Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dziewczyny przyszłam z prośbą o pomoc,

 

w wyniku różnych kombinacji kominowych zmienia się u mnie umiejscowienie wejście do łazienki na krótszą ścianę i pojawia się łazienko wagon, którego zawsze chciałam uniknąć :( proszę pomóżcie stworzyć jak najbardziej optymalny układ w tym wagonie, to ma być łazienka małżeńska

tutaj rzuty:

 

http://files.tinypic.pl/i/00608/d3b4esg67xf5.bmphttp://pics.tinypic.pl/i/00608/t0cb5kn6vhl9.bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim!, z racji tego że mam dosyć małą łazienką bo 4.2 m2 nie mam pomysłu na nią. Zrobiłem sobie małe projekt łazienki, zlew i lustro będą inne, nie miałem czasu na przeszukiwanie całej bazy w celu odnalezienia interesującego mnie zlewu i szafki. Poradźcie mi czy ze strony ergonomicznej takie ustawienie jest ok?.

 

1.jpg

 

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim!, z racji tego że mam dosyć małą łazienką bo 4.2 m2 nie mam pomysłu na nią. Zrobiłem sobie małe projekt łazienki, zlew i lustro będą inne, nie miałem czasu na przeszukiwanie całej bazy w celu odnalezienia interesującego mnie zlewu i szafki. Poradźcie mi czy ze strony ergonomicznej takie ustawienie jest ok?.

 

[ATTACH=CONFIG]294452[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]294453[/ATTACH]

 

Hej!

Zastanowiłabym się czy nie lepiej zrobić drzwi od kabiny na drugiej ściance (na wprost drzwi wejściowych), przesunąć muszlę trochę do ściany z drzwiami wejściowymi, wtedy zyskujesz miejsce tam, gdzie stoi kosz - mógłbyś tam zrobić szafkę, w której schowasz pralkę i wykorzystasz na jakieś zapasy. Nie wiem ile miejsca na akcesoria łazienkowe potrzebujesz, ale pewnie jakakolwiek szafka się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniss, przeniosłam kaloryfer obok prysznica, dokładnie na jego wprost... obecnie tak to będzie:

 

łazienka dolna.jpg

 

przeniesli mi ten grzejnik - uszkodzili kabel.. moja wina.. nie było mnie przy tym..ale to nic.. myślę że jest lepiej.. ;D, dzięks.. bo chyba bym to tak zostawiła.. ale teraz myślę że jest niebo lepiej. ;DDD

bardzo dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Z racji naszego kompletnego beztalencia jeśli chodzi o planowanie wnętrz, proszę was o jakieś sugestie odnośnie łazienki, a dokładniej jak to wszystko porozmieszczać.

W łazience chcemy mieć na 100% prysznic, jakąś małą wannę jeśli się gdzieś zmieści, pralkę, umywalkę no i jakiś kosz.

Rzut z projektu: PAINT.jpg

Rzut z programu czystej łazienki:ŁAZIENKA prog.jpg

Etap budowy na jakim jesteśmy to Dom w stanie surowym zamkniętym, z fundamentami pod ścianki działowe, także mogę jeszcze trochę "pływać ściankami i drzwiami wewnętrznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sadek, a możesz wc zrobić tak, żeby nie "wchodziło" do łazienki? Ja bym je odwróciła tak, żeby toaleta była na przeciwko drzwi, zmniejszy się trochę pomieszczenie 1.9, ale to chyba nie problem? Drzwi do łazienki otwierane na zewnątrz czy do środka? Zrobiłabym je możliwie blisko prawej ściany, tej z umywalkami, po lewej stronie masz idealny kąt na kabinę, wanna bz, pomiędzy wanną a kabiną grzejnik-wieszak na ręczniki, umywalki możliwie blisko okna, pralka koło umywalek np. pod blatem, chyba weszłaby mniej więcej na wysokości przerwy pomiędzy wanną a kabiną

A co to za pomieszczenie 1.8?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Z racji naszego kompletnego beztalencia jeśli chodzi o planowanie wnętrz, proszę was o jakieś sugestie odnośnie łazienki, a dokładniej jak to wszystko porozmieszczać.

W łazience chcemy mieć na 100% prysznic, jakąś małą wannę jeśli się gdzieś zmieści, pralkę, umywalkę no i jakiś kosz.

Rzut z projektu: [ATTACH=CONFIG]296214[/ATTACH]

Rzut z programu czystej łazienki:[ATTACH=CONFIG]296215[/ATTACH]

Etap budowy na jakim jesteśmy to Dom w stanie surowym zamkniętym, z fundamentami pod ścianki działowe, także mogę jeszcze trochę "pływać ściankami i drzwiami wewnętrznymi.

