Fronty będą gładkie?

obawiam się wszystkich takich samych, bo czasem kosmetyk jakiś jest wysoki i nie może leżeć tylko musi stać i dlatego tak dumam nad chociaż jedną wyższą szufladą

fronty będą gładkie + uchwyty jakieś

Karolina, a ja bym zrobiła szuflady tak jak na wizce. Albo w ogóle po 2 duże. To prawda, że trzyma się drobiazgi, ale zwykle dużo drobiazgów. I ilość zwykle rośnie a nie maleje. 4 takie małe szuflady to będzie poszatkowane (2. raz używam tego słowa :bash:). Ale co Ci szkodzi zrobić analogiczną wizkę z 4 szufladami, żeby wizualnie porównać?

...

jedną wyższą chcę - ooooo właśnie sobie uświadomiłam ze muszę tam jeszcze trzymać dodatkowe ręczniki... to może lepiej jednak tą wyższą dać na dole??

Edytowane przez lukasz69karolina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściana z lustrem ma 213 cm, od lewej jest prysznic 90 cm i zostaje 123 cm na szafkę, ale łazienka ma szerokość 180 cm, a prysznic 90 cm, i obawiam się, że jak postawię większą szafkę będzie za wąskie przejście pod prysznic

 

[ATTACH=CONFIG]264835[/ATTACH]

 

Szafka 80 cm spokojnie się zmieści :) Szyba 80 cm też powinna wystarczyć :) Szkoda tego miejsca na małą 60-tkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedną wyższą chcę - ooooo właśnie sobie uświadomiłam ze muszę tam jeszcze trzymać dodatkowe ręczniki... to może lepiej jednak tą wyższą dać na dole??

A to muszą być szuflady? Bo może lepiej zrobić otwierane tradycyjnie szafki z regulowanymi półkami? W środku kosz uchylny, trzy uchwyty na tej samej wysokości i odpada wydatek na tyle prowadnic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szafka 80 cm spokojnie się zmieści :) Szyba 80 cm też powinna wystarczyć :) Szkoda tego miejsca na małą 60-tkę.

 

A czy przy kabinie walk in 80 cm woda nie będzie się chlapała na całą łazienkę?

I czy, jeśli szafka 80 to 20 cm od ściany, tak żeby umywalka była na środku szafki?

Edytowane przez aga2183
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przy kabinie walk in 80 cm woda nie będzie się chlapała na całą łazienkę?

I czy, jeśli szafka 80 to 20 cm od ściany, tak żeby umywalka była na środku szafki?

Moim zdaniem bedzie się chlapać tak samo jak przy 90 cm :D Nie mam niestety doświadczenia z taką kabiną, ale wydaje mi się, że 80 cm to sporo. Musieliby się tu wypowiedzieć użytkownicy takich kabin. U mnie w pierwotnym pomyśle miała być szyba 60 cm i 50cm wejście.

Aga, nie wiem o co chodzi w drugim pytaniu :(

Mówiłam Ci kiedyś o łazience forumowej Szocik, ona jes dla mnie wzorowa, jeżeli chodzi o rozplanowanie sprzętów w układzie niemal identycznym jak u Ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się, że jedna wyższa Ci się przyda, ale lepiej będzie wyglądała na dole

:)

A to muszą być szuflady? Bo może lepiej zrobić otwierane tradycyjnie szafki z regulowanymi półkami? W środku kosz uchylny, trzy uchwyty na tej samej wysokości i odpada wydatek na tyle prowadnic :D

szuflady muszą :) to nie podlega negocjacjom :-P

niecierpię szafek w których muszę wyjąć połowę rzeczy aby sięgnąć to co jest na końcu :bash:

 

ściana z lustrem ma 213 cm, od lewej jest prysznic 90 cm i zostaje 123 cm na szafkę, ale łazienka ma szerokość 180 cm, a prysznic 90 cm, i obawiam się, że jak postawię większą szafkę będzie za wąskie przejście pod prysznic

 

[ATTACH=CONFIG]264835[/ATTACH]

szyba 80cm spokojnie wystarczy... wiadomo że się trochę chlapie, no ale bez przesady - chyba że tańczysz pod prysznicem to będziesz miała małe jeziorko na podłodze :lol2:

szafkę dałabym największą jak się da - bo wiadomo, miejsca zawsze mało... ręczniki też tam będziesz trzymała??

 

szafkę dałabym przyklejoną do ściany drzwiowej... wtedy od boku z prysznicem możesz na szafce mieć reling na ręcznik :)

lustro takie jak szafka

umywalkę na środku szafki postawić lub bliżej jednej z krawędzi - zależy jak pozwolą odpływy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odpływ umywalki jest 60 cm od ściany z drzwiami i tak jak pisałam szafka 80 na środku i umywalka na środku i wtedy zostanie 20 cm na np. ręcznik, albo szafka przy ścianie i wtedy umywalka po lewej stronie szafki.

W drugim wypadku zostanie większe przejście pod prysznic, ale nie wiem czy przeżyje brak symetrii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...