Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

moniss , - w tej chwili jest już wylewka i ogrzewanie podłogowe - odpływ wanny wolnostojącej jest w podłodze więc trzeba byłoby kuć i jest ryzyko uszkodzenia podłogówki . Międzyczasie udało mi się znaleźć fachowca który znalazł sposób wykucia odpływu bez uszkodzenia podłogówki - więc podest mozna wyeliminować - dzięki , mówicie dokładnie o tym samym - ja też miałam wątpliwości. OK bez podestu - ale pozostaje jeszcze pytanie o tej "dziwnej szafki na pralkę" Nie razi Was to, gra z całościa? To druga rzecz do której nie jestem przekonana. Przyszła mi jeszcze jedna myśl do głowy , może zamiast tej bialej podłogi zrobić płytki drewnopodobne ? Na ścianach mam zamiar położyć coś w rodzaju angielskich paneli (Tubądzin Zień) więc drewno z tym wyglądałoby chyba ok?

 

A mi się ten podest właśnie bardzo podoba :) Zdecydowanie wersja nr 2, ale jeżeli chcesz podłogę na jednym poziomie, to obawiam się, że ta piękna płytka pod wanną z drugiej wersji nie będzie już robiła tak dobrego wrażenia. Jeżeli szafką na pralkę jest przestrzeń za lustrami obok wc, to moim zdaniem nie jest "dziwna", ale świetna :) Drewnopodobne płytki :no:

Edytowane przez Tomkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny - widzę że opcja nr 2 zdobyła większa liczbę głosów , czarne płytki i mozaika pod wanna dodają trochę tej łazience pazurów :) , TOMKOWA chyba masz rację że jak pozbędę się podestu to wtedy płytki pod wanną nie będą dobrze wyglądały.... pls doradźcie - czy iść w mozaikę w pasie pod wanną pozbywając się podestu??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny - widzę że opcja nr 2 zdobyła większa liczbę głosów , czarne płytki i mozaika pod wanna dodają trochę tej łazience pazurów :) , TOMKOWA chyba masz rację że jak pozbędę się podestu to wtedy płytki pod wanną nie będą dobrze wyglądały.... pls doradźcie - czy iść w mozaikę w pasie pod wanną pozbywając się podestu??

 

Mnie się też podoba wersja nr 2, z podestem wygląda to nietuzinkowo. Tylko nie wiem, czy to w łazience bezpieczne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co sądzicie o takim projekcie łazienki? płytki woodentic brown lub ochra i nowa gala magma czarna. z góry dziękuje za wszelkie podpowiedzi. dołączam zdjęcie z internetu którym się inspirowałam. nie jestem do końca przekonana o takim układzie tych płytek. mam wrażenie że coś mi tutaj nie pasuje. z góry dziękuje za pomoc.

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manhatan17, Płytki na ścianie z lustrem powinny być układane tak jak na pozostałych ścianach(czyli wszędzie od podłogi cała płytka lub przycinana) bo w kącie przy drzwiach poziome fugi sie nie "schodzą". Pionowe łączenie płytek na obudowie stelaża wc też jakoś tak niesymetrycznie wypadło, można dwie płytki przyciąc do 40cm i łaczenie będzie na środku. W ogóle to ta ścianka wc zasłania prawy bok szafki i nie widać będzie części tej ramki drewnianej - lepiej pociągnij zabudowę stelaża na całą ścianę z oknem. Przemyśl kwestię otwierania drzwiczek szafki-czy sedes ich nie zablokuje.

Pas drewna na podłodze wchodzi częściowo pod szafkę z umywalką - niezbyt ciekawie to wygląda, być może węższy o jedną lub dwie płytki lepiej by sie prezentował ale niestety nie ma tu wyrównania na linii drzwi-sedes i pod drzwiami byłyby częściwo drewniane a częściwo ciemne płytki.