 

 

Jeśli dałoby się jeszcze nieco (kilak centymetrów) powiększyć łazienkę kosztem pomieszczenia godpodarczego/kotłowni, to zmieściłaby się także wysoka szafka.

ŁAZIENKA prog3.JPG

Kabina prysznicowa 90x90 (może to być coś typu walk-in, czyli szkalna tafla od strony wanny i swobodne wejście od strony okna)

Wanna o dł. 160 cm

Jeśli drzwi łazienkowe mają mieć 80cm szerokości, tak jak na rzucie, to na ciąg szafek z umywalką i pralką można przeznaczyć 50 cm ścianki po prawej stronie wejścia i 20cm na wysoką szafkę na chemię po lewej stronie.

 

Inna opcja:

- przesunięcie ściany łazienkowej kilka centymetrów do kotłowni

- wykonanie wnęki prysznicowej kosztem metrażu kotłowni

PAINT.jpg

Cała ściana po prawej stronie drzwi zostaje do zabudowy szafkami, umywalkami, pralką, suszarką itp.

Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Potrzebuję jeszcze Waszej pomocy w kilku kwestiach...

 

1. Nad blatem z umywalką chciałbym dać duże lustro o wymiarach ok. 170x100. Jak najlepiej je oświetlić? Jakaś długa rura, kilka mniejszych, kinkiety, ledy? A może coś na zamówienie u stolarza na wzór mebli? Oczywiście ma służyć żonie do makijażu.

Projekt 61_5.jpg

 

2. Na ścianach mają być szare gresy Villeroy & Boch Lucerna Gray, a na podłodze drewnopodobne Porcelanosa Ascot Roble. Plan jest taki, żeby zrobić też drewnopodobną obudowę wanny i geberitu. Nie za dużo tego drewna?

Projekt 61_1.jpg

 

3. Szafki pod umywalką i nad geberitem mają zostać zrobione na zamówienie: fornirowana rama zbliżona do gresów drewnopodobnych (o ile stolarz coś dobierze) i białe fronty lakierowane w połysku. Czy bezpieczniej zrezygnować z ramy i zrobić wszystko białe? A jeśli tak, to czy nie wyjdzie zbyt kuchennie?

Projekt 61_4.jpg

 

P.S.

Proszę nie czepiać się kwiatka. :) Wizualizację robiłem w darmowym programie i to był jedyny element, który pozwalał przełamać te szarości. :wiggle:

Edytowane przez Sniper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sadek, a możesz wc zrobić tak, żeby nie "wchodziło" do łazienki? Ja bym je odwróciła tak, żeby toaleta była na przeciwko drzwi, zmniejszy się trochę pomieszczenie 1.9, ale to chyba nie problem? Drzwi do łazienki otwierane na zewnątrz czy do środka? Zrobiłabym je możliwie blisko prawej ściany, tej z umywalkami, po lewej stronie masz idealny kąt na kabinę, wanna bz, pomiędzy wanną a kabiną grzejnik-wieszak na ręczniki, umywalki możliwie blisko okna, pralka koło umywalek np. pod blatem, chyba weszłaby mniej więcej na wysokości przerwy pomiędzy wanną a kabiną

A co to za pomieszczenie 1.8?

 

Przepraszam, że się nie odzywałem, ale byłem trochę zaganiany.

Odpowiem wszystkim po kolei. Pomieszczenie 1.8 to taka śluza do wejścia do kotłowni(1.9)

Tak jest możliwa jeszcze opcja przesuwania wszystkich ścian oprócz ściany pomiędzy 1.9 a 1.6 (na ścianie nośnej zostawione sztraby), czyli twoja opcha jest jak najbardziej możliwa, ale nie ukrywam szkoda mi trochę kotłowni bo i tak nie jest zbyt duża, a na budowę garażu czytaj pomieszczenia na opał się nie zanosi.

Dodam, że projekt jest indywidualny i był robiony z dużym pośpiechem, po prostu chcieliśmy postawić stan surowy w "tym roku".

Co oznacza wanna bz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dałoby się jeszcze nieco (kilak centymetrów) powiększyć łazienkę kosztem pomieszczenia godpodarczego/kotłowni, to zmieściłaby się także wysoka szafka.

[ATTACH=CONFIG]296274[/ATTACH]

Kabina prysznicowa 90x90 (może to być coś typu walk-in, czyli szkalna tafla od strony wanny i swobodne wejście od strony okna)

Wanna o dł. 160 cm

Jeśli drzwi łazienkowe mają mieć 80cm szerokości, tak jak na rzucie, to na ciąg szafek z umywalką i pralką można przeznaczyć 50 cm ścianki po prawej stronie wejścia i 20cm na wysoką szafkę na chemię po lewej stronie.

