Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cześć wszystkim,

 

jestem pod wielkim wrażeniem tutejszego wątku, który śledzę i wertuję od tygodnia. Trafiłam tu gdyż stałam się szczęśliwym posiadaczem mieszkania deweloperskiego z małą, nieustawną łazienką i szukam inspiracji jak ją urządzić. Bardzo chciałabym zrobić wizualizację łazienki, aby sprawdzić czy wizualnie moje pomysły mają szansę powodzenia. Nie mam smykałki do tego typu programów więc zapytam wprost:

 

- czy możecie polecić jakiś darmowy program prosty w obsłudze dla laika lub aplikację online?

- czy ktoś z Was tworzy takie wizualizacje i miałby możliwość pomóc?

 

Martwię się o brak uskoku na ścianie, na której ma być umywalka (nie chcę aby umywalka wchodziła w światło drzwi). Planujemy zrobić drzwi o szer. 70cm zamiast 90cm jak wg planu, umywalka nablatowa. Zamiast wanny chcemy prysznic na całej tylnej ścianie, inspiracją jest dla mnie aranżacja na załączonym zdjęciu, prysznic nie miałby drzwi, bez brodzika, podwyższenie z kafelek gdyż podłogi nie można u nas skuć, prysznic będzie musiał być podniesiony. Toaleta i pralka tak jak wg planu (czy będzie można w pełni otworzyć pralkę?). Nad pralką chciałabym półki/szafki w zabudowie. W rzeczywistości łazienka jest mniejsza niż na projekcie (4.10m2 -> 3.50 m2 wg naszych obliczeń, tylna ściana ma 186, a nie 196cm).

 

Z góry serdecznie dziękuję za wszelką pomoc.

 

Pozdrawiam,

Ola.

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=268725&d=1404472472

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=268738&d=1404477262

 

NIE zadziała Ci ten układ, bo w tym wariancie pomiędzy drzwiami a szkłem prysznica masz ok 1m, co powoduje, że przy zamkniętych drzwiach jakiekolwiek czynnosci będą skutkowały obijaniem o nie łokci (suszenie włosów przed lustrem).

 

Osobiście na dłuższej ścianie, która ma 2,44m, sugeruję w kącie zagospodarować prysznic / wannę o dł. ok 180cm a w pozostałe pozostałe 60cm wcisnąc pralkę. Po przeciwległej stronie zostaje Ci wtedy ok 170cm na umywalkę z lustrem - coś w stylu tego, co pokazałas na fotografii.

 

Tyle z mojej strony, poproś dziewczyny, to Ci rozplanują a jak będziesz mieć układ finalny, to coś na szybko nakreślimy w perspektywie; daj wtedy znać na priv

Edytowane przez pstro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałam projekt łazienki po zmianach. Zastanawiam się czy jednak ściany z drzwiami nie zrobić w płytkach do tej samej wysokości co reszta. Wcześniej chciałam aby na tej ścianie nie było w ogóle płytek ale muszą być ponieważ będzie się chlapać od umywalki. Szafa ma być robiona na wymiar więc będzie wyglądać trochę inaczej. Może macie jeszcze jakieś sugestie co poprawić?

1.jpg 3.jpg 5.jpg7.jpg9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalioke, a ja bym na wszystkich ścianach zrobiła płytki do takiej wysokości, jak na ścianie z drzwiami :) Szafa wysokości drzwi, likwidacja wnęki nad wc, odsunięcie wc od ściany (niech będzie na równo na wprost umywalki) i zmiana obudowy wanny :) W jakiej odległości od szafy jest wanna? Bo patrząc na projekt, nie widzę normalnego dostępu do dolnych szafek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalioke, a ja bym na wszystkich ścianach zrobiła płytki do takiej wysokości, jak na ścianie z drzwiami :) Szafa wysokości drzwi, likwidacja wnęki nad wc, odsunięcie wc od ściany (niech będzie na równo na wprost umywalki) i zmiana obudowy wanny :) W jakiej odległości od szafy jest wanna? Bo patrząc na projekt, nie widzę normalnego dostępu do dolnych szafek

Zgadzam się w 99%, tylko wc nie dawałabym tak całkiem na środek tej ścianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...