Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

projekt całkiem okej, ale mnie osobiście razi drewniany front nad kibelkiem. zrobiłabym go w bieli, żeby to lustro i strefa umywalek przykuwały uwagę. wannę natomiast obłożyłabym dookoła drewnianymi (u mnie na ekranie wygląda to jakby były wyłącznie na froncie wanny, pewnie to tylko kwestia kontrastu, ale na wszelki wypadek piszę :))

p.s. czy na suficie planujecie aż tyle oczek czy to tylko na projekcie tak?

 

Dzięki za odpowiedź. Świateł na górze jest tyle, żeby wizualizacja jaśniej wyglądała - w rzeczywistości na pewno wystarczy mniej bo szerokość łazienki (ściana wanny) wynosi 1,72 m, a długość 2,89 m. Co do wanny... ten krótki bok wanny co widzisz z przodu przylega do ściany. Tylko ten jeden bok co obłożyłem drewnem nie będzie przylegał do ścian łazienki. Niestety oprogramowanie, w którym pracuje nie jest jakieś świetne i nie wiadomo czy od strony widoku jest ściana czy co.

 

Z zabudową nad kiblem... może coś takiego?

 

Łazienka 03.jpg

 

A jakieś pomysły na konkretne modele płytek jasnych na ściany i ciemnych w strefie umywalki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A w którym miejscu znajdują się drzwi i w jakich odległościach od kątów?

 

moniss, jeśli uda mi sie dodać tutaj zdjęcie, to zaraz wszystko będzie jasne ;)

Lazienka.bmp

 

Tak to u mnie wyglada w chwili obecnej, nie uwzględniłam na obrazku półek i lustra :)

Edytowane przez nicia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jogarek mam identyczne wymiary łazienki i myślę, że sobie poradziłam z jej aranżacją, ale nie musiałam tam wciskać pralki...

 

Pytanie nr 1: czy istnieje możliwość przeniesienia wody na lewą stronę?

 

Ja mam taki pomysł (ale do tego trzeba przerobić nieco instalację):

%C5%82azienka.jpg

 

Będzie ciasno na pewno, ale jak pokombinujesz z lustrami (dałabym na całą ścianę po lewej albo po prawej; można też zrobić zabudowę na pralkę właśnie z luster), to powinno być ok. Uwzględniłam rzeczywiste wymiary sprzętów. Umywalka ma 20x40 cm, ale spokojnie wejdzie większa. Jest w świetle drzwi, ale nie powinna przeszkadzać. Moi sąsiedzi mają właśnie w tym miejscu w identycznych wymiarów łazience i jest ok.

 

To pierwsze rozwiązanie, jakie wpadło mi do głowy, ale tu jest masa zdolnych ludzi, którzy mają lepsze pomysły i znacznie większe umiejętności niż ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Czy ja również mam szanse na pomoc w urządzeniu mojej małej łazienki :)?

Pomieszczenie jest niewielkie, bo 1,40 x 2,0, nie mam tak okna i powinno się tam zmieścić: pralka 60 cm., wc, umywalka i prysznic lub wanna.

W domu mieszka 8 letnie dziecko, cztery dorosłe osoby z czego dwoje to ludzie po 60 roku życia .

Za wszelkie pomysły będę ogromnie wdzięczna :)

 

Lazienka.bmp

 

Tak to u mnie wyglada w chwili obecnej, nie uwzględniłam na obrazku półek i lustra :)

 

Żeby wszystko zmieścić trzeba będzie przesunąć drzwi.

 

1)Wanna asymetryczna (np.75x140cm Cersanit Nano), nad jej węższym(częściowo zabudowanym) końcem mała umywalka (może trochę nachodzić nad wannę) i wąska półka na mydło, szczoteczki do zębów i pastę - pozostałe kosmetyki i akcesoria(kremy, maszynki do golenia, suszarka do włosów itp.) w ładnych koszyczkach lub pudełkach na pralce. Płytkie szafki(ok.20cm głebokości) wiszące nad kibelkiem i pralką na zapasy kosmetyków, papieru toaletowego itp. Szerokie lustro - nie musi być na całą ścianę jak na wizualce. Drzwi odsunięte od prawej ściany o ok.70-75cm.

1.jpg 1A.jpg 1B.jpg 1C.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2)Kabina półokrągła 80x80cm - większa zostawiłaby zbyt wąski odcinek ściany na umywalkę i dojście do niej. Jeśli boicie się, że pod prysznicem będzie za ciasno możecie zamontować sam brodzik i załonkę. W przypadku kabiny szklanej umywalka nie powinna być za bardzo wciśnięta w kąt - dobrze by było jakby przednia krawędź umywalki była w miejscu gdzie kabina już się zaokrągla i jest szerzej między nią a ścianą z drzwiami(wygodniejsze dojście) - a jednocześnie żeby nie przeszkadzała we wchodzeniu i wychodzeniu spod prysznica(bez kantów). Nad umywalką można powiesić płytką szafkę z lustrzanymi drzwiczkami. Drzwi odsunięte od prawej ściany o min.45-50cm.

