Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej Dziewczyny, caly czas dumam nad dolna lazienka. Zerknijcie proszę na plan, czy wc narożne by się sprawdzilo? Wydaje mi się ze ugrywam tym układem trochę przestrzeni na komunikacje. A może jednak się myle?

[ATTACH=CONFIG]265245[/ATTACH]

Podpowiedzcie proszę, w czym robicie tak "realne " wizualizacje? mam sketchup i pro100 ale w obu przypadkach mogę się pobawić tylko szkicami....

 

Tutaj przykładowy obrazek z ustawieniami jakie zwykle mam włączone (PRO100_tekstury+cieniowanie+wygładzanie):

 

PRO100_tekstury+cieniowanie+wygładzenie.jpg

Zwróć uwagę na wciśnięte u góry ikonki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj przykładowy obrazek z ustawieniami jakie zwykle mam włączone (PRO100_tekstury+cieniowanie+wygładzanie):

 

[ATTACH=CONFIG]265259[/ATTACH]

Zwróć uwagę na wciśnięte u góry ikonki)

 

Moniss dziekuje ogromnie za pomoc. Troche mi te ustawienia pomogly, ale dochodze do wniosku, ze po prostu za mało mam tez poki co praktyki z programem....

 

Sprobuje stworzyć jakas wizualizacje z koncepcja plytek i może wtedy pomożecie/ocenicie.

 

Udanego niedzielnego popołudnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, a co powiecie na łazienkę biało (ewentualnie trochę szarości) i do tego żółte akcenty? Np blat pod umywalkę czy obudowa geberitu, lub ewentualnie prysznic? jak to zrobić umiejętnie, żeby nie przesadzić?

 

Widziałam takie połączenia na stronie homebook.pl w kategorii łazienki nowoczesne, całkiem ładnie to wyglądało, chociaż ja za żółtym nie przepadam, ale tam właśnie był blat pod umywalkę żółty.

Edytowane przez aga2183
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łazienka rozpoczęta, nieukończona z powodu niemałych komplikacji :-(, ale półeczki już są, na razie tylko z KG, ale układ i rozmiar jest taki:

 

[ATTACH=CONFIG]266577[/ATTACH]

 

 

zdjęcie z telefonu na szybko, więc jakość kiepska.

No i bardzo ładnie! Jak to mówią, bez komplikacji nie ma satysfkacji i życzę szybkiego pokonania wszelkich przeciwności :)

Jaki odpływ liniowy wybrałaś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo ładnie! Jak to mówią, bez komplikacji nie ma satysfkacji i życzę szybkiego pokonania wszelkich przeciwności :)

Jaki odpływ liniowy wybrałaś?

 

Gdyby nie komplikacje łazienka byłaby już skończona. Odpływ liniowy kupiłam jeden z tańszych na allegro :-) 80 cm, z jednej strony można wkleić płytkę a z drugiej jest stal nierdzewna i można montować zamiennie.

 

I odpływ liniowy jest jednym z winowajców, a raczej Ci, którzy go montowali. Z jednaj strony 8 cm od ściany z drugiej 9 cm. I chyba trzeba kuć wylewkę, bo jak tu całe życie patrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, a co powiecie na łazienkę biało (ewentualnie trochę szarości) i do tego żółte akcenty? Np blat pod umywalkę czy obudowa geberitu, lub ewentualnie prysznic? jak to zrobić umiejętnie, żeby nie przesadzić?

jestem bardzo ZA!

prawie identyczną kolorystykę będę sama realizować :) kiedyś....

...

[ATTACH=CONFIG]266577[/ATTACH]

...

no i bomba!

...

Z jednaj strony 8 cm od ściany z drugiej 9 cm. I chyba trzeba kuć wylewkę, bo jak tu całe życie patrzeć.

hehehe

gwarantuję że nie byłoby tego 1cm widać potem :) :)

 

mi by było szkoda czasu na kucie i poprawianie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że ten sam fachowiec zamontował baterie prysznicową dosłownie pod tynkiem, po zamontowaniu uchwytu bateria jest równo z tynkiem :-) więc i tak będzie musiał sporo pracy włożyć w naprawienie tego, a skoro już będzie poprawiał to niech wszystko poprawia. Moja łazienka i tak już stoi, ale za to podłoga w kuchni jest i jestem bardzo zadowolona, na ten moment z wyboru płytek jestem mega zadowolona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny pomocy,

 

Mam taki bidet i kibelek (oryginalna umywalka V&B jest kanciasto - okrągła, dlatego nie potrafię się na nic zdecydować) :bash:.

 

1111.jpg

 

czy do tego bardziej pasuje taka umywalka:

 

22222.jpg

 

czy taka?

 

3333.jpg

 

 

Macie większe doświadczenie i od razu będziecie wiedziały co i jak :yes:. Będę wdzięczna za pomoc.:).

Edytowane przez amadi
zmiana zdjęć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, a co powiecie na łazienkę biało (ewentualnie trochę szarości) i do tego żółte akcenty? Np blat pod umywalkę czy obudowa geberitu, lub ewentualnie prysznic? jak to zrobić umiejętnie, żeby nie przesadzić?

 

Nie wiem czy Ci to pomoże, ale niedawno pomagałam koleżance w takiej kolorystyce Paradyż Midian

 

http://images64.fotosik.pl/1115/9de904003f1b2a38gen.jpg

 

http://images65.fotosik.pl/1116/b4ccbb354877132cgen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanka chciała koniecznie tę serię płytek. Ciekawy efekt odbicia w lustrze, stąd te esy floresy powtórzone pod prysznicem. A że dwa pasy pionowo?? Skoro płytka ma 20 x 60 i fugi się zgrywają to czemu nie?? Czy jak kładziemy poziomo to wszystko sztywno pod linijkę? Jak fajnie wyeksponować taką płytkę? Czy tylko poziomo na granicy żółtego i białego? Dajcie jakiś przykład.

 

http://www.eplytki.pl/pliki/assets/o/356942.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...