Najlepiej byłoby przesunąć drzwi - wtedy dodatkowo szafka z umywalką mogłaby być na całą ścianę tak jak lustro. Jeśli nie ma możliwości przesunięcia drzwi to szafkę z umywalką(i lustro) zrobiłabym krótszą niż na Twojej wizualce a naprzeciwko kabiny grzejnik - układ nazwiązujący do kształtu pomieszczenia, podział na strefy narzucony przez wnekę prysznicową. Pas drewna na podłodze ułożony tak, żeby podkreslił te strefy. Przykładowo:

1.jpg 1B.jpg

Drewniany "dywanik", o szerokości powiedzmy 60cm, nachodzi na ściany do wysokości lustra lub jak będzie pasowało. Dodatkową wstawkę drewnianą można zrobić naprzeciwko lustra - na środku ściany obok kibelka albo tuż przy drzwiach prysznicowych czyli naprzeciwko umywalki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzejnika nie można przenieść. Jest już podłączony. to samo tyczy się zabudowy z kg na gebericie, jest już skończona i nie ma możliwości pociągnięcia jej do końca. A gdyby szafke pod umywalkę zrobić pojedynczą i nie ciągnąć jej aż do końca a w samym rogu wstawić szafkę słupek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o takiej wersji? na wizualizacjach tego nie widać ale prysznic będzie z kilkucentymetrowym progiem więc płytek drewnopodobnych nie da się za bardzo pociągnąć aż pod prysznic i na ścianę.

Pas płytek przed prysznicem w takim wypadku jest już zbędny. Można go ewentualnie wrzucić na ścianę prysznica.

Twoja pierwsza wizualizacja była całkiem niezła, tylko pas "drewna" spod grzejnika bym przesunęła wyżej.

 

Szkoda, że dopiero teraz pytasz o łazienkę, bo z pewnością inaczej byśmy doradziły umiejscowić wucet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wc został tak umiejscowiony bo pierwotnie łazienka miała wyglądac inaczej: sciany miały byc z białych prostych płytek plus ciemna podłog i ciemna wneka prysznicowa i jeden pasek dekoru pod lustrem a obok wc miał być właśnie słupek łazienkowy wenge na drobne szpargały plus niewielka szafka z umywalką w msc takim jak teraz jest. gdyby wc był na ścianie na której jest teraz umywalka nie byłoby msc na żadną dodatkową szafkę o słupku już nie wspominając.

 

wrzucałam na tym forum (nie pamietam w którym wątku) prośbę o rady z tą łazienką zanim rozmieszczono przyłącza jednak nie otrzymałam żadnej odpowiedzi. co jest tak złego w tym układzie? stelaż pod oknem? akurat to zupełnie nam nie przeszkadza, na oknie i tak będzie żaluzja plisowana którą można zaciągnąć od dołu. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś polecić spokojne szare i jasnoszare płytki ale z połyskiem nie matowe? zatrzęsienie jest matowych a tych z połyskiem jakoś nie mogę fajnych znaleźć ...

poradźcie proszę czy ten projekt jest ok? czy ten szeroki pas z lustrem pomniejsza mi jeszcze łazienkę, o mozaice nie wspomnę - chyba też przesada? może jakieś strukturalne płytki? mysłalam o dużym lustrze..ale chyba też nie bardzo...

łazienka jest dość mała (2,5x2), na dodatek pod schodami...

łazienka dolna-szara.jpg

łazienka dolna-szara1.jpg

rzut łaz.dolna-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dmagda165, czy będziesz miała przed kibelkiem min. 60 cm?

Jeśli wyjście z kabiny prysznicowej jest naprzeciw ściany z umywalką, to raczej tam powinien być grzejnik - aby po otwarciu drzwi kabiny od razu sięgnąć po ciepły ręcznik.

Co zaplanowałaś pomiędzy kominem a geberitem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odzew moniss, niestety przed prysznicem będę musiała wziąć ręcznik.. żeby ostygł... ;/ rura grzejnikowa jest koło wc, a powinna chyba być obok drzwi... Tak przed kibelkiem bedzie 60cm, a między kominem a geberitem planuję szafkę z koszem na brudną bieliznę.

załączam rzuty poszczególnych ścian.... wzorki bez mozaiki i nie w szarosci a w bordzie... ..ale mniej więcej tak to widzę... narazie.. tak..

łazienka dolna 1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę prosić o pomoc? W tej chwili planuje układ łazienki, ale nie mam żadnego programu, który by się do tego nadawał i doświadczenia w tym temacie.

górna łazienka.jpg

To jest łazienka pod skosem, oznaczyłam komin i okno (jest na wysokości ok. 1m). ściankę działową między kominem a oknem mogę jeszcze przesunąć o 10-20 cm, jeżeli będzie trzeba.

 

Przemyślałam sprawę i pod oknem myślałam by wstawić prysznic z wanną, po lewej stronie od wejścia bidet i sedes, saunę po prawej od wejścia a umywalkę po prawej koło okna. Tam mogłabym też zrobić półki i szafki zabudowane w skosie.

 

łazienka górna 2.jpg

 

Jak myślicie- będzie wygodnie?