2.jpg 2A.jpg 2B.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, widzę, że ktoś ma podobny problem do mojego - urządzenie mini-łazienki ze wszystkimi potrzebnymi sprzętami. Ale można? Można!

U mnie będzie 170x170cm i też się wszystko "wciśnie" ;)

 

moniss wymyśliła mi coś takiego:

 

Marysia Ro_łazienka3.jpg

 

alicyja, Ty doskonale znasz mój plan mieszkania - czy to będzie OK?

Edytowane przez Marysia Ro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

%C5%82azienka.jpg

 

 

 

To pierwsze rozwiązanie, jakie wpadło mi do głowy, ale tu jest masa zdolnych ludzi, którzy mają lepsze pomysły i znacznie większe umiejętności niż ja.

Nie jest złe to rozwiązanie ale kibelek bym inaczej ustawiła, zwłaszcza jeśli kabina miałaby mieć szklane drzwi - za mało miejsca przed sedesem. Na wizualce: Brodzik 90x80(lub75)cm, ścianka 6cm grubości i wnęka szer.ok. 54cm na pralkę ładowaną od góry . Drzwiczki zasłaniające pralkę łamane żeby otwarte zajmowały mniej ściany obok umywalki(50x23cm - taką akurat miałam w programie). Drzwi pod prysznic łamane -składane do środka, albo suwane z trzech elementów albo zasłonka. Szafka wisząca nad sedesem.

łaz-2A.jpg łaz-2B.jpg łaz-2C.jpg łaz-2D.jpg

 

 

I link do łazienkowego wątku jogarka z moją poprzednią wizualką:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?228705-Wyzwanie-Aran%C5%BCacja-%C5%81azienki-180-cm-na-150-cm&p=6576225#post6576225

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alicyja o to to. To, co zrobiłaś to była moja pierwsza wersja, ale właśnie bałam się, że wtedy nie otworzy drzwi do kabiny (o tych łamanych nie pomyślałam).

 

Zrezygnowałabym chyba tylko z szafki nad wc, bo przecież nad pralką też można zrobić aż do samej góry (zachowując konieczną przestrzeń do otwarcia pralki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, widzę, że ktoś ma podobny problem do mojego - urządzenie mini-łazienki ze wszystkimi potrzebnymi sprzętami. Ale można? Można!

U mnie będzie 170x170cm i też się wszystko "wciśnie" ;)

 

moniss wymyśliła mi coś takiego:

 

[ATTACH=CONFIG]282578[/ATTACH]

 

alicyja, Ty doskonale znasz mój plan mieszkania - czy to będzie OK?

 

Ogólnie układ wydaje się ok - pytanie tylko co z podłączeniem kibelka? Podejście kanalizacyjne jest zapewne gdzieś na środku "komina" czyli dosyć daleko od docelowego miejsca ustawienia sedesu. Można co prawda zastosować pompę ale to nie rozwiązuje kwestii rur - można by spróbować częściowo je puścić w ścianie ale pewnie i tak musiałyby być poprowadzone pod pralką czyli pralka byłaby na jakimś podeście min. ok.15cm wysokości - problem głównie estetyczny bo ładniej wygląda umywalka równo z pralką. Chyba nie ma pralek ładowanych od góry niższych niż te standardowe(które mają ok.85cm) więc zostaje powieszenie umywalki na wysokości co najmniej 100cm(górna krawędź).

 

Czy wnęka po prawej stronie komina będzie dostatecznie szeroka, żeby w nią wstawić pralkę?Czy odpływ pralki(elastyczny wąż) da się obok niej wyprowadzić i podłączyć do syfonu umywalki?

 

I inne drobiazgi:

Z wyliczeń(dla wszystkich ścian o grubości 15cm) wynika, że od lewej ściany łazienki do punktu, w którym zaczyna się ściana z drzwiami do pokoju będzie 91cm - drzwi do łazienki najlepiej jakby były przesunięte maksymalnie w prawo(od razu piszę, że pokój jest narysowany tylko, żeby pokazać skąd się wzięły wymiary i nie jest proporcjonalny) Na rysunku pokazane też ile miejsca zajmie wanna o długości 140cm(biała) a ile 150cm(żółta) - obie to Cersanit Nano - zysk w przypadku mniejszej to kilka centymetrów więcej przed drzwiami i przed sedesem. Gdybyś planowała jakiąś wannę o innym kształcie to trzeba by sprawdzić ile zajmie miejsca. Kibelek narysowałam 65cm długości ale gdyby zamontować stelaż do spłuczki podtynkowej typu slim i krótką muszlę to zająłby ok.58cm(10+48).

