Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a jaki rozmiar/ kształt byłby lepszy? i ile więcej tej mozaiki na około?

 

jest ktoś w stanie wklić coś takiego do tej wizualizacji?

 

płytki nie do sufitu? a będzie dobrze to wyglądać? jakoś ciężko mi to sobie wyobrazic.

 

ehh wiedziałam, że coś do końca w niej nie gra...

 

p.s teraz jak patrzę na zestawienie to te podłogowe płytki sa niby minimalnie ciemniejsze od ściennych.

 

Bardzo nieudolne poprawki w paincie, ale coś widać ;)

1c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam, witam....jestem tu znowu... :)

ciesze sie, ze was znow spotykam, ale denerwuje mnie powod dla ktorego przyszlam. Okazalo sie, ze pan hydraulik, ktory ogladal dom albo byl po piwku i bredzil od rzeczy albo sie na robocie nie zna. po konsultacjach z innym okazalo sie, ze to co dla pierwszego hydraulika bylo do zrobienia dla drugiego jest nie do przeskoczenia-tzn jest jesli zburzymy dom i zbudujemy go jeszcze raz:bash: tydzien temu dostalismy potwierdzenie...nasz projekt lazienki nadaje sie do kosza.

 

dla przypomnienia mialo byc tak:

laz 3-001wc.jpg

 

po tym jak prawie rozplakalam sie podczas rozmowy z hydraulikiem pokazujac moj wczesniejszy projekt ustalilismy, ze:

umywalka zostaje. reszta musi zmienic miejsce. po pierwsze prysznic musi isc w prawy gorny rog. wanna w prawy dolny rog-sciana z drzwiami. tuz obok drzwi wc i bidet (jesli sie zmiesci). grzejnik po lewo od drzwi w rogu. na szczescie potwierdzil ze pralke wywalamy na strych:)

 

teraz chcialam was podpytac co mozna z tym zrobic. w sensie czy da rade wepchnac ten bidet czy lepiej sobie darowac? myslimy zeby zaraz przy drzwiach zrobic jakas scianke/murek ktora odgrodzilaby i zakryla wc troszke. ale czy to bedzie dobrze wygladalo? i z czego to zrobic? murek wylozony plytkami? a moze pociagnac jakas szklana szybe np mleczna?

prysznic musi miec szerokosc 90 cm tylko zastanawiam sie jaka dlugosc. tam jest ta wneka, ktora chetnie wykorzystamy na poleczke na kosmetyki. musimy tez brac pod uwage ze miedzy prysznicem i rownolegla wanna nie ma duzo miejsca wiec jak umiescic wejscie? na scianie prysznicu czy moze na jego rogu bedzie wygodniej?

no i jeszcze wanna..tez bym chciala zeby byla odsunieta od sciany z ktorejs strony zeby mozna bylo postawic szampony i mydla. ale jak sie odsuniemy z jednej str to sie zmniejsza powierzchnia miedzy wanna i przysznicem. jak sie odsuniemy z drugiej ten nieszczesny bidet pewnie sie nie zmiesci:bash:

ostatnie pytanie brzmi jak bedzie wygladala moja sliczna tapeta z pomostem z grzejnikiem w rogu:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamilaa, grzejnik możesz zamontować poziomy, nisko nad podłogą, a powyżej fototapetę. Nie lubię murków, które niby mają zasłaniać sedes - może lepsza będzie np. ażurowa ścianka z mdf, tyczki bambusowe albo donica z rośliną albo cokolwiek innego lżejszego wizualnie i łatwiejszego w demontażu jeśli się nie spodoba/znudzi.

Układ sprzętów może taki:

ł5.jpg ł5-A.jpg ł5-B.jpg ł5-C.jpg

Wanna 160cm, prysznic ok.80x110cm.

Kolorystyka i detale na wizulace przypadkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamilaa, grzejnik możesz zamontować poziomy, nisko nad podłogą, a powyżej fototapetę. Nie lubię murków, które niby mają zasłaniać sedes - może lepsza będzie np. ażurowa ścianka z mdf, tyczki bambusowe albo donica z rośliną albo cokolwiek innego lżejszego wizualnie i łatwiejszego w demontażu jeśli się nie spodoba/znudzi.