Edytowane przez pillproof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w saunie nie będzie za nisko? Ścianę kolankową masz chyba na 70cm wysoką.

Jeśli chcesz mieć wannę z parawanem, aby móc też brać natrysk, to dobrze by było nieco przesunąć ściankę działową, aby nie zachlapać okna.

Przesunięcie ścianki umożliwiłoby też schowanie wc i bidetu za komin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dmagda165, jakoś mi nie "leży" ten pas szarości w bordowych ramkach. A może dać zamiast tego białą płytkę pomiędzy aluminiową listwą?

 

A może ograniczyć ilość płytek do wysokości zabudowy schodów, a mozaikę zamiast na kominie dać w miejsce szarego pasa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w saunie nie będzie za nisko? Ścianę kolankową masz chyba na 70cm wysoką.

Jeśli chcesz mieć wannę z parawanem, aby móc też brać natrysk, to dobrze by było nieco przesunąć ściankę działową, aby nie zachlapać okna.

Przesunięcie ścianki umożliwiłoby też schowanie wc i bidetu za komin.

Dzięki za rady- orientujesz się ile potrzebne by było miejsca od ściany do okna, by tak za bardzo na to okno nie chlapać? Tak do 1m mogę max przesunąć, bo z drugiej strony będzie garderoba, ale za bardzo też bym tam wchodzić ze ścianą nie chciała.

Saunę mogę zrobić od samego wejścia wtedy na początku możnaby wejść i stać wygodnie a w głębi można na siedząco lub leżąco korzystać.

 

PS. bardzo podoba mi się Twoja petycja antyszczepionkowa w stopce- popieram od kilku lat! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pillproof, wszystko zależy jaki rodzaj sauny wybierzesz i na ile osób.

Zwykle powinna mieć jakieś 2m wysokości i dla czteroosobowej rodziny min. wymiary 1,6m x 2m.

Są oczywiście gotowe sauny zajmujące nawet 1m2 powierzchni infared - na podczerwień - dla jednej osoby.

Artykuł z Muratora http://muratordom.pl/lazienka/sauny-i-laznie-parowe/sauna-zdrowa-przyjemnosc,51_2492.html

 

Sauny na poddaszach zwykle i tak robi sie na zamówienie, bo gotowce mało kiedy pasują.

 

Miejsce na natrysk:

Ile odsunąć, aby nie chlapać na okno? To zależy czy kąpiący się jest bardzo zamaszysty ;)

Jak popatrzysz na necie na fotki łazienek, to jest dużo takich z oknem w lub przy prysznicu. Ładnie to wygląda, lecz jak się sprawdza w codziennym użytkowaniu?

Sądzę, że jak przesuniesz tę ściankę o te max. 20cm to będzie bardzo dobrze.

 

Zarys łazienki z miejscem na saunę:

pillproof_łazienka z przedścanką i miejscem na saunę.jpg

Pod skosem dałam przedściankę o wys. 1,4m

To czerniawe w tle to miejsce na saunę: od linii drzwi w kierunku skosu scianka ta ma 1,7m.

 

pillproof_miejsce na saunę.jpg

 

Zastanawiam się, czy nei lepiej by było saune ulokować na przeciwległej ścianie, tam gdzie jest umywalka. Bo taka ściana w wejściu to jednak trochę przytłacza.

 

Ściana przesunieta 10cm w głąb garderoby:

pillproof_łazienka górna_od góry.jpg

Wanna (jeszcze bez opcji prysznica) ma 1,7m + 10cm półeczka na kosmetyki (półka pod oknem gł. 15cm)

Stelaże kibelka i bidetu można umieścić w ścianie działowej (geberit slim), wtedy nie będą wystawały zza komina:

pillproof_łazienka górna_od góry2.jpg

 

Tutaj z innym ustawieniem:

pillproof_łazienka górna_inne ustawienie.jpg

Ściana nadal cofnięta 10cm do garderoby i geberity ukryte w tej ścianie.

Jeśli jednak potrzebujesz więcej miejsca w garderobie, to zapomnij o tym przesunięciu - wystarczy, że stelaże zabudujesz w ścianie garderoby, a wc i bidet nie bedą tak bardzo zza komina wystawać. ;)

Wanna nadal 1,7m, półeczka przy niej 10cm.

Po drugiej stronie wanny może być otwarta przesztrzeń pod skosem, lub zaraz za wanną można zrobić ściankę.

Edytowane przez moniss
dodawanie obrazków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...