 

łazienka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega, który będzie mi robił remont, powiedział, że z kibelkiem nie będzie problemu - obecnie kibelek również jest na ścianie przylegającej do pokoju.

Odnośnie pralki - to chciałam ją zabudować wysoką szafą (a nad pralką miałyby się znaleźć jeszcze półki, oczywiście z odpowiednim odstępem na otwarcie pokrywy), może z lustrem, tak więc jeśli miałby się pojawić stelaż, to nie ma problemu. Ale czy łazienka nie będzie za bardzo "zawalona" taką wysoką szafką?Tę wnękę chciałabym właśnie tak zrobić, żeby zmieściła się pralka - będziemy to ustalać już po wyburzeniu ścian, przed postawieniem nowych. Być może jeszcze troszkę ucierpi na tym pokój. Znajomy wymyślił jeszcze taki projekt - mówi, że dzięki temu mały pokój nie będzie taki ściśnięty - ale czy takie ułożenie zmieści się na szerokości 170cm? Bo tu założył 180cm, a to u mnie nie wchodzi w grę. No i nie wziął pod uwagę komina, dlatego łazienka jest dłuższa.

 

lazienka irek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wymyśliłam wersję ze ściętą(a raczej zaokrągloną) ścianą, znajomy ma rację, że to korzystniejsze dla pokoju. Nie wiem czy jego wersja ustawienia się sprawdzi(niech narysuje jeszcze raz, z kominem, bo te 27cm robi różnicę) - przedstawiam swoją:

Wanna asymetryczna(75x160cm) wstawiona po prawej stronie komina, nietypowo bo wejście do niej jest od strony prostego boku a zakrzywiona krawędź jest obudowana ścianą. Można rozejrzeć się za wanną o podobnych wymiarach, ale bardziej kanciastą.

W pokoju mniejsza szafa (ok.150cm jeśli w obecnej kuchni od ściany z oknem do komina jest ok.235

cm) ale lepsze do niej dojście i więcej przestrzeni - zostawiłam zarys rogu prostokątnej łazienki dla porównania.

wOTGdyO9O4T8WA8cZX.jpg uuTecoLRheBTHybiPX.jpg HyrJxQJrCycfCp0l3X.jpg a7C6haSVo0W7ObL68X.jpg

Edytowane przez alicyja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym projekcie pokój wygląda lepiej, ale nie wyobrażam sobie korzystania z umywalki bez szafki pod nią (a ewentualnie przy takiej narożnej strasznie mało się zmieści) - po każdy kosmetyk będę musiała przejść dwa kroki do szafki, która pewnie będzie na ścianie z lewej strony lub nad pralką. No i tutaj jednak łazienka musi zająć więcej miejsca, niż to planowałam, a w pokoju będzie jeszcze mniejsza szafa :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziewczyny Wy tu macie doświadczenie , potrzebuję porady :) Niby wszystko miałam przemyślane a teraz "widzę ciemność"

 

Marzyły mi się do tej pory płytki do łazienki Nowa Gala Signum 12 z płytkami drewnopodobnymi ( np.Rovere Giallo ).

Przywiozłam sobie płytkę NG Sg 12 i po przyłożeniu do ściany obawiamy się że będzie za ciemno (łazienka od wschodu )

 

Czy dobrym pomysłem byłoby zastosowanie płytki białej 30x60 (gładka, raczej w połysku) z drewnopodobną . Wtedy na pewno nie byłoby zbyt ciemno ale boję się utrzymania w czystości białej fugi :yes: więc wymyśliłam żeby strefy zagrożone chlapaniem się zrobić w płytkach drewnopodobnych z fugą brązową ( nad wanną , nad umywalką , pod prysznicem, połowa zabudowy WC) , podłoga w drewnopodobnych i zabudowa wanny półokrągłej też w drewnopodobnych ( pionowo)

Czy to dobry pomysł? Czy nie będzie za dużo tej płytki drewnianej?

 

Czy dobrze wyglądałoby połączenie na ścianie płytek białych w połysku i drewnopodobnych a na podłodze szare w kolorze betonu ? ( większość podłóg w domu będzie w płytce drewnopodobnej a jedynie kuchnia i wiatrołap w szarej )

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie :wiggle:

 

 

Mam wątpliwości co do mojego pomysłu, mam nadzieję, że mi pomożecie ;).