Układ sprzętów może taki:

[ATTACH=CONFIG]276306[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]276307[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]276308[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]276309[/ATTACH]

Rzeczywiscie z grzejnikiem jakos sie wykombinuje. nawet mialam taka mysl zeby np zrobic tapete z morzem i ten grzejnik po prostu pomalowac w identycznie niebieskim kolorze, zeby mniej sie rzucal w oczy. albo wybrac jakas tapete gdzie grzejnik mohlby robic za element zdjecia ;)

 

co do rozmieszczenia to raczej musi byc tak:

laz n1.jpg

sorrki za jakosc projektu.

 

upieralabym sie zeby ten blat z umywalka zostal tak jak we wczesniejszym projekcie, do konca okna. wanne chcemy ''mala''. w sensie 150cm jest idealna. powiedzmy ze odsuniemy sie od sciany na 15cm, zeby zrobic poleczke przy wannie. zostaje 135cm na wc i bidet plus jakis rodzaj kamuflarzu.

 

tez mnie ta scianka/murek nie przekonuje ale cos bym w tym miejscu dala. fajny pomysl z tymi deseczkami :) w restauracji ostatnio widzialam cos takiego i spodobalo mi sie. myslalam gdzie to w domu mozna upchnac. kto by pomyslal ze moze w lazience ;)

mmmm.jpg

 

 

ps. (moze ktos podpowie gdzie moge podpytac o pomysly do wiatrolapu?)

Edytowane przez kamilaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie z grzejnikiem jakos sie wykombinuje. nawet mialam taka mysl zeby np zrobic tapete z morzem i ten grzejnik po prostu pomalowac w identycznie niebieskim kolorze, zeby mniej sie rzucal w oczy. albo wybrac jakas tapete gdzie grzejnik mohlby robic za element zdjecia ;)

 

co do rozmieszczenia to raczej musi byc tak:

[ATTACH=CONFIG]276332[/ATTACH]

sorrki za jakosc projektu.

 

 

Jaka będzie odległość pomiędzy wanną a kabiną?

A grzejnika nie dałoby się umiescić na ścianie pomiędzy wanną a prysznic? Jakoś go nie widzę na tle fototapety, chyba że będzie poniżej, tak jak proponowałą alicyja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu uważacie, że płytki pod sam sufit źle wyglądają? Pomysł @moniss z mozaiką przy lustrze na całej długości jak najbardziej ok.

 

A co sądzicie o tej łazience? Nad pralką będzie umieszczony piecyk gazowy. Ścianka zostałaby częściowo wyburzona a drzwi do obecnego wc zamurowane.

[ATTACH=CONFIG]276264[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]276265[/ATTACH]

 

Dlaczego łączysz wc z łazienką? Jest za małe? Niestety wymiary na rysunku są nieczytelne :(

A co powiesz na umywalkę z blatem na szerokość całej wnęki? W którym miejscu ma być grzejnik?

 

Co do płytek pod sam sufit, to nie zawsze źle wyglądają.

Zdaje się że wiosną na tym wątku była pokazywana wizualizacja łazienki z płytkami, które genielnie wyglądały ułożone od podłogi aż po sufit i odjęcie jednego rzędu wyglądałoby fatalnie. Z takimi płytkami można wypłytkować cała łazienkę, lub zostawić jedną czy dwie ściany do malowania.

Są jednak łazienki, które potrzebuję trochę "oddechu" gdyż zbyt duża ilośc płytek je "przytłacza". Ja jestem za opcja układania płytek w najbardziej niezbędnych miejscach: w kabinie prysznicowej(na wysokość kabiny), kilkadziesiat centymetrów nad wanną, oraz pomiędzy unywalką i lustrem. Jeśli łazienka jest nieduża i pomiędzy tymi strefami są niewielkie odległości, to dobrze jest jednak połączyć wszystkie te strefy, ale co najwyżej do wysokości kabiny lub drzwi (jeśli prysznic jest tuż obok wejścia).

Dlaczego im mniej płytek tym lepiej?

- kupując mniej płytek, wydajesz mniej pieniędzy także na robociznę (a finanse są często ważnym argumentem na etapie wykańczania)

- kupujesz mniej płytek, więc możesz kupić te z wyższej półki cenowej (jeśli się bardziej podobają)

- zmieniając kolor ścian i dodatków - zmienia się cała łazienka i to bez kucia płytek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam nie zauważyłem, że załącznik został tak pomniejszony. Ścianę zaznaczoną na czerwono można zburzyć. W "pomieszczeniu" 104x75 musi stanąć WC. Co do grzejnika są w chwili obecnej jest pion grzewczy od którego można odejść grzejnikiem żeberkowym.

