Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

... nie wiem czy przeżyje brak symetrii.

asymetria jest piękna :) i jest naturalna - nie ma dwóch identycznych połówek :D

tak, tak. Ja mam godmorgon z Ikea i strasznie jestem zadowolona z szuflad :-) mieszczą sie kosmetyki, ręczniki i cała masa innych rzeczy :-)

a otóż to :)

tylko szuflady! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Czytam, oglądam i w końcu odważyłam się napisać.

Jesteśmy na etapie wyboru płytek do łazienki i mamy straszny dylemat. Ciężko krytycznym okiem spojrzeć na swoje wybory.

 

W oko wpadły nam płytki stacatto, o te http://www.kwadroceramika.com/pl/produkty/plytki_lazienkowe/stacatto_staco i pani wykonała taki projekt jak zdjęcia poniżej (stacatto 1 , stacatto 2, stacatto 3).

 

 

stacatto5.jpgstacatto.jpgstacatto4.jpg

 

Coś jednak nie do końca nam pasuje w tym projekcie...

Ponad to obawiamy się, że podłoga jest za jasna (a tylko ta jest do wyboru z tej serii), a tym samym ciężka w utrzymaniu.

 

Idąc tym tropem spróbowaliśmy do serii stacatto dołączyć podłogę z innej serii (bławatek) - i efekt jest taki jak na poniższym zdjęciu (stacatto + bławatek).

 

BLAWATEK.jpg

 

Niestety to też do końca nam nie pasuje, bo te płytki podłogowe bławatek nie współgrają z ciemnymi staccatto beige i wychodzi misz...

 

 

 

-

 

Dzisiaj wpadłam jeszcze na pomysł aby na ściany położyć tylko jasny odcień z serii stacatto (staccatto bianco i zamiast dekorów kwiatków to staccatto koronka bianco) a na podłogę bławatek (do wyboru bławatek grys http://top-lazienka.pl/szarotkaplytkiparadyzkwadro/3230--blawatek-grys-podloga-333x333.html i bławatek mocca http://top-lazienka.pl/szarotkaplytkiparadyzkwadro/3231-blawatek-mocca-podloga-333x333.html).

 

Co o tym myślicie??

 

-

 

Czy jest jakiś godny uwagi, niezbyt skomplikowany i darmowy program do aranżacji łazienek? pani od wizualizacji ma już nas dość:p

Edytowane przez Ana***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mi wpadły w oko te płytki i właśnie z powodu tej jasnej podłogi zrezygnowałam. Nie mogłam nic dobrać. A widziałaś na żywo te płytki? jeśli pasują do siebie to przecież nie muszą być koniecznie z jednej serii. Ważne by odcienie się nie gryzły a na zdjęciach wydaje mi się że są w trochę innej tonacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ciężko dobrać... różnią się odcieniami.

A nie wiem czy chcę jasne ściany i jasne podłogi. Jak wygląda pierwszy projekt z jasnymi stacatto na ścianie i podłodze oraz ciemnymi dekorami?

aaa dodam jeszcze że na tym I projekcie za dekorem sa listwy w kolorze lila.

 

A jakby na ścianę rzucił tylko te płytki z jasnej serii (bianco ścienna i bianco koronka) a na podłogę bławatka to nie byłoby chyba źle?? tylko nie mogę znaleźć żadnych inspiracji w internecie czy tak się robi łazienki, ze na podłodze ciemne a na ścianach tylko jasne?:) czy nie będzie z kolei ściana od podłogi zbyt odcięta? bez kontynuacji?

 

i ewentualnie które na podłogę grys czy mocca...

 

stacatto bianco.jpgstaccatto bianco koronka.jpgblawatek grys.jpgblawatek mocca.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Czytam, oglądam i w końcu odważyłam się napisać.

(...)

Niestety to też do końca nam nie pasuje, bo te płytki podłogowe bławatek nie współgrają z ciemnymi staccatto beige i wychodzi misz...

 

Projekt pewnie z salonu z płytkami, bo wykafelkowana każda możliwa powierzchnia. Gdyby mogła pewnie wykafelkowałaby sufit :)

 

Projekt jest dość...konserwatywny, taki typowy dla przełomu wieków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt pewnie z salonu z płytkami, bo wykafelkowana każda możliwa powierzchnia. Gdyby mogła pewnie wykafelkowałaby sufit :)

 

Projekt jest dość...konserwatywny, taki typowy dla przełomu wieków.

 

Oj tak... kobieta ogólnie ma ciężkie pojęcie i trochę brak w wyobraźni... Pierwszy projekt to była "kupa" dekorów... różnych rodzai... ten projekt już z naszym pewnym zamysłem aczkolwiek nie do końca, choć 100 razy lepszy niż ten jej :D

 

Tylko czy jasne ściany i jasna podłoga dobrze współgra?