 

 

Na obudowie geberitu z bidetem i podłodze będą płytki My Way rovere a nad wanną i umywalką płytki Colour white z Paradyża.

 

Jaki dać przycisk? kusi mnie w kolorze białym ( w nawiązaniu do kibelka i bidetu), ale chyba bezpieczniej dać normalnie w chromie?

Tylko wtedy wypadałoby dać w połysku a nie w macie? (w nawiązaniu do kranów)? Tak?

 

Podpowiedzcie proszę ... :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obudowie geberitu z bidetem i podłodze będą płytki My Way rovere a nad wanną i umywalką płytki Colour white z Paradyża.

 

Jaki dać przycisk? kusi mnie w kolorze białym ?

Amadi ... to planujesz takie płytki o jakich ja również myślę :) Ja chcę dać przycisk biały i baterie białe .

 

Czy dobrze będzie wyglądać zabudowa ( będzie aż do sufitu ze względu na rurę odpowietrzającą do kanalizacji ) w połowie drewniana a w połowie biała ?

Zamówiłam wizualizacje , ale nie wiem czy projektantka zdąży bo zarobiona jest :bash:

Edytowane przez modena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziewczyny Wy tu macie doświadczenie , potrzebuję porady :) Niby wszystko miałam przemyślane a teraz "widzę ciemność"

 

Marzyły mi się do tej pory płytki do łazienki Nowa Gala Signum 12 z płytkami drewnopodobnymi ( np.Rovere Giallo ).

Przywiozłam sobie płytkę NG Sg 12 i po przyłożeniu do ściany obawiamy się że będzie za ciemno (łazienka od wschodu )

 

Czy dobrym pomysłem byłoby zastosowanie płytki białej 30x60 (gładka, raczej w połysku) z drewnopodobną . Wtedy na pewno nie byłoby zbyt ciemno ale boję się utrzymania w czystości białej fugi :yes: więc wymyśliłam żeby strefy zagrożone chlapaniem się zrobić w płytkach drewnopodobnych z fugą brązową ( nad wanną , nad umywalką , pod prysznicem, połowa zabudowy WC) , podłoga w drewnopodobnych i zabudowa wanny półokrągłej też w drewnopodobnych ( pionowo)

Czy to dobry pomysł? Czy nie będzie za dużo tej płytki drewnianej?

 

Czy dobrze wyglądałoby połączenie na ścianie płytek białych w połysku i drewnopodobnych a na podłodze szare w kolorze betonu ? ( większość podłóg w domu będzie w płytce drewnopodobnej a jedynie kuchnia i wiatrołap w szarej )

:)

 

U mnie będzie połączenie białej płytki (matowej) z drewnopodobną. Niestety, ponieważ płytki kupiłam wcześniej, nie będę miała szarej na podłodze :( (kasa, kasa, kasa :rolleyes:), ale uważam, że to świetne połączenie :yes:

Białe mam nad wanną, na której będzie też parawan, więc i prysznicować się tam będziemy.

Najlepiej, żeby ktoś Ci zrobił wizualizację.

 

witam ponownie :wiggle:

 

 

Mam wątpliwości co do mojego pomysłu, mam nadzieję, że mi pomożecie ;).

 

 

Na obudowie geberitu z bidetem i podłodze będą płytki My Way rovere a nad wanną i umywalką płytki Colour white z Paradyża.

 

Jaki dać przycisk? kusi mnie w kolorze białym ( w nawiązaniu do kibelka i bidetu), ale chyba bezpieczniej dać normalnie w chromie?

Tylko wtedy wypadałoby dać w połysku a nie w macie? (w nawiązaniu do kranów)? Tak?

 

Podpowiedzcie proszę ... :bash:

 

U mnie podobnie z rozmieszczeniem płytek, przycisk będę miała biały, baterie chrom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marysia - krany kupione już dawno, więc po ptokach :lol2:

 

Gdybym miała tylko kibelek, na pewno dałabym biały, ale dochodzi jeszcze bidet z kranem .. stąd moje niezdecydowanie i szukanie pomocy na forum.

 

Takie zdjęcie znalazłam w necie (u mnie tych srebrnych listewek nie będzie) ... pasuje tam biały? ja to nie mam za grosz wyobraźni :rotfl:

 

 

22431_4_4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooo czyli jak na razie wygrywa biały :yes:

 

 

Modena - ja nie zdecydowałam się na zabudowę geberitu od A do Z w drewnopodobnej do samego sufitu. Twoją wersję też przerabiałam, ale jej nie zrealizowałam.

 

Dam Ci linka na priva, żebyś zobaczyła jak to wygląda w naturze.

Edytowane przez amadi
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...