Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wc nie można przestawić bo jest już zainstalowany stelaż, zresztą wnęka powstała dlatego , że obok jest komin więc w tamtej ścianie nie można wkuwać stelaża. A jaką obudowę wanny proponujecie? Nie chcę płytek do połowy ściany. początkowo projekt był z płytkami do samej góry ale postanowiłam trochę łazienkę rozjaśnić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie wielkości lustra w łazience, w tej chwili mam zostawione miejsce na lustro 120 cm na 90 cm, ale wydaje mi się jakoś nie bardzo proporcjonalne i zastanawiam się nad zmniejszeniem do 120 cm na 75 cm, co myślicie?

 

Moim zdaniem lustro powinnaś zrobić takiej wysokości, aby równało się z wysokością szyby prysznicowej i drzwiami obok. Czyli raczej 120x90 :) Dlaczego takie nie jest proporcjonalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile płytek jest od podłogi? Przypuszczam, że 4. Na wysokości 3 płytki jest pewnie krawędź umywalki, jedna płytka i dalej lustro na 3 płytki. Więc lustro będzie się kończyć na wysokości ok 210 cm, czyli jak standardowe drzwi :) Nie wklejaj połowy płytki od dołu, nie będzie to dobrze wyglądać Edytowane przez Tomkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile płytek jest od podłogi? Przypuszczam, że 4. Na wysokości 3 płytki jest pewnie krawędź umywalki, jedna płytka i dalej lustro na 3 płytki. Więc lustro będzie się kończyć na wysokości ok 210 cm, czyli jak standardowe drzwi :) Nie wklejaj połowy płytki od dołu, nie będzie to dobrze wyglądać

 

 

NIestety na etapie wykańczania nic nie jest tak jak powinno :-) a na pewno nie drzwi wewnętrzne, popełniono błąd i drzwi będą miały 204 cm. Od dołu mam docinkę ok 27 cm (tak wyszło) więc lustro zaczyna się na wysokości 117 cm a kończy na 207 cm (przynajmniej tak wynika z moich obliczeń, ale nie ma mnie na budowie, więc głowy nie dam sobie uciąć).

 

Teraz wyglada to tak:

 

2014-07-19_11.25.30.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIestety na etapie wykańczania nic nie jest tak jak powinno :-) a na pewno nie drzwi wewnętrzne, popełniono błąd i drzwi będą miały 204 cm. Od dołu mam docinkę ok 27 cm (tak wyszło) więc lustro zaczyna się na wysokości 117 cm a kończy na 207 cm (przynajmniej tak wynika z moich obliczeń, ale nie ma mnie na budowie, więc głowy nie dam sobie uciąć).

 

Teraz wyglada to tak:

 

[ATTACH=CONFIG]270720[/ATTACH]

 

Nic nie zmieniaj i nie doklejaj żadnej połówki! :) Drzwiami się nie przejmuj :) Wyobraź sobie, że ta deska to kinkiet Missisipi, bo tak to mniej więcej wyjdzie :) Jest gites :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu podpytywałam w kwestii ustawienia sprzętów w łazience dzieciowej. Alicyja dzięki swoim pomysłom bardzo mi pomogła. Niżej wklejam układ zaproponowany przez Alicyję - pierwszy bez wanny w łazience dzieciowej, dwa kolejne warianty już z wanną. Alicyja jeszcze raz piękne dziekuję:)

 

umywalki naprzeciwko kibelka i bidetu ale kabinę prysznicową, jeśli bedzie prostokątna, ustawiłabym krótszym bokiem przy ścianie z oknem(ale niekoniecznie - taką miałam akurat wizję;)). Wizualka na szybko, przypadkowa aranżacja bo za dużo rzeczy jest do ustalenia(rodzaj sprzętów, kolory, materiały, ogólnie - wystroj). Zaraz po lewej stronie drzwi szafka pod umywalki o długości 180cm, bliżej drzwi na balkon jakaś płytka wysoka szafka. Po prawej stronie cała ściana zabudowana na grubość stelaży wc i bidetu, można w nią wbudować szafki, zrobić wnęki pod prysznicem... Kabina 90x120cm.