 

 

A co sądzisz o tylko białej serii na ściany (bianco i bianco koronka) i bławatek ciemny na podłogę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu muszę powiedzieć hydraulikowi, jak rozmieścimy sprzęty w łazience na poddaszu. Mam swoją wersję, ale nie chciałabym niczego sugerować.

W łazience musimy umieścić:

- kabinę prysznicową,

- wannę,

- sedes,

- bidet,

- dwie umywalki.

Jeśli macie chwilę, jak ustawilibyście te sprzęty? Dziękuję za pomoc.

 

http://i60.tinypic.com/21b53s7.jpg

Edytowane przez szarobiały
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kinka dziękuję Ci za projekt. Muszę powiedzieć, że zgadza się z moją koncepcją w 99%. W kabinie prysznicowej chciałam zabudować zsyp tak, żeby mieć w środku półkę. Drzwiczki do zsypu byłyby na zewnętrznej, murowanej ścianie kabiny. Przy sedesie i bidecie brałam ewentualność umieszczenia ich na ściance kolankowej. Ceramika umieszczona w projekcie ma identyczny kształt z moją, częściowo już zakupioną. Raz jeszcze dziękuję i pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Pod koniec czerwca ekipa remontowa wjeżdża do mojej kawalerki, a cały czas się głowię, czy dobrze wybrałem płytki. Skomentowałby ktoś?

 

Jedyny styl, jaki mi pasował, to płytki Modul / Purio od Paradyżu:

 

http://www.paradyz.com/system/cms/catalog/collection_pictures/imgs/000/007/253/medium/aranz-z-widokiem-min.jpg?1392307237

 

I tak też planuję u siebie - na dole gres drewnopodobny od Paradyż MyWay (Dąb Rovere Naturale), na ścianach białe płytki 30x60, z jedną ścianą w graficie. Meble biały umiarkowany gloss+dąb.

 

Całościowo - wychodzi dość nowocześnie, czerpiąc ze stylu skandynawskiego.

 

Natomiast to, co mnie gryzie, to reszta mieszkania. Drzwi do łazienki są w przedpokoju (http://imgur.com/nr6bDwk) - a zarówno w przedpokoju, jak i w pokoju, jak i w kuchni będzie montaż deski podłogowej dębowej (również w jasnym, surowym kolorze).

 

Czy nie będzie zbyt... dziwnie, jeśli w reszcie mieszkania będzie prawdziwa deska dębowa, a po przejściu do łazienki gres drewnopodobny? Czy raczej powinienem albo

 

a) W łazience zrezygnować z tego gresu, a użyć jakichś grafitowych płytek na podłodze (wtedy stracę ogólną spójność jasnego, białego mieszkania)

b) W przedpokoju kuchni zrezygnować z deski, a w łazience zostawić gres drewnopodobny (wtedy tracę spójność mieszkania typu studio - chciałem, żeby pokój łączył się z kuchnią bez żadnej przerwy)

 

Nawet nie mogę znaleźć żadnych zdjęć, gdzie podłoga dębowa łączy się z drewnopodobnym gresem, więc nie mogę sobie tego wyobrazić (ale taka ilość drewna na podłodze kojarzy mi się odrobinę z brakiem gustu).

Edytowane przez esdoen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, ja ponownie do was wracam po pomoc. Moje łazienki się "wizualizowały" od postu 6550. Teraz szukam kafli. I teraz tak: Podobają mi się płytki Ceramika Color Concret (są dwa odcienie grey i light) bez dekorów na ściany, ale na podłogę oni proponuja kwadratowe płytki Francesco. Nie chcę mieć takich kwadratowych płytek, bo muszę zrobić spadek w prysznicu bezbrodzikowym i nie chcę ciętych płytek. Wolałabym na podłodze podłużne, coś np jak Holtzer z Paradyża. Pomóżcie. Czy można podłogę prysznica zrobić innymi zupełnie kaflami? Tzn tymi drewnopodobnymi? A resztę jakimiś szarymi? Chciałabym łazienkę w lekkich szarościach, drewno też jest ok, a od połowy ścian malowane na off-white do góry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Afera, jasne, że możesz odezwać sie na priv. Niech mąż zmierzy dokładnie:

- w jakiej odległości od ściay i kominów jest odpływ wc

- na jakiej wys. od podłogi jest piecyk (odległość od ściany też)

- w którym miejscu są te drzwiczki na kominie

- na jakiej wysokości i w jakiej odległości od ściany i kominów jest grzejnik - drabinka.

To chyba tyle, lecę uzupełniać mój neicodziennik ;)

 

Jasne, jak tylko dostane wymiary odezwe się :)

Dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Dziewczyny, caly czas dumam nad dolna lazienka. Zerknijcie proszę na plan, czy wc narożne by się sprawdzilo? Wydaje mi się ze ugrywam tym układem trochę przestrzeni na komunikacje. A może jednak się myle? plan.jpg

Podpowiedzcie proszę, w czym robicie tak "realne " wizualizacje? mam sketchup i pro100 ale w obu przypadkach mogę się pobawić tylko szkicami....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...