 

Inna opcja:

- przesunięcie ściany łazienkowej kilka centymetrów do kotłowni

- wykonanie wnęki prysznicowej kosztem metrażu kotłowni

[ATTACH=CONFIG]296275[/ATTACH]

Cała ściana po prawej stronie drzwi zostaje do zabudowy szafkami, umywalkami, pralką, suszarką itp.

 

Twoja pierwsza opcja rozumiem byłaby bez konieczności powiększenia łazienki? Oczywiście bez tych wysokich szafek po lewej stronie. Czy z takim rozmieszczeniem nie byłoby za ciasno pomiedzy wanna i prysznicem a drugą stroną czyli umywalką i pralką? Bo ja powiem szczerze nie widzę tego jak by to w rzeczywistości wyglądało.

Druga opcja też jest ciekawa i powiem sam o tym myślałem.

Chciałbym Wam podziękować za pomoc i mam nadzieję, że razem dojdziemy do jakiegoś rozwiązania. Zarówno Twoja jak i Mamika opcja bardzo mi się podobają

Może podpowiecie mi jakiś łatwy darmowy programik do wizualizacji łazienki to bym sobie to jakoś "zobaczył"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie 1.8 to taka śluza do wejścia do kotłowni(1.9)
czemu ma służyć? Czy można w takim razie zmniejszyć śluzę przesuwając wc?

szkoda mi trochę kotłowni bo i tak nie jest zbyt duża ... Co oznacza wanna bz?

teraz toaleta ma wymiary 120 na 160, jeśli obrócisz ją o 90 stopni i zmniejszysz do 110 na 140, to będzie wystarczająco duża i niewiele pomniejszy kotłownię

"wanna bz" to "bez zmian" :-)

dlaczego ściana z drzwiami do łazienki jest cofnięta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w zaprojektowaniu łazienki,

ubikacja to akurat najmniejszy problem, bo będzie tam tylko kibelek i spłuczka w zabudowie,

ewentualnie można by pomyśleć nad kolorami ;)

 

W łazience chciałbym zamontować wannę narożną, mały zlew i pralkę (slim).

 

Wanna, zlew w łazience i kuchni są narysowane tak jak jest teraz,

można to dowolnie zmienić, bo robię generalkę.

 

Trochę wymiary się porozjeżdżały, bo nie wziąłem pod uwagę grubości ścian... :/

projekt.jpg

Edytowane przez prezes861
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu ma służyć? Czy można w takim razie zmniejszyć śluzę przesuwając wc?

 

teraz toaleta ma wymiary 120 na 160, jeśli obrócisz ją o 90 stopni i zmniejszysz do 110 na 140, to będzie wystarczająco duża i niewiele pomniejszy kotłownię

"wanna bz" to "bez zmian" :-)

dlaczego ściana z drzwiami do łazienki jest cofnięta?

 

Tak jak pisałem wcześniej projekt był robiony z dużym pośpiechem bez dłuższych konsultacji z projektantem, dochodzi do tego nasz brak wiedzy, wyobraźni itd. Dlatego wychodzi to co wychodzi.

Śluza ma ograniczyć dostawanie się kurzu z kotłowni, piec planujemy na wegięl, drzewo.

Ściana z drzwiami do kotłowni jest cofnięta ponieważ projektantka stwierdziła że w ten sposób unikniemy efekt tramwaju na korytarzu. Co o tym sądzicie?

Odpowiadając już konkretnie na twoje pytanie odnośnie łazienki tak można zmniejszyć śluzę oraz minimalnie kotłownię.

Projekt całego domu: RZUT PARTERU.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja pierwsza opcja rozumiem byłaby bez konieczności powiększenia łazienki? Oczywiście bez tych wysokich szafek po lewej stronie. Czy z takim rozmieszczeniem nie byłoby za ciasno pomiedzy wanna i prysznicem a drugą stroną czyli umywalką i pralką?

 

Przy prysznicu byłoby ok. metra degłości od ściany, więc spokojnie można by się wycierać i rozbierać.

Popularne wanny mają ok. 70cm szerokości, ale można też kupić o kilka cmentymetrów węższą (gdyby dodatkowo przesunąć nieco ścianę w stronę kotłowni, wzdłóż wanny mogłaby powstać wygodna półka na przybory kąpielowe).

Szafki z umywalką i pralką mogłyby mieć 50cm głębokości (pralka płytsza d standardowej). Tak więc wolnej przestrzeni pomiędzy wanną a umywalką pozostałoby niecałe 80 cm.

minimalne wymiary w łazienkach.jpg

Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...