[ATTACH=CONFIG]268527[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]268528[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]268529[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]268530[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]268531[/ATTACH]

2)Wanna 160cm w jednej linii z kabiną 80x120cm. Kibelek przy drzwiach, bez bidetu.

[ATTACH=CONFIG]268732[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]268733[/ATTACH]

3)Wanna po prawej stronie przy drzwiach, długość 150 lub 160cm, najlepiej asymetryczna niezbyt szeroka(np.75cm). Kabina w kacie po prawej stronie okna(też półokrągła jeśli i wanna nie będzie kanciasta) 80x100cm ale może mieć 110 lub 120cm. Między wanną a kabiną wc i bidet.

[ATTACH=CONFIG]268734[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]268735[/ATTACH]

 

W obu wersjach blat pod umywalkami ma 220cm a przy drzwiach balkonowych jest grzejnik.

[ATTACH=CONFIG]268736[/ATTACH]

 

Na razie jesteśmy na etapie że wanna będzie jednak w łazience rodziców, a u dzieci tylko prysznic - choć nadal mamy wątpliwości.

Koleżanka zrobiła mi 3 układy - nie są to wyłącznie układy łazienek, bo one oddzielone są od sąsiadujących pomieszczeń ściankami działowymi więc trochę te ścianki poprzestawiała, co z kolei wpływa na sąsiadujące pomieszczenia. Czy możecie wypowiedzieć się na temat tych układów i wyrazić swoją opinię? Zwłaszcza jeśli chodzi o łazienki? Mam kilka układów, nie wiem który wybrać i dalej nad nim pracować.

 

Kochani, a może jeszcze macie jakieś pomysły? A może zrobić jednak dwie wanny - w naszej i w dzieciowej? - ale to chyba przesada. Im więcej widzę, tym mniej wiem. Mam niemałe kłopoty z podjęciem decyzji, pomóżcie proszę.

 

Skany nie są dobrej jakości (w razie czego napiszę wymiary), może dodam że część rodzicielska składa się z łazienki, sypialni i garderoby rodziców, zaś łazienka dziecięca sąsiaduje z pralnią. Może warto jeszcze dodać że okno w łazience dziecięcej jest do podłogi a w rodziców na wysokości 139 cm (a może pod tym oknem umieścić bidet i wc ?, a może w łazience rodziców we wnęce gdzie jest prysznic umieścić wannę, a prysznic jakoś inaczej?). Acha, i nie wiem czy możliwy jest do wykonania wariant 2, bo między łazienką dzieciową a łazienką rodziców jest różnica poziomów podłogi.

 

Nie wiem czy to istotne ale wnętrza mają być w stylu angielsko-klasycznym.

wariant 1.jpg

wariant 2.jpg

wariant 3.jpg

Edytowane przez milita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wklejam linki do - tam jest lepsza jakość

i na planach jest podana błędna wysokość okna w łazience rodzicielskiej - jest 54 cm a faktycznie jest 139 cm

 

http://images68.fotosik.pl/28/aa942c278d05ad19.jpg

http://images66.fotosik.pl/28/46bdf2a87c7d8828.jpg

http://images69.fotosik.pl/27/218c6e64dfec7633.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnośnie koloru fugi na ścianach w łazience. Mam białe płytki format 30x60 i do tego dekor taki http://www.praktiker.pl/produkt,43817,517/motyw_dekoracyjny_orchidea_30x60cm_1cm_cer-rol.html - mąż zasugerował, żeby zrobić np fioletową fugę (dziś widziałam firmy Mapei nr 162). W sumie to chciałabym białą, ale obawiam się, że ta biała już nie będzie długo biała, szczególnie na ścianach w kabinie prysznicowej.

Podłoga ciemny szary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...