 

http://images70.fotosik.pl/114/8756b0dd1bbd0679med.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl nad myciem szyby prysznica za wanną - jak to w praktyce rozwiązać?

A pryskac tak czy inaczej będzie. Ale w przypadku takiej dużej tafli szkła przy prysznicu, co za problem przetrzeć jeszcze okno?

 

Jak coś to wanna byłaby od tej szyby odsunięta tak aby ją też dało się umyć ... Jednak z tym oknem martwi mnie nie tyle jego mycie co to że muszę je czymś zasłonić i wówczas - roleta będzie zawsze mokra ?

 

Ale zależy mi aby wanna była na środku tylko nie wiem czy nie przekombinowałam i czy pow. łazienki nie jest za mała na takie coś ....

 

Jeszcze taki pomysł przyszedł mi do głowy:

Murowana ścianka, za nią prysznic ale już nie wal-in tylko za szybami z obu stron przed nią wanna .....?

doc00566220140825122229_0012.jpg

Edytowane przez sylwus115
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pomożecie i mi?

 

Wiem, że chcę dużą wannę z parawanem, kibelek podwieszany i w miarę dużą umywalkę (80cm to minimum zastanawiam się nad podwójną 120). W łazience chciałabym chyba pralkę choć awaryjnie mam na nią miejsce gdzie indziej. Koniecznie też jakieś szafki, nawet całkiem sporo ich mogłoby być.

 

Projekt deweloperski wygląda tak:

%C5%82azienka.jpg?dl=0

 

Na początku wymyśliłam taka wersję żeby było jak najmniej przeróbek:

%C5%82azienka-1.jpg?dl=0

 

Ale po przemyśleniu zupełnie mi nie leży kibelek koło wanny. Więc w powyższej wersji chyba zamienię miejscami miskę i umywalkę (mam nadzieję, że to będzie możliwe bo rura jest dziwnie wyprowadzona).

 

Może ktoś ma jeszcze jakiś inny pomysł?

 

Rozważałam jeszcze upchnięcie w łazience prysznica ale się chyba za ciasno zrobi, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QUOTE=pstro;6588319]pokaż, jaki grzejnik wybrał mąż, to się pomyśli;

 

malowanie grzejnika farbą w kolorze fototapety - a fe!

tonacy, brzytwy sie chwyta ;) grzejnik mial byc typowa lazienkowa drabinka. teraz przy zmianie projektu, koncepcja moze sie zmienic.

a jak by to wygladalo jakby tapete puscil tylko po srodku a od bokow zostawil biala sciane o rownej szerokosci z lewej i prawej?

 

Jaka będzie odległość pomiędzy wanną a kabiną?

A grzejnika nie dałoby się umiescić na ścianie pomiędzy wanną a prysznic? Jakoś go nie widzę na tle fototapety, chyba że będzie poniżej, tak jak proponowałą alicyja.

moniss, grzejnik pierwotnie mial byc wlasnie miedzy wanna a prysznicem. nie da sie tak zrobic.

wneka z prysznicem ma 92cm dokladnie. natomiast reszta tej sciany to 150cm. (wanna jakies 75 czyli zostaje drugie 75cm na przejcie-chyba dosc wasko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokaż, jaki grzejnik wybrał mąż, to się pomyśli;

 

malowanie grzejnika farbą w kolorze fototapety - a fe!

tonacy, brzytwy sie chwyta ;) grzejnik mial byc typowa lazienkowa drabinka. teraz przy zmianie projektu, koncepcja moze sie zmienic.

a jak by to wygladalo jakby tapete puscil tylko po srodku a od bokow zostawil biala sciane o rownej szerokosci z lewej i prawej?

 

 

Kamilka - taki montowaliśmy ostatnio; w realu jest jeszcze ładniejszy! Na trzecim rysunku masz paletę barw; jest też wersja a la lustro.

Nie pogryzie się z żadną fototapetą a być może ją zastąpi. Tak więc negocjuj z mężem; cena na ich stronie www.

 

02.JPG 03.JPG 01.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...